Ден година храни или christmas parties по нашенски

  • 9 325
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 263
В момента си бродирам жалбата - ще сезирам комисията за защита на потребителите, ще му изпратя една кратка, но съдържателна данъчна проверка, както и проверка от ХЕИ - това ми хрумва за момента, със сигурност няма да му оставя току така капарото и ще му изкарам през носа наглия тон и проваления купон.
Ще помисля още кого мога да сезирам - жалко, защото това преди беше едно наистина приятно място, в което сме правили яки купони, но живота продължава и купона също със или без "любезното съдействие" на г-н Наско Ляпчев. Peace

# 16
  • Мнения: 7 112
Но за капаро се издава фисИкален бон. Все пак.  Wink
Лени, направи му добрина на човека и му прати гости. Много гости.  Laughing

# 17
  • Мнения: 7 263
Рони, фискален бон няма, има само въпросната бележка, но пък имам и свидетел - а именно човекът занесъл и дал парите, както и въпросната бележка, в която е описано колко е капарото, на чие име е резервацията и другите условия - бележката е размножена на ксерокс, но името, сумата и датата са написани на ръка с химикалка, както и има подпис и дата ( в момента не е пред мен, та не се сещам има ли и печат).
Със сигурност ще посрещат "скъпи гости" и така трябва, докато не свикнат всички у нас, че клиента е човек, а не чувал с пари.

# 18
  • Мнения: 4 841
Ще помисля още кого мога да сезирам

Инспекцията по труда  Sunglasses

# 19
  • Мнения: 116
О,щом са променени условията,клиента е в правото си.Дано авторката успее да го докаже.Искайте касова бележка,даже когато плащате капаро,че вече всеки гледа да ни прецака.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 623
Само мога да адмирирам това, че няма да оставиш нещата така.
Хубаво е, всеки един собственик на заведение да разбере, че
именно от клиента, му зависи заплатата, както и заплатите на
персонала.

# 21
  • Мнения: 116
И не само на заведение-всички трябва да са коректни,ако искат клиенти...

# 22
  • София
  • Мнения: 7 992
Господари на ефира? Те не са ли специализирани с такива нагляри?
Много се изнервям от подобен Ганьовски манталитет.

# 23
  • Мнения: 2 137
Само не мога да им схвана начина на мислене -
сега, когато борбата е за всеки един клиент !
А, това , че масата е за 6 , а желащите са 3 .......
Никога не се знае дали двама няма да направят по-голяма
сметка от четирима и по-добре трима сигурни клиенти,
вместо празна маса.А, ако са 5, а масата е за 6 ?!!!!!!

# 24
  • Мнения: 3 405
Този господин собственик ли е или управител?
Ако не е, може баш шефа да не знае какво се случва точно)

# 25
  • по света
  • Мнения: 1 587
Аз ми предлагам да направим "черен списък" на некоректните заведения.Омръзна ми да ни правят на глупаци.

# 26
  • Мнения: 7 263
Аз ми предлагам да направим "черен списък" на некоректните заведения.Омръзна ми да ни правят на глупаци.

Доста разумна идея, така бихме могли да даваме отпор на подобни дребни шмекери, лошото е че това ще бъде една мноооого обемна тема струва ми се  Twisted Evil

# 27
  • Мнения: 0
Дали има заведение в София, където да си поканим дядо Коледа за Коледното парти на фирамата.Че си намерихме мнг яка оферта за Дядо Коеда Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 28
  • Мнения: 5 710
е хайде пък чак всички инстанции на помощ да се викат Хеи какво общо има  например  Twisted Evil
за мен случаят е за мирови съдия - ако има такова животно у нас - заинтересувай се.
Изяснява се случаят и издава присъда, а именно да ви върнат капарото

# 29
  • Мнения: 7 263
Само да кажа, че днес вече адвоката ми имаше позвъняване от собственика на заведението, очевидно различен от въпросния барман или какъвто го играе там г-н Ляпчев. Като темата на обаждането е била кога и къде ще е удобно да ни бъде върнато капарото, тъй като обаче адвоката ми е извън София, най-вероятно нещата ще се развият другата седмица. Но очевидно при бърза реакция и разпращане на жалби до всички инстанции, които ви роди главата - нещата се получават.
Аз само се питам защо се налага да се стига до там?!
Ще пиша каква ще е развръзката, но на този етап не смятам да оттеглям от никъде подадените от мен жалби!

Общи условия

Активация на акаунт