Грижа за калция

  • 32 821
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2
kokiche69, по-голяма простотия скоро не бях чела. ooooh!
baba1234567, напълно те подкрепям. smile3501
За да съм сигурна, че приемам по някакъв начин калций, всеки ден си правя три супени лъжици смляно сурово сусамено семе в една купичка домашно кисело мляко. Надявам се да съм нацелила дневната дажба и да я усвоява тялото ми правилно. Peace

Eми тъй то. Реклама да се прави,да купуваме боклуци. А човек може да се вслушва повече в инстинкта си. С тези "добавки" към всяка храна, нищо истинско не остана. И от всякъде се мъчат да убеждават хората как без зобове ще загинат и ще се разболеят. А само до преди стотина години са били с пъти по-здрави от сега и без вълшебният витамин С добавян за щяло и нещяло към храната изкуствено или добавките в киселите млека. Обикновената храна,такава каквато принципно трябва да бъде ни я изтъкват като ОРГАНИК и видите ли е нещо свръх естествено. Ето пример http://www.umc.bg/id-93/Vereia_calcium.html Верея е най-здравословна,защото са я наблъскали с мастноразтворими витамини, които НЕ СЕ изхвърлят от организма и това се изтъква като супер здравословно. При все,че основно вит. Д се образува в кожата под действието на слънчевите лъчи, не от храната и това не е случайно. Да живее цивилизацията.

# 16
  • Мнения: 1 310
Отново съм съгласна с теб. Нищо не може да замени естествените витамини и микроелементи. Преди време бях на диетата на Дюкан. Повече от шест месеца спазвах режима, като междувременно се тъпчех с витамини. Не - косата ми започна стремглаво да пада, ноктите и кожата ми станаха ужасни, появиха ми се лишеи. В момента, в който започнах да се храня нормално и балансирано, постепенно нещата се оправиха. Не отричам Дюкан. Отърва ме от излишните килца, но си доказах, че природните елементи за тялото ми, никоя химия не може да ги набави оптимално.

# 17

Общи условия

Активация на акаунт