Изнежено бебе

  • 3 125
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • варна
  • Мнения: 1 228
по скоро аз не искам да намаля температурата я да я обличам по леко без да се страхувам от изстинки.
Лошото е на отопление на дърва ,че в един момент е много топло ,а в следващият стаята изстива ,затова и я завивам повечко вечер .Тя спи непробудно цяла нощ и аз покрай нея и сутринта ,когато вече е захладняло и на нея ще и стане студено.
И ние с таткото сме свикнали на топло , той се разхожда по тениска цяла зима и общо взето ние си ходим леко облечени ,но детето го навличам  Embarassed

# 16
  • Мнения: 3 241
Добре де, вие хубаво си живеете на топло, но какво правите извън къщи?  newsm78

Ако детето свикне на тези температури, в градината ще трябва да ходи облечено с грейка.
Наистина влажността е важна, но ако вие на 27С поддържате 55 процента влажност става като в онези задушни летни дни, в които едвам се диша Sad

# 17
  • Мнения: 15 379
Като майка на вече пораснало дете мога да кажа, че за ориентир дали му е студено никога не съм ползвала носле и ръчички. Винаги, а и все още пипам вратлето, под блузката. Ако там е топъл, значи че не му е студено.
Вратлето е един наистина достоверен показател, защото така се разбира и дали на бебето/детето му е топло или горещо.

За градусите - 19-21 градуса през деня е една нормална температура. За къпане и тоалет - 25.
Нощем - 18 градуса, не повече.

# 18
  • Мнения: 1 897
по скоро аз не искам да намаля температурата я да я обличам по леко без да се страхувам от изстинки.
Лошото е на отопление на дърва ,че в един момент е много топло ,а в следващият стаята изстива ,затова и я завивам повечко вечер .

Ако на 22-21гр.казваш,че стаята е изстинала... newsm78
Да,вратлето се гледа,а не носле и ръчички.

# 19
  • Мнения: 1 298
Добре де, ако вкъщи седите на 27, че и 30 градуса,
като излезе това дете навън, не му ли е студено?  newsm78

Това са ужасно големи разлики. При нас в хола е 22-23 и на мен ми е достатъчно комфортно.
Децата са с къси ръкави и боси. Горе по стаите не включвам парно или на много ниска степен.
Спим на хладно и добре завити с олекотени юрганчета. От много топла стая  децата са със запушени носове.

Нос и ръце и аз не гледам.  Peace

За мен стоенето на толкова топло, обличането с 3 ката дрехи си е чисто изнежване.
И мен така са ме гледали и знам каква съм станала. Като повървя на дъжд и вятър и вече съм хремава, не е нормално това.

# 20
  • Мнения: 2 562
Е,чак на 30 градуса никой не е казал че седи Wink Специално в къщи е до 26 и малко,като разбира се варира.Но по-ниско от 23 не е било.Малката ходи с боди с къс или дълъг ръкав и панталонки,обута с чорапки(крачетата й стават студени за нула време).Не мисля че е навлечена с 3 ката дрехи.Така бяхме обаче в старото жилище като живуркахме на 20-22 градуса в стаята,тогава всички бяхме навлечени като за северния полюс.Сега с мъжа ми сме по тениски с къс ръкав.Иначе като излезем никой от нас няма проблем с адаптацията към външните температури,просто винаги сме добре облечени(но пак не навлечени) Peace

# 21
  • варна
  • Мнения: 1 228
Като излиаме на разходка е както облечена в къщи увита с одеалце и шапка ,нямаме проблеми Peace

# 22
  • На морето!
  • Мнения: 5 757
И според мен 21-22 градуса е нормална дневна Т през деня, а 17-18 през нощта. Имам приятелка, която през зимата поддържа 26-27 градуса , а лятото 24-25 и детето е облечено зимата с дълъг ръкав, лятото с къс. Никога не съм я разбирала, мисля и тя не се разбира.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 149
И според мен 21-22 градуса е нормална дневна Т през деня, а 17-18 през нощта.

По принцип е така. На по-хладно се спи по-добре. Моето мнение е, че бебетата/децата предпочитат различни температури. Колкото и да ми е чудно, при дневна стайна температура от 21-22 градуса, на някои мъници им е студено. На други - топло. Както при възрастните. Аз лично, на температура 17-18 градуса през нощта направо ще се вкочаня. Ама аз. Така че всяка майка сама да прецени според това колко е зиморничаво детето й. Е, цели 30 градуса в стаята през зимата (че дори и 27-28) ми се струват прекалени, но... За някой може да са си екстра!  Peace

# 24
  • Мнения: 1 262
АЗ така съм израстнала при отопление с печка и съм много изнежена. Ако температурата стане под 25 градуса, ми става студено и навличам зимно яке та мъжа ми се смее. Цяла зима съм с хрема, която ми минава чак май месец като времето се стопли и септември - октомври пак ме хваща.  Laughing Сега обаче като съм свикнала на по-високи температури и не мога да поддържам по-ниска в дома си, защото това означава постоянно да съм болна. Като излизаме с бебчо на разходка обаче той си е здрав. Аз винаги се връщам с лека настинка. Така че май бебчо ще е по-здрав от мен, но знае ли се. Ще следя темата, защото и мен това много ме касае. Засега гледам да не го навличам и да не се качва температурата повече от 24 градуса, а аз се мъкна със зимни якета вкъщи.  Joy

А дали на по-хладно се спи по-добре не знам. Гледам през нощта да е по-хладно, но мъжа ми се буди от студ и иска да включа печката, а той по принцип не е зиморничав. Понякога бебето се буди и като му пипна ръчичките, са студени и като пусна печката, пак се унася и заспива. Аз пък мисля, че топлото повече унася.

# 25
  • Мнения: 1 262
по скоро аз не искам да намаля температурата я да я обличам по леко без да се страхувам от изстинки.
Лошото е на отопление на дърва ,че в един момент е много топло ,а в следващият стаята изстива ,затова и я завивам повечко вечер .Тя спи непробудно цяла нощ и аз покрай нея и сутринта ,когато вече е захладняло и на нея ще и стане студено.
И ние с таткото сме свикнали на топло , той се разхожда по тениска цяла зима и общо взето ние си ходим леко облечени ,но детето го навличам  Embarassed

Наистина при отопление с дърва температурата е много непостоянна с голяма амплитуда. Докато печката гори може да стигне 30 градуса и 1 час след като угасне вече да е хладилник, че даже и дъха да се вижда - много добре си спомням. С отопление на парно или ток се поддържа сравнително постоянно температура.  Peace

# 26
  • Мнения: 388
В къщи температурата е 20-21 градуса през деня.Но за през ноща засилвам парното ,защото синът ми /4,7г./ от бебе не понася да е завит дори  и само с чаршаф.

# 27
  • Мнения: 314
И мен като малка са ме изнежили и сега определено предпочитам по-топличко, и въпреки това мисля, че над 25 градуса са доста високи.
Вкъщи поддържам около 22-23 градуса, не повече, даже се случва и да е около 21, през нощта не отопляваме и е около 19 градуса. Според мен тези Т са нормални, но 26-27 ми се струват мноооого високи.  ooooh!

Принципно лошото в случая е голямата амплитуда, която се получава при градусите вътре и навън.  Peace За лятото вътрешна Т 25-26 е добре, защото и навън е горе-долу толкова, че и повече... обаче не върви вътре да стоиш през зимата на 27 Т, а навън да е 0.  Naughty Това е разлика от близо 30 градуса.

И да, определено на тези градуси, бебето ще се изнежи.

# 28
  • варна
  • Мнения: 1 228
То у нас и лятото не си е работа  Mr. Green в спалнята сутрин добре ,но следобед в най -голямата жега е като в сауна Т стига до 30 градуса и нагоре .Слънцето напича директно в стаята и няма спасение .Вечер спя гола така да се каже ,никаква дреха не мога да търпя  върху себе си.

# 29
  • Германия
  • Мнения: 327
Като майка на вече пораснало дете мога да кажа, че за ориентир дали му е студено никога не съм ползвала носле и ръчички. Винаги, а и все още пипам вратлето, под блузката. Ако там е топъл, значи че не му е студено.
Вратлето е един наистина достоверен показател, защото така се разбира и дали на бебето/детето му е топло или горещо.

За градусите - 19-21 градуса през деня е една нормална температура. За къпане и тоалет - 25.
Нощем - 18 градуса, не повече.





Точно при такива температури си гледах и аз моите деца докато бяха бебета. Не са боледували сериозно до сега.Извеждам ги при всякакво време на вън-не се плашат ни от дъжд,ни от сняг и студ.

Общи условия

Активация на акаунт