Ето Коледа е вече, силно рита МАРТенското ни човече - 9

  • 35 628
  • 740
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 571
При доки ходя веднъж месечно.Декември не съм ходила понеже бях на ФМ заедно с него в кабинета.Но при мен е само ехограф и въпроси-няма мерки,теглилки,кръвно и тн
Поза и по корем спя без проблеми Embarassed Знам,че не трябва,но на бебеко му е добре според мен
Лекарства това за сърце което пия в комплект с другото/за задържане/също не е за бременни,но вече трети месец си го пия.Щом докито го изписва няма от какво да се притесняваме
Силеве защо 12 дни преди термин newsm78 Не е ли много?Моето ще е най-рано на 20.3 като това са си 8 преди официалния ми термин иначе са си 19 от коригирания.Абе живи и здрави
тапи не съм виждала такова чудо.Аз до скоро не знаех що е то контракции.Сега се надявам също да не видя преди датичката

# 601
  • Мнения: 52
Mире, секциото се прави 2 седмици преди термин, в четвъртък съм на леакр и ще знам точната дата. За мен колкото по-късо толкова по-добре.
Верипамил ли пиеш?

За тапата: има разлика от течение и слуз. Ако е слуз се консултирай с лекар. От падането на тапата може да родиш от 1 ден до 1 месец. Често след падането в рамките на 2-3 дена бременните раждат. И в повечето случаи е придружено с кървави нишки. Най-добре  ще каже лекаря. Стискам палци на всички да не раждат сега, а когато му дойде времто.

Последна редакция: вт, 10 яну 2012, 19:14 от sivanovaa

# 602
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 65
Поза и по корем спя без проблеми Embarassed
Как спиш по корем?  #Crazy Аз в другите пози едвам се нагаждам...

Ох пак да мрънна, ама хич не се подобрява положението. Даже май ще започна и да кашлям  #Cussing out Как можа сега точно да ми се случи? Миналата година не съм боледувала и един ден  Whistling

# 603
  • Мнения: 38
Какво е това спане по корем, и аз искам  newsm45, ама аз не мога да се завъртя на страни пък камоли по коремче.
♥¸.•*´¯)Brum♥¸.•*´¯) Много съжалява,че си болничка...помоли мъжът ти да те намаже с ракия, и си вземи коризалия -хомеопатично лекарство от аптеката и изпий една опаковка за ден. И ще си свежичка и ще ти мине. Бързо оздравяване,че верно е много гадно.

# 604
  • Мнения: 113
Утре съм на преглед, да ми пуснат изслезвания доколкото разбрах.От днес съм вече в 30 г.с.
Спа настрани,по гръб не мога,бебо  почва веднага да рита.От няколко дни ми е много неудобно и на страни и само се въртя,шкембето ми пречи много вече.
Тапата предния път не ми е падала,и водите ми ги спукаха малко преди да родя- сега ще видиме какво ще е.Мисля в 8 мес.да подложиме на матрака на спалнята найлон,да не го оклепам ако тръгнат водите,за всеки случай .
Хайде хубава вечер тумбачета !

# 605
  • в рaя
  • Мнения: 233
А на мен ми тече баш слуз - като много гъст сопол. Но док. каза, че е нормално. Иначе и аз в първия момент го свързах с тапата, защото тя беше като голямо парче слуз, но явно не е това (надявам се!)
Аз също се усещам понякога, че спя по корем, макар да гледам да не го правя.
♥¸.•*´¯)Brum♥¸.•*´¯)  бързо оздравяване! Дано я пребориш тази настинка!

Моя бебо много се качи нагоре и ужасно ме рита, не мога въздух да си поема Sad Утре съм на док. и се надявам всичко да е наред! Ще правя и едни шашми с болничния, стискайте палци!

# 606
  • Мнения: 7
Момичета запис и от мен, с термин 09.03.2012 в очакване на нашето момченце

# 607
  • Стара Загора
  • Мнения: 33
bambuche , добре дошла!

Болки не бих казала, че имам по - скоро като натежаване, ниско долу. Иначе кръста си ме боли, почти във всяка една поза, но не му обръщам внимание, не е станало чак непоносимо.
Спя на всяка страна без по корем! Общо взето това е от мен. Добри коментари за тапата и на мен ми беше интересно, благодарим Неви за въпроса!  Wink

 Hug

# 608
  • UK
  • Мнения: 600
 Shocked КАК СПИТЕ ПО КОРЕМ?! Shocked

Аз откакто имам коремче (даже малко) чисто психологически не мога да си легна върху бебчето. А сега пък с този голям корем съвсем не виждам чисто ФИЗИОЛОГИЧЕСКИ как става? newsm78

# 609
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 65
Shocked КАК СПИТЕ ПО КОРЕМ?! Shocked

Аз откакто имам коремче (даже малко) чисто психологически не мога да си легна върху бебчето. А сега пък с този голям корем съвсем не виждам чисто ФИЗИОЛОГИЧЕСКИ как става? newsm78


tooth и на мен ми е много чудно...
Ох не знам вече какво да правя, заспах в 19-20 до към 22ч.. и сега пък няма да мога да заспя сигурно  ooooh! Отврат е, не го пожелавам на никой това с настинката. А лошото, е че от четвъртък вечерта ме почна, та до сега. Една седмица мъки  Sad Ще взема да се обадя и на личната май, да видя пък тя какво ще ми каже  Rolling Eyes

# 610
  • Мнения: 19
Бръмче вкарвай всички бабини, хомеопатични и т.н методи да се оправяш, че е много гадно това да си бременна и болна, ужас направо. Бързо оздравяване!!!

И на мен ми се иска по корем да спя, но и преди да забременея не можех, че циците от предния път си ми останаха бая големички и ми пречат. И на ляво не ми е удобно, от ляво долу е главичката на бебо и явно и на него така не му е добре, та на дясно спя повече, а на гръб само в полулегнало положение мога, иначе ми прилошава.

За тапата- падна ми постепенно докато траеха контракциите преди раждането- по-гъсто слузесто и примесено с кръв, нещо такова беше.

За мамите, които се чудят кога ще започне раждането- ще разберете, няма нищо общо с нормалните за момента болки и контракции. Но си мисля, че всичко зависи от прага на чувствителност на жената, ако считате, че е време-по-добре тръгнете за болницата, за да сте спокойни, пък ако не е дошло времето, поне ще сте направили генерална репетиция Laughing
При първото ми раждане контракциите ми започнаха направо на две минути и то от раз, така да се каже и докато се оправя, сложа един душ и да стигнем до родилното и то времето до появата на бебчо почти беше минало. Та това по книгите-през час, че през половин и после на 15 минути и т.н. при мен го нямаше, така че нищо до последно не се знае.

bambuche добре дошла при нас!

# 611
  • Мнения: 571
Силве аз по принцип знам,че се прави седмица преди термина,та за това ми стана странно.Всеки док си преценява според жената явно.Верапамил пия,да.И въпреки него треперя и имам сърцебиене.Тоя Гинипрал ми разгони фамилията #Crazy
за спането аз и предната бременност нямах проблем да спя по корем.Иначе не мога в друга поза да заспивам.Нито психически,нито физически ми е проблем,а виждате какъв корем съм опънала пред мен Joy Всяка жена е различна.
Аз днес съм на преглед Praynig Стискайте палци док да каже нещо хубаво,че с моите контракции и болки хич не ми се иска да се виждаме за лошо.Дано успее да ми каже и колко грамчета сме станали вече newsm78

# 612
  • Мнения: 0
Здравейте,

Казвам се Цвети и също чакам един мартенски младеж Simple Smile.
Искам да попитам тези, които са се записали за лекцията на Hipp на 14.01 в София, след като се записахте в сайта получихте ли някакво потвърждение от организаторите?
Питам понеже при записа пише, че ще се свържат с нас, а все още не са и се притеснявам да не би записа ми да не се е получил.

# 613
  • Мнения: 80
За мамите, които се чудят кога ще започне раждането- ще разберете, няма нищо общо с нормалните за момента болки и контракции. Но си мисля, че всичко зависи от прага на чувствителност на жената, ако считате, че е време-по-добре тръгнете за болницата, за да сте спокойни, пък ако не е дошло времето, поне ще сте направили генерална репетиция Laughing
При първото ми раждане контракциите ми започнаха направо на две минути и то от раз, така да се каже и докато се оправя, сложа един душ и да стигнем до родилното и то времето до появата на бебчо почти беше минало. Та това по книгите-през час, че през половин и после на 15 минути и т.н. при мен го нямаше, така че нищо до последно не се знае.

bambuche добре дошла при нас!
Искам и аз втория път така да родяяя  Laughing

# 614
  • Мнения: 40
Бръм, бързо да оздравяваш и да си ги нямаме повече такива. Никакво боледуване вече.  Hug

За започването на раждането - аз също съм от тези с висок праг на болка и си седях вкъщи около 3 часа с контракции, и след като си взех душ и те продължиха и бяха на около 5 мин зъвнахме на лелята на мъжа ми която е операционна сестра в ТК и тя ми каза да тръгвам към болницата. 4-5 часа по-късно родих. Моята доки дето ме следи например е адски спокойна и лежерна мадама. Като я питах кои са фалшивите и кои същинските контракции и изобщо що е това контракция и тя ми каза "Това е едно стягане на целия корем и болка, която започва лека полека да се усилва, става все по-силна и по-силна, има един ПИК така да се каже и след това отслабва и цялото това нещо трае около 1 мин. Като получиш такива контракции си за болница и раждането започва". Е да, права беше, ама ако я бях послушала щях да родя вкъщи защото такива контракции имах около половин час преди да родя.  Laughing
Според мен като станат на 5-10 мин контракциите, и ако сте си взели един душ и тях все още ги има и не са отшумяли е по-добре да се разходите до болницата.  Rolling Eyes

Вчера доста ме беше свил корема и отидох на извънредна консултация така да се каже. Док каза, че матката ми била много чувствителна и затова съм имала такива болки, изписа ми Магнезий и Папаверин. Обаче снощи като пих Папаверина и положението стана още по-лошо. Болките станаха още по-силни. Не знам защо са ми тези лекарства, като от тях ме боли още повече?!  newsm78 Едва успях да с готвя, да изкъпем малкия, да изведа кучето набързо и да се трупясам в леглото, където също продължиха болките до към 12ч.  Sad При вас как влияят тези хапчета?

Добре дошла и на новата мама. Леко бременеене до финала.

Общи условия

Активация на акаунт