Ето Коледа е вече, силно рита МАРТенското ни човече - 9

  • 35 663
  • 740
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 40
·•● milkinis ●•·-Маринка, и при мен я има тази болка, ама малко остана. С теб да не се оплакваме, че после ще ни се иска да върнем бебетата в корема с тези две малки фурии

Много добре казано.  Laughing На етърва ми детето дето вече стана на 11м все още няма никакъв режим, спи по 2-3 пъти на ден за по 40 мин, буди се още по 1-2 пъти нощем да яде ... абе кошмарна работа. И аз това й казвам, че се моля и второто да е като Пламен по отношение на спане, режим и ядене, че ако ми се падне такова като нейното, дето да трябва да си играем посреднощ и денем Пламен да ме прави луда с мапмерсите му и другите му инатчета дето се опитва да ги проявява - направо имам чевството че ще има жертви!!! Това е единствената причина поради която не ми се ражда, но пък като започне да ме рита и да шавоти когато се опитвам да спя или да работя ми иде сама да го изкарам  Laughing Laughing Laughing .

За спането - аз спя настрани и предимно на ляво, но не за друго а просто мъжа ми спи от дясната ми страна и като се завъртя на ляво той може да ме гушне иначе като спя към него и трябва да се свия с тази възглавница ни е по-неудобно и на двамата. Иначе стига да съм на страни ми е ОК, било то на ляво или дясто. Дет се вика - на който както му е удобно. Simple Smile

Nevi77, аз не мога да кажа категорично кога и как ми падна тапата, защото имам чувството че при мен тя се махна постепенно. Може би в продължение на десетина дни преди раждането /грубо казано, не съм ги броила/ освен течението което го имах тогава и сега, започна да тече и едно слузесто и лигаво, но при мен беше по малко. Тоест не падна изведнъж ами по малко в продължене на това време. Така че май тук пак си е строго индивидуално и не мога да се каже точно колко време след това ще се роди бебо.

# 586
  • Мнения: 0
 Явно не само моя бебо е разположен по често ПО ХОРИЗОНТАЛ......... Simple Smile)))))),ама с главичка наляво и крачета-дясно,още не се е обърнал май........а би трябвало вече май.......в четвъртък ще разпитам доки.
 За полижинакса,и аз се стресирах,че на листовката пише ,че не се препоръчва за бременни,но изкарах цял курс с две опаковки и вс. е о.к.....споко Laughing
 За тапата при баткото доки ми я "махна" сутринта,и вечерта родих/водеше се преносен плод затова,а всъщност просто ми бяха сбъркали термина,нямаше никакви признаци на преносен/

# 587
  • Мнения: 38
Интересуваме това,защото при мен се засили бялото течение и стана много по-слузесто и неприятно, но няма никакъв цвят...предполагам,че все още ми е рано за падане на тапа, но все пак да се уверя. Ще питам и Доки в четвъртък да видим и той какво ще каже и така.

# 588
  • Мнения: 1 722
Въпросът ми е към майките вече с по едно детенце; а той е : Как изглежда тапата, която пада и колко време преди раждането се случва това? Много са ценни отговорите ви за мен, тъй като сте минали по един път през това за мен ново преживяване. Благодаря Ви предварително

Неви, тапата при мен беше напълно прозначно слузесто нещо, което ми падна върху бельото вечерта преди раждането, между 19-21.00 часа. На другата сутрин в 6.30 - 7.00 ч. ми почнаха регулярните контракции, към 8 отидохме в болницата, след което тоалет (обръсване, клизма), система окситоцин, разхождане, за да падне по-надолу бебето, че беше доста високо и в 12.20 наобяд изплака бебочето. Сега не си спомням дали ми спукаха водите преди да се разхождам със системата или след това  Thinking, но по някое време ми ги спукаха - мисля че на около 6 см разкритие.
Едва ли при теб е тапата, тя не тече постоянно и постепенно, а отведнъж пада. И е като разпльоскано топче.
Полжинакс при първата ми бременност слагах по лекарско предписание, сега си слагах веднъж мо мое предписание Blush, може да се слага, независимо от описаното в листовката.

Последна редакция: вт, 10 яну 2012, 14:10 от Anita_79

# 589
  • UK
  • Мнения: 600
Привет, мамите Hug

Това с падането на тапата е интересно. Браво на Неви, че повдигна темата. Макар че мисля, че при всеки е строго индивидуално. Мен един от големите ми страхове е, че няма да разбера кога почва раждането - всмисъл, че може да има фалшиви тревоги, а аз да тичам към болницата. Или пък да почне наистина, а аз да си мисля, че е фалшива тревога и да си чакам вкъщи и така newsm78

за позата - за спане на ляво и на дясно. Предимно на ляво защото на бебчо му е по-удобно така, защото неговото телце е по в дясната част на корема ми. А по гръб не мога, не ми е удобно. А най много ми липсва спането по корем Mr. Green Но скоро!

# 590
  • Мнения: 92
При мен тапата (слузесто течение примесено с кръв) падна около 15h , към 17 започнаха леки контракции и около 22h започнаха наистина болезнените. Към 12 без нещо тръгнахме към болницата и като стигнахме контракциите бяха на 1 мин и 6 см разкритие. Родих след около 40 мин. smile3521 За спането си спя на където ми е удобно във всякакви пози

# 591
  • гр.Варна
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен!
Не съм писала,но сме добре(общо казано),бебчето рита и дори ми прави цицини на корема smile3556 Rolling EyesСтрашна работа.
Иначе за болките,при мен също ги има.Понякога са носко долу в корема;непрекъснато ме болят кръста и опашната кост.Предполагам,че е пак от разширяването на таза.Аз го усещам и по дрехите си.За лежането ,в началото на бремеността,нямах проблеми,да си лежа на всички страни.Но от около 1мес и половина,не мога изобщо да се завъртам наляво.Имам чувството ,че бебчо се изсипва и коремът ми става като топка отт нея страна.Затова си спя по гръб или надясно.При мен също,не липсват и контракции,но като се преуморя,обикновено.
За прегледите,аз все още си ходя по веднъж месечно.
За покупките,сега гледам за шишенца,хавлийка и ваничка за къпане и такива неща.Мисля и за комплектче и за изписването.Аз мисля,че вече е време за тези неща,пък и такова удоволствие ми доставя всичко това.Таткото се доверява на моя вкус и ме оставя да пазарувам,това което ми хареса smile3503
От нас лек ден  и повече усмивки lovekiss

# 592
  • Мнения: 1 895
Предишният път тапата падна в началото на 7 месец, слузеста, с кървави жилки, малко по-голяма от съсирек при цикъл. Родих месец  - месец и малко след това. Просто бях на режим на легло + медикаменти, та не винаги падането е предвестник на раждането Peace

Последна редакция: вт, 10 яну 2012, 15:27 от Double with Cream

# 593
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 65
При мен тапата (слузесто течение примесено с кръв) падна около 15h , към 17 започнаха леки контракции и около 22h започнаха наистина болезнените. Към 12 без нещо тръгнахме към болницата и като стигнахме контракциите бяха на 1 мин и 6 см разкритие. Родих след около 40 мин. smile3521 За спането си спя на където ми е удобно във всякакви пози

О, боже! Помислих, че си родила  #Crazy Прочетох само "Родих след около 40мин."... Не ме стресирай така!...Никакво раждане преди термин!
Аз си лежа и си подсмърчам и си кихам, и така..Дано да минава вече, че не се издържа.
Сега говорих с кумата ми и те имат шезлонг, който не са ползвали и ще ми го подари  Mr. Green Много се радвам, че поне този разход отпадна.
Днес съобщих на хазяина, че се изнасяме след един месец и ме ядоса малко. Било зимата, пък имали сме д-р и пр...Не ме вижда, че съм с корем един метър пред мене и че ще имаме други (немалки разходи), ами го е грижа само че няма вече да взима пари! Как ме хвана яд. Ама му казах, че така или иначе ние ЩЕ се изнесем и това е! Ще си оправим всички сметки, депозита ще му го оставим, за да си покрие сметките след нас и така.
Изпях си болежките  Laughing
Хубав ден на всички Simple Smile

# 594
  • Мнения: 1 722
За контракциите не се безпокойте, ще ги усетите. Аз си взех един тефтер и си ги записвах на колко време са. Като станаха на 10 минути в продължение на 1 час, т.е. вече регулярни, тръгнах към болницата. Макар че тези първите на 10 минути не са болезнени, но си е сигурен предвестник на предстоящото раждане.

# 595
  • Мнения: 74
Здравейте, на мен пък тапата ми бадна в болницата - след това ми спукаха водите и след това се започна.Но общо взето имах си леко раждане със съвсем слаби /поне за мен/ болки.Дано и сега да е така. Praynig
И аз вече започнах по малко да купувам туй онуй- дрешки ,шишенца и т.н.Е и приятелки ще помагат и така.

# 596
  • Мнения: 80
Неви, моята тапа падна около 10 дни преди да родя. Беше слузеста и твърда като желе. На големина може би като 50 стотинки. Все едно гледах гол охлюв  Laughing
Последния път като ходих на ЖК бебко не се беше обърнал още. Надявам се вече да го е направил, че се плаша много от това секцио  Sad
С доки се разбрахме като вляза в 7 месец да започна да ходя на 2 седмици.
Днес си купих нощница, но не точно за кърмачки, а такава с тиктак копчета отпред, които стигат до пъпа. Мисля, че ще ми свърши работа.

# 597
  • в рaя
  • Мнения: 233
Аз пък преносвах. И със съпруга ми решихме да отидем за риба... доста карахме по черен път и като се върнахме вечерта към 20 ч. ми падна тапата. В 7 ч. на другия ден започнаха контракциите, но не бяха регулярни. След 2 кафета, 1 макдоналдс и много болезнени контракции на около 3-4 мин. отидох в 14 ч. в болницата само с 2 см. разкритие Sad В 15 ч. ме приеха, в 17 ч. ми спукаха водите и в 18:20 ч. родих Simple Smile) След приемането в болницата не съм засичала контракциите на колко време са.

Нощници - смятам да посетя някоя втора употреба. Аз в къщи такова нещо не нося, а при раждането едната беше направо за боклука, а след това ми трябваха още 2 и не ми се дават някакви си 30 лв. например за нещо, което ще ползвам 3-4 дни и толкова. Първия път ми вършиха супер работа просто с копченца отпред, а едната беше даже с вързанки, но са лятни модели и не става за сега.

# 598
  • Мнения: 1
Леле,днес сте много активни  Grinning  Grinning Hug
Много полезни отговори момичета за тази тапа и мен ме вълнуваше!Браво и на теб Nevi77 винаги питаш неща,които са полезни за всички и се радвам,че и Вие сте като нас  Grinning!
Doni M и мен ми се стори много тежко,даже доки каза че по стандарти за тази сед.трябва да е 1600 г.!Другия месец като почна да ходя и при друг ще видя дали е от апаратурата Grinning
Да питам има ли мами от Пловдив,които ще ходят на 17-ти на лек.на Hipp!Ако искате да пийнем нещо преди/след лекцията   bouquet

# 599
  • Мнения: 62
Интересни теми сте подхванали.На мен тапата ми падна след случаен мануален преглед в болницата,на който се оказа и че съм с 4 см разкритие и раждам а аз не съм разбрала....
При мен обаче по време на самата бременност имаше далеч по-болезнени контракции и затова не разбрах,че тези са точните  Joy

Общи условия

Активация на акаунт