глаукома

  • 198 162
  • 893
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 200
Тази сутрин също мерих налягане 20 на лявото,23 дясно.
Запазила съм час за офталмолог,доц.Йорданов,който преглежда и във Варна.
Как мога да разбера дали правилно ще ми измери ескавация?Никак най-вероятно,на доверие.


На вратата не пише глаукомен специалист.
В Бургас няма такъв.
Избрах го заради това:
Специализации:

Курс ретинална и витреална хирургия – Пловдив, България;
Индиректна офталмоскопия на заден очен сегмент – Варна, България
Ретинопатия на недоносеното – Варна, България
Напасване на контактни лещи – Варна, България
Лазери в офталмологията – Варна, България
Специализация Глаукома в Shepard eye centar – Лас Вегас, Невада, САЩ;
Европейски глаукома курс – Женева, Швейцария;
Хирургия на стъкловидното тяло и ретината – Варна, България
Европейски курс по Диабетна ретинопатия – Прага, Чехия;
Европейски курс – Anti-VEGF в лечението на заболявания на макулата – Любляна, Словения;
Европейски глаукома курс – ESASO – Лугано, Швейцария.
През 2018 г. защитава образователна и научна степен ''Доктор'' към Медицински университет Варна с дисертационен труд на тема: Качество на живот на пациенти с първична глаукома, методи за оценка и проследяване.
Надявам се да ми помогне.
До Нова година нямам възможност да запазвам час за глаукомен специалист в София.След това не знам колко бързо ще ми дадат час,страхувам се да не губя време...

Едва ли за него ще е проблем да определи прецизно екскавацията.Освен това,ако няма анатомични специфики , които  да заблудят софтуера ,тя така или иначе се определя и при OCT изследването.

# 751
  • Мнения: 119
Здравейте, отново.
Днес посетих препоръчана лекарка.
При измерване на апарат пуф машина,налягането на едното беше 22(това, което по принцип е винаги по-високо),на другото 19.5 .
Лекарката ми показа бележката и ми обясни някакви числа отдолу.Бяха около 680 или 650.Нормалната дебелина била към 550 и машината един вид това приемала А моята била по-дебела и за това се отнемат стойности и ми влизала в границите.
Огледа ми очните дъна и ми направи скенер, защото преди 2 г ми е правен.
С него всичко е ок.Като гледам пише нерв Rim volume 0.33
Nerve head vlm 0.587
Cup volume 0.025
Успокои ме,че всичко е наред.
Аз преди месец сложих очила,+1,но тя ме прегледа и ми каза,че за нея съм за +0.75 ).
И да ги нося само като чета,пита ме не ти ли гръмна главата?
Наистина малко едро виждам . Възможно ли е заради това,че ги носих вече месец постоянно,да ми се е вдигнало налягането?
До сега ми беше винаги макс.21-22.

Последна редакция: пт, 02 дек 2022, 18:24 от fur4i

# 752
  • София
  • Мнения: 1 892

Наистина малко едро виждам . Възможно ли е заради това,че ги носих вече месец постоянно,да ми се е вдигнало налягането?
До сега ми беше винаги макс.21-22.

Най- често първите очила при пресбиопия се слагат за четене, а не за непрекъснато носене. Ако са Ви изписали +1,00 за далеч, то за близо би трябвало да сте поне около +2,00, което означава, че отдавна не сте могли да четете. Предполагам има объркване за какво разстояние са били изписани очилата.
По принцип 0,25 не е значително отклонение и може да се дължи на елементарна умора по време на първия Ви преглед (или ако сте били на лекар следобед) и не би трябвало да има отражение на ВОН

# 753
  • Мнения: 119
Здравейте,ако сте прочели последната ми "сага",дали всичко с очите е ок.Да се доверя ли на лекарката или да търся друго мнение?

# 754
  • Мнения: 33
Здравейте, налягането е добре, имате много дебела роговица - 650, вадят се доста единици при такава дебелина и влиза в границите както ви е казала докторката.

на OCT изследването гледайте RNFL анализа трябва да е зелен, то е едни като графика по която върви една крива, кривата трябва да стои само в зелената плътност.

Ексвазацията колко е? В амбулаторния лист трябва да я пише. 0.3 и надолу е окей. Ако в амбулаторния лист не я пише в OCT също трябва да я пише, там се казва Cup disc area - внимавайте защото OCT понякога я смята грешно.

Колкото до очилата, бих препоръчал да носите най- слабата корекция с която виждате добре.

# 755
  • Мнения: 2 798
Дъщеря ми е след 2 операции за отлепена ретина и е с Косопт Ай мулти - казва, че я щипе винаги в момента на слагането.
Имате ли наблюдения капките Косопт Ай Мулти и Монопрост да предизвикват много силно дразнене, сълзене и зачервяване?

# 756
  • Мнения: 2
Здравейте на всички искам да споделя изпитана билкова рецепта за очно налягане  глаукома  сок от домашни домати  без хибридни и гмо  200 мл  и  чай от маточина  това едневната доза в продължение на няколко месеца през лятото  лекува самата болест    ВНИМАНИЕ да не се употребява алкохол по време на лечението

# 757
  • Мнения: 2 480
Здравейте на всички искам да споделя изпитана билкова рецепта за очно налягане  глаукома  сок от домашни домати  без хибридни и гмо  200 мл  и  чай от маточина  това едневната доза в продължение на няколко месеца през лятото  лекува самата болест    ВНИМАНИЕ да не се употребява алкохол по време на лечението

Глупости! Вие съвсем не сте наясно с глаукомата! Капките намаляват количеството слъзна течност и оттам налягането спада, но не могат да излекуват глаукомата! Отточните канали са донякъде запушени и поради това налягането е високо. Как вашата рецепта ще реши този проблем??? Дано да не се намери кой да ви повярва и да изостави капките!
Ако вашата рецепта намалява продуктивността на слъзна течност е добре, но този експеримент без капки е опасен! Да се пие някакъв сок и да се очаква той да повлияе на очите е несериозно!

# 758
  • Мнения: 2
Никъде не съм споменал че трябва да се спират капките  аз също ползвам капки монопрост  уважавам мнението на всеки, всеки има личен избор преди  да започна лечението   с  капките използвах тази билкова рецепта   един месец.  стойностите от първия преглед бяха  L 24. R19 q след това вторичен преглед  резултата е. L 19  R 15  желая на всички здраве  и щастие

# 759
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
И двете неща са полезни.Няма да навредят,но и капките да не се спират.

# 760
  • Мнения: 262
Преди време съм писала в темата. Понеже съм от Пловдив, получих въпрос за добър глаукомен специалист в нашия град, на лични съобщения. Конкретният потребител е забранил личните си съобщения и не мога да му отговоря, но пиша тук, за да съм полезна за всички. Като най-добър специалист за Пловдив съм чула за д-р. Марин Атанасов. Посещавала съм го и съм много доволна от обстойния преглед и професионалното му отношение. Лично аз съм на диспансерно наблюдение при д-р.Узунова. От нея също съм с много добри впечатления.

# 761
  • Мнения: 705
Преди време съм писала в темата. Понеже съм от Пловдив, получих въпрос за добър глаукомен специалист в нашия град, на лични съобщения. Конкретният потребител е забранил личните си съобщения и не мога да му отговоря, но пиша тук, за да съм полезна за всички. Като най-добър специалист за Пловдив съм чула за д-р. Марин Атанасов. Посещавала съм го и съм много доволна от обстойния преглед и професионалното му отношение. Лично аз съм на диспансерно наблюдение при д-р.Узунова. От нея също съм с много добри впечатления.
Доц.Марин Атанасов  е най-добрият глаукомен специалист .

# 762
  • Мнения: 68
Детето ми се следи при доц Атанасов на 2г и5 м е доволна съм от работата му но много трудно осъществявам контакт с него това е като отзив понеже нашите прегледи са под анестзеия и са в болницата , а е доста натоварено

# 763
  • Благоевград
  • Мнения: 333
Някой получавал ли е алергична реакция от капките Таптиком и Амиптифрий?

# 764
  • Мнения: 33
Здравейте, знаете ли някой доктор, който да мери налягане по голдман в София освен доцент Петкова? И да използва голдман редовно в практиката си, а не от дъжд на вятър?

Общи условия

Активация на акаунт