Гледах!Хареса ми!Препоръчвам го!Искам да споделя... - XXIX

  • 44 309
  • 733
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: X
Гледах го днес следобед. Съпругът ми го беше свалил, иначе не съм имала намерение да гледам филма.
На мен ми беше скучен и прекалено муден. Не мога да го препоръчам. Confused
На мен пък ми хареса. Но аз обичам филми с такава тематика. Имаше няколко много силни момента, но знам ли...може би трябва да имаш специално отношение към природата и животните, за да те трогнат. Отделно, че се нагледах  на природни красоти. Съвсем отделно, че актьорският състав беше много точно подбран. Аз препоръчвам - особено за природолюбители.
И явно понеже днес съм на животинска вълна, няма как да не препоръчам и War Horse - с две ръце Peace

# 691
  • София
  • Мнения: 6 219
Изключително много доволна съм от филмите, за които ще кажа по 2-3 думи.

"Опасен метод" http://www.imdb.com/title/tt1571222/
Не ме заплени. Очаквах нещо изключително много повече, но препоръчвам с три ръце.
Не е нещо уникално или пък невиждано, но е поглед назад към историята на науките, та за любителите на жанра бих го класирала в графа "задължителен". Това гарнирано с прекрасно представяне от страна на Фасбендер, Виго Мортенсен, Венсан Касел.
Кийра няма да я харесам каквото и да изиграе, то се е видяло. Тук не беше толкова зле, защото в играта и беше вложено някакво чувство, а физиономията и не беше една и съща през цялото време.

"One day"
http://www.imdb.com/title/tt1563738/
Препоръчвам с повече от три ръце. Отдавна търся точно такъв тип филм.
Имам чувството, че каквото и да кажа за него ще е малко. Романтика без клишета. Завладяващ, нежен...
Хареса ми химията между главните актьори, картината, действието, финала, емоциите, детайлите, положителното чувство, което оставя след себе си. Много малко романтични филми са успявали да ме разчувстват, а този успя без усилие. Нарежда се сред любимите ми филми в жанра.

# 692
  • Мнения: 2 353
  Изгледах и версията на Дейвид Флечър. Таз Руни също е много добра, особено във втората част на филма!

# 693
  • Мнения: 2 280
  Изгледах и версията на Дейвид Флечър. Таз Руни също е много добра, особено във втората част на филма!
Финчър Simple Smile
Ох , май и аз ще изгледам скандинавската версия.
Коя е 1вата част от трилогията? Кой да гледам пръв, че не знам как са подредени, а в IMDB ги дава в една година всички части.

# 694
# 695
  • Мнения: 11 747
След такава реклама насмалко да изтегля One Day, добре че някак забелязах, че вече сме го гледали. Да, филма е много хубав, но не ми дойде лековат. Положителен завършек, но не ме остави с лекота в душата напротив, малко ме разстрои. Не е нещо непреодолимо, но нея вечер бях кахърна. Иначе филма е много силен и много добър.
Тегля за Фройд, че да видим кога ще му дойде реда.

# 696
  • София
  • Мнения: 4 253
"Дневникът на едно пиянде" и на мен ми хареса, музиката е страхотна Heart Eyes. Краят ме остави с впечатлението, че ще има продължение.
Вчера гледах "Perfect Sense" http://www.imdb.com/title/tt1439572/ с Юън Макгрегър и Ева Грийн. Една любов по време на епидемия, когато хората започват да губят сетивата си, докато накрая остават без нито едно.
Препоръчвам на феновете на британското кино.

# 697
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Ще се повторя, но който е харесал One Day, нека прочете книгата - във филма няма как да се покажат много неща от сюжета. Завършекът обаче не е положителен, karaca къде го видя?

# 698
  • Мнения: 11 747
Vanya_I, е писала, че оставя положително чувство и аз съм си го перифразирала като положителен финал, което не е същото. Имаше старание за оптимизъм на финала, но... не всеки успява да поеме от този уж оптимизъм.

# 699
  • Мнения: 2 353
  True Blue, благодаря! Simple Smile

# 700
  • София
  • Мнения: 6 219
Vanya_I, е писала, че оставя положително чувство и аз съм си го перифразирала като положителен финал, което не е същото. Имаше старание за оптимизъм на финала, но... не всеки успява да поеме от този уж оптимизъм.

Ми не и за мен финалът не е положителен. Положителното чувство може би идва от лекотата, с която е разказана историята.

# 701
  • Мнения: 7 160
The Girl with the Dragon Tattoo:

Исках да гледам Финчъровия, най-вече и заради Даниел Крейг, когото много харесвам, но бях свалила шведския вариант и близо месец се канех да го гледам. Сега, като чета мненията ви не съжалявам.
Въпреки, че сюжетът не е нещо особено, на мен първата част много ми хареса.
Със сигурност ще гледам и останалите две.

# 702
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Според мен финалът е положителен- животът тече и това, че още дишаш, е нещо хубаво. И се научаваш да живееш и с най-голямата болка дори.

# 703
  • София
  • Мнения: 6 219
"Jodaeiye Nader az Simin" 2011
http://www.imdb.com/title/tt1832382/
В замунда http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=296875&hit=1
Хареса ми. Препоръчвам.
Не съм гледала други ирански филми, за да съпоставя. Харесва ми това, че показва разнообразие от характери - мъжки, женски, които реагират различно и не се включва в общия хор за... как да го кажа... "нецивилизоваността" на Изтока и "мракобесието" на ислямските държави. Просто един проблем, съществуващ навсякъде е показан пречупен през призмата на чужата традиция, без излишна драма, сълзи, сополи и ефекти.
Лейля Хатами много ми хареса, включително много красива жена.

# 704
  • Мнения: 2 280
Гледах "Желязната лейди" и много се разочаровах! Как може да опропастят по такъв начин потенциала на тая биографична история за такава велика личност! Много постно откъм исторически факти, за сметка на дементни халюцинации. Изобщо не ми хареса как е конструиран филма. Много важни неща, които е направила по време на управлението си изобщо не са споменати дори. А на останалите е обърнато много малко внимание. Наблегнали са повече на болестта й, отколкото на това как е станала такъв политически символ. Единственото, заради което трябва да се гледа е заради невероятната игра на Мерил Стрийп. Просото е велика тая жена!
Моята оценка за филма е 3/10.

Общи условия

Активация на акаунт