Гледах!Хареса ми!Препоръчвам го!Искам да споделя... - XXIX

  • 44 310
  • 733
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 25
Уоу Blue заинтригува ме с този коментар. Много очаквах от този филм, но явно са го съсипали. Не знаех, че е качен в замунда. Веднага дърпам, обожавам Мерил Стрийп  Heart Eyes

# 706
  • Мнения: 413
Гледах Три метра над земята, планирах просто да запълня лежерния неделен следобяд. Има някаква магия в тази лента. Филм за младостта - лудата, безразсъдната, опияняващата, страстната, единствената, готова да се опълчи срещу света, да забрави страха от смъртта, издигащата 3 метра над небето. Приииска ми се неистово да бъда пак на 18, да се влюбя в най-неподходящия, да ме возят на мотор, да пия от бутилката, да ми предстои първия път, да го изживея, да очаквам следващия ден, само за да го видя...Замислих се - любовта, младостта, животът свършват толкова бързо. И знаеш, че никога няма да се повторят... Blush

Последна редакция: нд, 05 фев 2012, 16:56 от Dazy

# 707
  • Мнения: 11 747
Още не съм гледала Желязната лейди, но го дръпнах преди 2 дни. Аз чух, че филма не се е получил, то се вижда в IMDb и съм подготвена. Самата Маргарет Тачър е изразила недоволство, но предполагам тя трудно може да оцени поради субективизма.

# 708
  • Мнения: 2 353
  Срещнах това в нета, някой има ли идея дали мога да го сваля отнякъде? http://www.imdb.com/title/tt1794787/

# 709
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
  Срещнах това в нета, някой има ли идея дали мога да го сваля отнякъде? http://www.imdb.com/title/tt1794787/

Ами не виждам шанс - както казва IMDb досега е показван само на три фестивала (макар че вероятно е показван на повече...). Доколкото схващам дори и в Иран не е пускан масово на екран.
Имал е прожекция в София на 25 януари в рамките на "Цветята на Корана 2012".

# 710
  • София
  • Мнения: 6 219
Гледах "Shelter"
http://www.imdb.com/title/tt1179069/
Хареса ми. Препоръчвам. Великолепни Джулиан Мур и Джонатан.
Държи в напрежение без да е твърде хорър. Много добър завършек на кино - уикенда ми!

# 711
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Аз пък гледах Shame.
Качеството беше кофти, ама поне има английски субтитри... Обаче някои детайли се губят - бях прочела нещичко от едно ревю в нета за една подробност в една сцена ... ама не се видя добре. Наложи се два пъти да се връщам на тия кадри да го видя както трябва... (Признавам си всъщност, че без тази "подсказка" този детайл сигурно нямаше да го видя, дори и да беше добро качеството на торента. Е, на голям екран няма как да не се види. Ама този филм на голям екран имам шанс да го видя само през крив макарон  Rolling Eyes)

Та за Фасбендер - все още не мога да реша да му дам ли малко предимство пред "шофьора" на Раян... или така да си ги оставя наравно за този филмов сезон  Heart Eyes
Чакам да го гледат критиците на Мълиган... много ми е любопитно какво ще кажат за нея.

Не съм гледала "Глад", ерго - няма как да имам поглед върху работата на режисьора, че това са му единствените два филма. Но в "Срам" се представя повече от добре. Впечатлена съм от начина на заснемане на филма като цяло и от някои конкретни сцени.

И последно - пак да си кажа колко ме е яд на всички, които толкоз се радват на тоя пусти французин и на неговия "Артист"  #Cussing out
В няколкото НЕМИ сцени, които гледах в "Потомците" и в "Срам", че даже и в "Кешбол", има повече емоция и КИНО, отколкото в цялата френска играчка  Twisted Evil

Последна редакция: нд, 05 фев 2012, 19:33 от mia4ik

# 712
  • Мнения: 2 353
  mia4ik, благодаря! Дано да го пуснат в торентите някой ден.

# 713
  • Мнения: 1 312
Гледах Три метра над земята, планирах просто да запълня лежерния неделен следобяд. Има някаква магия в тази лента. Филм за младостта - лудата, безразсъдната, опияняващата, страстната, единствената, готова да се опълчи срещу света, да забрави страха от смъртта, издигащата 3 метра над небето. Приииска ми се неистово да бъда пак на 18, да се влюбя в най-неподходящия, да ме возят на мотор, да пия от бутилката, да ми предстои първия път, да го изживея, да очаквам следващия ден, само за да го видя...Замислих се - любовта, младостта, животът свършват толкова бързо. И знаеш, че никога няма да се повторят... Blush
Очарователен е този филм-много реален, без излишно захаросване преди финалните надписи.
Ще го гледам отново...
Гледах "Албърт Нобс".
Чудесна игра на Глен Клоуз, прекрасна.
И много добре подбран актьорски състав начело с Джони Деп и Джовани Рибизи в "Дневника на едно пиянде".Хареса ми.

# 714
  • Мнения: 107
Гледах Три метра над земята, планирах просто да запълня лежерния неделен следобяд. Има някаква магия в тази лента. Филм за младостта - лудата, безразсъдната, опияняващата, страстната, единствената, готова да се опълчи срещу света, да забрави страха от смъртта, издигащата 3 метра над небето. Приииска ми се неистово да бъда пак на 18, да се влюбя в най-неподходящия, да ме возят на мотор, да пия от бутилката, да ми предстои първия път, да го изживея, да очаквам следващия ден, само за да го видя...Замислих се - любовта, младостта, животът свършват толкова бързо. И знаеш, че никога няма да се повторят... Blush

Това много ме развълнува и заинтригува. Не мога да открия филма с това заглавие. Може ли някаква насока за английското име или името под което да го намеря!?! Praynig

# 715
  • София
  • Мнения: 6 219
http://www.imdb.com/title/tt0388483/
Заповядай.
има го в замунда

# 716
  • Мнения: 107
Много благодаря за бързата реакция   bouquet

# 717
  • София
  • Мнения: 6 219
Филмът си заслужава похвалите. Италианските любовни истории са невероятни  Heart Eyes

# 718
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Сигурно съм единствената, която няма никакво желание да гледа филма за коня. Въпреки положителните рювюта...  Thinking

Не си единствената  Mr. Green
Макар че от последното приятелско мнение, което ми споделиха ("прекрасен филм"), оставам с впечатлението, че не е тип"Ласи" (както очаквахме ти и аз), а по-скоро тип "Титаник"  ooooh!

Ще извърша един от най-големите форумни грехове - да се самоцитирам  Whistling - за да кажа, че гледах прословутия "Боен кон" (трябваше ми за сравнение с един друг филм)... и съм вече твърдо убедена, че предчувствието ми е било вярно. Баш си е тип "Титаник"  Mr. Green
Нямам нищо против Спилбърг, даже напротив... човекът умее да снима война. Ама мнооого сантименталности, бе братче.
За мен лично няма нищо по-досадно от сантименталност, поднесена с размах.

Добре де, ще си призная, че пуснах една сълза накрая. Явно не съм достатъчно "бронирана" срещу сантименти  Embarassed

Иначе Януш Камински е свършил великолепна работа. Бравос!
Визията е на max и само заради това го изгледах до край.

# 719
  • Мнения: 2 254
Да, така предполагаше и трейлъра на филма. Не казвам, че ще е лош, просто на мен не ми се гледа такова. Сигурна съм, че историята е по Дисни трогателна и т.н....
 

Общи условия

Активация на акаунт