Психически тормоз на работното място!Помощ!

  • 20 207
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 032
Имаш ли договор? Имате ли наръчник на работника? Ако да, има ли там процедура за жалби? Имате ли личен състав?
Намери специалист по трудово право, консултирай се и след това предцени какви са ти опциите и за кои от тях имаш сили, средства и доказателства.

# 16
  • Мнения: 812
Ако събереш достатъчно  смелост можеш да се обърнеш и към някоя медия тв.или весник,
но смятам че това направо си нарушава човешките права и не трябва да остава безнаказано докога ще ни тъпчат
просто не е справедливо
бори се за себе си,ак има кой да те подкрепи (близък,семейство0

# 17
  • София
  • Мнения: 3 411
Вие къде живеете и работите? Ще каже човек, че не знаете къде се намираме. Хубаво я съветвате девойката да напусне, да съди и т.н., ами ако наистина няма работа там, където живее какво? Да пукне от глад на улицата ли? Лесно е да се изказваш смело, когато имаш гръб. За себе си съм решила повече да не работя някъде, ако не се чувствам удовлетворена във всякакъв смисъл. И пак се налага да правя компромиси и да преценявам плюсове и минуси. В БГ едно 90% от работодателите са комплексирани нещастници, които избиват комплекси пред по-слабите от тях. На авторката пожелавам да си търси и намери бързо по-добра и по-спокойна работа, където да е щастлива и доволна. И СЛЕД като има сигурност да му разкаже играта на говедото. Успех! Hug

# 18
  • Мнения: 115
Запис и в ,, Господарите,, поне, ако не съд.. Нямала право да записва...ми той да не би да има право да тормози и обижда #2gunfire

# 19
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
От колко време работиш за този психично неуравновесен? Сигурно ти плаща голяма заплата за да го търпиш толкова време? По добре, наеми 2-3 мутри да му свият сармите в някой тъмен ъгъл.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Господари на ефира, може би БТВ, българина е страхлив и си трае по принцип.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 217
Спомних си как напуснах първата си и последна работа за чужди хора и фирми: изслушах със спокоен вид пенявенето на тлъстия си шеф, след което хвърлих ключовете на масата, така, че се плъзнаха към него и му паднаха в краката. Преди да си обърна гърба само казах: върви си излекувай нервите.....
Бяха в труден момент, когато им трябваше моята помощ много....А ме нахокаха, че съм си взела два дни болничен заради лежащо-болното ми дете с двустранна пнеумония и 40 градусова температура...
Не мога нищо да търпя - дано не ми се наложи някога, ще е убийствено....

# 22
  • Мнения: 81
По-просто е - тоА иска да прави секс с тебе...  Wink

# 23
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Баси и мазохистичния подход тогава....

# 24
  • Мнения: 332
А защо не говориш с шефа си - просто и ясно. Казваш му, че искаш работата, стараеш се и пак ще го правиш, но поведението му те демотивира. Питаш го каква е причината за това поведение и след като обясни, изчиствате въпроса. Може да го прави защото с нещо без да знаеш го дразниш, от нещо е недоволен. Като казваш, че знае, че търсиш работа - може да мисли, че го саботираш или нещо друго. Говори с него, изяснете нещата, опитай се да изградите добри отошения.
Инък вписването във филма - шефът е говедо и навиква всички често генерира несъществуващи проблеми и угежняма значително съществуващите.
Шефът ти е човек като теб и сигурно и той предпочита на работа да му е спокойно и да няма причини да крещи.

# 25
  • Мнения: 2 401
Е` тва е.   ooooh!

# 26
  • Мнения: 274
А защо не говориш с шефа си - просто и ясно. Казваш му, че искаш работата, стараеш се и пак ще го правиш, но поведението му те демотивира. Питаш го каква е причината за това поведение и след като обясни, изчиствате въпроса. Може да го прави защото с нещо без да знаеш го дразниш, от нещо е недоволен. Като казваш, че знае, че търсиш работа - може да мисли, че го саботираш или нещо друго. Говори с него, изяснете нещата, опитай се да изградите добри отошения.
Инък вписването във филма - шефът е говедо и навиква всички често генерира несъществуващи проблеми и угежняма значително съществуващите.
Шефът ти е човек като теб и сигурно и той предпочита на работа да му е спокойно и да няма причини да крещи.
Изивинявай, но ти на коя планета живееш? Сещаш ли се колко ненормалници с пари и усещането, че подобно поведение е нормално, има в родната ни страна? Само стискане на зъби и търсене на нова работа му е майката. Очевидно е, че момичето е в малък град с малко опции, иначе едва ли щеше така отчаяно да търси подкрепа баш тук.

# 27
  • Мнения: 481
продължавай да си търси6 работа, но не споменавай като причина да смениш работата си, че шефът е говедо.
Не напускай преди да си намерила нова работа, защото работа по-трудно се  намира когато си безработен.
Когато ти крещи, не го вземай навътре- това е само временно положение за теб.
Успех в търсенето на работа!

# 28
  • Мнения: 61
Това поведение ми е много познато.
Обикновено се случва в държавна фирма с високи заплати и малък град. Всички служители са притиснати от обстоятелствата добра заплата и липса на работа извън фирмата.
Трудно някой ще свидетелства.

# 29
  • София
  • Мнения: 260
Честно казано не бих търпяла подобно поведение. Дори да живея в махала от 4 къща не бих позволила да ме унижават и бих напуснала.
Със сигурност има Правилник за вътрешния ред, където пишеше нещо от сорта" да не уронва достойнството и т.н" Инспекцията на труда е добър вариант особено ако и не плаща нужните осигуровки този кретен.
Пожелавам ти бързо да намериш друга по-подходяща  работна среда

Общи условия

Активация на акаунт