Температура след ваксина?

  • 54 098
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 120
е какво значи лично за теб? че ти и детот ти нормално си вдигате такава Т чат-пат ли? или просто защото не ти се  е случвало детето ти да има такава Т? дни наред(дори и да я отчиташ само 1-2 пъти дневно, а не през цялото време)

# 16
  • Мнения: 2 562
Ние от първата ваксина приемахме и хомеопатични продукти (по препоръка на моя приятелка) и цяла година не сме усетили ваксинирането.
Искам да те попитам какво хомеопатично даваш?Защото съм чела за Туя 15CH по 5 зрънца в деня преди ваксината,в деня на ваксината,на следващия и после 3 пъти през ден пак по 5 зрънца...И това спестявало страничните реакции Thinking

MelindaD
,помислих че има нещо за Панадола което не зная!Мерси Flutter

Да допълня.Аз пък се страхувам когато щерката вдигне над 36.4-5 защото нейната нормално е 36(+/-1 десета)...Ей така преди няколко дена говорих с педиатърката защото темп.на малката беше 36.4...А вечерта преди прегледа вдигна 37.6...И се оказа много червено гърло Tired

Последна редакция: пн, 19 дек 2011, 13:09 от bubka:)

# 17
  • София
  • Мнения: 1 149
е какво значи лично за теб? че ти и детот ти нормално си вдигате такава Т чат-пат ли? или просто защото не ти се  е случвало детето ти да има такава Т? дни наред(дори и да я отчиташ само 1-2 пъти дневно, а не през цялото време)

Ми не меря температура без причина, за да видя дали чат-пат вдига такава. Ако има причина (ваксина, настинка и т.н.) и видя, че темп. е спаднала на под 37 градуса, ще спра да я меря просто. Ако засека, че, както е в случая, вечер вдига до 37.3 няколко дни наред, и е след ваксина, ще го заведа при педиатъра. Случвало се е да има 37.2 - 37.3, че даже и 37.5, когато е бил толкова малък, без никаква причина, да. Особено вечер. Между другото - на мен самата също ми се е случвало.
Лично за мен означава, че това е моето мнение  Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 44 120
е то в такива случаи не може да и лично мнение...все едно да пишеш, че лично мнение ти е, че червеното гърло при децата е нещо нормално и не изисква никакво внимание Wink

bubka:) - брат ми е така даже неговата нормална е и под 36... но това смятам са особенности, които майката трябва да знае за детето си и да ги има предвид и тогава тя знае кога да се притеснява.
И точно поради горната причина MelindaD  аз съм мерила на детето си Т като се роди профилактично, за да знам какво е нормално за него и когато на 3 месеца изведнъж почнах 1-2 пъти дневно да засичам 37,1 - 37,4 знаех че нещо не е в ред, независимо, че четох подобен род статии как може при бебета това да е нормално - за моето не беше, беше бактериална инфекция, лекува се с АБ и мина. Никога не е вдигал  над 37 градуса ей така, ако нещо му няма, независимо от час, активност и т.н., аз също не вдигам.

Амторката щом намира обезпокоително че толкова дни след ваксината детето има някаква Т, аз вярвам, че е редно да се проверят нещата и да  съвсем бих го отдала пряко, че е свързано с ваксината, а не е просто нормално състояние.

Та това ми беше идеята, като цяло. Че не може ей така просто да се каже - това е Т, която не е Т и не изисква внимание Wink независимо дали е след ваксина или не.
Пък ако прегледи и изследвания покажат че нищо няма - ок, нека не е от нея... тогава може би бих се поуспокоила с въпросният тип статии които казват, че се среща при бебетата като нормално състояние Wink

# 19
  • Мнения: 1 897
Ейнджъл,май не си разбрала правилно,като казваме,че при бебетата повишена температурата е нормална,не означава,че не сме казали на авторката да  поиска мнение от лекар,дори и аз,въпреки,че знам,че това е напълно нормално,винаги съм искала мнението на педиатъра.

Аз лично твърдя,че тази температура е нормална за бебетата,но не твърдя,че при такава Т понякога няма да се открие проблем.Ето и тук пише каква е нормалната Т на бебе:
http://forum.mamita-bg.com/index.php?topic=2947.0;wap2

Както и ако на пишеш в Гугъл"Нормална температура за бебе",ще ти излезнат още няколко неща с това твърдение. Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 1 149
Ейнджъл,май не си разбрала правилно,като казваме,че при бебетата повишена температурата е нормална,не означава,че не сме казали на авторката да  поиска мнение от лекар,дори и аз,въпреки,че знам,че това е напълно нормално,винаги съм искала мнението на педиатъра.
Аз лично твърдя,че тази температура е нормална за бебетата,но не твърдя,че при такава Т понякога няма да се открие проблем.

 Peace Това бих написала и аз. Само ще допълня - ако при бебетата (било само при някои или при всички) е нормална леко повишената температура, както и при някои от възрастните всъщност, едва ли червеното гърло може да се приеме за нормално при което и да било дете.

# 21
  • Мнения: 2 562
bubka:) - брат ми е така даже неговата нормална е и под 36... но това смятам са особенности, които майката трябва да знае за детето си и да ги има предвид и тогава тя знае кога да се притеснява.
И точно поради горната причина MelindaD  аз съм мерила на детето си Т като се роди профилактично, за да знам какво е нормално за него и когато на 3 месеца изведнъж почнах 1-2 пъти дневно да засичам 37,1 - 37,4 знаех че нещо не е в ред, независимо, че четох подобен род статии как може при бебета това да е нормално - за моето не беше, беше бактериална инфекция, лекува се с АБ и мина. Никога не е вдигал  над 37 градуса ей така, ако нещо му няма, независимо от час, активност и т.н., аз също не вдигам.
Да,на щерката е много често и под 36.Много съм се чудила,но след поредица от замервания разбрах каква е нейната нормална температура.Аз също съм съгласна с теб че майката трябва да знае каква е нормалната Т на детето Peace Не мога да си представя да нямам идея по въпроса.Някак ми звучи безотговорно...А знаейки нейната Т,37 ми се струва доста повишена за моето дете.И винаги,ама винаги се оказва че има някаква причина,никога не е вдигала ей така без нищо!

# 22
  • София
  • Мнения: 44 120
ще се учудиш но може, както и сополите...като кажат някои - градински сополи, то е нормално да си ги има, нали ходи на детска и нито ги лекуват, нито нищо и лошо ми става....

# 23
  • Мнения: 1 897
bubka,с какъв термометър мериш,под 36 ми се вижда много нереално newsm78

# 24
  • Мнения: 2 562
bubka,с какъв термометър мериш,под 36 ми се вижда много нереално newsm78
Дигитален за ухо и чело,комбиниран е.Ами защо да е ненормално,има такива случаи.На мъжа ми е 36.3 най-много,а на една приятелка е 35,8-9 Peace Обаче наистина зависи с какъв термометър се мери.Аз лично меря с един и после когато има отклонение си зная.Когато не се мери с различни термометри няма как да се забъркаш Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 1 149
Бубка, а дигиталния с живачен ли го сверяваш? Защото и аз меря с такъв дигитален като твоя, но съм го засичала с живачен, за да разбера дали мери точно

# 26
  • Мнения: 1 897
bubka,с какъв термометър мериш,под 36 ми се вижда много нереално newsm78
Дигитален за ухо и чело,комбиниран е.Ами защо да е ненормално,има такива случаи.На мъжа ми е 36.3 най-много,а на една приятелка е 35,8-9 Peace
Естествено,че има такива случаи,но тук говирим за бебета,не за големи хора.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 120
 те тези хора от бебета са си такива обикновенно.

# 28
  • Мнения: 1 897
те тези хора от бебета са си такива обикновенно.
Е,хайде сега,не можем да твърдим нещо без да сме сигурни,или ти ги познаваш от бебета та знаеш,че са били с такава Т Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 44 120
ми моят брат го познавам да, от бебе си е с такава Т.
bubka:) също познава детето си, както сигурно като казва за мъжа си, сигурно майка му е достатъчно достоверен източник и т.н. Wink

Общи условия

Активация на акаунт