Олимпиади

  • 355 401
  • 2 020
  •   1
Отговори
# 1 185
  • Мнения: 3 924
Да, извинявам се и благодаря!  Peace

# 1 186
# 1 187
  • Мнения: 6 946
Здравейте, интересувам се от датата за общински кръг на олимпиадата по математика в София. Не намирам такава дата нито за български, нито за математика, а и по двата предмета трябва да се проведе до 08.01.2017г. Има дати по другите предмети, на които училищните кръгове са чак края на януари. В СМГ на курсовете са споменали дата 17.12. Ако е така не трябваше до сега да е обявена?
И още нещо: трябва ли да чакам класната да попита дали има желаещи за олимпиада или трябва да накарам дъщеря ми да се запише в канцеларията или при класната? Страх ме е да не изпуснем някакъв срок, при положение, че остава по-малко от месец.

# 1 188
  • Мнения: X
За българския нямам обяснение, но липсата на дата за общински кръг на НОМ може да е свързана с бъркотията в националните комисии и отсъствието на регламент за учебната 2016-2017 година.
Сега погледнах сайта на РУО - Варна. Те са обявили 17 декември. Значи изтъкнатите от мен възможни причини не са толкова вероятни. Обаче пък пише " провежда се съгласно регламента на олимпиадата", а аз такъв още не съм срещала.

# 1 189
  • Мнения: 6 946
И все пак, ако РУО никъде не са обявили дата, от къде СМГ знаят, че датата ще е 17.12? Днес още една майка на дете НЕ от СМГ ми каза, че тяхната класна също ги е предупредила, че на 17.12 ще е олимпиадата по математика. Може ли да има друго място, където да се обявява тази дата? На сайта на МОН не намерих.

# 1 190
# 1 191
  • Мнения: X
И все пак, ако РУО никъде не са обявили дата, от къде СМГ знаят, че датата ще е 17.12? Днес още една майка на дете НЕ от СМГ ми каза, че тяхната класна също ги е предупредила, че на 17.12 ще е олимпиадата по математика. Може ли да има друго място, където да се обявява тази дата? На сайта на МОН не намерих.
РУО трябва да обяви датите за общинските кръгове на олимпиадите. Що се отнася до датите...Винаги има хора, които знаят разни неща, които все още не са известни на широката общественост.

# 1 192
  • София
  • Мнения: 5 293
За 17.12. по математика се знае поне от 3 седмици, но нямам представа откъде. Аз научих случайно покрай планиране на съвсем друго събитие. Бих могла да попитам?

# 1 193
  • столицата
  • Мнения: 3 811
А аз от сайта на ПЧМГ Laughing

# 1 194
  • София
  • Мнения: 147
07.10.2016 г.

Изх. № 9137-778/07.10.2016 г.

ДО
ДИРЕКТОРИТЕ
НА СТОЛИЧНИТЕ УЧИЛИЩА                                                         

УВАЖАЕМА ГОСПОЖО/ УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН ДИРЕКТОР,

Напомням Ви, че със Заповед № РД 09-1369/15.09.2016 г. на министъра на образованието и науката и Приложение № 1, № 2, № 3 и № 4 към нея са определени дейностите по организиране и провеждане на ученическите олимпиади, националните състезания и националните състезания по професии за учебната 2016/2017 г.

Приложено Ви изпращам График за провеждане на олимпиадите, с дати за провеждане на общинския кръг в град София.
 
Приложение: График за провеждане на олимпиадите.
http://www.rio-sofia-grad.com/index_files/news/2016/10/07/Grafik_olimpiadi.docx

ВАНЯ КАСТРЕВА
НАЧАЛНИК НА РУО – СОФИЯ-ГРАД

ВИЛМА ДОМИНИКОВА
НАЧАЛНИК НА РУО – СОФИЯ- ГРАД

# 1 195
  • Мнения: 6 946
Много благодаря!
Аз търсех в секция Олимпиади, състезания, конкурси. Там от 7.10.2016 има само обява за състезание по английски.
Вече ще знам!

# 1 196
  • Мнения: 10 593
А за Пловдив по м-ка?

# 1 197
  • Мнения: 6 946
Днес в РУО София публикуваха и писмото до директорите за ОЛИ по математика:
http://www.rio-sofia-grad.com/index_files/news/directori_01_16_17.html
Изх. № 9137-955 / 28.11.2016 г.
                                                                                                         
ДО
ДИРЕКТОРИТЕ НА
СТОЛИЧНИТЕ УЧИЛИЩА

УВАЖАЕМА ГОСПОЖО/ УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН ДИРЕКТОР,

На основание заповед № РД 09 – 1396/15.10.2016 г. на министъра на образованието и науката за организирането и провеждането на ученическите олимпиади и национални състезания в държавните, в общинските, в частните училища и в чуждестранните училища на територията на Република България през учебната 2016/2017 година и заповед № РД 28 - 34/04.10.2016 г. на началника на РУО – София-град за организиране и провеждане на олимпиадите през учебната 2016/2017 г., Ви уведомявам, че:

Общинският кръг на олимпиадата по математика ще се проведе на 17.12.2016 г. от 9.00  часа. Темите със задачи за всеки клас ще бъдат качени на сайта на РУО – София-град в 9.00 часа на 17.12.2016 г. Достъпът до писмените материали ще стане с парола за отваряне на материалите. Паролата ще бъде изпратена на официалните електронни пощи на училищата до 8.30 часа на 17.12.2016 г. Размножаването на материалите се извършва в училищата като се спазват изискванията на МОН при работа с материали, представляващи ведомствена тайна в системата на народната просвета. Критериите за разпределение на точките, за всяка от задачите за всеки клас, ще бъдат качени на сайта на РИО на 19.12.2016 г. и ще се отварят със същата парола за достъп.

Напомням Ви, че в изпълнение на т. 3 от Приложение №1 към заповед № № РД 09 – 1396/15.10.2016 г. в ученическите олимпиади имат право да участват всички ученици, които се обучават в дневна, в самостоятелна или в индивидуална форма на обучение в български общински, държавни и частни училища.Организацията и провеждането на общинския кръг на олимпиадата по математика се осъществява от директорите на училищата.

В срок до 28.12.2016 г.  училищната комисия изготвя:
-протокол на явилите се ученици и техните резултати;
-протокол на класираните за областния кръг ученици, съдържащ трите имена и техните резултати. 

На 29.12.2015г. от10.00 ч. до 12.00 ч. или от 14.00 ч. до 16.00 ч. председателите на училищните комисии предават в РУО – София-град, стая № 508:
-протокол на явилите се ученици и техните резултати;
-протокол на класираните за областния кръг ученици, съдържащ трите имена, класа и броя точки, заверен с подпис и печат от директора на училището;
-писмените работи на класираните за областния кръг ученици.

В същия срок, електронен протокол  на класираните за областен кръг се  попълва на https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeJIDllIU39ttsFQ6hB42RG … wubjfOuQ/viewform

Предварително Ви благодаря за съдействието и пожелавам успех на участниците в олимпиадата.                 

ВАНЯ КАСТРЕВА
НАЧАЛНИК НА РУО - СОФИЯ-ГРАД

# 1 198
  • Мнения: X
А на сайта на МОН все още няма регламент за НОМ.
Формално там се определя всичко важно, свързано с нея. Брой задачи, начин на оценяване, продължителност, учебно съдържание, кой за какво отговаря....

# 1 199
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
В Бургас, общинският кръг на олимпиадата по математика също е обявен на 17.12.2016 г.
Графикът за всички други олимпиади, които предстоят да се проведят на територията на Община Бургас може да се разгледа ето тук:
http://ouaprilov.org/wp-content/uploads/2013/11/zapoved-olimpiadi02122016.pdf

Общи условия

Активация на акаунт