Олимпиади

  • 355 394
  • 2 020
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 41 359
И на мен не ми звучи нормално. Толкова е ненормално, че даже не съм чувала за такова нещо. Но ако намекваш за корупция не е ли по-логично грешката да е в местния орган (областната комисия), а не в националната? Особено щом се отнася до местно съперничество.  Защо напълно отричаш възможността областната комисия да е била некомпетентна, а националната да е оправила нещата?
Последно - тези деца учители нямат ли, че да подадат контестация?

# 91
  • Мнения: 6 790
Нищо не отричам, само казвам че нещо не е наред. Не знам дали в областната или националната комисия, но за мен лично такова нещо не е нормално.
Подали са разбира се контестация, все пак не са случайно училище, но на е...но д..е цяр няма.
Лошото в тази ситуация е че страдат децата............И как да обясниш на едно дете, класирало се първо в София-град, че не отива на национална олимпиада, но последните две класирали се отиват. Няма значение коя комисия е некомпетентна. Май само обяснението животът е несправедлив и свиквай е вярно. Следващият път от 100 възможни точки трябва да изкараш най-малко 120.

Последна редакция: пт, 30 мар 2012, 19:49 от Dincho

# 92
  • Мнения: 41 359
По какво е олимпиадата и за кой клас?

Иначе е вярно, че понякога децата го отнасят незаслужено.

Последна редакция: пт, 30 мар 2012, 19:58 от Черна станция

# 93
  • Мнения: 6 790
Няма значение по какво е и за кой клас е, по-важното е че двете комисии са в такова очеИзвадно противоречие помежду си. Все пак мислех, че областна и национална комисия заслужават уважение в преценките си, но при такава голяма разлика коя ли е по-компетентната  ooooh!

# 94
  • София
  • Мнения: 84
Има ли деца, които днес бяха на лингвистично кенгуру? Интересуват ме отговорите на 4 клас. Къде и кога ще ги публикуват? А резултатите?

# 95
  • София
  • Мнения: 3 612
Има ли деца, които днес бяха на лингвистично кенгуру? Интересуват ме отговорите на 4 клас. Къде и кога ще ги публикуват? А резултатите?

Виж тук:http://mladabg.org/lists.php?ListTypeID=12&ID=74

# 96
  • Варна
  • Мнения: 346
публикуваха отговорите на Лингвистичното кенгуру http://mladabg.org/lists.php?ListTypeID=7&ID=75

# 97
  • Мнения: 266
публикуваха отговорите на Лингвистичното кенгуру http://mladabg.org/lists.php?ListTypeID=7&ID=75

аз нещо не ги виждам , само тестовете  newsm78 Embarassed

п.п намерих ги  Peace

# 98
  • Мнения: 455
Досега виждах тук-там информация за лингвистичното кенгуру, но не й обръщах внимание, защото си мислех, че трябват доста по-сериозни знания по английски. Сега, като чета тестовете за 4-ти клас, мисля че нивото е съвсем достижимо.
Не ми стана ясно обаче как става записването. Пак ли е по училища? Ако в нашето училище не се провежда къде може да се запише човек и т.н. Това естествено за другата година, за тази закъсняхме.

# 99
  • Варна
  • Мнения: 346

Не ми стана ясно обаче как става записването. Пак ли е по училища? Ако в нашето училище не се провежда къде може да се запише човек и т.н. Това естествено за другата година, за тази закъсняхме.

аз лично звъннах в нашия инспекторат, но оттам ме отрязоха, че тази година не било под егидата на МОМН,  тогава звъннах по тел на организаторите в София и оттам ми казаха в кои у-ща в нашия град се провежда /нашето не беше сред тях/ - избрах си най-близкото - то им беше публикувано и на сайта, платихме си таксата и се записахме - та така се явихме

# 100
  • Мнения: 455
Ясно, за това не е имало много информация по въпроса, защото организатор не е било МОМН.
Палечко, благодаря за информацията, другата година сигурно ще се включим.

# 101
  • София
  • Мнения: 752
Някой знае ли дали ги има някъде задачите по математическа лингвистика от ПМС? Също ако някой ги има, ще съм благодарна да ми ги изпрати. Интересуваме по-точно групата 8-10 клас, но и другите ще са от полза, че наближава областния кръг.  Grinning

# 102
  • София
  • Мнения: 3 611
Имате ли впечатления за олимпиадата по БЕЛ, която мина - 09.04.12г. за V - ХІІ клас?

# 103
  • София
  • Мнения: 7 673
Здравейте,
Имам въпроси относно олимпиадата Знам и мога. Нали се провежда от трети клас? Също така, къде има стари теми? Аз намирам само общински и областен кръг за 2010.

# 104
  • у дома
  • Мнения: 7 155
Здравейте,
Имам въпроси относно олимпиадата Знам и мога. Нали се провежда от трети клас? Също така, къде има стари теми? Аз намирам само общински и областен кръг за 2010.
Последните две години беше само за четвърти клас.Дамо  първата година беше  за 3 и 4 или пък само за трети,не мога да си спомня...
Явно съм в грешка -имало е миналата година за трети клас-открих това http://bglog.net/nachobrazovanie/44360

Последна редакция: нд, 16 дек 2012, 11:26 от svetlaem

Общи условия

Активация на акаунт