Съвети за университети в Шотландия

  • 126 774
  • 822
  •   1
Отговори
# 30
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
...
Предполагам, че догодина ще измислят ще намаления на таксите, за да ги сведат до поносими размери.

Да се надяваме, че още едно ще щурмува догодина (мое) и никакви наметки за Шотландия.  ooooh!
Да, от известно време започнаха да спрягат стипендии за някои университети  Thinking
Инфо за таксите в Англия:
Student loans for courses starting after 1 September 2012
Paying back your student loan: courses starting after 1 September 2012

Your income per year      Monthly repayments

 £21,000 and under     no repayments
 £25,000                      £30
 £30,000                      £67.50
 £40,000                      £142.50
 £50,000                      £217.50
 £60,000                      £292.50

# 31
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 299
Някъде могат ли да се видят кои университети имат  стипендии?

# 32
  • Мнения: 58
Не знам да има някъде събрана информация накуп...или аз не съм попадала на такава.Според мен трябва да се прегледат сайтовете не унитата едно по едно и там си пише за стипендиите  Peace 

# 33
  • Мнения: 55
Включвам се с информация от сина, който е първа година студент в Глазгоу. В момента е в общежитието Cairncross House (към University of Glasgow). Като цяло е доволен, но за втората година ще се премести в квартира, която ще дели с още няколко човека. Това е практика, за която разбрахме и от наши познати. Цената е същата, но условията са по-добри. За първа година обаче общежитието е много добър вариант, докато детето се ориентира в обстановката.
Cairncross е добро като условия, на 15-тина минути до университета. Полезно нещо, което разбрах от него е че през зимния сезон например парното не работи през целия ден, а се пуска вечер и през нощта и някои от другите студенти, които са били в общежития в по-старички сгради са си мръзнали, което силно ме впечатли.
Пак от него знам, че има български състуденти в частно общежитие (незнам кое), което се намира далечко от университета и ползват транспорт.

# 34
  • Мнения: 58
Полезно нещо, което разбрах от него е че през зимния сезон например парното не работи през целия ден, а се пуска вечер и през нощта и някои от другите студенти, които са били в общежития в по-старички сгради са си мръзнали, което силно ме впечатли.

Ей това, ако го прочете дъщеря ми и без да мисли се е отказала на момента #Crazy!!!!!
Моля те ,сподели за кое общежитие става въпрос или ,недай си боже, се отнася за всички ?

# 35
  • Мнения: 3 200
.

Последна редакция: чт, 20 сеп 2012, 05:07 от cool_witch

# 36
  • Мнения: 106
Е, хубава работа, да се дават толкова пари и да стоиш на студено!!!!  Ама нали са известни като много стиснати, нищо чудно, че правят така.

# 37
  • Мнения: 143
Не ми звучи много стиснато това, че държавата плаща университета на детето ти обаче, нали? Колкото до парното - така правят повечето нормални хора по света, никой не пилее парите си и ресурсите на планетата - да топли къща (стая) цял ден, при условие, че няма никой там.

# 38
  • Мнения: 106
Е, то и ние вече се ограничаваме...при тези цени...поне там зимата не е като нашата.Но такива сме си ние българките майки-орлици  и все се тревожим за децата си.

# 39
  • Мнения: 58
Не ми звучи много стиснато това, че държавата плаща университета на детето ти обаче, нали? 
Не плащат от благородство обаче.....вече година търсят вратичка в евр.законодателство за да наложат на ЕС студентите такси ,но все още не могат.....за наш късмет ,разбира се!!Обмислят и  Ирландския модел,та нищо чудно след година две да се плаща и там.
А за парното....има наистина такива хора като моята щерка дето ако не им е 25 градуса си зъзнат съвсем сериозно  ooooh!Дали и в частните общежития е такава икономия? Thinking

# 40
  • Мнения: 633
А какъв е ирландският модел? За студентите от ЕС не знам, ама за останалите от Великобритания /извън Шотландия/ явно са намерили вратичка и те си плащат 9 хиляди паунда такса, ако искат да учат в шотландски университет. Всъщност, не знам дали е точно 9 хиляди, но доста височка беше.

# 41
  • Мнения: 3 200
.

Последна редакция: чт, 20 сеп 2012, 05:07 от cool_witch

# 42
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
Вероятно поради тази или друга причина в училището на моята дъщеря- НПМГ тренират усилено за учене на ниски температури. В това отношение няма да има никакви проблеми  Laughing

# 43
  • Мнения: 58
А какъв е ирландският модел?
Измислили го хората да не са tuition fees, a" For Universities there are Student Services Fees (up to €2,000 in 2011) which students are required to pay on registration, to cover examinations, insurance and registration costs.", които към момента са около 2500 паунда.

# 44
  • Мнения: 106
Момчето от Русе, с което говорихме не спомена за студ, даже напротив. Ама то ние тук такава зима изкарахме, че в Глазгоу ще ни се вижда лято сигурно. Един месец беше -20 градуса.

Общи условия

Активация на акаунт