Съвети за университети в Шотландия

  • 126 721
  • 822
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 58
За студентите от ЕС не знам, ама за останалите от Великобритания /извън Шотландия/ явно са намерили вратичка и те си плащат 9 хиляди паунда такса, ако искат да учат в шотландски университет. Всъщност, не знам дали е точно 9 хиляди, но доста височка беше.
Ami защото Ангия не е ж ЕС ,а uk e !!  bouquet

Последна редакция: нд, 08 апр 2012, 13:01 от aledora

# 46
  • Мнения: 55
Ограниченията в отоплението са във всички общежития на университета, но изглежда това се усеща по различен начин в зависимост от самата сграда (дограма, стени и т.н.). Синът ми си стоеше спокойно по къс ръкав, когато сме се виждали вечер. Като цяло зимата беше много мека тази година в Шотландия (а и в други страни на Западна Европа).

# 47
  • Мнения: 106
Нещо знаете ли дали дипломата трябва да е преведена и легализирана? Нашите познати казаха, че просто са я сканирали, от други места чувам за задължителен превод. Май е най-добре да питаме университета.

# 48
  • Мнения: 55
University of Glasgow искат сканирана диплома. Не са искали превод и легализация.

# 49
  • Мнения: 106
И аз така разбрах, май фирмите - посредници искат да я  превеждат защото са обвързани с фирмите-преводачи. Ние сами си кандидатстваме, дано да се справим!

# 50
  • Мнения: 106
Регистрирахте ли се вече в SAAS? Ние го направихме още на 19 ти април, но все още нямаме писмо. Май ще я накарам днес да искаме дубликат. Адресът ни е малко особен и се притеснявам, че нещо с него има проблем.

# 51
  • Мнения: 633
И ние се регистрирахме през април, не си спомням кога беше. Някъде четох, че трябва в 21-дневен срок /работни дни/ да получи отговор, ама засега няма.

За дипломата знам, че всеки у-т има различни изисквания и трябва да се пита конкретно. Някои искали легализация, други - само заверен превод и т.н.

# 52
  • Мнения: 106
за дипломата вече питахме университета в Глазгоу не искат преведена

# 53
  • Мнения: 58
Регистрирахте ли се вече в SAAS? Ние го направихме още на 19 ти април, но все още нямаме писмо. Май ще я накарам днес да искаме дубликат. Адресът ни е малко особен и се притеснявам, че нещо с него има проблем.

И ние се регистрирахме в сряда.А какво трябва да чакаме? Писмо по пощата ли? на имейла  само ни дадоха паролата и Юзернейма за да влизаме в сайта и нищо повече Thinking т.е. от тук на къде и какво следва?
иначе запазихме стая в  частно общежитие,тъй като нашите резултати излизат чак на август и сигурно няма да ни огрее в Куин Маргарет Whistling

# 54
  • Мнения: 106
Ами така ми се струва че и по пощата трябва. Ще искаме май дубликат. Още не сме кандидатствали за общежитие. Вие във Фирхил ли подадохте? Ние ще изчакаме офертата да стане безусловна.

# 55
  • Мнения: 58
Ами така ми се струва че и по пощата трябва. Ще искаме май дубликат. Още не сме кандидатствали за общежитие. Вие във Фирхил ли подадохте? Ние ще изчакаме офертата да стане безусловна.

А на имейла получихте ли нещо?
За общежитие както казах QM ни е първо желание,но до август абсурд да останат места,та запазихме в UNITE ,които са доста скъпи, но това е....като е казала с баня,та с баня Whistling

# 56
  • Мнения: 106
Тя дъщеря ми се беше регистрирала сама аз докато бях навън един ден, има там в сайта на SAAS опция да си направиш кандидатура, попълваш няколко страници различни данни. Като го направиш ти дават един номер, с който вече следващата година кандидатстваш пак.  Тя тази процедура се прави всяка година. Все пак пише, че трябва и хартиено писмо да получиш.

# 57
  • Мнения: 58
Да, и ние го имаме вече този номер.Ще чакаме,какво друго да правим Laughing?Сега като свършихме с документацията и ме хванаха нервите....все си мисля,че нещо сме пропуснали,ама какво? ooooh!
А вие си подайте за общежитие,та да не стане късно...оооох ,да не те паникиосам и теб,но като чета в стюдентруум трябвало да побърза човек,че да не изпусне по-хубавите и по-евтините Thinking

# 58
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен! Синът ми е приет в Heriot-watt university Edinburgh, специалност  Computer Science. Вече имаме резервирана стая в общежитие, цената е 90,54 паунда на седмица. Първата година ще е на общежитие. Синът ми беше кандидатствал в 3 унита - Абърдийн, Дънди и Единбург. Приеха го и в трите, но той си избра Единбург. Ще се радвам да обменям ценна информация с всички вас относно нашите студенти!





# 59
  • Бургас
  • Мнения: 172
Здравейте, искам да ви помоля за помощ.Дъщеря ми е писала на първо място Единбург, а на второ Глазгоу.Прочетох, че вече сте попълнили формуляра за SAAS.Сега се чудим кой университет да пишем за финансирането при положение, че още не се знае къде ще учи.Изискването за Единбург е много високо , а резултата от матурите още не е излязъл.

Общи условия

Активация на акаунт