Съвети за университети в Шотландия

  • 126 778
  • 822
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Не е необходимо да чакате в кой университет ще ви приемат за да пуснете молбата към SAAS. След като ви одобрят за заем , вие после ще им пишете в кой университет да пратят парите . Ние сме в още по-шантава ситуация със сина ми- фърма му е Глазгоу, а иншурънса - Бат. Преди две седмици прати документи и към SAAS и към Student Finance. И ние много зависим от резултатите от матурите. Притесняваме се ,че още не са се върнали обратните разписки , а минаха повече от 14 дни. В пощата вдигат рамене, че не могат да проследят писмата. Май ще трябва да звъним да питаме дали са получили документите. Но това е - можете да подадете документи за заем и без да е ясно в кой точно шотландски университет ще сте.

# 61
  • Мнения: 58
 А на нас ни казаха,че не може да подадем документи към Student Finance,тъй като Бирмингъм ни е иншуърънс Thinking Дали е така обаче? Знаех си аз,че нещо не ни е наред.
Сребърна паричка , дололкото разбирам не сте имали проблем по попълването на формуляра на Student Finance,въпреки ,че става въпрос за резервния вариант уни?

Притесняваме се ,че още не са се върнали обратните разписки , а минаха повече от 14 дни. В пощата вдигат рамене, че не могат да проследят писмата.

 А бе,хора по пощата какви документи пращате?

# 62
  • Варна
  • Мнения: 3 359

 А бе,хора по пощата какви документи пращате?

Синът си изтегли формулярите от сайтовете, попълни ги и заедно с копие на личната карта / с печат от училището , че това е лицето / ги прати по пощата. Потвърждението ,че е одобрен за заем също се получава по пощата и после се представя в университета . Роднинско дете ,което учи в Шотландия ни каза ,че такава е процедурата. Иначе също е регистриран в сайтовете, но това не означава ,че автоматично му отпускат заем.

Правилно си разбрала, пратихме формуляр и на Student Finance, макар че английския университет му е иншурънс. Дори снощи им влизе в сайта да провери какъв му е статуса и се оказа ,че вече е одобрен за заем. От SAAS още нямаме информация, но там сайта е по-друг начин  и дават информация само по телефон. Ще изчакаме още 2-3 дни и ще се обади да пита дали са му получили документите.


aledora, вие ли бяхте в Кипър ? Проверете си пак нещата  Peace

# 63
  • Мнения: 58
Mnoго ти благодаря!!  bouquet
Значи, ние попълнихме он-лайн формулярите към СААС и туй то!Нищо никъде не сме изпращали по пощата...дали така става?

А за Student Finance ще я ръчна да ги попълни и тях,щото знае ли се какво ще стане на финала...абе знаех си аз ,че е по-логично така ,а пък след като се разбере къде ще е тогава те се оправят там ...Да си жива и здрава Hug

DA,В Кипър сме и проблемът е ,че тук незнайно защо предпочитат Англия пред Шотландия за да учат и до сега въпреки огромните ми усилия не намерих нито едно дете запътило се за там,което пък от своя страна хвърля в ужас щерка ми,че ще бъде сама!

Последна редакция: вт, 29 май 2012, 13:43 от aledora

# 64
  • Варна
  • Мнения: 3 359

Значи, ние попълнихме он-лайн формулярите към СААС и туй то!Нищо никъде не сме изпращали по пощата...дали така става?


Не случайно по-горе писах ,че сме пратили в писмото и копие на личната му карта с мокър печат, че е вярна с оригинала. Това няма как да се случи по интернет според мен  Peace Ако не сте сигурни какво да правите , обадете им се по телефова и питайте, на сайта на SAAS има посочен тел. номер .



DA,В Кипър сме и проблемът е ,че тук незнайно защо предпочитат Англия пред Шотландия за да учат и до сега въпреки огромните ми усилия не намерих нито едно дете запътило се за там,което пък от своя страна хвърля в ужас щерка ми,че ще бъде сама!

Може кипърците да са малко, но ще има достатъчно българчета и няма да остане  без компания  Wink

ИИИИИ всъщност  се надявам и другите мами да се включат с личен опит за SAAS  Hug

Последна редакция: вт, 29 май 2012, 14:41 от Сребърна паричка

# 65
  • Мнения: 106
И аз за пръв път чувам да се изпращат по пощата документи. Утре ще звънна в Интеграл. Но в сайта на SAAS нищо не те насочва натам.

# 66
  • Мнения: 106
Попрочетох тука - там но не виждам нищо да пише за хартиени формуляри за Щотландия. Но пък от друга страна наистина не сме получили още никакво потвърждние, пък мина месец и половина....

# 67
  • Мнения: 92
Нашия син също се регистрира по SAAS и изпраща нещо по пощата.Ние ползваме услуги на "външни лица".Това беше в началото на месеца.Все още няма отговор,но не мисля,че трябва да се притесняваме.Да излязат резултатите от матурите.При него вариантите са Глазгоу или Абърдийн.От Пловдив сме.Ако имате новини споделяйте мили майки.Това го бях споменала по горе,но за всеки случай да се повторя.

# 68
  • Мнения: 106
И какви са тези външни лица, посреднически фирми ли?

# 69
  • Мнения: 633
дъщеря ми също изпрати само онлайн формуляр. каза ми, че нищо не пишело за хартиен и за мокър печат. Ама тя сега е обсебена за идеята за Германия и ми се струва, че не гледа много сериозно на тия неща, та може и да е пропуснала нещо. Някъде след 20-ти април го прати, но няма отг.

А не е ли по-логично отговорите да дойдат чак когато офертите станат безусловни, т.е. след като излязат резултатите от матурите?

# 70
  • Мнения: 106
Никъде не се споменава за връзка между СААС и безусловните оферти. В Германия на немски ли ще учи евентуално?

# 71
  • Мнения: 633
да, правото в Германия е само на немски. Точно преди матурите си взе изпита за език. Остава ни само да смогнем със сроковете за документите. Е, и да й стигне дипломата, естествено.

# 72
  • Мнения: 106
Право в Германия е много сериозен избор. Ние така и не напреднахме с този немски. Много труден и се струваше и нямаше и добри учители. Много се радвахме по баловете на децата и желая на всички сбъдване на мечтите им. Каквото науча утре за СААС ще го публикувам веднага.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Съжалявам ако съм ви заблудила всичките, но все още се чудя  кой е правилния вариант  newsm78

Пак питах племенника, той казва ,че е пращал документите по пощата, но все пак е било преди 4 години, може да има промяна от тогава  Rolling Eyes  

Последна редакция: ср, 30 май 2012, 09:25 от Сребърна паричка

# 74
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Пак аз , говорих с дъщерята на едни познати, според нея към SAAS се кандидатства само онлайн, а  към Student Finance по пощата , явно от там сме се объркали и сме пратили писма и на двете организации, пък и племенника така ни посъветва. Така че, още веднъж, съжалявам за подвеждането   bouquet


 

Общи условия

Активация на акаунт