Как да се справим с досадните "съвети" на бабите

  • 18 791
  • 202
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 284
Да ,доста сме досадни бабите... Ама и ние се променяме . Wink
 Аз щом забременя дъщерята ,се регистрирах в бг.мамма Заедно обсъждаме някои неща,общо взето много бях ЗА кърменето. Съжалявам ,че по мое време нямаше толкова информация.
 Моята майка много досаждаше наистина и ме е разревавала чак. Сега като минна време ми е смешно.
 Съвета ми е не се ядосвайте момичета,спокойна майка ,спокойно бебе. Hug

Искаш ли да ми станеш свекърва?! Защо моята свекърва не мисли като теб...
"Интернета е лоша фирма, слушай мен и няма да сгрешиш" и това от педагог 55-ти набор...
Моето обяснение беше "Детето си е мое, ще го гледам както аз преценя за добре. Вие сте имали шанса да бъдете майки, оставете ме и мен, моля".
Не помогна ни с добро, ни с лошо.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 529
Да ,доста сме досадни бабите... Ама и ние се променяме . Wink
 Аз щом забременя дъщерята ,се регистрирах в бг.мамма Заедно обсъждаме някои неща,общо взето много бях ЗА кърменето. Съжалявам ,че по мое време нямаше толкова информация.
 Моята майка много досаждаше наистина и ме е разревавала чак. Сега като минна време ми е смешно.
 Съвета ми е не се ядосвайте момичета,спокойна майка ,спокойно бебе. Hug

Искаш ли да ми станеш свекърва?! Защо моята свекърва не мисли като теб...
"Интернета е лоша фирма, слушай мен и няма да сгрешиш" и това от педагог 55-ти набор...

 
Моето обяснение беше "Детето си е мое, ще го гледам както аз преценя за добре. Вие сте имали шанса да бъдете майки, оставете ме и мен, моля".
Не помогна ни с добро, ни с лошо.

Това е от професията след време,се вдаскаляваме.
 А бе....и аз съм педагог  55-ти набор. Embarassed
  Много искам да стана свекърваи подробно влизам в "С какво ни дразнят свекървите", ама син ми не щее да си вземе момиче. Rolling EyesДетето  си е твое и майката най добре знае, даже интуитивно от какво има то нужда.

# 17
  • Мнения: 273
Отделете се, живейте сами, гледайте си сами децата и такива проблеми няма да имате Simple Smile

Ние сме сами в собствена къща,терора е като са на гости/то е доста честичко/или по телефона

# 18
  • Мнения: 15 379
Аз явно съм късметлийка.
Свекървата ми е пълен непукист, що се отнася до детето ми. Вижда го 2-3 пъти годишно, никога не се е месила пряко в отглеждането му. В началото си позволи 2-3 много груби и брутални намека, съпругът ми се намеси и тя спря.
Майка ми - супермодерна жена, интересува се, чете. Никога не ми е давала безумни съвети, винаги се е допитвала до мен.
От първият му ден, та досега - това е човекът, на когото мога да поверя най-скъпото си без никакви притеснения. Тя му е като втора майка.


П.П. Границите са отглеждането и възпитанието на детето - кой, кога, какво се поставят още в началото. В случай, че се появят наченки и съвети.
Мисля си, че една интелигентна жена не би се бъркала и не би давала съвети, ако са непожелани и непоискани.

# 19
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Изслушвам и само си мълча, и си правя каквото зная. В началото опитах да обяснявам - стана по-лошо, започнахме да се надговаряме и реших, че няма смисъл.
Майка ми прави каквото й кажа, защото си призна жената, че не знае как се гледа в днешно време дете. И аз съм най-спокойна, когато детето е с нея. Общо взето източника ми беше личната лекарка на детето.

# 20
  • Мнения: 284
Аз явно съм късметлийка.
Свекървата ми е пълен непукист, що се отнася до детето ми. Вижда го 2-3 пъти годишно, никога не се е месила пряко в отглеждането му. В началото си позволи 2-3 много груби и брутални намека, съпругът ми се намеси и тя спря.
Майка ми - супермодерна жена, интересува се, чете. Никога не ми е давала безумни съвети, винаги се е допитвала до мен.
От първият му ден, та досега - това е човекът, на когото мога да поверя най-скъпото си без никакви притеснения. Тя му е като втора майка.


П.П. Границите са отглеждането и възпитанието на детето - кой, кога, какво се поставят още в началото. В случай, че се появят наченки и съвети.
Мисля си, че една интелигентна жена не би се бъркала и не би давала съвети, ако са непожелани и непоискани.


Лошото е като си има работа човек с НЕинтелигентни.

# 21
  • Мнения: 284
Да ,доста сме досадни бабите... Ама и ние се променяме . Wink
 Аз щом забременя дъщерята ,се регистрирах в бг.мамма Заедно обсъждаме някои неща,общо взето много бях ЗА кърменето. Съжалявам ,че по мое време нямаше толкова информация.
 Моята майка много досаждаше наистина и ме е разревавала чак. Сега като минна време ми е смешно.
 Съвета ми е не се ядосвайте момичета,спокойна майка ,спокойно бебе. Hug

Искаш ли да ми станеш свекърва?! Защо моята свекърва не мисли като теб...
"Интернета е лоша фирма, слушай мен и няма да сгрешиш" и това от педагог 55-ти набор...

 
Моето обяснение беше "Детето си е мое, ще го гледам както аз преценя за добре. Вие сте имали шанса да бъдете майки, оставете ме и мен, моля".
Не помогна ни с добро, ни с лошо.

Това е от професията след време,се вдаскаляваме.
 А бе....и аз съм педагог  55-ти набор. Embarassed
  Много искам да стана свекърваи подробно влизам в "С какво ни дразнят свекървите", ама син ми не щее да си вземе момиче. Rolling EyesДетето  си е твое и майката най добре знае, даже интуитивно от какво има то нужда.

Поздравления! Дай Боже всекиму да има наоколо подобни хора. Завиждам леко на децата ти Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 897
Аз явно съм късметлийка.
Май и аз така,свекито живее в друг град,виждаме се 3-4 пъти месечно,като сме в тях или в нас само играе с детето,ако иска да направи нещо ме пита.Отдавам го на това,че е много млада и интелигентна жена.Станала е много млада майка и винаги ми е казвала,като ме гледа какво правя аз с бебето,че е била неопитна и е правила някои неща грешно,но това "прави и ти така"никога не е било и няма да бъде.

Майка ми пък/живеем с майка ми и баща ми,само,че на отделен етаж/,често гледа малкия и прави само това,което и кажа,никога ни се позволявала да направи нещо,което тя е правила едно време.Дори като ми разказвала,че ни е къпала с яйце и ни е мазала с мас,казва,че е правила така,защото е нямало козметика и при положение,че сега има всякаква,дори на нея и се струва безмислено.

Единствено баща ми се намесва и то само с това,че детето трябва да се гледа на 27-28градуса и да е облечено с три ката дрехи,но дори и той знае,че няма как да стане така и се примирява.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 149
Аз явно съм късметлийка.

Вече и аз. Ама сама си го направих да е така. Свекърва ми и свекър ми съм ги отрязала още преди няколко месеца. Не контактувам с тях и съответно не слушам нищо. Майка ми се опитваше в началото да дава акъл не на място, отговорих й на няколко пъти, и повече не е правила изказвания. Което съвсем не означава, че начина е да прекратиш отношенията си или да кажеш директно нещата. Особено първото. Просто при мен така стоят нещата. Всеки си намира начин да се справи в такава ситуация - при едни действа едно, при други - друго. Зависи какви баби имаш насреща си  Grinning
"Бабо" Шпунц, ще ми се да има повече хора като теб около мен   bouquet
Подкрепям поста на Бърди за живеенето самостоятелно  Peace

# 24
  • варна
  • Мнения: 1 228
По този въпрос книга мога да напиша ooooh!
Майка ми е теросист  № 1 .Постоянно чувам репликата ,че ще му направя нещо на детето .Първо беше да давам вода -щяла съм да и напукам червата (имаше запек ,които бил защото не съм давала вода)Щяла съм да я уморя и т.н.После в къщи е много топло ,но според нея детето трябва да е с вълнени дрехи .След това имахме съмнения за рахит и естествено пак аз бях виновна ,защото не съм я била обличала  Shocked  и била слабичка #Crazy 5КГ .Просто и казах да седне да почете за рахита ,защото говори пълни простотии и тогава да говорим.А детенцето ни е много здраво и жизнено и всички упреци са напълно неоснователни.
След всяко нейно посещение с мъжа ми се караме ,заради нейното държание и когато и казах ми отговори"Щом детето е здраво малко спорове в къщи не са излишни) Crazy
Редовно ме разревава с нейните обвинения за щяло и нещяло ,нямам нерви с нея вече да се занимавам и просто спрях да и звъня ,когато реши тя да ми звъни.

Аз явно съм късметлийка.

Вече и аз. Ама сама си го направих да е така. Свекърва ми и свекър ми съм ги отрязала още преди няколко месеца. Не контактувам с тях и съответно не слушам нищо. Майка ми се опитваше в началото да дава акъл не на място, отговорих й на няколко пъти, и повече не е правила изказвания. Което съвсем не означава, че начина е да прекратиш отношенията си или да кажеш директно нещата. Особено първото. Просто при мен така стоят нещата. Всеки си намира начин да се справи в такава ситуация - при едни действа едно, при други - друго. Зависи какви баби имаш насреща си  Grinning
"Бабо" Шпунц, ще ми се да има повече хора като теб около мен   bouquet
Подкрепям поста на Бърди за живеенето самостоятелно  Peace

Аз нещата съм ги казала директно милиони пъти ,но през едното влязло -през другото излязло.Никакъв ефект

Последна редакция: пн, 19 дек 2011, 16:56 от mimenceto123

# 25
  • Мнения: 2 216
Ооооох има и такива майки, не са само свекървите.......
mimenceto123 , детето е много малко, нужни са ви сили и спокойствие, не си причинявайте такива емоции. Дистанцирайте се и максимално разредете срещите щом ви разревава, става причина за конфликти с мъжа ви и ви обвинява.....

# 26
  • София
  • Мнения: 371
 И аз съм от късметлийките със свекърви, които не дават непоискани съвети.  Simple Smile Но затова пък майка ми ме влудява, като за трима. За щастие живее на 300 километра. Това не и пречи да ме тероризира всеки ден по Скайп и телефона. Но и на това съм намерила решение. Телефона не го чувам, а интернета често ни го спират  Wink . Иначе прилагам и  кимването с глава и " Добре"

# 27
  • Мнения: 403
И аз се включвам по темата с бабите и техните съвети.
Щерката беше още мъничка и едно бабе /на моя мъж на дядо му, че доведена сестра/ влиза в стаята и ми казва "Искам да ти кажа, че детето ти след време ще страда от липса на любов", от което направя бях шокирана. Не можах да се сдържа и направо се сопнах и я попитах "Защо мислиш така? " и тя ми казва "Казвам ти го този съвет като майка, плюс това съм и акушерка. Бебетата трябва да се гушкат" и аз още повече бясна я питам "Защо си мислиш, че не я гушкам? Аз съм майката и най-добре знам как да си гледам детето, не мога цял да я държа на ръце,  когато трябва я гушкам, но не и цял ден" и тя ми вика "АБе само ти казвам бе, вие младите въобще не давате да ви се даде съвет!". В крайна сметка бабето се разсърди, че не съм и приела съвета, който аз не можах да схвана какъв е. Отделно вънка жега хората се потят а разни бабета и дядовци ми казват, ама това бебе е много тънко облякано, няма ли да му е студено? Общо взето бабите трябва да се слушат с двете уши, през едното влиза, а през другото излиза  Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 44 110
Отделете се, живейте сами, гледайте си сами децата и такива проблеми няма да имате Simple Smile

това е най точното, до тогава отсичаш, че си гледаш детето както прецениш, както те съветва  педито и т.н.
Или просто като ти кажат нещо казваш - да, хубаво и си правиш каквото си знаеш.
Но общо взето ако не може да се отделите, трябва ясно да им се каже, кой точно решава за детето.

# 29
  • Мнения: 340
Обикновено като започнат да ме съветват бабите за глупости ги изслушвам и после спокойно им казвам какво смятам да правя. Свекървата дава повече съвети, просто иска да е полезна. Е, вярно е, че си мисли, че децата още се гледат като едно време, но поне се съгласява с мен. Аз й обяснявам за дадено нещо защо го правя или не правя. Например за захранването много ми се месеше. Всеки ден ме питаше какво й давам на малката да яде, по колко й давам и т.н. Казваше ми как да я храня, но аз се правех, че не чувам. Може би не разбира, че понякога досажда, въпреки че иска да е полезна.
Майка ми, например, ме е оставила да правя каквото си знам, понякога казва какво е правила тя навремето, но не ми се меси. Но...Сега редовно ми мрънка за кърменето - как още кърмя, трябва да отбивам и т.н. Всъщност, повечето непоискани и досадни съвети са точно за кърменето. Майката на свекървата редовно ми мрънка да спирам, че тровя детето. Нея я игнорирам, хич не я и слушам какво ми приказва.

Общи условия

Активация на акаунт