Отговори
# 30
  • Мнения: 4 916
Тонка,
лукс е да си изключиш телефона, когато си началник, заплатите на хората зависят от теб и други разни такива неща, но да не влизаме в подробности. Такива са надскочили дрехите и колите като фактор за удовлетвореност.
Лукс е да отидеш да храниш акули на другия край на света, когато половин България те търси, за да ти се подмаже като ти честити рождения ден.

А, Нел вече е писала.

# 31
  • Мнения: 4 668
Просто не бива да оспорваме вижданията на хората за лукс - за едни това е точно палатката . Лукса да си позволиш да се лишиш от някакви удобства , но да се почувстваш свободен .
Няма луксозни палатки , има професионални такива и са много скъпи .
И едно професионално оборудване струва колкото панелче в Дружба  Wink

Тонка,
лукс е да си изключиш телефона, когато си началник, заплатите на хората зависят от теб и други разни такива неща, но да не влизаме в подробности. Такива са надскочили дрехите и колите като фактор за удоблетвореност.
Лукс е да отидеш да храниш акули на другия край на света, когато половин България те търси, за да ти се подмаже като ти честити рождения ден.
Много точно казано  Peace

# 32
  • Мнения: 2 563
Ежедневният ми лукс е, че пия скъпо кафе - над Илли и каквито там дурги скъпи супермаркетски марки има. Понякога се глезя със скъпи цветя за къщата и скъпо бельо. Почивките ни също са по-скоро лукс - планинарски, с много организация и екипировка. С нетърпение чакам да идем за една седмица на палатка някъде надълбоко в Скалистите планини. Гледките и преживяванията там са несравними с каквито и да е почивки в луксозни хотели или пък обиколки на Париж. Бих се отказала от много неща, включително кафето и гащите, заради тези ваканции.

# 33
  • София
  • Мнения: 23 098
Схванах това, което написа Нел, макар и с леко закъснение.  Peace
Този вид лукс е далеч от моите разбирания. Нито съм шеф, нито препитанието на хората зависи от мен и прочее. Животът ми е далеч по-простичък. Което напълно ме устройва.
Дрехите и колите също не са в моя периметър. Освен дрехите на детето - там имам сериозни залитания.

Аз доколкото схванах, темата е за лични възприятия за лукс, а не за богаташчетата-шефове на еди-кой си и какво е лукс за тях.

И едно професионално оборудване струва колкото панелче в Дружба  Wink
Такааа, значи думата палатка е равна на професионално оборудване за 50 хил.евро. Мерси, ще си корегирам виждането за палатките.

# 34
  • Мнения: 3 066
Каси Laughing-и тук да си кажа,че коли ,Кенпери ,яхти и возила не ме вълнуват ,и никога не са ме вълнували.
Парите са за да се харчат,кой както си го разбира-коли,Кемпер за 60 000 Е,парцел,имот за под наем,екскурзия алл-инклизив... и т.н.-разни хора,разни идеали:)

# 35
  • София
  • Мнения: 18 679
Напоследък - с никакви Confused Преди имах по-лека работа, повече доходи, повече свободно време. Любимото ми разтоварване беше масажът и спа-почивките в зимни условия. Горещ минерален извор, сняг на преспи и чаша хубаво уиски са ми разбирането за комфорт и релакс Sunglasses Екскурзиите в чужбина, на собствена организация, с много разходки и посещения на музеи, забележителности, кръчми и опознаване на местната култура - идеалната комбинация между почивка и забавление.
 Сега работя по 10 часа на ден, имам две деца, които буквално попиват всяка секунда от времето, в което не работя, съответно нямам време дори за една статия в списание, камо ли за книга, средствата не ми достигат за толкова почивки, колкото бих искала.
Въобще луксът не го виждам в обозримо бъдеще, честно казано Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 5 710
лукс и комфорт/удобство/ не са припокриващи се.
много често луксозни неща изобщо не са удобни, например немисля, че да се сгънеш на 8, за да влезеш в последен модел Ферари е най-удобното нещо на света.


аз луксосни продукти нямам, движа се в някакви средни стойности, но обичам комфорта, уюта.
имам си някакви дрийм продукти - от i фамилията, техника най-различен вид също
козметика, дрехи , обувки - каквото мога да си позволя, но макс да ми е удобно
Определено ол инклузив почивки не ме привличат, това е за хора без фантазия
Ако имам един кампер ( и за 40 хил има чудесно оборудвани) и най-вече Време, то бих обикаляла като ненормална.
Но  времето не е продукт, обаче е голям лукс

# 37
  • Мнения: 3 066
Ако времето е лукс-то аз съм най-богатата и луксозна жена .  sun

# 38
  • Мнения: 10 547
Каси Laughing-и тук да си кажа,че коли ,Кенпери ,яхти и возила не ме вълнуват ,и никога не са ме вълнували.
Парите са за да се харчат,кой както си го разбира-коли,Кемпер за 60 000 Е,парцел,имот за под наем,екскурзия алл-инклизив... и т.н.-разни хора,разни идеали:)

Така де, и аз това казах. Не ми убеждавам моят лукс да бъде и ваш. Напротив, колкото по-малко като мен, толкова по-добре.  Wink

# 39
  • Мнения: 332
arqun - много точно казано !
Аз разбирам лукса точно така - да мога когато пожелая и за колкото пожелая да разполагам с времето си и със себе си ( да кажа на работа да ми звънят само ако падне Тунгуския метеорит) било за да изпия чаша капучино с някой, било за да пътувам нанякъде.
Лукс, който не мога да си позволя е да се влюбя на 35 години ... колкото и да ми се е искало понякога.

# 40
  • Мнения: 3 066
Каси Laughing-и тук да си кажа,че коли ,Кенпери ,яхти и возила не ме вълнуват ,и никога не са ме вълнували.
Парите са за да се харчат,кой както си го разбира-коли,Кемпер за 60 000 Е,парцел,имот за под наем,екскурзия алл-инклизив... и т.н.-разни хора,разни идеали:)

Така де, и аз това казах. Не ми убеждавам моят лукс да бъде и ваш. Напротив, колкото по-малко като мен, толкова по-добре.  Wink
Толкова по-добре и за мен:)Simple Smile

# 41
  • Мнения: 75
Аз харесвам уютен и приятно подреден дом с кухненски джаджи и роботи;СПА почивки и процедури ,козметика и интериорни попълнения.
Това наред с най-важното за мен -семейството ми- ми правят живота по разхубавен и приятен:)Simple Smile


И кое по-точно в тези е лукс???  Shocked

# 42
  • Мнения: 3 066
Аз харесвам уютен и приятно подреден дом с кухненски джаджи и роботи;СПА почивки и процедури ,козметика и интериорни попълнения.
Това наред с най-важното за мен -семейството ми- ми правят живота по разхубавен и приятен:)Simple Smile


И кое по-точно в тези е лукс???  Shocked
Айде сега и ти:) smile3540
Ами това си е  за мен нещо,което ме отморява ,приятно ми е на окото и ме радва. 4470
За теб ,и за хилядите други пък друго ги радва и така:)Simple Smile

# 43
  • Мнения: 293

Лукс, който не мога да си позволя е да се влюбя на 35 години ... колкото и да ми се е искало понякога.

Защо ?

# 44
  • Мнения: 4 668
Лукс, който не мога да си позволя е да се влюбя на 35 години ... колкото и да ми се е искало понякога.
А , не се заричай много  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт