Отговори
# 60
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 892

В страни от темата ми се иска да попитам, че ми стои от вчера на дневен ред, дали е редно санитарните помещения в градината да се почистват с белина?

Препаратът (на хлорна основа) им го дават, а ХЕИ определя дозировката, различна е за миене на тоалетните, на пода, забърсване на плотове и т.н.

Дали е редно, не знам.В нашата група, а май и в цялата градина, се събират пари от родителите, за да се купи друг, безвреден препарат, с които да мият. Струва 170 лв. и според нашата лелка, една туба стига за цялата година.  

Последна редакция: ср, 21 дек 2011, 17:49 от Светлица

# 61
  • Мнения: 2 804
Уважавам учителите и труда им, но да каже, че не може да намери подход към едно дете под седем години?! Просто няма място там.
Оплакване до всички възможни инстанции - директор, инспекторат, министър, ако трябва. Писмено. Няма учителка, дето да не се трогне. Като й се натрупат няколко оплаквания, ще се позамисли как по-педагогично да се държи с децата. Те на страха ви, че ще се саморазправят с детето разчитат, само дето саморазправата вече си я има, така или иначе. С оплакването само можете да я ограничите в по-кратък период от време.
Егати, бутнало саксия, нагло било! Нали за това е учила, как да се справи с проблема, без поражения върху детето. Нервите да си изразходва у дома.

# 62
  • Мнения: 931
Аз съм за камери в детските градини и ясли. Точно миналата седмица сестра ми е отишла да вземе малката от градина и я намерила силно зачервена и ревяща защото учителката я е наказала, че била бутнала една саксия. Питала я нарочно ли я бутнала, а тя се объркала и казала да, а учителката й се е развикала и я е наказала да седи на едно столче в ъгъла, докато другите деца гледали детско филмче. Говорих на следващия ден с учителката и тя ми заобяснява, че я е наказала заради лъжата и това, че цитирам:"Нагло й заявила, че нарочно я е бутнала". Помолих да внимава в отношението си към нея и се надявам да няма негативни последици върху детето защото няма да оставя нещата така. Вчера детето ми каза, че имало едно момченце в групата им, което не искало да обядва и било легнало в креватчето си, а същата учителка му крещяла: "Идвай веднага да ядеш".

Е, извинявай ама кое е толкова драматично в ущърб на твоето дете?!!?!?!? Нито е тормозено, нито нищо - наказано е да седне на столче, защото се счупило саксия, нарочно или не - според мен и да не е нарочно - да се научи да внимава. И за втората случка - естествено, че и да НЕ яде едно дете от групата НЕ може да е легнало в креватчето си. В една група в детската градина трябва да има ред и децата не могат да правят каквото си искат, най-малкото защото са 20-25-30. Щом другите са на масичките и това дете трябва да е там, не може да си ляга защото не иска да яде. Виж, ако го принуждават насила да яде - това е друго.

Янтра, дали е драматично или не преценявам аз, а не ти, така че ако обичаш не ми прави разбор на поста и по-леко с препинателните знаци.  Wink.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 23 871
Аз съм за камери в детските градини и ясли. Точно миналата седмица сестра ми е отишла да вземе малката от градина и я намерила силно зачервена и ревяща защото учителката я е наказала, че била бутнала една саксия. Питала я нарочно ли я бутнала, а тя се объркала и казала да, а учителката й се е развикала и я е наказала да седи на едно столче в ъгъла, докато другите деца гледали детско филмче. Говорих на следващия ден с учителката и тя ми заобяснява, че я е наказала заради лъжата и това, че цитирам:"Нагло й заявила, че нарочно я е бутнала". Помолих да внимава в отношението си към нея и се надявам да няма негативни последици върху детето защото няма да оставя нещата така. Вчера детето ми каза, че имало едно момченце в групата им, което не искало да обядва и било легнало в креватчето си, а същата учителка му крещяла: "Идвай веднага да ядеш".

Е, извинявай ама кое е толкова драматично в ущърб на твоето дете?!!?!?!? Нито е тормозено, нито нищо - наказано е да седне на столче, защото се счупило саксия, нарочно или не - според мен и да не е нарочно - да се научи да внимава. И за втората случка - естествено, че и да НЕ яде едно дете от групата НЕ може да е легнало в креватчето си. В една група в детската градина трябва да има ред и децата не могат да правят каквото си искат, най-малкото защото са 20-25-30. Щом другите са на масичките и това дете трябва да е там, не може да си ляга защото не иска да яде. Виж, ако го принуждават насила да яде - това е друго.

Янтра, дали е драматично или не преценявам аз, а не ти, така че ако обичаш не ми прави разбор на поста и по-леко с препинателните знаци.  Wink.
То всички деца са специални за майките си, ама е смешно да очакваш такова отношение в градината, където са още 25 hahaha
И препинателни знаци ще слагам колкото си поискам Mr. Green

# 64
  • Мнения: 31
искам да кажа на всички, които плюят учителките тук ,само за минута да се замислят за труда-психически и физически,който упражняват тези жени. Те се грижат за 25-30 деца-да ги учат, да ги пазят, да ги хранят, да ги приспиват,да организират тържества и тн. Не мога да разбера какво повече искате? Наказвали децата-ами,като не слушат ще ги наказват! Вие не ги ли наказвате ? Детето трябва освен всичко друго да се научи и на дисциплина. Иначе ще наблюдаваме все повече вандали(вече порасанали) по улицата.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Благодаря Светлица! И на мен ми се върти в ума нещо такова, като вариант за групата на малката ми дъщеря. Ще поговоря с госпожите, да видим дали има начин да се спре използването на вездесъщата белината. Ето, че имало и други препарати, а не в тоалетните им да на се диша от смрад.

# 66
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 892
искам да кажа на всички, които плюят учителките тук ,само за минута да се замислят за труда-психически и физически,който упражняват тези жени. Те се грижат за 25-30 деца-да ги учат, да ги пазят, да ги хранят, да ги приспиват,да организират тържества и тн. Не мога да разбера какво повече искате? Наказвали децата-ами,като не слушат ще ги наказват! Вие не ги ли наказвате ? Детето трябва освен всичко друго да се научи и на дисциплина. Иначе ще наблюдаваме все повече вандали(вече порасанали) по улицата.

Офф, големи глупости!

Не, не ги наказваме. А ти си от тези, които плюем, нали? Можеш ли да отречеш, че има некадърни учителки?

# 67
  • Мнения: 31
ами,не ги наказвайте-то ще ви се върне някой ден.

# 68
  • Мнения: 599
Разбирам да има наказания, когато едно дете е перманентно лошо и вече е изчерпано всичко "с добро"
Но има по-специални отношения към деца, чиито родители не ги взимат до 17ч. при раб.време на градината до 19ч. По-специално отношение има и към деца на родители, които не са във финансов разцвет. На ония богатите децата никога за нищо не са виновни, те винаги са прави, а другите го отнасят.
Отдавна беше, но и днес да питам сина си за някои работи, се сеща и ми разказва.....А какво ми иде да направя ли? - по-добре да замълча. Само ще кажа, че всичко се връща на този свят...

Нека има камери. Доста неща се изясниха, когато поставиха такива в бившето ни у-ще и който трябваше, си замина, защото вече имаше доказателства. А само на думите на едно дете, никой не вярва, но в повечето случаи се оказва, че е било право.

# 69
  • Мнения: 48 061
Благодаря Светлица! И на мен ми се върти в ума нещо такова, като вариант за групата на малката ми дъщеря. Ще поговоря с госпожите, да видим дали има начин да се спре използването на вездесъщата белината. Ето, че имало и други препарати, а не в тоалетните им да на се диша от смрад.
Северина, на дълго и широко е дискутирано- РИОКОЗ не задължава градините да чистят с белина, РИОКОЗ ги задължават да почистват и дезинфектират с някой от разрешените в страната биоцидни препарати, което включва всички продавани в страната препарати- на всякаква основа, не само на хлорна. Дори и да се ползва белина, има определени изисквания и не е редно да има смрад...за това има доста теми, включително пуснати от мен, аз имам писма от РИОКОЗ и МЗ , можеш да прочетеш това в наредбата за здравните изисквания към детските заведения и т.н. и т.н. СНБМ също са се занимавали с проблема
Няма да разводнявам повече темата с това, но пък ми прави впечатление че по-напредничавите и отговорни директорки още преди години са сменили препаратите в градините, които ръководят по своя инициатива- просто защото ги е грижа за децата и се интересуват от всичко, свързано с тях.

# 70
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 892
ами,не ги наказвайте-то ще ви се върне някой ден.
hahaha

А въпросите ми защо подмина?

# 71
  • Мнения: 31
на плиткоумни въпроси не отговарям.

# 72
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 892
Мда, аватарът ти е много подходящ. ooooh!
Няма да спамя повече.


# 73
  • София
  • Мнения: 23 124
на плиткоумни въпроси не отговарям.
Е, твоите умозаключения нали са върха на гениалността.  Whistling

# 74
  • София
  • Мнения: 5 884

Наказание е едно, психически тормозено, бито или малтретирано дете - съвсем друго.

Общи условия

Активация на акаунт