Отговори
# 45
  • Мнения: 18 009
Само можем да сме благодарни, че не ССФ строи живота нов.
....а също и нейните деца никога не правят такива работи, като да се бутат, бият и т.н.
На мен пък ми е интересно как ще погледне ССФ на камерата и ще види, че нейното скъпоценно наистина е свършило белята...

Така си е, една майка много трудно би повярвала, че точно нейното съкровище ще направи нещо лошо  Laughing. Истината е, че в къщи са едни, в колектив - съвсем други  Peace

# 46
  • Мнения: 2 821
..което не означава, че най-правилният начин е да се нахвърли върху госпожите-блейки..Да отбележа, че не изключвам подобно поведение у персонала, но както каза някой по-нагоре - винаги страните са две..

# 47
  • София
  • Мнения: 747
Няма как де се напрегнат,защото нищо не ги стимулира.Една камера,би могла обаче Wink И разбира се,има общо това,че се влиза с нисък бал.

20-годишните днес може да влизат с нисък бал, но пък аз млада детска учителка за 8 години не съм видяла.Все старата школа са, дето не са влизали с нисък бал. Peace
Оооо има доста млади.На бас се хващам обаче,че 90% от тях не искат да са детски учители.

# 48
  • София
  • Мнения: 23 107
..което не означава, че най-правилният начин е да се нахвърли върху госпожите-блейки..
Думата "блейка" ви избоде очите.  ooooh!
Вие изобщо четете ли??? Кой върху кого се е нахвърлил. В случая госпожата ме подхвана още с влизането, а аз си замълчах. Всъщност казах, че ще говоря с малката и че ще й обясня, че това, което е направила, не е хубаво.
Сега пък ще ви се и оправдавам заради това, че си интерпретирате думите ми както ви изнася.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Твърдо съм "за" камерите в детскйите градини. Иначе имаме почти винаги две версии и естествено при спор се приема тази на възрастния. Какво толкова ще им стане на госпожите ако ги следят? Децата съм убедена, че няма да имат нищо против.

tonkabonka За мен също е "блейка" госпожа, която е позволила да се случи подобна случка в групата и. Това показва липса на контрол от нейна страна, което в много случаи може и да е опасно.

В страни от темата ми се иска да попитам, че ми стои от вчера на дневен ред, дали е редно санитарните помещения в градината да се почистват с белина?

# 50
  • Мнения: 234
Като чета някой от постовете ми се струва ,че доста хора искат от една учителка и една лелка действия като за 12 такива.

Пък на мен ми се струва,че учителките искат децата да се държат като американските тюлени  Wink

# 51
  • Мнения: 2 821
..което не означава, че най-правилният начин е да се нахвърли върху госпожите-блейки..
Думата "блейка" ви избоде очите.  ooooh!
Вие изобщо четете ли??? Кой върху кого се е нахвърлил. В случая госпожата ме подхвана още с влизането, а аз си замълчах. Всъщност казах, че ще говоря с малката и че ще й обясня, че това, което е направила, не е хубаво.
Сега пък ще ви се и оправдавам заради това, че си интерпретирате думите ми както ви изнася.
Добре де, лесно се хванах за последната дума. Исках да кажа, че се случва децата са си виновни наистина, нали? Точно защото са деца.
Поведението на децата е отражение на семейната среда. И ако родителите се заливат от смях на родителската среща, че децата им псуват, напълно възможно и очаквано е да се ощипят, когато им направят забележка за поведението на детето....това за родителската среща е мой личен опит. Не съм детска учителка.

# 52
  • София
  • Мнения: 5 884
Не с нисък бал, с най-нисък се влиза начална и предучилищна педагогика, демек вързал 3 на приемния изпит. И е така поне от 15 години.
Няма как да са само от старата генерация учителите, тези хора рано или късно се и ще се пенсионират.
Ако сте попаднали на такива, значи сте късметлии. За съжаление ще става все по-зле и като отношение, и като елементарни педагогически умения, и има да се чудим защо децата са неграмотни и профанизирани.

Образователната система е тръгнала за към "по дяволите".

# 53
  • Мнения: 234
Само можем да сме благодарни, че не ССФ строи живота нов.
....а също и нейните деца никога не правят такива работи, като да се бутат, бият и т.н.
На мен пък ми е интересно как ще погледне ССФ на камерата и ще види, че нейното скъпоценно наистина е свършило белята...

Всички деца правят бели.Драма не е това.
Няма да умра от срам,ако детето ми бутне без да иска или в момент на еуфория от игра саксия или друг "много важен " предмет.Това са деца и играейки,общувайки с други деца, проявявайки агресия,която не засрашава друг живот те опознават света. Напълно е нормална реакцията да се защити от нещо или някого. Май му викаха инстинкт за самосъхранение.
Но границите за това се моделират от родителите. Но в никакъв случай не бива да се насажда чувство на вина или да се прилагат крайни мерки в наказанието.

# 54
  • София
  • Мнения: 5 884
Сега ще ме накарате да търся... Бях попадала на тема за жестоко дърпани ушички на деца в яслите и детските градини. Имаше и снимки на насинени уши, ама зверство направо. И то от постовете си личеше, че е някаква едва ли не масова практика. Що за простотия е това?! Камерите са задължителни. Таман и даскалиците да са предпазени, да няма и насинени госпожи от разгневени татковци или мами впоследствие.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 958
Заради една такава учителка още се боря с последствията върху психиката на дъщеря ми. Комплексирано същество, което се изтъкваше пред 6 годишни деца и постоянно крещеше. Постоянно и повтаряше, че е лошо дете и всяка нейна грешка се изтъкваше пред всички деца. Така и те се настроиха и положението беше ужасяващо. В комплект и с некомпетента директорка мисията да си защитя детето беше невъзможна. Добре, че бяха само 5 месеца, защото сигурно сега щеше да ми е още по-трудно.
Искрено съжалявах, че махнаха старата директорка /незаконно/. Беше много строга към персонала и повечето не я харесваха, но всичко се правеше в интерес на децата. Нямаше недоволни родители и всичко се обсъждаше с нас, а не беше "Аз съм казала, така ще бъде!".
Имам колежка завършила начална и предучилищна педагогика. Да ви кажа по-неграмотно същество не бях виждала до този момент. За да сметне 24-6 се вади елка. Искала PR да учи, ама не я приели и .....

# 56
  • София
  • Мнения: 747
Е,то обикновенно така става,искала да учи нещо,ама не я приели,та записала педагогика.

# 57
  • София
  • Мнения: 5 884
Ето две теми
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=615322.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=612494.0

Аз, да ви кажа, с такава госпожа или лелка, или каквато е там, лично и собственоръчно ще измета пода.

# 58
  • Мнения: 2 821
..и стигаме пак до ръководството, което търпи и толерира подобни.. ooooh!

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 23 777
Аз съм за камери в детските градини и ясли. Точно миналата седмица сестра ми е отишла да вземе малката от градина и я намерила силно зачервена и ревяща защото учителката я е наказала, че била бутнала една саксия. Питала я нарочно ли я бутнала, а тя се объркала и казала да, а учителката й се е развикала и я е наказала да седи на едно столче в ъгъла, докато другите деца гледали детско филмче. Говорих на следващия ден с учителката и тя ми заобяснява, че я е наказала заради лъжата и това, че цитирам:"Нагло й заявила, че нарочно я е бутнала". Помолих да внимава в отношението си към нея и се надявам да няма негативни последици върху детето защото няма да оставя нещата така. Вчера детето ми каза, че имало едно момченце в групата им, което не искало да обядва и било легнало в креватчето си, а същата учителка му крещяла: "Идвай веднага да ядеш".

Е, извинявай ама кое е толкова драматично в ущърб на твоето дете?!!?!?!? Нито е тормозено, нито нищо - наказано е да седне на столче, защото се счупило саксия, нарочно или не - според мен и да не е нарочно - да се научи да внимава. И за втората случка - естествено, че и да НЕ яде едно дете от групата НЕ може да е легнало в креватчето си. В една група в детската градина трябва да има ред и децата не могат да правят каквото си искат, най-малкото защото са 20-25-30. Щом другите са на масичките и това дете трябва да е там, не може да си ляга защото не иска да яде. Виж, ако го принуждават насила да яде - това е друго.

Общи условия

Активация на акаунт