Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 747
Има хора,родени зе детски учители.Просто от вътре им идва,и децата които са попаднали на тях,са късметлии.Има и други,за които не ми се говори даже,на такива съм се нагледала,за съжаление,те са болшинство.

# 31
  • Мнения: 18 036
Абе, то и аз като снаха на такава мога много да ти говоря за любовта към децата и пр. бла-бла., но любовта не храни семейството на учителя, нали?

Да съм казвала подобно нещо  Heart Eyes

Просто не вярвам на подхвърлените от някои твърдения, че госпожите нямат желание за нищо, щото заплатите им са малки. Да, сигурно има и такива, аз не съм ги уцелвала обаче  Peace

# 32
  • Мнения: 75
Наказанието да седне на столче в ъгъла дете, което е счупило нещо и казва, че е нарочно, ми се струва напълно адекватно. Тя, учителката, откъде да знае дали е нарочно? Пита я, казва да, наказва я, после то казва: „ама обърках се”, но тя знае ли каква е истината?! Децата си и послъгват; не ми казвайте, че не е така. И ако има камера, какво. Нали не мислите, че учителката трябва да хукне да гледа записа и тогава да премисля кое как? А другите двайсет деца през това време?! Все пак я е попитала, не я е наказала ей така, по дифолт.

Аз имам къде къде по-страшни истории в кръга ми: удряне с книга по главата за скъсани страници; изблици от рода на „много си лоша/ тъпа”; забрана за напускане на масата, ако не е изядено всичко; лишаване от десерт за непослушание. И всичко това намирам за отвратително и най-малкото което неефективно. Ако има камера това ще спре, но трябва ли да се стига до там?! Не може ли просто педагожките да се напрегнат мъничко и да прилагат наученото в университета?! Или има общо с това, че в тази специалност се влиза със сравнително нисък бал?

# 33
  • София
  • Мнения: 747
Няма как де се напрегнат,защото нищо не ги стимулира.Една камера,би могла обаче Wink И разбира се,има общо това,че се влиза с нисък бал.

# 34
  • Мнения: 10 547
Не ниският бал, а поредността на желанието за специалността "Предучилищна педагогика" е проблем. Обикновено там се влиза от немай къде, само и само да се учи ви`шУ.

# 35
  • Мнения: 4 300
Няма как де се напрегнат,защото нищо не ги стимулира.Една камера,би могла обаче Wink И разбира се,има общо това,че се влиза с нисък бал.
Te хората много отдавна са го установили- какво, кое, как и колко стимулира, контролира, санкционира и т.н., ама тук в Клюкарника от край време е място за революционни теории, изсмукани от пръстите:)
Само можем да сме благодарни, че не ССФ строи живота нов.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Знаех си, че Биг брадър и прочие помии в един момент ще доведат до сериозни отклонения в мисленето на хората ooooh!

# 37
  • София
  • Мнения: 23 124
Преди две седмици, отивайки да взема детето от градина, госпожата се втурва към мен и още не поела въздух, ме уведомява, че малката е направила пакост заедно с още три пишлигарчета. Избутали една голяма градинска люлка-пейка, тъй като по принцип стои до стената, залюляли я и съответно я преобърнала на пода. За наказание децата стояли изправени до стената с вдигнати ръце. Хубаво де, направили беля - наказали ги. Но питам аз къде е била тая блейка учителката, къде е била пом. възпитателката. Защото първо е имало заговор, обсъждане на стратегията по изпълнение на мисията по залюляване на люлката... Тоест поне 10 минути дребните са се офлянквали, докато избутат конструкцията. А не питайте за чий изобщо имат подобна люлка в залата на групата.
Че отгоре на всичко госпожата ми натърти, че дъщеря ми си падала бунтарка и подкукоросвала (тъй ли се пише, не знам) другите деца да правят разни дивотии.
Та тогава си замълчах, но занапред не мисля да се правя на мило агънце.

Ако имаше камера в залата, щеше да ми е интересно да разбера за колко време децата са били оставени без надзор от страна на госпожата и пом. възпитателката.

# 38
  • Мнения: 9 990
Няма как де се напрегнат,защото нищо не ги стимулира.Една камера,би могла обаче Wink И разбира се,има общо това,че се влиза с нисък бал.

20-годишните днес може да влизат с нисък бал, но пък аз млада детска учителка за 8 години не съм видяла.Все старата школа са, дето не са влизали с нисък бал. Peace

# 39
  • Мнения: 18 036
И моята са ми я докладвали, но не правя драми от това. В къщи също се карам и наказвам /не с вдгинати ръци до стената де/, ама и в градината не съм чувала за такива инквизиции, а те децата нали знаете- всичко си казват  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 4 300
..заедно с още три пишлигарчета.  
Без да ти се бъркам във възпитателните методи, но някакси не е много красива гледката на думи като горецитираната, както и определението ти за учителката от предния пост.
Не го пиша за да се заяждам, а за да напомня, че всяка ситуация има две страни, които почти винаги се отразяват една друга.

# 41
  • Мнения: 10 547
Няма как де се напрегнат,защото нищо не ги стимулира.Една камера,би могла обаче Wink И разбира се,има общо това,че се влиза с нисък бал.
Te хората много отдавна са го установили- какво, кое, как и колко стимулира, контролира, санкционира и т.н., ама тук в Клюкарника от край време е място за революционни теории, изсмукани от пръстите:)
Само можем да сме благодарни, че не ССФ строи живота нов.

Е, но ССФ е майка и като такава тя най-добре знае за децата си, нали?  Wink

# 42
  • Мнения: 6 636
Като чета някой от постовете ми се струва ,че доста хора искат от една учителка и една лелка действия като за 12 такива.

# 43
  • София
  • Мнения: 23 124
..заедно с още три пишлигарчета.  
Без да ти се бъркам във възпитателните методи, но някакси не е много красива гледката на думи като горецитираната, както и определението ти за учителката от предния пост.
Не го пиша за да се заяждам, а за да напомня, че всяка ситуация има две страни, които почти винаги се отразяват една друга.
Думата "пишлигарче" на мен ми е умилителна, пък вече ти как я възприемаш си е твой проблем.  Peace А за да използвам "блейка" значи, че имам нееднократни недобри впечатления от госпожите. Мнението ми се споделя и от други родители.
Колкото до двете гледни точки, съм съгласна. Именно затова приветствам идеята за слагане на камери в градините.

П.П. В случая с бутнатата люлка нали се сещата, че можеше някое дете да пострада. Кой носи отговорността? Аз достатъчно се накарах на детето, но госпожите кой ще "накаже"?

# 44
  • Мнения: 2 821
Само можем да сме благодарни, че не ССФ строи живота нов.
....а също и нейните деца никога не правят такива работи, като да се бутат, бият и т.н.
На мен пък ми е интересно как ще погледне ССФ на камерата и ще види, че нейното скъпоценно наистина е свършило белята...

Общи условия

Активация на акаунт