Отговори
# 15
  • Мнения: 599
Само камери ще оправят положението  Peace

# 16
  • Мнения: 2 821
Интересно ми е, според вас как точно трябва да се разположат камерите, за да заснемат всяко движение на деца и персонал във всяко от помещенията, по всяко време през деня? А кой защитава правото на детето да не е обект на непрекъснато наблюдение?

За мен въпросът опира до качествени хора отгоре, които да не допускат инциденти. Също така смятам, че няма как всички да са качествени и това е още една сфера в нашето общество, където се разчита на късмет...

# 17
  • Мнения: 234
По добре с "накърнено право" отколкото с наранена психика.

Както в банки, офиси,предприятия. Няма невъзможни неща  Laughing

# 18
  • Мнения: 4 300
А защо на късмет  ?Във всяка една сфера, в която работят хора, (е възможно да) има 'качествени' и 'некачествени' хора. Затова и си има контролни органи- вътрешни, външни, както и възможност потребителите, в случая родителите, също да контролират и да дават обратна връзка, да премахват нередностите и да санкционират.
Няма как някъде да попаднат само перфектни трудещи се, които не допускат грешки или злоумишлени инциденти.

пп. камерите по тези места в общи линии не гарантират нищо, най малкото 100% предотвратяване на нарушения.

# 19
  • Мнения: 2 821
На късмет, защото и да улучиш качествени контролни органи вече е трудно.

# 20
  • Мнения: 47 990
И аз с опит в градините, всъщност от ясла до училище, и добър и лош...основният проблем според мен е, че основният контрол във всички тези заведения, е на директора. И ви е ясно че ако директора не струва- оставил е нещата на самотек примерно (доста често срещано) или поради друга причина- например симпатия към определени колеги- ще има по-чест проблеми. Значи учителите и те са хора, и при тях има както добри, съвестни професионалисти, така и такива, които откровено не бива да припарват до деца. Ако директора не си върши работата, където и да отправиш жалби, много малко се постига. Освен това назначен директор си седи на местенцето до пенсия- няма шанс да се махне години наред.
За камери- смесени чувства. В училището ни има камери. И какво от това?! проблема няма да се реши с камери.

# 21
  • Мнения: 599
В училището ни има камери. И какво от това?! проблема няма да се реши с камери.

В старото ни у-ще се реши, когато сложиха в кл.стаи. Значи има ефект.

# 22
  • София
  • Мнения: 746
˙·٠•●♥ LOST ♥●•٠·˙ ,напълно подкрепям.Работила съм в детска градина като "леля",всичко зависи от директорката.Тя си защитава персонала,някои повече,други по-малко.

# 23
  • Мнения: 17 987
Aз, за толкова години и две деца, преминали през системата-от ясла до градина, не съм имала повод да се жалвам от каквото и да е.Всичко, което ме е притеснявало съм го предлагала като тема за разговор с персонала и сме намирали решение във времето.Страх не съм изпитвала от последствия.А само радост, защото последствията са били в полза на децата-позитивни.Към днешна дата този модел сработва и в училището на голямата ми дъщеря, вече втора година.

Много точно казано  Peace Сигурно просто сме имали късмет  Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 4 399
Аз съм за камери в детските градини и ясли. Точно миналата седмица сестра ми е отишла да вземе малката от градина и я намерила силно зачервена и ревяща защото учителката я е наказала, че била бутнала една саксия. Питала я нарочно ли я бутнала, а тя се объркала и казала да, а учителката й се е развикала и я е наказала да седи на едно столче в ъгъла, докато другите деца гледали детско филмче. Говорих на следващия ден с учителката и тя ми заобяснява, че я е наказала заради лъжата и това, че цитирам:"Нагло й заявила, че нарочно я е бутнала". Помолих да внимава в отношението си към нея и се надявам да няма негативни последици върху детето защото няма да оставя нещата така. Вчера детето ми каза, че имало едно момченце в групата им, което не искало да обядва и било легнало в креватчето си, а същата учителка му крещяла: "Идвай веднага да ядеш".


Много ми е интересно ти как би реагирала ако детето ти каже Че нароЧно е блъснало някоя саксия. Какво оЧакваш да направи уЧителката в този слуЧай, да я похвали, да я награди? И с какво биха ти помогнали камери в този конкретен слуЧай?

А вие замисляте ли се с парите за камери които да снимат кой как е бутнал някоя саксия, колко много нови места в детски градини биха могли да се отворят?

# 25
  • Мнения: 9 990
Aз, за толкова години и две деца, преминали през системата-от ясла до градина, не съм имала повод да се жалвам от каквото и да е.Всичко, което ме е притеснявало съм го предлагала като тема за разговор с персонала и сме намирали решение във времето.Страх не съм изпитвала от последствия.А само радост, защото последствията са били в полза на децата-позитивни.Към днешна дата този модел сработва и в училището на голямата ми дъщеря, вече втора година.

Много точно казано  Peace Сигурно просто сме имали късмет  Heart Eyes

Не, Учихме се Взаимно на Комуникация през тези години.Всички, заедно-ние, като родители и те, като персонал. PeaceИмахме сблъсъци, но ги изчистихме.Т.е. поработихме здраво, не се осланяхме на късмета си.

# 26
  • Мнения: 599
Айде почнА се...

Vjara, с камерата ще се разбере дали детето е бутнало нарочно саксията или без да иска, щото децата от страх някой път не знаят какво приказват.

# 27
  • Мнения: 10 547
Мотивация липсва на сигурно 95% от работещите като учители в детски градини. А мотивацията преди всичко друго е финансова.

# 28
  • Мнения: 17 987
Мотивация липсва на сигурно 95% от работещите като учители в детски градини. А мотивацията преди всичко друго е финансова.


Може и това да го има, но аз като дъщеря на детска учителка, ще кажа, че някои хора дават всичко от себе си, съвсем безвъзмездно. Колко неща е носила от къщи майка ми, колко неща сме правили с брат ми като деца...дали е било за пари  newsm78, карал ли я е някой?

# 29
  • Мнения: 10 547
Абе, то и аз като снаха на такава мога много да ти говоря за любовта към децата и пр. бла-бла., но любовта не храни семейството на учителя, нали?

Общи условия

Активация на акаунт