Отговори
# 705
  • Мнения: 9
Привет мами,

и ние сме с гурели, особено когато плаче и след това е нещо страшно и аз слагам тобрадекс и почиствам с физиологичен разтвор, но май няма резултат, намаляли са малко.
Но сме добре само когато слагаме капки.
За излизането само веднъж досега до педиатъра и на прозореца на слънце.
Мен ме е страх да я извеждам в този студ.

А за гърдите един месец мина вече и все още супер много ме болят зърната и се изцеждам.
Като нямам много кърма..
Вие какво пиете за увеличаването й?

Поздрави,
  bouquet

# 706
  • Мнения: 4 815
До колкото разбрах, най- добрия начин да се увеличи кърмата е колкото се може по- често да се дава на бебето да суче. Също така мисля, че суровия лук помага за увеличаване на лактацията и нощните кърмения.

# 707
  • Мнения: 444
Момичета, някоя от вас престраши ли се да иде с бебока в някой хипермаркет?! Чудя се до кога да карам мъж ми само той да пазарува, че не винаги съм доволна от резултата Grinning

# 708
  • София
  • Мнения: 104
Момичета, някоя от вас престраши ли се да иде с бебока в някой хипермаркет?! Чудя се до кога да карам мъж ми само той да пазарува, че не винаги съм доволна от резултата Grinning
Мисля,че в зимните кошове бебетата са доста закътани и не е проблем да отидеш на пазар Simple Smile.

# 709
  • Мнения: 2
Здравейте момичета и Честита Нова 2012 Година!!!

Искам само да споделя, че на 9.12 се роди нашето малко слънчице. Казва се Грета, тежи 4.5кг, 53см, нормално раждане.

# 710
  • Мнения: 13
За много години мацки! Живи, здрави и щастливи с малките слънца  newsm51 нека къщите ни бъдат изпълнени с много детски смях и радост!
Почнаха ли ви коликите? На нас така ни къркорят чревцата  Rolling Eyes
Хайде честита голяма девойка Грета, голяма мома си родила браво Дейзигърл!
Мацки имаме ли албум, някъде където да си покажем бебчетата?

# 711
  • Мнения: 22
Момичета, някоя от вас престраши ли се да иде с бебока в някой хипермаркет?! Чудя се до кога да карам мъж ми само той да пазарува, че не винаги съм доволна от резултата Grinning
Люби, ние бяхме още преди Нова Година, Макс беше в кошчето за кола и спа през цялото време,не се притеснявай, много са закътани с вдигнат гюрук и захлупени с одеалце, не издържах, че в къщи е настанал Големият глад  Grinning
daisy.girl честита рожба, да ти е жива и здрава голямата принцеса, как се справи с тези килограми  newsm78 браво на теб, направо си герой

# 712
  • Мнения: 13
Момичета как сте вие с ходенето по голяма нужда,аз преди 3 дена имах ужасен зор,и от тогава не съм ходила и ме съмнява че пак ще има не човешки напъни  smile3550 незнам какво може да се пие щом кърмя  newsm78
И другото което ме притеснява е че апетита ми още не се възвърнал като хората,уж ми се яде това и онова а като си го приготвя и ми се гади направо.... незнам и с това какво да правя,ям само едни намазани филии с маргарин и сирене или мед.... Laughing Помагайте ако можете Simple Smile  Hug

# 713
  • Мнения: 110
От както съм родила сутрин   animal037 към тоалетната  Embarassed, че по едно време един или едни хемороид/и много ме измъчиха, чак ме беше страх да отида, после половин - един час не мога да вървя. Та моя ми викаше ми недей да ходиш няколко дни та да ти мине, викам ми като не мога, как да стане  hahaha

Да са живи и здрави новите бебоци  newsm51

# 714
  • Мнения: 4 815
И аз съм с голям зор. Докато бях в болницата /4 дни/ така и не ходих по голяма нужда. Само газове. Като се прибрах пък едно такова рядко щастие. Сега пък по няколко дни и като дойде момента хем боли хем голям зор.  Blush Tired
Пия много вода и пак проблеми.
И при мен апетита го няма кой знае колко. Първите седмици изобщо не ми се ядеше. Сега имам малко повече апетит, но пък нямам време да хапна  Laughing

# 715
  • Мнения: 10
... по едно време един или едни хемороид/и много ме измъчиха, чак ме беше страх да отида, после половин - един час не мога да вървя...

Аз в момента съм така. Мани, че боли, ами чак по 3 пъти на ден ходя..., за да е пълно щастието smile3550 Хайде някой, ако знае лек за тези гадни хемороиди, да помага, плийс!

# 716
  • София
  • Мнения: 9
Здравейте и от мен Simple Smile И аз отдавна не съм писала, но покрай малкия не остава много време Wink И ние си имаме колики, даваме Инфакол и поне през нощта поспиваме по няколко часа Simple Smile И гурели си имаме и днес педиатърката му изписа капки, дано да има резултат, че само с почистване с преварена вода засега не минават Rolling Eyes

Въпрос към ЛЛЛ:
Пресиян се роди 3450 г. При изписването на 24.12. беше 3250 г. Днес го водихме да го теглят и за 10 дена е наддал само 170 г - тежи 3420 г. Храня го изцяло с кърма на поискване на около 2, 2,5 - 3 часа. Почнах да му давам и от двете гърди на кърмене, но явно не му стига, въпреки че всеки памперс ни е наакан  Rolling Eyes Днес по съвет на лекарката си изцедих едната гърда, от която му давах на предходното кърмене и успях да изцедя самво 50 мл Sad Дайте ми съвет как да увелича кърмата си newsm78

Последна редакция: вт, 03 яну 2012, 20:48 от pipi2

# 717
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 800
И ние сме с пълна програма, а за капак отново всички сме болни - баткото, аз - хрема, кашлица - ужас някакъв. Не знам какво става тази зима, толкова не съм боледувала никога  Sad

# 718
  • Мнения: 50
Стефи, Лили е с конюктивит, откакто се е родила. Слагам капки торбекс, ама вече си мисля, че няма да ни помогнат. Иначе и аз почиствам с преварена вода. Ще питам педиатърката, когато дойде да я види, как да действам.


Lyubi, колко време слагаш Тобрекса - при нас е вече 7 ден и все още си има секретче в едното оченце

# 719
  • Мнения: 300
При нас още не са минали секретите, първо тобрадекс, после тобрин, още от болницата е така. На 10-ти на консултацията сигурно ще се взима секрет от очите, защото не вярвам с тези капки да мине.

Общи условия

Активация на акаунт