Коледата на вратата чука,октомврийче сладко вкъщи гука!

  • 22 822
  • 707
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 181
Ооо,преди да си легна да кажа само,че трите принцеси в коледни одежди са много сладкииии! Heart EyesИ Яна,и Елица,и Ая! Hug HugПрекрасни са и трите.Много ми харесаха тоалетите им!

# 16
  • Мнения: 30
Добро утро LaughingАз да ви се похваля- моят юнак снощи заспа в 12 и се събуди чак в 6.40 и сега си хапва Heart Eyes Такъв сън не ми се е случвал откакто се роди, чувствам се нов човек. Малко ми е гузно, че уж щях по на често да го кърмя, а и аз въобще не съм се будила, но поне се наспах, а днес ще се мъча да компенсирам Peace
А някой беше писал за повиването, че да не си движи ръчичките- и ние се повиваме от няколко вечери и Дани е много по-спокоен. Аз прочетох за това в една тема тук за метод на Карп против колики( и майка ми ми го каза още като се роди, но кой да слуша)Само да уточня, че не става дума за едновремешното повиване Naughty

# 17
  • Мнения: 4
Добро утро и от мен!

Съни благодарности за темата както винаги страхотна Hug

 misha_1- и ние тази нощ се наспахме от 12 до 7.30 и направокато отворих очи неможах да повярвам. Ех на Коледа стават чудеса.

Толкова е хубаво и бяло навън, а вкъщи цари един уют и топлина, ние с Ники се гушкаме и изпратихме тати да работи и изкарва пари Mr. Green Ники и днес е в добро настроение просто дете слънце пу пу а двете ни майки толкова не "клеха" защото и двамата сме били ужасни деца и все повтаряха ще ви се върне е да ама не  Laughing
В такова приповдигнато и празнично настроение съм че немога да се позная Grinning

Малките снежанки са страхотни истински кукли!

Аз съм една от малкото която ще послуша педиятъра и ще започне със сокчетата от другия месец. В крайна сметка така реших и се надявам да не съм сбъркала

Всички болни да оздравяват, че идва Коледа и то най- важната така че скачаите на крака и нека в домовете ви се носи аромат на домашно приготвена храна, от очите ви да грее любовта и незабравяйте да я показвате защото в това е смисъла

Е хайде стига съм ви досаждала с коледния си дух
Хубав снежен ден!

# 18
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Моят юнак дреме на цица, това му е любимото занимание. hahaha
Не искаше шише с кърма, но гърда не отказва. Сега я изплю и легна отгоре й. Няма да мърдам, че ще се събуди.
Днес май не става за разходка.... #Cussing out Уф, цял ден ще е кисел

# 19
  • Мнения: 873
Добро снежно утро!
Най-после позна Емо Чолаков и няма да яде бой от татковците на разплакани дечица,които напразно са очаквали снега Laughing снегът е вече тук и тази сутрин Лили се екипира с новите си шушлякови панталони, купени в последния момент, за  да му се порадва преди градина. и добре,че заваля,иначе не знам как шейната на Дядо Коледа щеше да стигне до градината. и точно в този снежен дух снощи купихме едни снежни човеци за подаръци и тази сутрин единият тръгна за Пловдив при нашата любима леля,която още вчера пък е пратила насам подаръците за двете си племеннички Heart Eyes днес дори Юлия е облечена като снежинка, а довечера мама ще излиза,за да се срещне в едно клубче със своите колеги. за целта, мисля да се облека в една рокличка от ангора,че да ми топли, пък и панталоните нещо са ми оширотяли, смъкват ми се и ми се влачат по земята Flutter и сега е логично да ви поздравя с ето това парче Hug
http://www.vbox7.com/play:a47e1ab4

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Добро утро,момичета  Hug
Чак сега успявам да седна да попиша... Ама вчера сутринта бях по спешност да ми извадят мъдреца  ooooh! Цял ден бях като ударен самолет и снощи докато ви четох и заспах  Tired
Днес съм по-добре и ми е много коледно с този снежец,дано при всички вече да е заваляло  Grinning
Не смея да се похваля, да не го урочасам, ама Благовест от седмица насам, като го изкъпем към 9-9и30 и като го нахраня и спи чак до 5и30-6  Grinning Явно и коликите вече намаляха и сега само отвреме навреме е неспокоен. Дано така да си остане  Praynig Че брат ми до 3 месец беше такава душичка,ама след това...  hahaha
Ох,ставам,че нещо се размрънка после ще намина за повече  Grinning
Хубва снежен ден на всички  Hug
Съни, темичката е прекрасна  Hug
В анкетата гласувах за 5 месец, ама ще видим как ще е  newsm78

# 21
  • Мнения: 12
Добро утро и аз гласувах .страхотна темичка  Simple Smile моят унак днес направи рекорд снощи го сложих кам 8 ч да спи и се сабуди чак в 5ч наяди се и пак заспа и сега в 9 и 30ч се сабуди много сам щаслива че можах да се наспя Mr. Green приятен ден от мен

# 22
  • Мнения: 629
Добро утро, то май си е добър ден вече  Grinning
Така хубаво вали пи нас, и всичко е бяло, Добрият старец няма да има проблем с пристигането с шейната в градината  Joy
Мънечкия от 10-тина дена сутрин е много щастлив, и се смейка, и си гледка играчките...та да използвам момента за пред компютъра. Най-сетне гледах снимките и в албумчето...еййй, страхотни дечица, малките принцеси в коледен дух така ме умилиха, а Дани така сладко се е сгушил в Дядо Коледа  Laughing
За захранването гласувахс 6 месеца, но е много въможно да поизчакам пред факта, че и малкия е тръгнал по пътя на алергиите. Освен това не смятам да замествам цяло хранене, освен, ако Коко не си излапа всичко в някакви ситуации с желание. Знам, че до годинка 75 % от храната на бебето трябва да е кърма и само 25 % да са новите храни. Така че смятам да давам да опитва полека лека разнообразни неща, но изобщо няма да придирям да си излапва цялото бурканче или каквото там съм приготвила. 2 лъжички - ОК, 5 лъжички - ОК, колкото иска - толкова. И ще предлагам след кърменето - първо да се насуче и после колкото му е сладко. След годинката знам че се обръща варианта - първо човешката храна и после да суче, ако иска и колкото иска. До към годинка и половина май около 50 % от храна пак трябва да е кърма и постепено да намалява този дял според желанието на детето. Но то след годинката кърменето става доста хаотично та едва ли може да се съблюдава някакъв режим. Бебоците си поцокват при зъбоникнене, при уплаха, при падане за успокоение та няма как да се съблюдават само храненията и да се изчисляват проценти. Ама горе долу в някаква такава схема съм се нагласила....само да видим Калоянчо на какво мнение ще е по въпроса  Joy
misha_1, аз преди време бях видяла брошурка на вратата на нашия педиатър. Пишеше, че между първата и петата си годинка повечето деца се заразяват 1-2 до 3 пъти с ротавирус, след което изграждат стабилен доживотен имунитет и лесно се борят с тях. По правило кърмените бебета и деца по-рядко го пипват, а ако се случи го изкарват по-лесно защото мама дава имунни телца пък и по-трудно се обезводняват. Разбира се изключения от правилото винаги има. И ако се сложела въпросната ваксина срещу ротавируса на около 6 месеца се налагало реваксинация към годинка и после май към две. Ако пък се сложела направо преди втората годинка било еднократно и не се налагало реваксиниране. Уж беше реклама на ваксината, а така го бяха написали, че на мен ми прозвуча като по-скоро няма кой знае какъв смисъл от нея.  newsm78 Аз по принцип не съм им фен по начина, по който се слагат в Бг, ама това е друга тема.
A_H_I_L_E_A, разбираемо е да се чустваш кофти предвид как сме затворени и изолирани в някаква степен, но в никакъв случай не подценявай това, което правиш. Знам, че ти изглежда че нищо уж не правиш...но както каза един приятел на жена си "как така нищо...децата са ти с един ден по-големи и са научили нещо ново, което ще им е полезно пак от теб". Много мило ми стана като го чух как я успокояваше, а е и прав...да направиш от една мръвка животинче истински човек е може би едно от най трудоемките, времеемките, емоциоемките, финансовоемките, енергоемките и какво ли още не неща. Така че правиш най-доброто нещо...детенцето ти е щестливо да си край него, да се чуства спокоен, да знае, че винаги може да разчита на теб и да си расте на воля.  Hug
Съни   Hug Мерси за съчуствието, мила! Аз майка ми не я мисля толкова, ще зарастне, само малко ще трябва да я пообгрижиме. Но за дреболинчо много ми е мъчно, ейййй милото няма си късмет горкото. Ама ще се преборим. Сариозно съм заподозряла яйцата и свинсоко...уж внимавах да не прекалявам...ама ей на. Но като открия какво е ще е лесно. Лошото е, че и на захранването ще очаквам включване като кака му. Но тя пък надскочи всичко и остана само кравешкото, което май е тръгнала също да понадскача...така че светлинка в тунела има.  Grinning Надявам се и Алинка скоро пак да е здрава и вече да ви подминават всякакви болести и вируси. 4 пъти за толкова кратко време направо не е честно. Но ти със сигурност нямаш никаква вина. Времето е болнаво и няма как да се затворите под похлупак. Дано това да ви е последното премеждие за тази зима.  Hug

Последна редакция: чт, 22 дек 2011, 10:18 от Zvezdichkova

# 23
  • Мнения: 0
Добро  утро и от нас!!!

Ние от доста време си спим непробудно цяла нощ.Чак ми е съвестно, че както лягам и така се събуждам, а ММ вика, че съм спала ще кажеш, че цял ден съм копала царевица JoyДребо като яде към 22.30 - 23.00 и се събужда в 8.30 часа.Дано да си продължи така Praynig И аз не давам вече нищо за колики.

При нас пък няма сняг.Може да поизчака да пристигнем в Т-ще и тогава да завали Wink

За анкетата гласувах на 5 месеца.И нашата педиатърка е на това мнение.Дано да имам кърма.Аз го храня и от двете гърди, защото , ако е самво  от едната ще остане гладно ми се струва, той яде 5 минути и почва да се дърпа  и плаче.

Икво става с този глобул днес, не мога да се свържа с никой #Cussing out

Приятен ден изпълнен с много коледно настроение santa2

# 24
  • Burgas
  • Мнения: 0
Хайде и аз да се запиша в новата тема.Съни,  bouquet!
За захранването гласувах около 6 месечна възраст, баткото го захраних на 5 и малко.
ЗА косопада- при мен още не е започнал, но очаквам в най-скоро време...поне така беше след първото раждане-около 3я месец.
Май ще пътуваме до София за Нова година..нашите кумове живеят там и ни поканиха да празнуваме заедно...и без това не сме се виждали от края на лятото и много ми се иска да успеем да отидем(само да са здрави децата).А пък за организацията с багажа и пътуването не ми се мисли...ММ миналата седмица ходи да купи допълнителен багажник за колата за отгоре и това ще спаси положението:).А иначе сме за ваксина за 30.12 , обаче ако заминем няма да я направим...вече след Нова Година.
А по късно сме на консултация..само незнам в тоя студ как ще излизаме...май е под нулата.
Хайде приятен зимен ден от нас! Hug

# 25
  • Мнения: 270
Съни,иникална си мацка,темичка е прекрасна   bouquet.Повдигна ми настроението от сутриннта.А и снега ,койте се сипе навън също допринася за коледното настроение.Сега ще отида да разгледам и снимките,да се заредя на макс.
Едва успях да ви изчета,но така е като ходя по дискотеки до сутринта,вчера целия ден бях неадекватна,на туй отгоре и ваксина слагахме на Плами.Добре,че ми е поспалива,вече 3 вечери заспива в 23 часа и спи до 7.30.
Благодаря Ви за честитките за именния ден,а относно килограмите аз не се притеснявам,че малко е качила,но предвид ,че батко й беше качил 1,500 кг за втория месец и беше над 6 кг,Плами с нейните почти 5 кг си е перце.Дори лекарката коментира,че напоследък майките се стараели да отглеждат "плондерчета" и ако е качило детето по-малко от кг. го тъпчели с АМ Shocked

Поу,на каква температура се гледате с бебчето?Аз ако съм по къси панталонки,вкъщи трябва да е най-малко 30 градуса hahaha

Съни,радвам се ,че Али вече е добре.Ама и ти страшни сънища сънуваш Joy
Сийн,май и аз ще последвам примера ти,и ще вадя единия мъдрец,защо изобщо никнат като се развалят,но дано да е  след празниците Praynig
Смуси,много хубави новини носиш,наслаждавайте се на празниците.Ваксини ще слагам само задължителните.
А има ли някой който няма да слага никакви ваксини?
Ахилея,направи нещо по въпроса да оставиш бебчо на някой и се отдай на почивка.Аз със баткото така се бях депресирала и един ден не издържах,оставих го на майка и с ММ отидохме за два дни на почивка.
Тони в Метро може да пазариш и без карта,но трябва да знаеш името  на фирма и МОЛ,дават ти един код на входа и после на касата го въвеждат.И на мен Крфур ми харесва,но нашия го строят вече 3 та година.
Гласувах в анкетата на 5 месеца,но може и на 6 ,зависи от малката.
Емануела,сега разбрах през какъв ад и ти си минала,дано всичко е зад гърба ти,а малката Темира доста епораснала,браво.
Днес май ще сме си вкъщи пак и ще гледаме снега от прозореца...

# 26
  • София
  • Мнения: 1 163
запис и аз,от както почнах да чета книги в интернет не ми остава много време да пиша...

# 27
  • Мнения: 499
Добър ден и от нас Laughing

Коледното настроение е пълно с този сняг навън Laughing Единственото, което ме напряга малко, е фактът, че както обикновено преди празници са луди задръствания по пътища, в магазините също, но няма как. Днес трябва да отскоча до Кауфланд да пазарувам някой неща, отделно като свърши ММ работа ще ходи да пуснем подаръците на приятели и роднини към Североизточна България.

Продължавам да правя разни сладки - сега съм забъркала смес за домашни бонбони Рафаело и чакам да стегне малко и ги мятам. Много обичам да мирише на сладки вкъщи.

След много лутане по лекари и все различни мнения съм решила да заведа Миа при доц. Слънчева - тя е началник на неонатологията на Майчин дом. Тя е запозната с нея, а и има опит с такива деца.

Да ви е лек денят, аз ще използвам Миа, докато спи да опаковам подаръци и после да си донаправя сладките.

# 28
  • Мнения: 5
Здравейте, милички!  Party
Днес времето при нас на морето е ужассс вали дъжд цяла нощ и сега и е адски студено този морски вятър е страшен. Определено не е за излизане днес.
А за анкетата гласувах за 3 месеца. Ще се захраним тогава с плодови пюренца , е разбира се ще питам пак педиатърката но направили пълни три месеца веднага и давам Simple Smile
Вие мислите ли след време да запишите децата на кухня? Аз моята маймуна ще я запиша на 7 месеца ( от тогава може) Simple Smile тя си хапва добре дано и манджите там да и харесат Simple Smile  baby_neutral

# 29
  • София
  • Мнения: 418
...Поу,на каква температура се гледате с бебчето?Аз ако съм по къси панталонки,вкъщи трябва да е най-малко 30 градуса hahaha..

Ами незнам точно.. термометъра за ваничката показва 23, но незнам дали е точен...

radostina 87 не искам да ти се меся, понеже всеки сам решава, но понеже мисля, че тия сокчета на тази възраст не са никък хубави за бебето ще ти кажа, ако искаш да потърсиш малко повече актуална информация по въпроса. Преди време пусках този линк http://www.biberonbg.com/info/juicewhynot.htm , ако искаш го прочети, Има и още много информация по въпроса в нета. Даването на сокчета на тази възраст може да отключи алергии, дразни неразвитото бебешко стомахче, не се усвоява и тн. Пак се извинявам, че се меся, но с най-добри чувства го правя. По света одавна се препоръчва точно обратното (късно захранване), но както винаги тук сме изостанали  ooooh!

За пътуването - ние се гласим да ходим на село за коледа.. свекърва ми само повтаря, че там било студено, сигурни ли сме, че искаме да рискуваме... ами май ще рискуваме Simple Smile

Сега разгледах снимките в албумчето (одавна не бях влизала там) - ама много хубави бебоци имаме  Heart Eyes да са живи и здрави. Ще кача и аз една-две снимки, да ни видите и нас (не съм качвала до сега)

За детската кухня извинявам се за невежеството (не съм се интересувала още по въпроса много много), но каква всъшност е разликата в храната за децата и тази за възрастните, та трябва да е отделна. В смисъл.. ако готвя здравословно (което по принцип гледам да правя) подходящи храни, не слагам подправки, сол и тн. дали неможе детето да хапва от наща храна... Много ми се иска да яде домашна храна, ако трябва бих готвила отделно за него. Нямам много доверие на разни кухни (незнам как ще преживея като тръгне на детска яденето там  Grinning ) разбира се сега така си го представям, но ако нямам време може да си променя мнението.

Хубав снежен ден е навън - толкова е красиво като всичко е бяло!!! Ние обаче май ще си останем вкъщи, че нещо покашлюваме по веднъж-дваж на ден, да не се засили. Ще си правим инхалации с физиологичен разтвор, дано мине... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт