Коледата на вратата чука,октомврийче сладко вкъщи гука!

  • 22 814
  • 707
  •   1
Отговори

Анкета

Кога смятате да захраните бебето?

Опции:

* Гласуването приключено: нд, 15 яну 2012, 18:12

# 45
  • Sofia
  • Мнения: 1 708
Ей, страхотни са ни бебетата...!!!  Laughing Разкошотии...  Hug  Hug  Hug

Иветка, Пламенка има като нашия шезлонг, само че вашия е в розовата гама, по-готината.  Laughing

Сийнгърл, Благовест хареса ли активната гимнастика? Нашата е в бяло и синьо, а вашата в бяло и зелено. Елиза още не съм я слагала на нея, засега се кефи на килимчето и забелязвам че все повече й харесва.  Laughing

Тони, честито обръщане на Кали!   bouquet И то два пъти...  Laughing

Поу, за мене детската кухня не е абсолютно задължителна за децата, ако имаш желание да готвиш на детето си, както правих аз със Софи и все още правя. Винаги сама съм й приготвяла супичките, че и повечето от пюретата. Щом готвиш здравословно, не е никакъв проблем да даваш на детето си, когато му дойде времето, само да се соъбразяваш с големината на парченцата в различните месеци.

# 46
  • Мнения: 270
Качих няколко снимки на Пламена,нагледах се на красиви бебчета/Петкова много ми хареса дядо Коледа и джудженцето му/направих прочутото руло"Алисия" сега се чудя какво да правя newsm78докато се приберат мъжете.

Хариелка,като гледам Пламенка и Елиза еднакво наддават и нищо чудно другия месец и тя да качи 300 гр.Но щом не плачи,явно и стига newsm78 или не ти е хранителна кърмата.
Шезлонга ти го препоръча и като видях розАвичко и веднага го купих Joy
Петкова,настоявай си за направление и не ги слушай тези лекарки и сестри,а на пролет ако все още не си доволна ги сменяй.
И аз съм против детската кухня,но не винаги успявах да приготвя разнообразна храна и съм взимала от ДК.Но определено на хлапето не му хареса-ядеше само десертите и някои от основните храни.Записах го на 9 месеца.За супите и дума да не става.При нас кухнята е от 10 месеца вече,преди беше от 4 месец.По принцип всеки ден правех супа,а нашата я приготвях  без подправки,отделях на дребното и после който иска си я овкусява.

Тони,браво на Кали!Герой!!! newsm32
Много обичам сняг,но и киша.А по Коледа винаги ми е по-празнично когато е натрупал сняг

# 47
  • Мнения: 873
все се каня да пиша за това лапане на ръцете и забравям. нали сте чували за чичко Фройд,който има мнго фанатични идеи по някои въпроси,но има и сериозен принос в тълкуването на чоешкото поведение Peace в момента децата ни се намират в т.нар. орален стадий и опознават всичко посредством устата си. лапайки си ръцете,те ги възприемат като нов обект за изучаване. а това,че се плюнчат или покашлят от време на време, се дължи на факта,че още не са се научили да си преглъщат слюнката. ако и във вашата уста изневиделица се появи нещо, или ще го изплюете,или ще се задавите с него, нали? Wink

аз за детска кухня не съм-децата обичат еднаквата храна,поне докато са още бебета. това, за разнообразието,е гледната точка на възрастен,който не може през деня два пъти да яде едно и също нещо-аз съм така Mr. Green това го пише на много места, а и съм го наблюдавала при Лили Peace

днес Юлия ми е много скучна-само яде и спи Laughing едва успявам да си пообщувам с нея между храненията.иначе,когато е будна,раздава усмивки и даже се смейка с глас Heart Eyes има такива дни,в които много спи.....има и други,в които прави няколко кратки дрямки само. дано и през ноща да спинка така, но почвам да се чудя дали от ваксинацията и санирането с Панадол не е толкова сънлива Thinking иначе от Панадолът и се засилиха коликите и май няма да го давам утре така, както ни е предписан Thinking

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 108
 Да се отчета от днешната консултация . Борислав е качил 520 гр за месец. Много малко ми се вижда като гледам другите бебчета в темата как качват.но пед. каза,че е нормално,нали пък предния месец бяхме качили повече.Набоцкаха ни, мало поплакахме, сега съм му сложила от лепенките, дано не вдигне температура.
  За захранването гласувах 6 месец.
 Леле навън е такава бяла приказка Mr. Green аз уж не обичам снега, но тази година му се радвам, нали ни е първия сняг Heart Eyes
 Ставам ,че Борислав е гладен и ме вика Mr. Green
 Лека вечер

# 49
  • Мнения: 19
Да се запиша и аз в новата тема Съни  bouquet
Да си кажа честно и мен понякога ме дразни прекалената еуфория по край Коледа иначе като празник много го харесвам
Радостина ще взема и аз да е направя тая рецепта Тони така е похвали че вече две нощи е сънувам  Laughing тя лесна и е запомних  Peace

В анкетата гласувах след 4-ти месец въпреки че аз два пъти дадох сок , нищо не и сатана на Дарина спрях го ....и аз не знам защо може би защото започна да ака редовно а пък това беше главната причина да го дам толкова рано та така
Качих една снимка на Дари вече станаха много джудженца и все сладки  Heart Eyes
после ще дописвам че всички в куп ме викат  #Crazy

# 50
  • Мнения: 5
деси_енчева: това за разнообразната храна не съм си го измисляла чела съм в много детски книги за начина на хранене на детето и на всякъде пише че трябва да е разнообразна храната. Simple Smile Всеки си решава как да си хране детето аз с емоля да харесва храната на кухнята но ако не и хареса аз ще и готвя пък и пюренца ще купуваме но се надявам да я яде Simple Smile Понеже си е от лакомите бебоци за сега Simple Smile

# 51
  • Мнения: 1 262
Zvezdichkova, благодаря ти за успокоението.
Благодаря и на другите мами, които ме успокоиха.  Hug ДНес съм по-добре, то аз съм театър сълза и смях.  Laughing

Petkova, това за храненето на бебе на 2 м направо ме уби, особено частта да не яде от 21 до 6.  Shocked ЧЕ то кое бебе ще издържи?! То мъжа ми става да яде през нощта, та камо ли бебе.  Laughing Добре че моето прави вече една 6-7 часова пауза от 23-24 до 6-7. В началото на седмицата пак се беше разял през нощта, но сега се успокои, явно е било нещо моментно. А дано де, че вече мислех в последното му ядене да слагам по някоя Плазмонка за след 4-ти месец, добре че не се наложи.  Embarassed

Ceca, съветвам те в никакъв случай да не си режеш косата 0 номер, според мен много ще съжаляваш, а после поне 2 години ще чакаш да израсте до нормална дължина.  Stop

Моята коса днес също поопада докато се къпех. Обикновено падат само 3-4 косъма, но днес имаше около 10-на, но май не е кой знае какво. Сега пия едни хапчета Герикапс вит. А+ Е, а като ги свърша ще си взема Фитовал - много съм доволна от тях, въпреки че са по-евтини от другите (а аз съм пробвала почти всички хапчета за коса /освен най-най-скъпите по 70-100 лв  Laughing/ и от тия съм най-доволна /че имам по принцип проблем с косата/. Според мен е нормално да пада сега коса. Доколкото четох през бременността, тогава косата не пада, както обикновено и след раждането почват да падат тези косми, които са се задържали 9 месеца върху скалпа, а е трябвало да паднат. Не се косете толкова, освен в случаите на видимо разреждане на косата на скалпа.  Peace

ЗА детската кухня и аз й се точа, пък ще видим.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 082
Хариелка малкото наддаване на тегло е един от симптомите за наличие на алергия. Мишо така ми наддаваше с по 300-400 грама като бебе. А сега от една година нищо не е качил, седи си 11,5 кг. и това е  ooooh! Радвам се че се видяхме, макар и случайно и не по толкова хубави поводи  Hug

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 1 006
Привет от нас  Grinning
Хариелка, Благовест много се кефи на гимнастиката, с голям интерес я гледа и отвреме навреме посяга и към играчките  Grinning Благодаря ти много,че сподели за нея  Hug И дано всичко с Изи бързо да отмине  Hug
Калиопа, не се притеснявай, не е малко, пък и предвид скокообразното наддаване миналия месец мисля, че е напълно нормално  newsm78
Благовест пък много леко понесе ваксините, съвсем малко плака и не вдигна температура изобщо, дано и за напред да е така  Praynig
Ахилеа, и мойто педи тва ми каза,и аз и викам добре(аз винаги се съгласям,ама после си правя каквото аз си реша  Mr. Green), и бебо си се будеше да яде през нощта. И от скоро, като яде последно към 9и30-10 издържа до 5-5и30, няколко пъти и до 6  Grinning И то нито вода му давам,нито нищо,само бибата ако нещо се разбуди  Grinning Явно бебоците сами си определят  Grinning
За кухнята - ние живеем на село и няма такива екстри  Mr. Green Макар че Пловдив ми е съвсем близо, едва ли ще ми се ходи всеки ден и най-вероятно аз ще си му готвя  newsm78
Иветка, какво е това прочуто руло? Аз за пръв път го чувам...  newsm78

# 54
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Simple Smile Хей , здравейте и от мен .. пак сте си пописали в този така прекрасен снежен ден Simple Smile Ама този път таткото ни си е от рано вкъщи и хвана бебка да й се порадва повечко  Heart Eyes
Аз днес реших да се разходя до Русе, въпреки заснежените и заледени пътища  Crazy Натоварих сестра ми и Ая в колата и си изкарахме страхотно. Видях се с една приятелка от тийн годините и нейната прекрасна дъщеричка, която е 10дни по-голяма от Ая. Бяха много забавни. Първи приятелки бебоци  Heart Eyes Mr. Green Довърших с коледното пазаруване, вече съм с леки джобове и много пакети под елхата... толкова за тази година, догодина пак   Mr. Green
Получих заветната поръчка... но вместо блузка и пижамка получих същото + долнище на анцунг  Thinking и пижамката ми определено не е размер 62, а е поне за едногодишно дете  Crossing Arms Няма да се занимавам повече с тях , но и никому не бих ги препоръчала  Naughty
Петкова твоята педиатърка направо ме срази  Crazy Големи заключения , големи идеи.. май се е загубила нейде из миналия век  Shocked  Браво на Дани , че расте така... да ви е жив и здрав  baby_neutral
Ивета ние отказахме всички ваксини  Naughty Дори първите в родилното не сме сложили  Naughty

# 55
  • Мнения: 181
Здравейте и от нас,момичета! HugНай-накрая и при нас заваля сняг PartyЦял ден валя,не е спирало изобщо.Аз мислех да изведа Алинка като спре да вали,ама то така и не спря...Наслаждавахме се на снега през прозореца Simple SmileУтре обаче ще трябва да излезем,че сме на ДК.Ако не вали сняг ще отидем пеше,че да се разходим,но ако вали...ще трябва с колата...
Хаха,а аз да ви кажа...Днес след обяд сестра ми дойде с племенниците.И едната госпожица носи кутия с бонбони...Питам я аз за къде е тая кутия с бонбони,а тя ми казва,че ще се черпят в училище и всеки трябва да занесе по нещо...Обаче аз като видях тия шоколадови бонбони и ми светнаха очичките...Търпях,търпях...накря като си тръгнаха викам:"Плами,искаш ли са ми оставиш бонбонките,че много ми се приядоха,аз ще ти дам парички да си купиш други сега като се прибираш" Mr. GreenИ то детето какво да прави,остави ми ги...Вътре бяха 34 бонбона,сега се мъдрят точно 5 бонбона в кутийката EmbarassedОставих ги за Боян и ММ,не за друго,де...Иначе можеше и тях да изям Grinning Grinning

Миша,браво на Дани,че те е оставил да поспиш. Simple SmileИ Алинка спа от 12 до 7 и 30. Simple SmileВидях снимките на Дани,много е пораснал и е страшен сладур! Heart Eyes

Цитат
Най-после позна Емо Чолаков и няма да яде бой от татковците на разплакани дечица,които напразно са очаквали снега  Laughing

Хаха,да,Деси...точно! Mr. GreenИ Боян всяка вечер ме чакаше да му кажа какво са казали в прогнозата за времето,кога ще вали сняг и т.н.И само обещавах и аз,пък то все не валеше и детето само се ядосваше,че го лъжа GrinningАма сутринта като го събудих да му кажа да види през прозореца и му грейна личицето Heart EyesМного обичам такива моменти. Simple Smile

Звездичкова,според мен яйцата са по-възможния алерген пред свинското,ама знам ли и аз...Дано да се наредят бързо нещата,че като чета и на мен ми става кофти и за Коко,и за теб,че и двамата се мъчите Confused Hug

Ивета,Пламена е много сладка.Много е пораснала и доста се е променила.Май скоро ще можеш и опашчици да й правиш с тая косица... Grinning

Ммм,Смуси,тия бонбони стават много вкусни GrinningАз съм правила 3-4 пъти,страхотниии са...Сега ако пратиш малко насам,цена няма да имаш Laughing

За детската кухня-не съм записвала Боян,няма да запиша и Алина! Peace

Поу,може,може.Боян беше доста ящен и ми правеше огромно удоволствие да му готвя. WinkПравих му манджички същите като нашите,но не слагах подправки PeaceНо това след 9-тия месец беше,поне доколкото си спомням...

Тони,честито обръщане на Кали! Simple Smile

Ради,извинявай,но би ли пуснала пак рецептите,за които говориш! PraynigПропуснала съм ги в предишната тема,а не ми се рови....

Петкова,браво на Дани.Все така добре да си наддава!А за педиатърката...не знам какво да ти кажа Twisted EvilАз моята отдавна съм спряла да я слушам,използвам я само за консултациите,че да знам как расте беба...И като се разболее да изпише нещо,поне в това я бива...Ама иначе мнението й е коренно различно от моето и вече въобще не й обръщам внимание,като ми каже нещо кимам с глава и се съгласявам,ама после си правя каквото си знам...Боян като беше бебе и като стана на 6 месеца,бяхме на ДК и тя ми вика да сме започнели с киселото мляко Rolling EyesАз викам добре,ама кисело мляко дадох след годинката LaughingТа...не й обръщай внимание,ако се съмняваш за нещо сериозно,потърси друг специалист и това е....Не трябва да е така,ама...това е реалността в Б-я ooooh!

Хариелка,Изи и тя много е пораснала и се е променила.Станала е още по-голяма красавица! Heart EyesЛошо,че е наддала толкова малко за 1 месец ConfusedНо съм сигурна,че всичко е наред и ще започне пак да си наддава нормално.А иначе пък като й гледам снимките си изглежда много добре и доста пораснала....

Всички джудженца в албумчето са страхотниии! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 5 нови отговора.

Еее,какво правите,бе хора hahaha

# 56
  • Мнения: 313
Здравейте,
Да се разпиша и аз в прекрасната ни темичка. Съни, оформлението е чудесно, както винаги  Peace

За анкетата гласувах за 5 месец основно заради трудностите ми с кърменето. Но като се замисля дори и след това ще мине време докато заместим изцяло кърменето с друга храна.

Имам въпрос към ЛЛЛ консултант: Не успях да се справя много с кърменето. Ивайло вече е на 2м и половина и съвсем вече не суче ефективно, свикна с шишето, заради дохранването, налага се да се изцеждам преди хранене и му давам така кърмата. Но тъй като не е достатъчна, дохранвам с АМ на последните 2 хранения. Събират му се общо около 140мл АМ, останалото е кърма. Питането ми е за тази възраст какво количество на ден трябва да изяжда, като се храним средно 7 пъти на денонощие? Притеснявам се, защото първият месец качи 1кг (56см), а втория - 1.4кг (60см). За уточнение роди се големичък 3700г, 51 см. Благодаря ви предварително


Отиваме сега да се къпем. Приятна вечер на всички.

Последна редакция: сб, 24 дек 2011, 03:49 от fifi_0421

# 57
  • Мнения: 4
Съни заповядай

Първата е за месо в гювеч:

моята рецепта е следната- месото( каквото обичате) нарязвам на кубчета, осолявам, подправям с чер пипер, слагам го в гювеча, слагам нарязани печурки, може и картофки, слагам една кофичка( малка или голяма зависи колко ти е месото и колко сос обичате на има) заквасена сметана разбита в 2-3 чаши бульон( течността трябва да ти покрива месото), слагам топено сиренце нарязано на кубчета, може да се сложи и картофи нарязани на едро, и всякакви други подправки които обичате( ние не си падаме много по подправките и затова само сол и черен пипер), може също да се сложат и кисели краставички

Втората е за сладката питка:

1кг. брашно,1 пак. суха мая,10 с.л. захар,4 яйца/без един жълтък/,150гр. прясно мляко/за маята/, 1/2 кофичка кисело мляко,1 пак. масло или толкова мас.

Приготвяне:
1.Брашното се пресява 3 пъти.
2.Разбиват се и се смесват яйцата със захарта и киселото мляко.Стопява се маслото/мастта/,леко се охлажда и се прибавя към сместа.
3.Прясното мляко се сварява и като стане хладко в него се разтваря маята и 1с.л. захар и брашно/от пресятото/докато се получи смес като гъста боза.
4.На брашното се прави кладенче и се изсипват първо сместа с маята и после яйчната смес като през това време се замесва/желателно е замесването да става само в една посока/.След това се меси и ако тестото е лепкаво се слага още малко брашно.Меси се с мазни ръце.После тестото се удря/хваща се с двете ръце и се вдига над главата и се хвърля силна в тавата-това е удрянето/.Това се прави за да стане тестото на конци и пръхкаво.Тестото се меси докато се появят мехурчета.
5.Тестото се оставя да втаса в намазнена тава около 1 1/2 ч..Тавата се покрива с найлон.Тестото е втасало когато обема му се увеличи 3 пъти.
6.Тестото се разделя на равни топки,който се разточват като саламчета и после се връзват и се нареждат /не много близо едно до друго/ в тавата за печене.Тавата да е намазана с мазнина.
7.Чака се отново да се надигне/отново покриваме с найлон/ и се маже с яйце.Пече се на умерена фурна.Като ке изпече се маже със сладко или мед или със сироп.

Сироп:
1к.ч. захар и 1к.ч. вода се варят до сгъстяване.


Дано да ти харесат! Hug  chef

Е лека нощ от нас нещо днес уж нищо не съм правила а се чувствам скапана

А и да се похваля че направих солена палачинкова торта и на всички в къщи много им хареса така че съм удовлетворена Laughing

# 58
  • Мнения: 270
Ох,тази Изи да й имам тоалета.Прекрасна е:)))  И другите джудженца-Дани и Дари са много сладки.
Сийн,преди години беше много нашумяло,стана много вкусно,ето рецептата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=218724 Много отдавна се каня да го правя и все забравям да купя бекон.
Съни,благодаря.И аз се надявам скоро да правя плитчици,но незнам дали няма да й окапи косичката newsm78
Радост,и аз щях да те моля да постнеш рецептите тук.  bouquetНо ако може и на солената палачинкова торта Praynig
marsssika ,поздравления,аз не се реших.Страх ме е.

Деси,мож наистина от панадола да е поспалива,моята Пламена по принцип през деня спи много ,но днес още повече.Но пък колики не съм забелязала да има..

# 59
  • Мнения: 499
Добро утро Hug

Честита четвърта месечинка на Алина!


Аз успях да се наспя тази нощ много добре Grinning Миа си леглна към 23 и сега още спи Grinning За часовете без ядене тя общо взето обикновено яде вечер към 22 и сутрин към 8, но пък тя не е лакома, така че може би не е пример.

Емануела,
аз също смятам да не записвам на кухня, ще се опитам да й готвя, пък да видим.

Тони, браво за обръщането на Калина.

Радостина,
според мен трябва да го слагаш по корем често през деня, например преди всяко ядене и постепенно да увеличаваш времето.

diana8112, ние сме ходили на офтамолог, тъй като за недоносените това е част от профилактичните прегледи. Ние ходихме при д-р Лиляна Димитрова от Токуда и съм много доволна, но пък за нея часове се записват май чак за месец февруари. Другата, която също е много добра, и преглежда недоносените в Майчин дом, е д-р Чернодринска. Преглежда в детската очна клиника на Александровска болница, но там не знам как става записването. Преглежда и в очна клиника Визус - http://visusbg.com/ekip-visus.html. Дано съм ти била полезна.

Petkova, явно наистина е за смяна вашата лекарка, но не се ядосвай. Ако имаш притеснения, направи консултация с някой специалист, а за храненията явно обичат да се ръководят по написаното в дебелите книги. Сигурно не е нормално и бебе на 3 месеца и то само 3 800 кг да яде само 4 пъти, но Миа е така и не мисля да я насилвам.

Калиопа,
нормално е бебчетата да качват различно - има по-дребни, по-едри. Важното е да е спокоен, пък другия месец може да качи повече.

Marssika, като каза Русе така ми се ходи и на мен, но предвид тежките зимни условия там...ще е някъде на пролет най-вероятно. Аз имам и диплома за завършена магистратура да си взимам от Свищов, която отлежава там вече година и половина ooooh!

Съни, много ме развесели с бонбоните Laughing

Днес последно имам да слепя някои сладки, да опаковам подаръци Laughing Да ви кажа още съм в чудене за люлка на малката, дали ще й хареса, пък е доста пари. За това, че е до 11 кг не ме притеснява толкова, че ние нали сега сме около 4кг. Изчаквам да видя какво ще й подарят за Коледа и ако го няма сред подаръците мисля да купя активна гимнастика, която Хариелка показа и която и Благовест май има newsm78 на снимките май той беше Blush

Лек снежен ден и дано всички бебоци са спокойни днес Heart Eyes

Последна редакция: пт, 23 дек 2011, 08:10 от Смуси

Общи условия

Активация на акаунт