Коледата на вратата чука,октомврийче сладко вкъщи гука!

  • 22 832
  • 707
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 19
Добро утро и от нас  Laughing
Марсика много ми стана неприятна като прочетох за дрешките ако знаех че ще стане така нямаше да ви пускам линка  Cry при мен този проблем го нямаше , а панталончето го праща като подарък аз също получих съжалявам още веднъж  Hug

Ние днес по обед тръгваме след малко започвам да приготвям багаж и айдееее travel най после и за мен разнообразие

На всички пожелавам весели празници

# 61
  • Мнения: 4
Здравейте, момичета!

Смуси- аз се пробвах около седмица да го слагам по корем защото знам че е хубаво и е добре за развитието но той така пищи така се захласва изобщо нежелае да лежи така. Най- интересното е че обича да лежи по корем върху мен и успява да си задържи главата и да разглежда ама сложен по корем върху леглото или надруго място изобщо нежелае да я повдигне направо почва да копа с носа и да реве Sad(

 iveta76- солената палачинкова торта я направих по следния начин:

За палачинките:

250 гр. брашно
1/2 прясно мляко
3 яйца
1 щипка сол
25 гр. масло
От продуктите се правят палачинки, броят зависи от дебелината като аз ти препоръчвам да не ги правиш много дебели и да те предопредя че самите палачинки не са нищо особенно( а можеби аз съм свикнала на друг вкус)
След като ги изпържиш започваш да ги редиш-палачинка-плънка-палачинка. Аз използвах следните плънки:
настъргани кренвирши
лютеница
настъргани кисели краставички(хубаво изцедени)
яйчена салата(правя я от 6 яйца и 1 коф. майонеза и сол, черен пипер, червен пипер, шарена сол)
Може вместо яйчена салата да сложиш само майонеза, но аз много не я обичам чиста и затова я смесих.
Отгоре завърших с настърган кашкавам.
Вчера за първи път я правих и се изяде за отрицателно време, но попринцип ние си обичане такива ястия  Laughing


На мен също ми дойдоха дрешките и съм доволна е повечко почакахме ама си знаехме и според мен си заслужаваше чакането.
marsssika- много кофти че се е получило така при теб, а ти толкова ги чакаше  Sad

# 62
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Здравейте,
СВМ на мен сега ми стана тъпичко от поста ти  Confused Причина да се извиняваш - НЯМА  Hug Ти нямаш вина за хорската некадърност, мила  Hug Лек и безавариен път ви желая и весело по празниците  Hug
Ради  всеки път изкачаш с чудни рецепти... тази седмица не остана време да кулинарствам, ноооо всичко е в тефтера и чака само свободното ми време ... няяяяякой ден  Crazy Но сладките на Поу са на дневен ред и за НГ мисля да ги пробвам  Mr. Green Сладки с късмети  Mr. Green
иветка и аз до последно бях несигурна, но като се роди Ая вече бях категорична...  имам няколко близки потърпевши и повече ме беше страх от последствията след боцкането, отколкото от отказа му . Сега отдавам дори липсата на колики на липсата на ваксини  Thinking Живи и здрави да са всички  Praynig Praynig
Моето коледно настроение тръгна на някъде... колкото повече наближава, толкова повече искам да минава... то за 2 дни ще трябва да обиколим сума и къщи на роднини , хич не ми се правят упражнения за луди ама .. това е положението  Confused Снощи с ММ си обещахме, че от догодина Коледа ще е у дома и който иска да идва... за кратко  Laughing Ние няма да се движим ... хахаха помечтахме си за мързелива Коледа ...  Laughing

# 63
  • Мнения: 30
Добро утро и от нас!
Абе момичета, кога ги правите тия сладки, торти, манджи newsm78 Децата спят ли през това време? Моят малък човек през деня не спи повече от 15 мин, само в мен ако е стигаме до час.а като е буден, сам не стои- дори и да си зяпа нещо на активната гимнастика, изляза ли от стаята се почва хленцане, прерастващо в рев. А най- доволен е да стои легнал и аз да му говоря, задължително като го гледам и се смея- и той се хили и гука и така изкарваме часове..Та по този повод аз нищо не мога да свърша, а в редките моменти на сън съм като луда- опитвам сто неща да свърша. И сега пак е в мене, яде и дреме с цица в уста сега Simple SmileДобре, че поне от телефона ви чета и пописвам.
Ради, сега прочетох за слагането по корем- ние Дани го слагаме от първия ден вкъщи по-малко и мнооого му харесва, вече си държи главата по 5-10 мин изправена, а като му побутна петичките, се мъчи да лази- снощи от единия до другия край на спалнята стигна с бутане от мен. Щом Ники в теб си държи главата-няма проблеми, може би не е свикнал по корем и затова незнае какво да прави. Според мен, оставяй го голичък, преди баня малко , на Дани много му харесва така Peace

Последна редакция: пт, 23 дек 2011, 09:50 от misha_1

# 64
  • Мнения: 128
Да се включа и аз в новата темичка. Съни, както винаги много си се постарала!   bouquet

Ние в сряда бяхме на преглед при гастроентеролог доц. Ковачева и за съжаление сме с диагноза алергия към белтъка на кравето мляко (АБКМ), изписа ми витамини и каза да спазвам диета и много се надявам да има ефект, защото заради атопичния дерматит на Дари досега бях на ориз и картофи, а слузта в акото още е там. Confused Надявам се като мине известно време нещата да се нормализират, защото почти всяка нощ сънувам как ям хубава и разнообразна храна.  hahaha А сега по празниците ще ми е още по-трудно да се лишавам от любимите ми манджи, но какво да се прави.  ooooh!

За захранването - живот и здраве мисля да започна много внимателно след 6 месец, защото тази алергия много ме притеснява като ще се консултирам допълнително с педиатри и специалисти преди за захраня Дарка.

cvm, лек път и весело посрещане на празниците!

Радостина, като чета каквивкусни рецепти пускаш и се облизвам пред компютъра.  Laughing

Хариелка, аз се оглеждах пред кабинета на доц. Ковачева, но не те видях. Ние бяхме втори номер и след това си тръгнахме, защото ММ бързаше за работа. При вас как са нещата?

Разгледах снимките на бебчетата ни и всички са прекрасни.  Heart Eyes Ще взема да кача и аз някоя снимка на Дари, че досега все не ми оставаше време.

# 65
  • Мнения: 12
Добро утро, ве4е и нии си имаме сняг в варна.Вчера бяхме на консултация и много добре е наддал 6500кг и 61в см , каза ако искам може да започвам с зеленчуково пуре или когато аз си преценя бихани две ваксини и ми каза да дам панадол веднага като се преберем и после вечерта преди да заспи, и така направих , но тази сътрин в 6ч го пипнах и направо гореше измерих я и беше 37,6 и направо се панирах и мажами на работа викам сама цял ден как ще изкарам оспях да я смакна на 36,8 и заспа и сега като се сабуди ще я проверя пак , педито ми каза че нормално да вдига 2 дни , но да не се претеснявам, и на капак на всичко и ни залепиха папчето за всеки случаи и 10 дни да стои с лекопласта и като го видя този лекопласт и ми се реве, точно преди празници с температура Sad

# 66
  • Мнения: 262
Здравейте, момичета Simple Smile
Чудно е с този сняг навън  Heart Eyes Обичам Коледа да е снежна Simple Smile
Ивета, имам приятелка с юлче, която отказа ваксините. Роди в Токуда и едва ли не я бяха заплашили, че ако не му бият ваксините там ще трябва да плати повече за престоя си  Close
На Жорчо ваксините не му понесоха добре. През нощта вдигна 38,8 Sad Малката ми душичка. Дадохме 2,5мл панадол и я свали. Но краченцата му са много червени и подути, където е убождането Sad
За захранването - при 6 навършени месеца. В тази връзка, Ънвизибъл, не си мисли, мила, че като захраниш ще нанддава повече бебо. Обикновено е обратното - новата храна не е калорична като кърмата и АМ. Все пак се захранва с картофче, морковче, тиква, а те са с много по-ниско хранително съдържание. Аз лично захраних с оризова безмлечна каша на Милупа. Сега пак ще процедирам така ЖЗ.        
Вчера записах час за ортопед - на 27 ми сме при д-р Хазбун и дано всичко е наред!
Момичета, които не сте доволни от педитата си - сега е моментът да ги смените. Не отлагайте, декември месец е. Просто отивате прои новото педи и се записвате. Не е нужно да ходите преди това до старото и да го уведомявате, че го сменяте. Педиатрията е най-трудната специалност, защото дечицата не могат да кажат какво ги боли и е много важно да имате добър и опитен лекар срещу себе си  Hug                  

# 67
  • София
  • Мнения: 418
misha_1 моя моспива напоследък следобед за по няколко часа, иначе като е буден вече се заиграва по малко.. силно казано заиграва де, но като го сложа в шезлонга гледа играчките и им се радва известно време, като му омръзне го слагам на активната гимнастика.. или просто да полежи на диванчето в кухнята пък аз си готвя. В началото ми се струваше невъзможно обаче, признавам. Иначе и аз цяла седмица правя сладки.. баба ми ми се чуди защо подяволите правя толкова много сладки  ooooh! пък аз н спирам и днес съм забъркала още едни, сега тестото седи в хладилника и чакам момента да го разточа и да ги пека.

Ох аз още не съм купила подаръци за всички... останаха за брат ми и за свекървата.. ама нищо не ми хрумва а в това време не е много за излизане Sad Май утре ще се ходи в мола ,...

За педиатъра наща май е готина... всъшност аз не исках при нея да се записваме, понеже ни е далече, но тази кварталната, като дойде след изписването вкъщи и почна да ми обяснява как трябва да кърмя на 3 часа по 5 мин от гърда и после да доизцеждам и да си приготвя водичка да му давам като е неспокоен нея... и други подобни аз се възмтих! Повече не и се обадих и директно , отидох при тази, която всъшност е и ЛЛ на цялото ми семейство. Готина е, не бърза да изписва лекарства, само казва как сме най-голямото бебе и да продължаваме така да се кърмим пък аз и казвам "е това не е нужно да ми го казвате, да не мислите, че ще спра  Grinning" и така...

Иначе доколкото знам ЛЛ се сменя юни и декември а педиатъра може по всяко време.

Вчера като ходихме до карфур и влезнахме във FOX уж само да разгледам и излезнахме с 3 блузки с дълъг ръкав и едни панталонки за 24 лв!!!! Има страхотни промоции, чак ме е яд, че не взех още едно анцугче в по-голям размер за напред да ни седи и май пак ще ходя.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Здравейте,милички!
Влизам набързо,за да напиша някои неща,които ме накараха да плача....пускам едно видео със зов за помощ.И държа да подчертая,че това е лекаря,който лекува успешно нашето слънце.Той и болницата,в която работи са започнали една инициатива за децата с Детска Церебрална Парализа.Пиша тук,писах и във фейсбук,защото вярвам,че нямам майка,която да не се разплаче,при вида не тези прекрасни деца,чиито проблем е огромен наистина,но има надежда.Моля всяка от вас,да го изгледа до края и ако има нещо ,което искате да ме попитате или въобще въпроси по видеото-насреща съм.В края му е дадена банковата сметка за събирането на средства,необходими за закупуването на така нужния апарат за рахабилитация на деца с ДЦП.

И не на последно място моля,да ме извините,ако ви разтрои клипчето.Занм,че е Коледа и всички гледат само напред и мислим все за хубави неща,но истината е,че именно защото е Коледа,трябва да отворим очите си и за ''невидимите'' деца.
Целувам ви всички и се надявам,да не засегна никой! Hug Hug Hug Hug



# 69
  • Мнения: 59
ох като чета, за проблемите около ваксините  ooooh! ooooh! ooooh! лошо ми става. В четвъртък ЖЗ ни предстоят и на нас.Зеррин от вр на вр кашля, киха и има суполки, но така е от раждането и първия път това не спря лекарката да и я бие, сега...незнам, но все повече се плаша. а и плака тогава, сега направо не ми се мисли какво ще е.. #Crazy #Crazy #Crazy
Флучия мен толкова не ме притеснява наддаването, колкото това, че може да нямам достатъчно кърма и да е гладна, затова си мисля, че все пак ще е нещо допълнително, но ще е след кърмене newsm78
някой ползва ли слинг , аз имам "мерак" , но начините, за връзване на новородени ми се струват много захлупени....
Ivelina georgieva защо ви залепиха пъпчето

# 70
  • Мнения: 261
здравеите моми4ета все нямам време да вляза да ви видя
моита малка кукона е много послушна немога да се опла4а
играи си сами4ка зяпка си в някоя то4ка и като поомразне малко си гукаме и пак сами4ка после та мога да свар6а работа в нас
аз гласувах за 4 месеца за захранването но ще видим
ка4их малко снимки в албум4ето 4е не сам ка4вала одавна
надявам се на следва6тата тема да успея да ка4а снимка на моита кукла и да сме на 1 стани4ка
целувки и гу6ки после пак ще пиша

# 71
  • София
  • Мнения: 418
Desert`Rose много трогателно видео Sad Дано да има кой да помогне на тези деца.. а на многото други страдащи от други болести и нещастия Sad

unvisible аз ползвам слинг интензивно откокто малкия е на около месец. Ползвам слинг с халки и нося малкия най-вече така http://sakurabloombabyslings.files.wordpress.com/2007/11/dsc_0069_1.jpg

Много ми е удобно и вече само така излизаме (без количката). Ползвала съм го и за приспиване в тази поза, преди като заспиваше по-трудно и ми натежаваше да го държа
http://i01.i.aliimg.com/photo/v0/106526437/Mayan_Style_Ring_Slin … _Wrap_Carrier.jpg

П.П.
Ако си от София мога да ти дам да пробваш, понеже имам 2.

# 72
  • Мнения: 12
папчето ни го залепиха защото трябва да се пребере на ватре , а то само няма как да стане и сащо когато реват се напават и да се образува някоя херния.Д а споделя понеже се отопляваме само с климатици и ваздуха много изсахва  почнах да слагам в един сад вода под климатика и една намокрена хавлия и така от раждането , но бебо почна да харка и чувах хрипове и сополки , и една моя братовчетка като ми доиде на гости и видя карпата ми се скара и от както не слагам нищо под климатика бебо се оправи вече няма хрипове , нито сополки Simple SmileЗа температурате за сега няма , но дано не вдигне пак довечера.

# 73
  • Мнения: 556
Здравейте момичета! Hug

Тези дни не мога да стигна да пиша, само чета и все някаква работа изниква.
Моите момчета са качили за месеца по 900 гр и вече са по 5900 и дълги 59 см и 62 см. Сложиха им втория прием на двете ваксини, но Калоянчето ги понася зле. И предният път и сега вдига Т. Лепнах и аз от тези лепенки, дадох по два пъти Панадол, а на Калоян даже и снощи в 3 часа и тази сутрин пак имаше и му сложих свещичка Ефералган. Обаче е като парцал детето. Добре поне, че Емил ги понася по-леко. Иначе пък и двамата ядат.
Ходихме на ортопед - всичко им е ОК. Ходихме и на хирург за тестиса на Емил. Ами какво да ви кажа, човека май не беше сигурен. Каза, че по-скоро няма херния, а е хидроцеле. Педито пък каза, че май има и херния и ще го наблюдаваме за сега.
От другия месец Калоян пък ще го водим на гимнастика, защото не си върти хубаво главата надясно. Обръща я ама рядко и трудно.
И сега за мен. Ходих на гинеколог, защото втори път ми идва МЦ и ми е страшно обилен, направо се изплаших. Изписаха ми кръвоспиращи и от другия месец ще почвам противозачатъчни за регулиране. Ходих и на хирург за моя корем. Док каза, че имам голяма херния, защото мускулите отпред не са се събрали и това което ми изкача са тънките черава. Аз му викам, че са минали само 3 месеца и все пак съм била с близнаци и второ раждане, ама той каза, че нямало да се съберат тия мускули и щяло да расте. Е как ще расте като аз го виждам,че се смалява. Като родих талията ми беше 96 см, а сега е 85 см. Не съм спряла да нося колан. Намерих в един руски сайт упражнения за събиране на мускулите и мисля да пробвам пък да видим. Като мине една година ако е същото положението ще трябва да си правя операция. Завишат ми двата мускула отпред и ми слагат платно. Разреза е вертикален като разпрано прасе  Cry. И как ще я карам с три деца и с операция  newsm78 Оф, направо не знам! За сега се държа, но всичко това дето ми се трупа не знам кога ще избие. Confused

Това е! Съжалявам, че така предпразнично го споделям, но ми се искаше да излезе от мен.

Иначе купихме много подаръци на децата и един голям червен чувал на дядо Коледа от Джъмбо. Всичко съм опаковала и сложила в чувала и съм го дала при съседите. Утре вечер ще го сложа под елхата да видим каква ще е реакцията на Жаката. Купила съм по нещо и за мъжа ми и баща ми и даже и за мен и съм ги опаковала и те в чувала. Знам, че за мен никой няма да се сети и ще им видя физиономиите.  Mr. Green

За захранването мисля да е при 5 навършени месеца.

Дезъртче, видях клипчето и ми стана много мъчно. Насълзиха ми се очите! Дано се съберат пари за апарата и да могат да го ползват за рехабилитацията.

Съни, отново е страхотна темата! Hug

И аз записах рецептите във фаворити на браузъра. Мисля да пробвам тази в гювеча. Сигурна съм, че ще е страхотно.

Толкова от мен. Отивам да правя сърми и тиквеник, че утре и Жаки ще е в къщи, а пък ММ на работа и ще ми е трудно с тримата да смогна.

# 74
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Их, имам 2 часа свободни. Днес не разхождам бебето и сега стоя и блея. Mr. Green
Утре идва майка ми, пак ще има шоу. Да чукна на дърво, ама май бебето се размина с настинката. Днес аз му пях, а той припяваше - агууууу. Снощи някак поспахме повече, около 6 часа общо, но пак си имам натрупана умора. Confused Сега ще се пробвам да дремна, да видим кога ще се върнат.

Общи условия

Активация на акаунт