Бебета родени в чужбина - тема 14

  • 29 012
  • 723
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 628
Не знам за Дубай, във Франция беше 70 е, в София е 117 лева. Няма как плетка на дупки да държи жега както е при някои платове. Има хора дето едно парче плат дълго "ушиват" и ползват, за да е уж по-евтино, но е несериозно според мен. Аз също шия и плета за удоволствие, знам какво е да си гледаш спящото бебе облечено в "твое" си произведение Wink

# 721
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Момичета, не ставам от сън със сантиметър да меря Joy не зная колко е, честно! Но когато ЧЕТЯХ упътването, струва ми се беше 60-70 -80 или подобно в средата на слинга, това беше цитирано като инфо в книжката.

аз питах за дължината на слинга, не за ширината. след като има с/м и л/хл то предполагам, че дължината е различна.

Има хора дето едно парче плат дълго "ушиват" и ползват, за да е уж по-евтино, но е несериозно според мен.

за мен е несериозно да се продава подобен продукт без да бъдат описани размерите (точните) на продукта Peace нищо лично, просто не си купувам продукти, при които изникват въпроси, които остават неотговорени...  Wink

аз си купих сега слинг с халки Mr. Green
въздържам се от плетения. някакси не мога да се отърва от картината пред очите ми, че Тим ще е после с отпечатък на мрежа на дупето Joy

Kalalily, аз ползвах първия размер на памперс, сега минах на no-name, които са същите като памперс. нощем също сменям един път, иначе са препълнени. дори да не е правил голяма работа, то доста е пишкал и пак е мокър  Rolling Eyes
забелязах, че се маже до под мишниците когато бодито е по-стегнато и късо. сега слагам по-дълги и не се маже толкова Peace

от няколко дни Тим пуска невероятни лиги и си яде ръцете Rolling Eyes
денем едвам се приспива, само с биберон е в устата и като го изплюе и с рев се събужда ooooh!
да не говорим колко връща Confused днес една пералня напълни с омазани дрехи, наложи се и дивана да чистя  Confused
иначе вече го записах на плуване, ще ходи заедно с едно друго бебе, с което е роден на една дата Heart Eyes

# 722
  • Мнения: 30
Здравейте и от мен,
Аз така и не се зарибих по слинга, въпреки че майка ми ми уши такъв с халки но не видях нищо удобно в това приспособление, явно не му хванах чалъма   Whistling Купихме и кенгуру, и то седи в багажника на колата от 3 месеца, ползвано е 2-3 пъти всичко на всичко, докато още не беше чак такова прасенце, и то вкъщи за да свърша някоя друга домакинска работа. сега с близо 9 кила не смятам да си троша кръста, разнасям я много рядко на ръце, но и тя слава богу не предявява претенции да я носят.
Иначе май зъбките почват да напъват с все по-голяма сила, но си нямаме още.
Със захранването също сме до никъде, засега още съм на вълна BLW и си чакам търпеливо. Тя започна плахичко да слага по някоя друга играчка в устата, но не е постоянно, когато е с нас на масата гледа с голям интерес как поднасяме храна към устите си, примлясква но не посяга към чиниите изобщо. Не седи стабилно.
Имам 2 питания:
- нямам спомен да е обсъждано, ако е - извинявам се предварително. Какво мислите за кехлибарените герданчета? Чувала съм че успокоявали бебетата при пробиването на зъбчетата. Днес купих едно на поли, но като и го сложих - то много дълго! Почти мога да и го измъкна неразкопчано през главата. Не е ли опасно да се удуши? За през нощта го махнах, няма да мога да мигна иначе.
и
- има ли някаква норма, която да ползвам за ориентир относно това за еди коя си възраст колко приблизително кърмения за денонощие е нормално да има бебето. Сигурно ви звучи дебилно като въпрос но днес си говорих с една друга мама, чието бебе е колкото поли (та даже и с 3 седмици по-малко) и суче 4 пъти за денонощие а поли 7!!! Да започвам ли постепенно да увеличавам паузите между храненията или да продължавам да си карам на поискване? Знам че от кърма няма чак да затлъстее ама ако има как поне нощното папане да редуцирам няма да откажа. Какво мислите по въпроса?

И на последно място, тъй като не знам дали идните дни ще имам време - заповядайте в новата великденска тема Grinning

# 723
  • Мнения: 1 436
Hirsen, не е нужно герданчето да й е на врата - може да го увиеш на крачето примерно, или на ръчичката ако мислиш че няма да го дърпа.

Общи условия

Активация на акаунт