Кражба на коледен подарък на детенце от детската градина

  • 3 793
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 20 084
Аз също съм против подаряването на скъпи играчки в училище или в детската градинка. Важна е изненадата и празника. Скъпите вещи са си за у дома.
Инка 62 го е написала, че остава само доброто чувство, че този подарък ще зарадва друго дете. Може би то е било по-нуждаещо се точно за този подарък. Приемете, че е било писано така. Друг път си имате по една обица на ухото и така...
Весела Коледа и от мен!
За мен е странна  родителска логика , детето ми да получи чужд подарък и аз да си затрая. Бих върнала чуждия подарък.

И аз не бих задържала чужда вещ, та какво остава за подарък на дете. 

И на мен ми се струва абсурдно, но има всякакви хора. На дъщеря ми през трите години в детската градина й изчезнаха 5-6 броя пижами, отделно няколко кърпи за лице. Далеч съм от мисълта, че родителя, взел по погрешка чужда пижама не може да познае, че не е на неговото дете .

# 16
  • Мнения: 9 363
На мен ми е интересно друго. Как точно е станало объркването? Защото в нашето ОДЗ подаръците се опаковат от родителите и задължително се надписват с името на детето. След това се предават на госпожата от групата. Когато дойде дядо Коледа, след тържеството подаръците се раздават във всяка група по отделно. Ако има деца с еднакви имена, то родителите им надписват името и фамилията и така се предотвратява объркването.
Иначе и аз не разбирам как може да не върнеш чужд подарък, както и защо в детската градина се носят скъпи подаръци.

# 17
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
 Какво значение има колко струва, нали е опакован и надписан, не се знае какво има вътре, но се знае на кого е. Винаги съм се чудила как може да откраднеш от дете. Хаде разменили си шапките, пижамите, пантофите, случва се, но в къщи този родител нали вижда, че не е тяхно да го върне.
 Държанието на директорката не ми се кометнира, но ако наистина е постъпила по този начин определено не и е там мястото. Подайде сигнал.
Въпросът по скоро не е в стойноста на подаръка, а в това, че този родител вече няма доверие на персонала в градината, на хората при които си оставя детето и разчита на тях в края на деня да го намери живо и здраво.

# 18
  • Мнения: 50
Какво значение има колко струва, нали е опакован и надписан, не се знае какво има вътре, но се знае на кого е. Винаги съм се чудила как може да откраднеш от дете. Хаде разменили си шапките, пижамите, пантофите, случва се, но в къщи този родител нали вижда, че не е тяхно да го върне.
 Държанието на директорката не ми се кометнира, но ако наистина е постъпила по този начин определено не и е там мястото. Подайде сигнал.
Въпросът по скоро не е в стойноста на подаръка, а в това, че този родител вече няма доверие на персонала в градината, на хората при които си оставя детето и разчита на тях в края на деня да го намери живо и здраво.

 newsm10

Напълно разбирам авторката на темата и я съветвам да не оставя нещата така.Стойността на подаръка в случая няма значение  и 2 лв.да струва, самия факт,  че е изчезнал не говори добре за персонала. Ако една вещ не могат да опазят ,как ще опазят детето ми тогава.  И точно дирикторката е тази ,която отговаря за действията на подчинените си , нормално е тя да им поиска обяснение и да се разреши проблема. Поведението и е напълно неадекватно според мен.

# 19
  • Мнения: 3 157
Мда,на авторката маи не и трябват особено съвети,искаше да си излее злобата тук.А приравняването на грижите за дете с грижите за боклуци явно е нещо нормално за някои родители, но не знам защо трябва да се вменява като задължение на персонала в ДГ.Доста може да се поспори чие поведение е неадекватно,но няма смисъл да си разваляме празниците,и без това авторката маи се изчерпа.

# 20
  • Мнения: 50
Мда,на авторката маи не и трябват особено съвети,искаше да си излее злобата тук.А приравняването на грижите за дете с грижите за боклуци явно е нещо нормално за някои родители, но не знам защо трябва да се вменява като задължение на персонала в ДГ.Доста може да се поспори чие поведение е неадекватно,но няма смисъл да си разваляме празниците,и без това авторката маи се изчерпа.

Нещо , което детето ми  е пожелало за Коледа и аз съм положила усилия  да му го осигуря , няма как да е боклук нито за него , нито за мен. Дъщеря ми сама избира и поръчва подаръците си и в подобна ситуация  какво би трябвало да и обясня , че не го е получила ,защото някоя лелка или госпожа е проспала работния си ден. Не може да ме убедите ,че е нормално да изчезват вещи на детето ми от градината  и никой не е отговорен за това ,защото не го пише в длъжностната му характеристика.

# 21
  • София
  • Мнения: 9 517
Като дъщеря ти е поискала нещо за Коледа, ще си го получи в къщи - моята е на 3, но й обясних, че дядо Коледа в детската няма да й донесе подаръците, които е поръчала и чудесно ме разбра.

И при 35 деца в група, не очаквам лелката или госпожата да отдели специално внимание и на 35-те подаръка, затова и в нашата градина децата получават един и същи подарък - лакомства и нещо малко, останалото - в къщи под елхата Peace

# 22
  • Мнения: 50
Моля те ,не ми казвай какво да купувам на детето си и кога да му го подарявам. Не си харча парите за безсмислени  неща , за отбий номер.В нашата градина  се пише писмо до Дядо Коледа , списъка се изнася при гардеробчетата. Подаръците  се отварят в къщи . И какво толкова специално внимание  се изисква към подаръка от една учителка -да го вземе  от родителя и да го прибере където му е мястото. Много е сложно,нали ? Трябват специаааални  грижи. Не мога да повярвам, че толерирате такава немърливост . В случая не става въпрос за гащи или чифт чорапи все пак ......

Последна редакция: чт, 29 дек 2011, 12:44 от sttella

# 23
  • Мнения: 9 483
Ами то има правилник, ама или някой не го чел или пък друг не го е слушал  Whistling
Долу-горе са еднакви за всички градини...касаят именно скъпите вещи като играчки, бижута и пр...и това, че персонала не отговаря за евентуалното им изчезване, на вече предупредените родители..
Лично аз също съм против носене на скъп подарък (по повод Коледа) в ДГ  Peace Ако толкова държите на личното подаряване от Дядо Коледа-поръчайте си персонален за вкъщи...щом имате пари за скъпи подаръци, ще имате и за наем на Дядото Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 9 517
Моля те ,не ми казвай какво да купувам на детето си и кога да му го подарявам. Не си харча парите за безсмислени  неща , за отбий номер.В нашата градина  се пише писмо до Дядо Коледа , списъка се изнася при гардеробчетата. Подаръците  се отварят в къщи . И какво толкова специално внимание  се изисква към подаръка от една учителка -да го вземе  от родителя и да го прибере където му е мястото. Много е сложно,нали ? Трябват специаааални  грижи. Не мога да повярвам, че толерирате такава немърливост . В случая не става въпрос за гащи или чифт чорапи все пак ......
независимо от цената на подаръка - да, той е вещ точно колкото гащите и чифта чорапи и не е работа на учителката да брои гащите на децата ни, а още по-малко да оценява подаръците по стойност и да ги пази като очите си Naughty Работата на учителките е да пазят децата ни, не вещите им, пък ти ако искаш и 100 подаръка можеш да занесеш в детската, но това си е на твой риск, а авторката догодина да застрахова подаръка срещу изчезване  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 9 363
независимо от цената на подаръка - да, той е вещ точно колкото гащите и чифта чорапи и не е работа на учителката да брои гащите на децата ни, а още по-малко да оценява подаръците по стойност и да ги пази като очите си Naughty Работата на учителките е да пазят децата ни, не вещите им, пък ти ако искаш и 100 подаръка можеш да занесеш в детската, но това си е на твой риск, а авторката догодина да застрахова подаръка срещу изчезване  Mr. Green
Дзвер,
въпреки че в ДГ аз нося само евтини подаръци, няма да ми е приятно вкъщи да го отворим и да видим, че вместо списание с подаръче за 5 лв. или кукла за 5 лв. (не са скъпи нали?) има да речем камионче или пъзел или батман да речем. Друг е въпросът, че на мен още като ми покаже опакования си подарък дъщеря ми (в нейната градина не ги отварят), аз по опаковката ще позная, че не е нашия. Просто е обидно. След като в детската градина са разрешили подаръци за Дядо Коледа, значи са поели донякъде и грижата всяко дете да си получи своя подарък. Това не са фиби или скъпи бижута. За тях предупреждават на всяка родителска среща. Ако ти изчезне пижама, ти ще попиташ госпожата къде е нали? Тя поне номинално трябва да си направи труда да я потърси или поне да ти отговори, че ще я потърси. Може да се намери, а може би - не. Но не може да ти каже, това не е нейна работа, като детето ти си е загубило пижамата, обувките или якето, си е твой проблем.
Извини ме за дългия пост и емоционален пост.

# 26
  • Мнения: 3 157
Хм,значи ако на някое детенце му изчезнат гащите/пижамата ще обвините директорката,а защо не и готвачката/мед.сестра в кражба?Защото авторката точно това прави...и сигурно ще подадете дигнал в РПУ-то за немърливост към децата(по логиката днес напикани гащи-утре цяло дете)-чудна жалба ще бъде  Laughing

# 27
  • Мнения: 9 363
шоколадче,
това, което аз разбрах от поста на авторката, е следното: изчезнал е подарък и авторката се жалва на директорката. Директорката от своя страна вместо да успокои жената, че нещо ще направят (напр. да каже на госпожите поне да попитат), и се тросва.
Да, вероятно това не е работа на директорката, но от чиста учтивост и куртоазия е хубаво поне да даде накакъв по-успокоителен отговор на разтревожения родителя. Иначе, доколкото аз знам жалбите по принцип се отнасят до директора на ОДЗ-то като ръководител, нито готвачката, нито медицинското лице са ръководители на ОДЗ-то. Друг е въпросът дали този инцидент си заслужава жалбата и защо не е попитала първо учителките на детето.

# 28
  • Мнения: 206
шоколадче,
това, което аз разбрах от поста на авторката, е следното: изчезнал е подарък и авторката се жалва на директорката. Директорката от своя страна вместо да успокои жената, че нещо ще направят (напр. да каже на госпожите поне да попитат), и се тросва.
Да, вероятно това не е работа на директорката, но от чиста учтивост и куртоазия е хубаво поне да даде накакъв по-успокоителен отговор на разтревожения родителя. Иначе, доколкото аз знам жалбите по принцип се отнасят до директора на ОДЗ-то като ръководител, нито готвачката, нито медицинското лице са ръководители на ОДЗ-то. Друг е въпросът дали този инцидент си заслужава жалбата и защо не е попитала първо учителките на детето.

Доколкото разбрах от поста на авторката, подаръкът не е просто изчезнал, а подменен! Много ми е интересно кой ще има време да отвори приготвеният подарък, да извади играчката и да я замени с друга? В нашата детска градина когато организират празненство с Дядо Коледа подаръците предварително се предават на персонала и на деня на празненството се подаряват. Не знам кой, освен вътрешен човек би имал време и въобще възможност да подмени подаръкът. Може би това  е вбесило авторката.

# 29
  • Мнения: 7 112
Детенцето се казва Калоян, Борис, Александър, Мария или друго уникално и неповторимо име, което няма как да бъде сбъркано. Обзалагам се.

Общи условия

Активация на акаунт