Отговори
# 30
  • Мнения: 2
здравейте мами Simple Smile Кажете как да включа и мойто бебче към юлските сладури Simple Smile Ние сме родени на 11.07.

Последна редакция: чт, 22 дек 2011, 15:13 от irkata74

# 31
  • Мнения: 21
За тези които не са ме забравили, минавам да пожелая Весела Коледа и прекрасни празнични дни с малките човечета  Hug  bouquet


Jen не сме те забравили, как сте? Прибрахте ли се?

# 32
  • Мнения: 283

Още веднъж благодаря на всички за стиснатите палчета за Роско!!! Hug Пуснахме му само хемоглобина да видим как е, като предния път - 113, което значи, че бебо си е ОК!!! За малко повече от месец (от 11.11 до 20.12) е качил 700гр., което според мен си е направо супер! Hug

АМи за сега това е от мен, пускам ви по едно кафенце, а аз малко ще се помотам, че и двете "зверчета" спинкат hahaha Joy


За тези които не са ме забравили, минавам да пожелая Весела Коледа и прекрасни празнични дни с малките човечета  Hug  bouquet




Джен, мила, не сме те забравили Hug! Липсваш ни! Пиши как сте!!!
Весели и незабравими празници и на теб!!!  bouquet Hug



Моля, мамите, които искат да са вписани на 1-ва страничка, да изпратят ЛС на мен или на JULY2011, със следното инфо - име и мерки (кг. и см.) на бебето, дата на раждане и термин!!! [/b][/color][/size]
Ще бъдете добавени най-късно с пускането на следващата тема! Hug

# 33
  • Мнения: 3 794
Танче, радвам се, че резултатите на Роско са чудесни  Hug Спокойно може да се насладите на празниците  Hug

Jen, не сме те забравили, но ти не си писала от мнооооого време  Crossing Arms Hug Включвай се по-често   bouquet

# 34
  • Мнения: 386
Shushka tтова с брошурите ми звучи страхотно.Честно казано, според мен доста голяма част от проблемите,които се случват в едно семейство след появата на малкото човече се дължат на дезинформираност.За съжаление, колкото и да четем по време на бременността,колкото и да се подготвяме за този момент,когато той настъпи, настъпва и хаоса.
Ако в болницата идваха акушерки да показват как се кърми,ако идваше психолог,с който можеш да поговориш, ако има отделение "крещящи бебета",ако може и татковците да бъдат подготвяни ... няколко условия за добър старт на отглеждането на бебето.

Аз си обичам педиатърката.Разбра за случилото се вчера и днес и веднага се е обадила в един център за детско здраве да ми запише час при друг гастро.Много съм доволна  Heart Eyes

Jen чудесно е, че намина! Минавай по-често,липсваш  Hug

Танче Много,много,много се радвам за Роско  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Вчера съм ви мислила  smile3501

За ноктите режем ги 2 пъти в седмицата,че иначе става касапница  hahaha
Поспалана ама ти сериозно ли ще пътуваш толкова??? Аз до Разград едвам издържам 4-5 часа  Shocked  И в това време .... ще ви мисля, да знаеш


# 35
  • Мнения: 10
Страхотна нова тема   bouquet
Радвам се за  Цвети* и Танчето че всичко им е наред !!
Ноктите ги режа 1 път седмично.
Лека и спокойна вечер!!! Hug

# 36
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Просто нещо хубаво... Hug

Не съдете децата сурово!
 Не натрапвайте своите цели!
 Те не искат от Вас наготово
 мъдростта на косите Ви бели!
 Оставете ги! - Нека се учат
 сам-сами по земята да ходят!
 Не ги спирайте в никакъв случай!
 Днес, покорството не е на мода!
 Не ги гледайте с немия укор,
 който някога мразехте много!
 Не ги стреляйте гневно, от упор,
 със родителска, сляпа тревога!
 И дискретно, без думи излишни,
 ги подкрепяйте с нежното рамо...
 Тя, тревогата, нека е скришна!
 Любовта си показвайте само!

 Румяна Симова

# 37
  • Мнения: 206
Вивка, чудесно е  Hug

Аз да се запиша, че днес сме цял ден по гости и изтървах началото на новата тема  Wink

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 250
Най - после успях да ви изчета и даже и да пиша  hahaha
Честита ни нова темичка!!! Танче, страхотна е!!!
Честити месечинки на всички бебенца!!!
А сега по темите:
чаршафите - веднъж седмично
обиколници - нямаме, със сгъваема кошарка сме
хавлийката - на 2 седмици веднъж, на всяко къпане слагам тензухче и после пера
влажността - нямам идея, вкъщи сме на климатик, но почти всеки ден пера и има нещо простряно в стаята
ноктите - с нокторезачка, на ръчичките 2 пъти в седмицата, на крачетата по преценка
Shushka, идеята е страхотна. На мен би ми било много от полза дори и да имам второ дете. Едно, че някои неща се забравят. Второ, че постоянно излиза все нещо ново и ново
Джен, весели празници и на вас!!! Как сте? Как е Мишко?
Някоя искаше линка за предаването на Гала : http://play.novatv.bg/play/250500/?autostart=true
Да се похваля Емито от понеделник е захранена. 3 дена яде пюре от картоф и морков, а от днес започнах да давам тиква. Много и харесва и си хапва ( дано да е все така )

Исках да питам мамите, които са захранили по - рано със зеленчуково пюре ... кога започнахте да давате и плодово за следобедно хранене?

Цвети, нали ти питаше с колко лъжички започваме захранването?!  newsm78 Ами аз й дадох към десетина, ама малки лъжички и като имаш предвид, че не ги лапа целите ... Другото, което ми направи впечатление в деня на захранването е, че следобеда имаше колики, но с Еспумизан се оправиха нещата
Днес пристигна подаръка на Емито и татко й веднага го сглоби ... Ами нямаше така радост! Сложихме я малко вътре голяма игра  Joy
От няколко дни започна да се смее с глас, но не както преди ами ... не мога да го обясня... само да ме види, че си отварям устата и започва да се смее

# 39
  • София
  • Мнения: 107
Страхотна тема, Танче!  bouquet Заслужаваше си скоростното изписване!

Прегръдки и целувки за jen и elisalou! Hug Сещайте се по-често за нас, че ни липсвате.

Хареса ми темата за разговор за брошурите. Мисля, че има бъдеще една такава инициатива. За пример мога да дам ЛЛЛ. Все повече мами се обръщат за помощ. На всеки, който спомена, че съществува доброволна организация за взаимопомощ в кърменето, първо се радва, а после съжалява, че по нейно време не е имало такива неща иначе е щяла да кърми по-дълго (въобще да кърми). Предполагам зависи подходът. Ако на някой не му е удобно да звъни по телефона може да пита във форумите или да отиде на лекции.
В момента има подобни наченки, но те са предимно от комерсиален характер. В болницата, където родих (1АГ) ми подариха кутия с мостри и книжка за гледане на бебе. Вярно, че в книжката имаше през страница реклами и не бях съгласна с част от информацията, но на една майка тази книжка да е била полезна си струва. Във стаята, която бях на вратата имаше плакат на ЛЛЛ и най-честите пози за кърмене, както и телефона им за контакт.
"Издънването" на такива инициативи обикновено се забелязва в организацията им. Например, ако прочетеш брошурата и решиш да се обадиш по телефона за повече информация и той дава заето или никой не вдига. Или има безплатни консултации, но няма час за месеци напред.

Съжалявам, малко се поотплеснах Embarassed

Питате за ноктите. Ние ноктите на Сашко на ръцете ги пилехме доскоро, защото таткото имаше инцидент с нокторезачката и му поряза живеца и забрани повече да му ги режем. Отскоро се престраши и му ги реже с мойта ножичка за нокти. Бяхме му нупили комплект на Safety 1st, но се оказа пълен боклук. Режем ги когато го сварим в настроение и не шава. На краката още не се е налагало да ги режем.

Лека и спокойна вечер и от мен!

# 40
  • Мнения: 714
 Вивка,благодаря че сподели!
Маргаритка HugОт няколко дни вече няма гости в къщи и ще гледам да наминавам по-често!
 Лека и спокойна снежно -бяла  вечер! Hug
 

# 41
  • Мнения: 4 753
Искрано се радвам, Shushka и се надявам усилията ви да не отидат напразно!Изразих това мнение,защото по време на бременността си споделих ,че вписвам различни желания в План за раждане-неща като това де е при мен детето,да не се дава АМ и да се храни с шише ако не е наложително,че искам да бъде прерязана пъпната връв ,когато спре да пулсира,че искам да имам възможност да променям позите по време на самото раждане и други такива(вклю.музика,аромати,снимки) и срещнах меко казано неразбиране и дори укор за това ,че са глезотии!!!Ами не са глезотии,а права от които трябва да можем да се възползваме!Затова смятам, че не можеш насила да дадеш на някого нещо,колкото и хубаво да е то!Въз основа на тези планове за раждане тук са се променили много нещата,не веднага,но има промяна и продължават да се променят-сега правят зали за секцио ,в които да има възможност да присъства придружителя и родилни зали за водно раждане!Това имах предвид с горният пост!Още веднъж от сърце пожелавам успех в начинанието!

За гореизброените трябва да са "отворени" лекарите, а те не са (с изключение на някоя частна болница с баснословни суми при раждане)... Иначе има хора, които се борят, но и такива, които упорито се противопоставят (от вторите отново визирам голяма част от лекарите)...

# 42
  • Мнения: 137
elisalou, радвам се, че намина!  Hug Как е Дани?
jen, липсват ни твоите коменатари. Предполагам, че си много заета и с бебе, и с ученик.


Исках да питам мамите, които са захранили по - рано със зеленчуково пюре ... кога започнахте да давате и плодово за следобедно хранене?


diadora1010, доколкото знам, плодовото пюре не е достатъчно хранително и не може да замести хранене. Аз разделям едно бурканче на две и го давам като десерт след сутрешното и следобедното кърмене.

А има ли мами, които вече дават месни пюрета?

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 13
Хоп и аз да пиша  Simple Smile
И аз не съм във списъка , ще пиша да ме включът.
Честити месечинки които празнуват.
Днес бяхме на консултация 6880 +640г, 64см +2см. Попитах за ортопед, лекарката каза,че тя извършвала прегледа а ако има нещо по сериозно тогава на ортопед. Направи прегледа, каза много добре се развива детето, за сядането, каза да я слагам на възглавници подпряна а след навършени 6 месеца тя сама ще си седне след като и укрепне гръбчето.
Ноктите на ръцете режа 1 път в седмицата от 40 ден насам, не помня точно марката на ножицата но е немска, доволно съм, а краката 1 път съм ги рязала пак с ножица.
Коледните подаръци са почти готови, остава да купим на Траянка, понеже е най-големия. На мъжът ми му дават от фирмата 300лв че е станал баща и ще ги оползотворим във акумолираща количка. Това сме си намислили да купим. Няма да е ползва сега но нищо. Забавихмесе защото чакахме да ги преведът парите.
Лека на всички малки и големи  Hug Hug Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 250
Здравейте, сладурки newsm51

Минавам да пожелая ВЕСЕЛА КОЛЕДА на вас и семействата ви много здраве, любов и сбъднати мечти! Щастливи деца, които да ви радват всеки ден и много топлина в семействата!
Пожелайте си нещо  Heart Eyes  В Kоледната нощ се случват чудеса
 Wink

Последна редакция: чт, 22 дек 2011, 23:17 от petya_

Общи условия

Активация на акаунт