Вярвате ли в извънземни?

  • 37 134
  • 877
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 170
Лаб, то е добре, че държим връзка с кораба-майка, че, ако и нея отървем ептен ще сме отървани... Laughing Laughing Laughing

# 91
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Колкото до нас, мисля, че сме несполучлив
експеримент подлежащ на унищожаване.
А бог, като наш ментор ще бъде понижен
в длъжност и  заточен да завъди нов опит
отвъд пределите на слънчевата система.

Е, мислиш, чел си Дъглас Адамс  Laughing

# 92
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Като говорите за луната,
имате ли идея къде е  тя?
И колко струва 1кг да иде
до там?И да се върне тук.

# 93
  • Мнения: 984
Ако има "извънземни", то те биха могли да са само като нас. Ние сме доказателството.
Всъщност съставът на живата природа на Земята съдържа много от най-рядко срещаните химични елементи, което, според някои учени, е доказателство за теорията на т.н. "панспермия", т.е. животът се възпроизвежда на такива места, където попадне в благодатна "почва", като нашата планета.
И тъй като вече е доказано физически и нагледно /не само математически/, че съществуват двойници на нашата Земя, може да се допусне, че ако там е попаднала жива частица, то тя се е развила в живот.

Проблемът с датирането на хомо сапиенс е, че съществуват множество доказателства за съществуването на антропологично и интелектуално идентичен на днешния човек хоминид, чиито останки се датират в миоцена /демек преди милиони години/.  Второ, в Америките са намерени и обосновано датирани останки на древни хора от плейстоцена преди стотици хиляди години. Трето - няма конкретно доказателство, че човекът в този си вид е способен да "еволюира" толкова бързо, без да е оказан т.н. "еволюционен натиск". Като доказателство за тази невъзможност се изтъква наличието на първобитни племена в нашето съвремие. Четвърто - човекът гледа към звездите откак е сътворен, а неговата история и познания са директно звързани със звездите, въпросът е защо? /това с древния ужас от нощта не е прието безусловно, тъй като човекът, бидейки див бозайник хоминид преди двеста хиляди години /тогава възникнал според последователите на Дарвин/, не би трябвало да се страхува от нощта, а да я възпява, тъй като тя му носи покой/. Ето това са проблемитена древната история на човечеството и връзката и със "извънземните". Simple Smile
Тумбе, голям майтап си, рожбе. Grinning

# 94
  • Мнения: 170
Цитат
Тумбе, голям майтап си, рожбе.

Майтап, майтап, ама я виж, че стана интересно Laughing и виж какви интересни работи пишеш Peace...Абе, нали трябва да има и такива луди като мен, че да има забава... Laughing Wink Hug, пък и тая титла дет ме накичихте с нея трябва да се защитава, не е лесна и моята... Outta Joint Laughing Wink

# 95
  • Мнения: 6 713
Според мен има форми на живот извън Слънчевата система, но едва ли ще узнаем някога за тях....  Thinking

а, ЗАЩО, МИСлИТЕ, ЧЕ някой ЩЕ НИ УНИЩОЖИ....вероятен експеримент, да...но...доста опърничав Naughty...биха ли Rolling Eyes...аз мисля, че поне, сега НЕ, не биха ни посегнали, поне не сега, прекалено интересни сме, пуста суета.... Laughing

Ми разстоянията във Вселената са умопомрачителни, необходима е огромна енергия да преминеш от една Галактика в друга, това са светлинни години.... И какво да дойдеш до Земята от майната си, и да направиш какво - да изтрепеш човечеството, което и без това се опитва само да си го причини... Laughing Laughing


Според вас как изглеждат?

Зависи от това в каква среда еволюират...  Peace

И един казус,който доста често ме "тормози" да го мисля:Казват ,преди около 50 години (не помня точно годината), човек е стъпил на Луната.Е,добре,след като всякакви технологии се развиват с толкова бързи ,дори бесни темпове,защо толкова години вече няма почти никакъв напредък в Космическото дело?Досега би трябвало поне да сме стъпили на близките до нас планети.
А то,нищо.Загова смятам,че и човешки крак на Луната никога не е стъпвал.Но не знам целта на заблудата..

Краси, не забравяй че това се случва по време на Студената война, огромен стимул за мерене на .... Кой каквото извади. Mr. Green И руснаци доколкото ми е известно са стъпвали на Луната, но те не обичат да тръбят като Хамериканците.
И да, права си, че космическите дела западат, просто човекът се е заел да доунищожи планетата, вместо да търси нови светове... Rolling Eyes

# 96
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Краси, да, много интересен въпрос повдигаш....Наистина има логика, как така толкова уж сме напреднали цивилизационно, технически и всякак, а още не можем да излезнем извън собствената си орбита...Бях чула теории, че стъпилия на Луната астронавт всъщност е полудял или най малкото са го обявили за луд на база това, което е споделил, че е видял там, а доколкото имам спомен той твърдеше, че там имало наличие на живот или наличие от присъствие на живот...
Е, толкова предавания, филми и книги се появиха по този въпрос. Даже не се знае дали е стъпил на луната или в някое студио. Пак съревнование между САЩ и СССР (по онова време), кой пръв и кой последен. Май и излъчване на едно интервю имаше с Нийл Армстронг скоро.
Аз понякога се замислям - логично е да има и "други".

# 97
  • Мнения: 170
Ирина Ст, щом толкова много се говори, пише и шуми значи има нещо, което се иска да бъде скрито....колкото повече се говори, толкова повече има какво да се крие....при "лъженето" винаги е така...само дето, повечето приказки издават намерението да се прикрие нещо....ПП Поне аз така мисля... Peace

# 98
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Е така де, така де. Обаче май става все по-трудно да се прикрие.

# 99
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Нещо повече - познавам двама-трима (за протокола).

Чудно, защо смятате, че щом сме чешити, трябва и да сме експеримент. До тук не сме срещнали същество, способно да променя средата в която живее, освен нас си. Не затривайте човечеството така бързо, ако и не ни отърват временни (от Вселенска гледна точка) явления.

По повод условията за живот в Слънчевата система - ето нещо интересно.

# 100
  • Мнения: 89
 Според учените, броя на звездите във Вселената ни е равен на броя на всички песъчинки, на всички плажове на Земята. Около всяка звезда обикалят  n на брой планети. Въображението ми немее пред вероятния брой възможности за извънземен живот. Хладнокръвно разсъждават и за n на брой паралелни Вселени. Според мен вероятността да сме сами във Вселената клони към 0. Друг е въпроса за разстоянията.
 Има страхотна поредица на канал History наречена Ancient aliens , много сезони с много епизоди, в които се разглежда въпроса  от  най- различни ъгли. Изключително интересна поредица.
 Учените предполагат и броя на измеренията. Дали от нашето трето измерение със съответно развитите сетива за живот в него, можем да видим какво има в петото , а в дванадесетото ?
 Ако сме сами във Вселената това би било най- огромното разхищение на материя, пространство и енергия.
 Преди месеци за няколко дни пошумяха по средствата за информация, че учени са открили бактерии на Земята, които не са с въглероден произход, а на базата на арсена. А дали Менделеевата таблица обхваща всички налични елементи във Вселената? Малко вероятно е.
 Относно външния вид на извънземните , се предполага че може да е във всяка форма. Дори и да са изглеждали като нас, именно еволюцията е най- вероятно да ги  е видоизменила. Ако ползват повече ръцете - най- вероятно ще са с повече пръсти , ако ползват мозъка , тялото може да е по- слабо развито за сметка на големи глави и по- големи мозъци, но с един пръст на ръцете. Толкова възможни комбинации има в зависимост от средата, че въображението ни не може да се разпростре до там , че да обхване всички варианти.
 Дори да са ни посещавали ( в което вярвам), дори и да са сред нас ( в което съм склонна да вярвам с оглед нечовешкото поведение на много земни индивиди) защо да ни се показват. След "Война на световете" , човечеството показа , че е недозряло за такава среща. Повсеместна паника. А и ние хората винаги сме склонни да воюваме. Искаме да превземаме, да мачкаме, да владеем и упражняваме власт. Дори и нови технологии да ни дадат извънземни , веднага ще бъдат внедрени в оръжия и средства за контрол.
 Детската възраст на човечеството не предполага качествен контакт.

# 101
  • Мнения: 5 710


Проблемът с датирането на хомо сапиенс е, че съществуват множество доказателства за съществуването на антропологично и интелектуално идентичен на днешния човек хоминид, чиито останки се датират в миоцена /демек преди милиони години/.  Второ, в Америките са намерени и обосновано датирани останки на древни хора от плейстоцена преди стотици хиляди години.

И аз съм чувала такива работи, но нищо не съм чела.
Има ли нещо сериозно написано по в-са за Хомо в миоцен?
Ето тук  една картинка  за датировката и разделянето от шимпанзето. Хубавото е че са дадани успоредно, т.е става ясно, че различни под-родове са живели успоредно известно време. Род Хомо има от 2 милиона години, но разните 'питеци' са от поне 5.

Последна редакция: пт, 23 дек 2011, 11:10 от 10 c's

# 102
  • Мнения: 1 129
Вярвам, че има други енергийни нива. Вярвам, че има други живи същества, различни от обикновения човек. Вярвам, че има стълбичка на духовна енергия, на която познатите човешки същества са на ниско стъпало. Звучи откачено, но го вярвам. Нямам определена визуална представа. Не мисля, че са зелени човевета с антенки, а просто по-висша форма на живот.

# 103
  • Мнения: 1 167
kamunyak  Peace Скри ми шапката.

Не вярвам в еволюцията, защото тя противоречи на закона на термодинамиката и на моите усещания като цяло.

То е ясно, че не сме сами....друго ми е по интересно, как така се е създало нещо, толкова неизмеримо, като вселената, от нищото?

А това за големия взрив ми е толкова нелепо. Нали, за да се взриви "нещо", то преди това е съществувало, откъде, какво го е заобикаляло?.....

# 104
  • Мнения: 4 812

Не вярвам в еволюцията, защото тя противоречи на закона на термодинамиката...

Я пак - на кой закон?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт