Парфюмни размисли и страсти - 147

  • 55 884
  • 726
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 1 210
Пиша с интернет преводач, че нямам бдс в офиса и ми е трудно да съм обстоятелствена, но ще опитам Simple Smile
Като постои ми напомня на капучино с ром и подправки, луксозна кожа и стая, в която е горял тамян (но не много скоро). Топъл е, подправков; кафето се долавя само в началото.
Почти сам сигурна, че ще ти допадне, да споделиш после Hug

# 106
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Хайде сега, моля, една от вас по желание  Hug, да опише Навегар и Навигатор за невежите (но пък любопитни) като мен.

Разнежена, точно така - Коромандел е по-красив на топло. Не лятото де, но не и при голям студ. Някакви пролетно-есенни температури са стихията му.

Нарочно не измих снощи Beyond Love. Не че и да бях направила опит, щях да успея да го унищожа. Преди малко станах (о, срам!) и още мирише от ръката ми. Туберозата има свойството да се зашива за кожата със ситен, кръстосан бод, все едно да се опиташ да разшиеш гоблен.

Последна редакция: чт, 29 дек 2011, 13:28 от Mims*

# 107
  • София
  • Мнения: 1 210
Хайде сега, моля, една от вас пожелание  Hug, да опише Навегар и Навигатор за невежите (но пък любопитни) като мен.

Разнежена, точно така - Коромандел е по-красив на топло. Не лятото де, но не и при голям студ. Някакви пролетно-есенни температури са стихията му.

Нарочно не измих снощи Beyond Love. Не че и да бях направила опит, щях да успея да го унищожа. Преди малко станах (о, срам!) и още мирише от ръката ми. Туберозата има свойството да се зашива за кожата със ситен, кръстосан бод, все едно да се опиташ да разшиеш гоблен.
Аз се наемам да опиша L'Eau du Navigateu (другия не познавам).
ето какво сам писала за него:

Ами от пирамидата във Фрагрантика не усетих лайм. Иначе е подправков, долових в началните нотки кафе, което няма в описанието  . Имаше нещо дръзко, дори мъжки силно в началото, но без да ме дразни. Появи се ром-плътен и сладък; джинджифила е едва доловим, тамянът е в базата  и заедно с рома го прави много топъл. Имах съмнения, че може да е твърде задушаващ, ако си се пръска на повече площ от китката, но сега, след около 2 часа, стана по-приглушен, въпреки че си е ясно доловим. Абе - влюбена съм 

Като постои ми напомня на капучино с ром и подправки, луксозна кожа и стая, в която е горял тамян (но не много скоро). Топъл е, подправков; кафето се долавя само в началото.

# 108
  • Мнения: 2 446
Rumik,в Навегар има лайм според пирамидата във фрагрантика,в Навегатора няма,затова и се бъркам като те чета.
В Навегар се усеща лайм и то хубаво,но не киселее,просто го прави прохладен,и кедъра, и анасона,и джинджифила са налице.Последния не е накъртваш,а само внася пикантност на аромата,рома го прави вкусен.Тамяна е като в проветрена стая,в която е горял.
Мимс,не се наемам да кажа дали е от твоите,честно,точно заради странната комбинация на лайм и ром,малко е като мохито,но с по-богат аромат,като на парфюм,а не като напитка.

# 109
  • София
  • Мнения: 1 210
да, първото описание беше когато ги обърках и се чудих какъв лайм са сложили като няма и намек за цитрус  Mr. Green

# 110
  • Мнения: 31 326
Момичета, моля някоя ако засече някъде тестер 35 мл. с пръскало на Коко Мадмоазел шанел чист парфюм моля да ми пише. Напръскала съм се сега с него и страшно ми харесва. Искам го отдавна, но тук се продава само във вариант 7.5 мл. с или без пръскало. Искам по-голямо количество от него, защото е божествен. Тестера със сигурност е 35 мл. Hug  bouquet

# 111
  • Мнения: 129
Силви, Vanille Absolument е новото име на Havana Vanille.

Мимс, в Навегар има силно присъствие на черен пипер. Свеж, дървесен, много му подхожда да го разхождат край морето. Не особено траен, поливам се с него, но не съм и забелязала да изчезва за 15 минути, както пишат някои. Не е от парфюмите, които поразяват, но аз много си го харесвам - трудно ми омръзва.
Навигатора е любим на моя приятелка, аз не мога да го нося. Кафе, подправки, ром. Усещам и нещо като изгоряло дърво.  Асоциацията ми е за секси мъж, леко небрежен, леко брадясал, запътил се към да се топне в морето, след като е нацепил дървата и запалил огъня...  Laughing  Чакай, че се отнесох...  Mr. Green

Мина фон Вангел, много ти благодаря.   bouquet Ще го поръчвам, едт е!

# 112
  • Мнения: 31 326
Пробвах новия парфюм Nilang 2011 Lalique. Много силен, сладък, плодово-цветен аромат с голямо преобладаване на плодовете. Хубав е и има прилика особено в първите моменти с Мис Диор Шери ЕДП, но без мухливостта и солеността на последния. Много сериозна трайност и плътен, силен шлейф. Цената му също е добра за нов парфюм и определено по-ниска от Диора. Lalique имат явно нови представители за България и вече могат да се намерят повечето им парфюми вк. най-новите за проби и покупка. Видях и сетове.
Пробвах отново и Encre Noir Pour Elle. Слаба работа е за мен.

# 113
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Благодаря ви  Hug, ориентирах се. Мисля, че повече би ми харесал Навегар.

Щом Vanille Absolument е новото име на Havana Vanille, Силви, грабвай бързо, прекрасен парфюм е!

# 114
  • Мнения: 348
Включвам се късно, но много благодаря на Натали за прекрасната тема и пожелание, дано хубавата орисия осени и парфюмопрохождащите Simple Smile На всички вас ,момичета, пожелавам една нова 2012 изпъбнена с трепетни емоции, провокирани или не от красиви аромати! Аз имах закъсняло коледно чудо. Във вторник тъкмо влизам вкъщи от летището, започваме да се суетим колко е студена къщата и тъкмо да събуем обувките и да хукнем да палим котлето-на вратата се звъни. Препоръчана пратка за мен, Килиънчетата пристигнаха сякаш в минутата, в която аз влязох у дома  Simple Smile

Вчера се разнесохме хуубаво с Back to Black. ЕДа, вече наистина съм убедена, че обожавам тютюн, но в този парфюм има няколко уловки за моя нос:
1. По -щадящо с количеството, аз се напръсках почти ``а ла маринската``(моите уважения към дамата, не се познаваме и използвам метафората, защото знам, че това е кодово название тук Simple Smile) Ами голяма грешка! Сладостта на меда веднага се напласти в синусите и не ми даде мира поне час, хубавото е, че бързо излязохме на студа и се поукроти звяра
2. Вишна има при мен, но е ясно изразена в първите 15-20 минути, след това остава тютюн и мед, който би могъл и да ме дразни, ако не съм в подходящото настроение, даже малко ми напомняше в един момент на омразния (мъничко хейт, простете) gucci by gucci, който преди два месеца ме удуши в безплодното ми търсене на медец. Към края на вечерта вече усещах по-скоро вишнева пурета, отколкото ясно изразен плод...
И все пак този парфюм остава едно от най-приятните усещания в мен от краткия ми парфюмен живот и винаги ще ми напомня за една чудесна вечер...съчета се прекрасно с десертното вино и  шоколадовата торта в края на вечеря, никога не ми се беше случвало да изпитам такава пълна хармония между обстановка, вкус и аромат  Simple Smile

Днес се запознах с Prelude to love и тук пък се убедих, че наистина не харесвам зелени аромати...а зелени аромати с цитруси е някакъв ужас...За мен това не е ирис, а нарязани стълба и листа на цветето, осакатили са го по един жесток, касапски начин и са натикали въпросните листа и стъбла в шишенцето и са ги задушили. Вече минаха три часа и от първоначалната ``хрупкавост`` на аромата е останала само миризмата на увяхващи цветя, точно на това ми ухае в момента и ми напомня на тъжната картина на ваза с клюмнали цветове...не знам какви са цитрусите, но тях почти не ги усещам, за добро или лошо...

# 115
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676

Интересно ми е дали някой е получил пробички от Ауд-овете?
Аз! ПОлучих два пауча, с 8 проби. Въпреки, че на картичката пише, че ми изпращат 10, във втория пауч са трите ауда. Не съм стигнала до тях, обаче. Давя се в момента с Love.  Sick
А аз завиждам ли, завиждам Embarassed

# 116
  • BG-DE
  • Мнения: 5 092
Денси, моля те, би ли казала къде могат да се пробват парфюмите на Лалик, Nilang 2011 ми е много интересен, а след твоето описание още повече ми се иска да го пробвам  Praynig

# 117
  • Мнения: 31 326
 Да аз ги открих в Леро. Предполагам, че ще ги има вече и на други места.

# 118
  • Мнения: 233
Мили, момичета, не пиша, но ви чета. Нат, страхотно замислена тема!Аз вярвам, че интересът ми към парфюмите няма да секне и колкото и нови неща да излизат - ще пробвам, ще оценявам  за себе си и изобщо няма да съм подвластна на чужди мнения- независимо дали са позитивни или негативни. Прфюмът, както всяко нещо в нашия изключително бързо развиващ се живот, върви напред, но към себе си. Според мен все повече ще се оценяват старите прфюми с качествените и подбрани съставки. Като виното. Като висшата мода. Като археологичеките находки, ако щете. Дори тук, в тази тема, се вижда, че не всичко може да се лансира. Или пък се лансира на различни нива, знам ли...Май има влак-парфюм за всеки пътник.За някои е луксозно превозно средство, с безброй удобства, задоволяващо висок вкус. За други - посредствено вагонче, само с най-нужното - седалка и прозорец. Може и без врата.Ама всички са доволни, нали?
Аз ще продължавам да проучвам непознати територии - все още ми куца познанието за парфюми с ириси. Искам много силно няколко неща (май 8 88 е на първо място в списъка), но не е задължително да ги сдобивам тук, сега, веднага. Както дойде. Вече се заформи форумска мания с Ботега Венета и въпреки, че по летищата, които обиколих наскоро, не я открих, се надявам да имам възможност да я понося известно време..., след време...
За себе си лично се надявам да успея да се разделя с много от ароматите, които тънат в забвения вкъщи - подобно на Мимс. Мъчно ще ми е, защото всеки ми носи хиляди спомени, но пък ми е по-криво като събират прах и забрава...
Не съм в София от известно време, ще се прибера чак на 2ри-3ти и тогава ще проверявам за плюшените торбички на Бай Килиън (леле, ако знае какво име му е излязло в БГ...).
И ако скоро не пиша - посрещнете новата година чисти, спокойни, уверени в силите си, здрави, обичани и непреклонно следващи мечтите си.
Коледата сякаш не я усетих (дори и неколкодневното уливане с Midnight Poison не помогна особено), но за новата година съм се приготвила с нови сили - плуване, масаж, сауна, самота, спокойствие, спане...

# 119
  • BG-DE
  • Мнения: 5 092
Много благодаря, Денси   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт