За коледуването- у вас идваха ли коледари?

  • 10 176
  • 88
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 916
Тайне,
гответе се за сурвакари на Нова година, значи.

    Идват, идват и тогава, но се мръщят на вафлите, бананите и портокалите, които им давам....

Е, да, искат левчета...

...Лошото е,че дори и с изключен звънец, така тичат и тропат по стълбите, че кучето се съдира да лае. А идват рано-рано, за да преварят другите от родата.

Ми освен да пуснеш кучето...

# 61
  • Мнения: 9 990
Mr. Green Аз за в миналото отговарям - края на осемдесетте, деветдесетте, докъм началото на новия век.
Утре ще питам бабет как е сега, но може и директно да я пропускат, де.
Стига бре, това дет го наричаш минало съвсем не е.Аз питам за Онова далечното минало, когато не е имало блокове, а хората са живеели в къщи.Когато дядо ти е бил дете и коледар.Не когато ти си била дете.

# 62
  • Мнения: 4 916
Mr. Green Аз за в миналото отговарям - края на осемдесетте, деветдесетте, докъм началото на новия век.
Утре ще питам бабет как е сега, но може и директно да я пропускат, де.
Стига бре, това дет го наричаш минало съвсем не е.Аз питам за Онова далечното минало, когато не е имало блокове, а хората са живеели в къщи.Когато дядо ти е бил дете и коледар.Не когато ти си била дете.


Тогаз със сигурност не е имало записване в читалището, а и хората не са били толлкова алиенирани.
Посрещали са всеки по празниците.

# 63
  • Мнения: 9 990
Ми аз затова казах-времената се менят, формата на съществуване също, къщи почти няма , че да тропат по вратите коледари.Всяко нещо с  времето си....

# 64
  • Мнения: 4 916
Обаче таквоз... не ми се иска моето дете да пропусне обичая с коледарите... Смятам да се запиша в читалището.

# 65
  • Мнения: 9 990
По негово време/на детето ти де/ може да има друг обичай, който е по-приложим де.Че и нужда от точно такъв обичай се е поизместила.Може да е зрелищен и нека да се разиграва театрално, за да има памет, но чак да преживявам тежко липсата му-няма как да стане, особено пък след като аз самата от ден първи на раждането ми до ден днешен-коледари не съм видяла Истински.Как детето ми да види.Ми няма как, просто такива вече няма.Разиграват се сценки, заучават се като стихове текстовете и така...

# 66
  • Мнения: 4 916
 Grinning Докато дойде време да го питам, ще са минали години в задължително записване в читалището по мое усмотрение.
Зрелищен или не, в първите години ще гледа каквото аз преценя, няма да има свой избор, завалийчето. Ще гледа коледари и пушек ще се вдига, дреме ми на мен дали се интересува. Егоизъм, какво да се прави.

# 67
  • Мнения: 71
При нас идваха Коледари на Бъдни вечер Simple Smile Не сме в някое затънтено селце, живеем в Айтос. Но е факт, че за първи път в живота си видях коледари на първата ми Коледа тук, на друго място не съм виждала.. Дори приятелят ми до преди 2 години всяка Коледа с момчетата от компанията бяха коледари, с носиите, гегите и всичко както си трябва Simple Smile Казва, че до сега това са му били най-забавните Коледи. Аз много харесвам тази традиция. Пяха ни песни за стопанина на къщата, след това за стопанката, за момчетата, за момичетата в дома .. Много интересно беше Simple Smile

# 68
  • София
  • Мнения: 30 147
Mr. Green Аз за в миналото отговарям - края на осемдесетте, деветдесетте, докъм началото на новия век.
Утре ще питам бабет как е сега, но може и директно да я пропускат, де.
Стига бре, това дет го наричаш минало съвсем не е.Аз питам за Онова далечното минало, когато не е имало блокове, а хората са живеели в къщи.Когато дядо ти е бил дете и коледар.Не когато ти си била дете.

 Тогаз със сигурност не е имало записване в читалището, а и хората не са били толлкова алиенирани.
Посрещали са всеки по празниците.


е, това ми е било чудно. Баба ми като разправя как всеки е бил добре дошъл по къщите и понякога са посрещали напълно непознати  Rolling Eyes

# 69
  • Мнения: 4 916
Mr. Green Аз за в миналото отговарям - края на осемдесетте, деветдесетте, докъм началото на новия век.
Утре ще питам бабет как е сега, но може и директно да я пропускат, де.
Стига бре, това дет го наричаш минало съвсем не е.Аз питам за Онова далечното минало, когато не е имало блокове, а хората са живеели в къщи.Когато дядо ти е бил дете и коледар.Не когато ти си била дете.

 Тогаз със сигурност не е имало записване в читалището, а и хората не са били толлкова алиенирани.
Посрещали са всеки по празниците.


е, това ми е било чудно. Баба ми като разправя как всеки е бил добре дошъл по къщите и понякога са посрещали напълно непознати  Rolling Eyes


Аз това го помня в къщата на баба ми. Който и да се спънеше пред портата, беше добре дошъл. Но бяха други времена както казах (понякога през нощта съм си забравяла колелото балканче опряно на оградата откъм улицата.) Вкл. коледари, сурвакарчета... това през 80-те и 90-те години.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 123
Здравейте момичета, преди четири години си купихме къща в село на 13 км. от центъра на Варна и откакто сме тук всяка Коледа имаме коледари, даже в по-ранните часове минават по-малките, а по-късно големите.

# 71
  • София
  • Мнения: 30 147
Здравейте момичета, преди четири години си купихме къща в село на 13 км. от центъра на Варна и откакто сме тук всяка Коледа имаме коледари, даже в по-ранните часове минават по-малките, а по-късно големите.

кое е това село, ако не е тайна?

# 72
  • Варна
  • Мнения: 123
Константиново, след Звездица, по пътя за Белослав

# 73
  • София
  • Мнения: 30 147
Константиново, след Звездица, по пътя за Белослав

тц, нямам познати там иначе другата година щях да ги посетя  Mr. Green

# 74
  • Варна
  • Мнения: 123
Догодина сте у дома значи, коледари, богата коледна трапеза, домашно червено вино, че и място за пренощуване има, ако сте с малки дечица и щерката ще е доволна  Peace

Общи условия

Активация на акаунт