Българската коледа

  • 6 627
  • 96
  •   1
Отговори
# 30
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Както всяка година , и тази , изпратих есемес-и.Не се и замислям, за нечестни интереси и тем подобни!Всеки сам преценява,дали да участва или -не!

# 31
  • Мнения: 2 510
Не се замислям къде отиват тези пари.
Дано поне малка част са по предназначение.
Жалко, че съществува Българска Коледа.
Бих се радвала, никой да няма нужда от такава Коледа.

# 32
  • Мнения: 1 310
И накрая,толкова много ли са за вас тези 1-2 лв за смс,че не бихте ги прежалили?/заради 20 ст ДДС/
Не знам на кого и за какво се караш, но онази вечер казаха, че Българската Коледа е събрала 18 млн. лева /не разбрах за какъв период от време/. Та, я само си помисли колко е ДДС-то на 18 млн. и пак питай! Въпросът, разбира се, е принципен, защото хем държавата няма възможност и един вид подпомагаме и нея, хем тя пък, видиш ли, нагло си взема и данъци от нашата помощ. Това е супер дразнещото. Иначе аз не прочетох тук някой да е казал, че заради 20 ст. няма да помогне.

# 33
  • Мнения: X
Кой каквото иска да прави.От моя джоб плащам 20 ст ДДС,не ми е непосилно голяма сума.
Явно за някои е по-лесно е да намерят 1000 причини,за да не дарят 2 лв,отколкото 1 причина,за да дарят.

# 34
  • Мнения: 8
Кой каквото иска да прави.От моя джоб плащам 20 ст ДДС,не ми е непосилно голяма сума.
Явно за някои е по-лесно е да намерят 1000 причини,за да не дарят 2 лв,отколкото 1 причина,за да дарят.


 Не сме длъжни да даряваме. Аз не искам, и не дарявам, не подкрепям политически акции с цел показност и трупане на дивиденти. Да даряват политиците и лекарите, те най-много крадат.

# 35
  • Мнения: X
Някой да е казал,че сте длъжни?!
Просто казваш,че не искаш и точка.
Не е нужно да убеждаваш останалите,че всичко е опорочено.

# 36
  • Мнения: 8
 Който има желание да дарява ще го прави, 1.20 не са много пари. Едва ли някой няма да дари, защото е прочел, че аз няма да дарявам.

# 37
  • Мнения: X
На всеки му е ясно,че ще има откраднати пари и т.н
Но мисълта,че все пак една част от парите ще помогнат на някое болно дете е достатъчна.
Поне за мен.

# 38
  • Мнения: 5 710
Не харесвам Българската коледа, защото човек, който трябва да е част от решението ( с властта, която му е гласувана от хората) се явява патрон на една напълно неправителствена по своята природа кауза , и остава част от проблема.
Не виждам Президента, като благотворител, а като реформатор.
Ако зад Българската коледа стояха например Save the children,  с радост бих я подкрепила
Но ми се струва абсурдно хора, от които очаквам да решават проблемите с инструментите на властта, да подават топката на хората. Какъв е смисъла да имаш държавна и полическа власт в ръцете си, след като ще очакваш хората да даряват левчета, за да спасяват дечица.

Наскоро прегледахй една кампания на БЧК, където са се наредили мастити дарители като Дънкин Донътс, и прочие и някъде там сред множеството се мъдри и логото на Народното събрание. Абсурдно е.

# 39
  • Мнения: 4 300
Звучи логично, но реално президентът първо няма касателство със здравната реформа и изобщо здравеопазването, и второ, не е световен прецедент участието на държ. глава в благотворителност.
Друг е въпросът за дарителството и доброволчеството у нас, по какъв начин се развиват, съществуват, кой и как участва и т.н.

# 40
  • Мнения: 5 710
Звучи логично, но реално президентът първо няма касателство със здравната реформа и изобщо здравеопазването,

Редактирам се, защото проверих дали има законодателна инициатива - няма / всъщност може само когато става дума за Конституцията/. Но може да налага вето ( което е пак инструмент). Достатъчно е да му се работи, а не да се изживява, като свещена крава , за да е реален участник във властта.
Това е легенда, че е представителна фигура, защото на Първанов му беше по-лесно да си кара така.

Последна редакция: пн, 26 дек 2011, 23:54 от 10 c's

# 41
  • Мнения: 4 300
Предполагам, че личността на Г.Първанов ти е неприятна, но извън нея ( може и да греша) ми се струва, че е нереалистично да се очаква от президента ни да започне законодателна инициатива в здравеопазването, която да доведе до такова състояние на нещата, че да няма нужда от благотворителност.

# 42
  • Мнения: 1 788
... Но ми се струва абсурдно хора, от които очаквам да решават проблемите с инструментите на властта, да подават топката на хората. Какъв е смисъла да имаш държавна и полическа власт в ръцете си, след като ще очакваш хората да даряват левчета, за да спасяват дечица. ...

Точно така мисля и аз!
Не, че не съм пращала sms. Но някак си е много двулично, толкова огромна част да се прибира от държавата.

Президентът може да инициира законодателни промени когато си поиска. Достатъчно е да му се работи, а не да се изживява, като свещена крава , за да е реален участник във властта.
...

 Peace

# 43
  • Мнения: 5 710
Не ми е симпатичен, защото е безполезен.
Иначе, президентската институция си има екип, може да налага вето на закони, с което да привлича вниманието на обществеността, има си хора в СЕМ, във Върховния съд, в УС на БНБ. Изобщо не е някаква пионка, която реже ленти и произнася скучни речи на Нова Година.  Може да инициира каквито си иска дебати също така.
Директно не може да подпише една или друга реформа, но може да е някакъв коректив., което не е малко.

Просто затова има неправителствен сектор, власт и т.н разделения. Защото всяко има своята роля в обществото, така че хората да не се объркват кой за какво служи
Бойко Борисов преди години докато беше главен секретар, се изживяваше, като държавен и му минаваше номера, и виж докъде я докара
У нас има достатъчно добре развит НПО сектор, за да има нужда и Президента да събира пари с СМС-и.

# 44
  • Мнения: 153
  Благодарение на Българската коледа детето ми се сдоби с количка, която закупих за 3600 лв. Подпомогнаха ни с две хиляди. Доста усилия ми струваше да досъбера разликата, а заплатата би ми стигнала едва за два, три аксесора към нея. Ето един отчет за пътя на малка част от събраните средства.
  

Общи условия

Активация на акаунт