Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 363
Джемма, права си, че това, на което в България се казва "руска салата", не е руска салата. и само толкова.
изобщо не може да се говори вече, че става дума за вариации на някакъв оригинал, защото това ястие е толкова популярно от десетки години в България, че на практика се е превърнало в някаква нашенска си рецепта.
така че, рецептите, които ние даваме тук, са си дефакто оригинални, спрямо нашенската... ако ме разбираш.
а какво разбират руснаците под салат оливье или винегрет е нещо съвсем друго и също много вкусно, разбира се!

в тая връзка, наскоро гледах един руски сайт за международна кухня - какво беше изумлението ми, когато видях в раздел "чешка кухня" рецепта за "шопский салат"!!! естествено, и рецептата не беше нашата...
мисля, че с чехите и шопската салата се е случило същото, както с българите и руската салата Simple Smile

колкото до киселата ябълка, чудесна идея, и аз слагам понякога на майонезени салати, които се нуждаят от освежаване на вкуса. ако правиш руската салата с варени зеленчуци, тя ще е просто задължителна, но ако морковите и краставичките са от кисело-солена туршия, няма нужда и тя ще се загуби като вкус.

Последна редакция: пн, 02 яну 2006, 19:08 от jam

# 16
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
АЗ слагам равни количества майонеза и кисело мялко. Изобщо не е тежка.
и аз винаги слагам кисело мляко и обикновена майонеза- от тая на "Краси", ако пък добавиш и малко сметана и става много пухкава  Wink

# 17
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Е, аз също правя моя си модификация на салатата, краставичките са ми мариновани, а моркови не слагам на салатата- не обичам, особено от трушия- някаква отварат се получава, и шпековия салам в руската салата за мен е някаква перверзия. Или шунка или сварено пилешко месо слагам ( то месото си е в оригиналната рецепта, а не колбас Laughing)Та така, без моркови и с киселичка ябълка е добре за мен. Но и гостите ми я харесват.Но на вкус и цвет...

# 18
  • Мнения: 373
А моята малка тайна е майонеза + малко кис. мляко + малко от марината на краставичките!

Народа буквално я прехвалва, ама май при всичките ни е така Joy

# 19
  • Мнения: 1 999
Руската салата предпочитам аз да си я направя и става много по-вкусна от тази на Кенар. Grinning Тя моята не е точно руска, защото слагам освен стандартните продукти и царевица, нарязани на ситно маслини и гъби.  chef

# 20
  • Варна
  • Мнения: 4 969
АЗ слагам равни количества майонеза и кисело мялко. Изобщо не е тежка.

подкрепям Peaceна мен пък купената ми е много водниста някак си Sick

# 21
  • Мнения: 6 472
Аз също слагам кисело мляко, защото само с майонеза ми е доста тежка. В моя вариант, както и при Джема има мъничка ябълка, но има и варени моркови. Пробвах и с мариновани моркови, но нещо не ми допадна. Ако изобщо слагам колбас това е шунка, а не саламчета тип кучешка радост Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 8 283
Момичета, здравейте!

Кажете ми - защо купената руска салата е по-свежа, по-вкусна от моята.  Confused
...

Това просто не е за вярване...
Най-малкото е безобразно нарязана, разварена, катофена, мазна и няма гаранция какво са слагали.

Ето моята рецепта.
Майонеза "Краси"/Олинеза "Тапезна"/Майонеза на Бойчиновци.
Всички продукти нарязани на еднакви кубчета, малко по-малки от зърната на граха.
Картофите се режат докато не са още топли.
Целта ми е да е по-сухичка.

# 23
  • Мнения: 515
опитай следващия път да сложиш и кисело мляко 2% в зависимост от количеството руска салата която приготвяш. Аз на 2 кг картофи, слагам 2 майонези краси, 1 буркан дом.кис.краставички, 1 консерва грах, 2 твърдо сварени яйца целите и нарязани на ситно и моркови - 2-3 големи + кренвирши кен - 3 бр. Варира количеството според вкусовете на ядящите. Имам огромен успех на празници с тази рецепта.

но за да стане по-лека салатата винаги ДОБАВЯМ КИСЕЛО МЛЯКО

ПС: малко късно се включвам, но "развален " телефон е по-добре от никакъв телефон eat

Последна редакция: пт, 06 яну 2006, 18:57 от nad

# 24
  • Мнения: 310
Освен майонезата(ние слагаме домашна) ,киселото мляко,
картофите,морковите,граха,киселите краставички,колбаса
ние слагаме и една ябълка-всичко много ситно нарязано.
Винаги става много вкусна и свежа.

Никога не съм слагала ябълка,но смятам да пробвам.Как да я нарежа?(в смисъл дали ситно и ли по някакъв по-специален начин)

# 25
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
нарежи я на мънички кубченца, но не я стържи

# 26
  • Мнения: 310
нарежи я на мънички кубченца, но не я стържи

 newsm10

# 27
  • Мнения: 993
Е, аз също правя моя си модификация на салатата, краставичките са ми мариновани, а моркови не слагам на салатата- не обичам, особено от трушия- някаква отварат се получава, и шпековия салам в руската салата за мен е някаква перверзия. Или шунка или сварено пилешко месо слагам ( то месото си е в оригиналната рецепта, а не колбас Laughing)Та така, без моркови и с киселичка ябълка е добре за мен. Но и гостите ми я харесват.Но на вкус и цвет...

Джема, а какво пилешко използваш - бяло или тъмно месо? Ако не те затруднява, дай оригиналната рецепта, моля.

# 28
  • Мнения: 1 464
Вергилия,ти си се объркала нещо LaughingКаквото и да измайсториш вкъщи ще е по-хубаво от тоя буламач-руска салата на Кенар Sick
Аз я правя с картофи,варени моркови/но не преварени/,грах ,кисели краставички,шунка или сварено пилешко месо и ябълка на малки кубчета.Омешвам с майонеза+кисело мляко и става супер.Всъщност ябълка слагам на повечето салати с майонеза WinkНа нова година се събирахме с едни приятели,аз готвих но се събирахме у тях и те трябваше да направят руска салата и да наредят мезетата.Купили руска на Кенар и нарязали луканака вътре/щото нямали кренвирши/такъв беше отговорът... #Crazyе по-голяма гадост не бях яла Sick

# 29
  • Мнения: 310
Кенар правят хубава Снежанка.Другите им салати са  Sick.За готовите им храни си нямам и представа.
Някой пробвал ли ги е?  chef

Общи условия

Активация на акаунт