Любители на котки тема 57

  • 36 830
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 832
Леона много прилича на моята Леа.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 840
Да, много, наистина Heart Eyes Heart Eyes
Че и по име. Joy

# 32
  • на морето
  • Мнения: 103
Благодарности за новата темичка ! Нели , Таня     bouquet Hug Heart Eyes Чудесен екип !

Аз съм приготвила данък във вид на клипче ,обаче "Хюстън има проблем" .Тъй като ползвам интернет само в службата / което обяснява периодичните ми появи и налагащото се наваксване /  , сървърът тук не отваря и не качва видиофайлове  в интернет. Това налага качването им като прикачени в докс и след малко ще постна линкове да си ги дръпнете .

Но преди това , за пореден път да наваксам набързо с някои постове от предишната тема . Шъ мЪ прощавате , нали  Rolling Eyes Embarassed

Първо ми се иска от все сърце да благодаря на Еладин и Котьо за прекрасния коледен подарък -видях ги моите диванета на снимките и си ги извадих .Получи се едно скромно ,спретнато албумче  Laughing Прекрасни сте ,момичета - бъдете живи и здрави !


Леи - искренно съжалявам за котето  Praynig Cry напълно те разбирам ./между нас да си остане , но и аз не съм лишена от подобни грехове , които още ме свиват под лъжичката /
 
 Сега , ако наистина още искаш рижо коте и не си си намерила мога да ти предложа моя Джипси .И без това ги бях нарочила за даване мъниците , ама още ми са свидни и ми е трудно да се разделим -като знам от какви мръвчици ги поехме с Лора ... Другите я знаят , ама за тебе накратко - началото на септември ми врещя цяла вечер под прозореца в службата и на тръгване през нощта го намерих затрупан с камъни под една кутия -на възраст  около месец. Лора -кучето ми моментално го осинови и него .В момента вече доста е пораснал личи си ,че ще стане едър и висок  , абе голям котарак. По-палавичък е , малко нахалничък и гласовит, проси си от всичко , катери се по шкафовете  и умивалника , дори се пробва да ги отваря ,гледайки батко си Джими . Абе , с една дума - джипси - отговаря си на името и произхода . Има хигиени навици .Те , малките първи започнаха да ползват закритата тоалетна -акселерацията си казва думата и при тях .
Не е ваксиниран , но е обезпаразитен . Когато го смъмря за накоя беличка , вместо да се стресне или скрие се обръща към мен и ляга по гръб -вирва лапички и оголва коремчето .Врътка се насам -натам и ме гледа в очите .Или  конкурира марката на "PUMA" Mr. Green Mr. Green
Знам , че съм далече /Б-с/ , но пък имам роднини в Русе -ако се наложи да ти го доведа  ще им направя еднодневно посещение  стига времето да позволи , че като знам какви виелици и "кучи студове" стават там ooooh! ooooh! ooooh!... От толкова много твои постове  ,мисля че мога да ти го поверя , стига ти да решиш .  

Бутински , радвам се , че всичко е минало успешно !Не е толкова фатално , че си е харесал мивката за тоалетна .Имала съм и такива екземпляри .Дори и сега Лиса като  я хване музата и си чишка в кухненската мивка .Че някои мъници май се пробват вече да я копират .Тя , между другото също се научи от по -стари  индивидикато ги наблюдаваше преди години . Може и да има значение мириса , но принципно всички канализационни прибори са конструирани като сифон със воден затвор именно по тази причина -да не се допуска да влиза миризма от канализацията . Ако не ви притеснява -оставете го за сега .Може и да му мине мерака .  А за зариването на паничките - и аз наблюдавам подобни дейности ...
А колкото до това , че не може да възприемеш записа на гласа си - така е ,защото не си свикнала да го чуваш от страни .В службата преди ползвахме радиостанция , и при по -дълга ретранслация се ползваше "ехо-ефект" - в началото не можех да възприема , че това ми е гласа , но после се свиква .

Добре дошли на всички нови писанки , писанковци и техните мамчета !  Hug Hug Hug Hug

Кикаха - какво става с "паричката " на гърба на котето ? Като прочетох ,че момичетата дават и обяснение за нея като резултата от повече инжекции на това място си спомних  за Джими -когато беше  отровен - със седмици му слагахме инжекции и се получи един голям срупей -после падна , но там не порасна козина .Сега не се вижда по снимките , но като му разровя в гривата и петното лъсва -по -голямо е от левче . Ще го снимам да ти го покажа .

Валка , хич да не ти пука от мнението на хората -"..гнусни" били двете си писета - Що не си гледат работата  #Cussing out #Cussing out #Cussing out А какво да кажем с моите ...няколко по 2 .... Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Танче - твоето"  змейче " е героя на темата - заслужи си го .Честито !  Пумба е индивид , който наистина заслужава едно много обстойно проучване , не само като поведение , а и като психика .Нека сега да мине "обезтопчаването " и ще видим как ще тръгнат нещата .А тва за миризмата -имах такава котка , много обичаще да се навре под мишниците ми или пак там да завре носле на някоя съблечена дрешка .Точно все едно се дрогираше ... Сега щерка й я избива отвреме на време подобен мерак.
Прочетох няколко мнения ,че това е заради големия брой котки с които е бил , че трябвало да се бори за оцеляване и т.н. Не искам да влизам в спор - момичетата са писали от опит и наблюдение , но и от моя опит и наблюдение ми се ще да споделя някои неща .
Казваш , че 9 са били големите котки - ако са били всички женски , и всяка да е имала по 4 котета -ето ти 36 малки .Бройката ,дето се казва -излиза . Сега .... не съм стигала до подобни "стада" на едно място и по едно и също време , обаче при повече котета на различна възраст  между 1 и 3 месеца се наблюдават доста грубички игри .За храненето не коментирам - винаги , ама винаги когато е имало малки и са отивали да ядат всички големи при мене са отстъпвали , дори и големите мъжкари .Първо са се нахранвали децата и чак тогава са почвали големите .Принцип . Но когато децата са повече  ,естествено е по -големите и по силните да надделяват и да изтласкват по малките .То , дори и като сучат още е така -по -малките и слабите ги избутват , ако ще и да си имат определена за тях цицка . Та , с една дума борба може и да е имало , но чак пък такива зверства и жестокости .... Thinking не мисля , че биха се допуснали .
 От личен опит ,пак , мога да кажа ,че сам човек може да поеме и да отделя необходимото внимание на не повече от 5- 6 котки .Това е просто предел . До 3-4 , максимум 5  е според мене оптимална бройка .Въпреки , че аз съм си "самонадскочила лимита " почти 2 пъти ,включвайки и мъниците , които вече вървят към тинейджърство ; бих казала , че след оптималната бройка нещата търгват на самотек. Реално ,може да се обърне по -голямо внимане само на някои от котетата , затова вниманието трябва да се редува -веднъж на едни , после на други .При такава обстановка , някои котета израстват наистина не 100% социализирани . Това ,обаче , е по -скоро до характер .Колкото и да ти се иска да обърнеш внимание на всички едновременно има някои , които се бутат и търсят комуникация с човека  повече от други  и те естествено получават повече .Другите започват постепенно "да си отстъпват реда  за гушкане " и ...така . Просто се получава неусетно ...уж гледаш всички да са "под един знаменател" , а изведъж се получават различни характери и взаимоотношения . Например - когато се родиха преди година и половина Пипи и Бубка , аз , като пристръстен към по - тъмните краски ,а и към първородните бебета  имах по - така ... Mr. Green отношение към Бубка .Пипи беше по-пасивна , по -необщителна  като малка .Обаче с възрастта нещата се промениха . От месеци  все повече заприличва на "родата си " по майчина линия - гушлива , кротка , социална ; даже приласкава мъниците , гушка ги ,ближе ги  а-ха и да вземе да ги кърми . Търси компанията ми ,държи да спи много близо до мене , т.е. откоре ми или до възглавницата ...Бубка , пък точно обратното - кара си самостоятелно . Може да дойде да каже "здрасти " ,  но само ако е на кеф. Спи на леглото , но в диагоналния му край - самичка . Не ме питайте какви гонитби бяха когато беше болна , за да й сложа инжекцията .То беше вой , то беше ужас .... Забрави изобщо да дойде ако я извикаш , за разлика от Джими , Джони , мъниците , че и сестра й дори .Пипи също бяга и се крие , но само ако усети ,че ще се дават обезпаразитяващи .  
А  като погледнеш и двете са израстнали  с почти еднакво отношение и внимание към тях .
Та накратко казано , може наистина животинчето да има принципен поведенчести или психически проблем .
Когато , живот и здраве , заведеш на доктор Пумба , помоли да му пуснат и едни общи изследвания , поне да елиминираш момента с евентуална инфекция на бъбреците и пикочните пътища заради честото чишкане .
Колкото до другото , евентуален психичен проблем ...не знам какможе да се открие и диагностицира при котки .Ако се обърна назад във времето , имахе една котарана - Шана се казваше , която като че имаше нещо не съвсем наред в поведението си . Не е падала от никъде /поне аз не знам / , не е била бита , гонена , наранявана и т.н .Обаче имаще периодично едни малко шантави изблици .Първо -легнем си вечер .При мене - поне 2-3 маци .Дойде и тя , примъкне се под завивката гушне се , замърка  и по едно време , без никаква причина скача , набива най -близко лежащата , разгонва всички и накрая  тя се изнася от леглото . Тя , първа държеше да пие вода от чешмата .Имаше неудържимо привличане към течаща или капеща вода .Чакаше с часове капката да падне ,за да я плесне с лапа .Спеше на умивалника .Там почна и да си върше работата .Беше като обсебена . С годините започнах да наблюдавам , периодично повтарящи се тикове . Уж се пощи по гърба -придъвква ,придъвква с уста , обаче това го прави във въздуха . Изобщо не е захапала козината си .Все едно пощеше нещо въображаемо .Или пък се опитваше да отстрани нещо въображаемо .Както си стои спокойно и изведнъж се врътне да сдъвче нещо на левия си хълбок . А там няма нищо , и после пак , и пак .И отново челюстите само във въздуха щракат . Така няколко пъти и после , спокойна , все едно нищо не е станало . Странна беше Шанито . Доколкото си спомням нямаше и кой знае какъв майчин инстинкт -обикновенно си пробутваше бебетата на други  да ги гледат . А и нямаше  много поколения . Почина от бъбречна недостатъчност  преди поне 5-6 години . Друга котко с подобно странно поведение не съм имала .

рс : Отново се улях с дългия пост .
Дано ви хареса клипчето , как Лора и Симба се закачат . http://dox.bg/files/dw?a=603f97dd7f

Последна редакция: вт, 27 дек 2011, 19:55 от asha

# 33
  • Мнения: 5 832
Скоро ще станат две години откакто не съм я виждала Cry Странно е как човек се привързва толкова бързо към някое животно, а след това не може да го забрави с години.

# 34
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 216
Какви снимки сте пуснали, мечта. Да са ви живи и здрави котетата Hug

Теди,
горяха ли ти ушите по Коледа Grinning, през час съм те мислила как си лежиш на топличко  и около тебе котешката дружина мърка.

# 35
  • Мнения: 4 116
Какви снимки сте пуснали, мечта. Да са ви живи и здрави котетата Hug

Теди,
горяха ли ти ушите по Коледа Grinning, през час съм те мислила как си лежиш на топличко  и около тебе котешката дружина мърка.



Горяха, горяха  Laughing Ама верно се размазах от кеф. В началото бяха едни стресирани, не ме познаха, стояха като гипсирани, а и нали са дворни котки, не ги пускат вкъщи, та им беше странно като ги наместих на леглото. Но бързичко свикнаха на хубавото и почнаха да ме следват като кученца и сами да си влизат вкъщи. Сега майка как ще ги отучва не знам.

# 36
  • Мнения: 431
Момичета, ние сега се връщаме от ветеринар - в миналата тема ми казаха, че Миша е със съмнения за херния, но сега като я опипа и другият доктор се установи, че е просто мастно образуване, защото сме дебели Simple Smile  Embarassed
Олекна ми! Горкото животно пък много се стресира от 2 посещения на вет, ама... важното е да е добре  Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 2 510
Аз записах час за утре в 10 часа за кастрация на Рижко.
Ох, хем ме е страх, хем не зная дали съм права.
Имаше малък питбул който го транспортират за Русе като "колетна" пратка.

# 38
  • Мнения: 2 237
Здравейте на всички хора и котчици, радвам се да ви видя  Hug
Напоследък не пиша, но редовно ви чета. Някак си след като почнаха проблемите с любимия и нетърпимостта му към Шарина.....ми се отщя да пиша.  Tired Нещата са си горе-долу същите. Все така не я търпи, но поне засега стиска зъби. Не подминава случай да я шляпне, подритне или да и викне. Не че понякога не си го заслужава де......Не я наранява да я заболи, но самото му отношение ми е болно Sad. Но нищо не мога да направя, човека не обича котки и не разбира моята възхита от тях.....Дразни се дори когато я гушкам и целувам, казва че моето не било нормално.....За сега стиска зъби и гледа да стои далече от нея. Има и рядки моменти в които и се радва, но рядки. Самата Шарина напоследък стана един бяс........ ooooh! Само търчи и се катери навсякъде, бута предмети от лавиците ми, бута чаши от барплота, храна от масата. Ах, да - масата ! Диването се качва редовно на масата, краде храна и я разнася из целия апартамент. Оня ден изчистих основно, блъсках се цял ден ама всичко светна. И точно седнах......ама на масата имало малко парче питка. Та нашият дивеч се качил на масата, взел си питката и ми нарони целия изчистен апартамент  #Cussing out Е разплаках се. Какво ли не опитахме, гонене, викане, вода....всичко. Не помага. Качва се на масата като първия пич и не и пука. Може да преди малко да е била в тоалетната, и после хоп - на масата. Еми специално за това го подкрепям любимия, тука си е прав да я пошляпва.......И на мебелите като се покатери, бута с лапите всичко де що види, заварвала съм цялата секция на земята - книгите, картички, вази, украси...бе каквото има. Отдавам го на хормоните и се надявам като се кастрира да кротне. Иначе като се набеснее ляга и става най-милото гушкаво коте. Всяка нощ спи гушната в мен и обгърнала ме с лапички.  Днес и дадох хапче против глисти, но малко го разлях (давам го разтворено с вода), но няма да взимам друга доа. Колкото - толкова. Ветеринаря каза, че след като вече е на 6 месеца спокойно след месец-два може да я кастрира. За "скромната" сума от 80 лв  ooooh!. Та така. Гледаме се ние, става все по-красива и мека котка, но дано нещата с неприязанта на милото се оправят. Че е много трудно така  Confused
Благодаря много на който ми е сложил снимка на Шарина на първата страничка !  Hug Аз и втеринаря знам кой е - д-р Ивайло Петров - Втеринарна амбулатория, Студентски град.
Плащам и едно малко данъче с две снимки от телефон:





До скоро на всички и весела и успешна нова година !!!!  Heart Eyes

# 39
  • София
  • Мнения: 13
Това не е мойто коте, но ми хареса. И аз си падам по жълтурковци, но ...

# 40
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 216
Аз записах час за утре в 10 часа за кастрация на Рижко.

Ще ти/му стискам палци.

# 41
  • Мнения: X
Ще му мине като на куче на Рижко.
Е, мен още ме спрягат вкъщи като жестоката скопителка на нищо неподозиращи котараци..., но да се надяваме, че е за добро.

# 42
  • Мнения: 0
здравейте искам да попитам колко струва вътрешното обезпаразитяване на котараците и ваксините горе долу към колко пари струват.

# 43
  • Мнения: X
За ваксина съм плащала някъде 23 лв, а за пастичката против глисти, 2,50 - 5 лв.

# 44
  • Мнения: 5 832
blizna4e, много лошо така с приятеля ти Sad Моя се шегува, че щял да даде на Пумба Ред Бул, понеже давал крила и да му отвори прозореца, но само се майтапи, иначе си го обича. Знам какво е да се разправяш с човек, който не обича животни, имала съм такива случаи и единия беше с майка ми. Ама не е хубаво така да я шляпа без причина. Не знам каква ви е ситуацията, ти ли живееш при него, той при теб, или заедно сте някъде, но не е хубаво така да я тормози.
Стискаме палци на Рижко и го чакаме да разкаже на Пумба колко е готино да си без топчета Laughing

Общи условия

Активация на акаунт