Любители на котки тема 57

  • 36 997
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 134
Снежа63 Изобщо не разбирам защо са ти го дали толкова рано?!
Когато кастрираха Томас дъщеря ми го беше завела преди обяд и й бяха казали, че може да отиде да си го вземе не по-рано от 16 ч. следобед. Поне 6 часа е бил в клиниката за кастрирането и наблюдението след това. Тя си го беше взела почти напълно излязъл от упойката. Мисля че твоите лекари просто са гледали час по-скоро да ви разкарат. Явно нямат условия за дори и краткотраен престой на животните. Ами то все едно да оперират човек и директно от операционната да го изпратят да си лежи в къщи! Възмутена съм! Ние със Силвестърчо стискаме палци и лапи и на теб, и на Рижко! Hug

tanch  моят Силвестър е изключително силен и е много страхлив. През 10-те години в които се гледаме сме стъпили при ветеринар 2 или 3 пъти. Докато беше по-малък обличах яке и върху него яке без ръкави, като мушвах котарака между двете и така ходехме по улиците прегърнати. От както си стана 6 кила и отгоре, не рискувам да го изпусна по улиците и се организираме 3 души в къщи да го напъхаме в един голям сак. Още не се научил да отваря циповете и така се носим до вета.

Последна редакция: чт, 29 дек 2011, 16:15 от profesorkata_1

# 76
  • Мнения: 2 510
Не зная защо. Помещенията не са малки. Имаше и клетка и са добре оборудвани и поддържани чисти.
Още вчера ни казаха, че като отидем в 10 в 12 ще си го прибера. В 12 не бяха свършили и си го прибрах към 13.

# 77
  • Мнения: 5 832
Смени си клиниката, тези са пълни идиоти. Как може да излезе от операция и веднага да ти го дадат Shocked И да се плашиш какво става, понеже не знаеш нормално ли е. Да не говорим, че и Рижко сигурно е стресиран много и дезориентиран, понеже си го разнасяла още под упойка.

# 78
  • Мнения: 154
И за мен не е нормално да ти го дадат толкова рано.Когато кастрирахме Бекс, го заведохме в 10 часа и си го прибрахме в 16 часа буден.
Момичета Бекс е с конюнктивит, на 26.12 мъжа ми обиколи цял Бургас да търси ветеринар, защото нашата ветка работеше до 14 часа и я изтървахме.На 27.12 щяхме да пътуваме,но преди да тръгнем го заведохме на лекар и му изписаха едни капки, които трябва да капя през 2 часа първия ден.Голяма борба пада.Разпитах ветката за кастрация на малкия,който февруари ще е на 5 месеца,но тя ми отказа с довода,че пикочните канали не били развити и може да получи усложнения по-късно.Сега съм в чуденка какво да правя?
Иначе момчетата са добре,цели са след два дена сами.

# 79
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 134
Миналата седмица слизайки от радиатора Сисо си закачи зверски нокът на едната задна лапа. Шурна кръв явно го беше буквално изкъртил. Самичка в къщи можех единствено да почистя лапата с намокрена кърпичка. Докладвах за случилото се на малката щерка, че няма как да го скрия, и сега като се прибраха за Коледа веднага се организирахме тричките. Още на втория опит успяхме да го напъхаме в големия сак, а в малкия се оказа че изобщо не може да се събере. Пораснал е още на мама сладура!  Hug Ветеринарят /около 110 кг българин/ като видя как се огъвам от тежестта на една страна носейки сака, викна да влезе и помощника си /120 кг/ и още едно момиче, което работи там. Та дружно държейки го аз, голямата щерка, ветеринарят, помощникът и момичето, му ... изрязахме ноктите.  Joy
Нараненото си било тръгнало да зараства. Впрочем той беше толкова уплашен, че там не смееше да мръдне. Като го пуснахме от сака в къщи злобно ни изсъска с набухната опашка и отиде да се скрие да си дооправи сам педикюра.  hahaha

# 80
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 298
Направи на Бекс чайче от лайка и почиствай невероятните му очи докато намерите ветеринар.

# 81
  • Мнения: 154
Котьо, ние ветеринар намерихме изписа му капки и с лайка промивам, сега пак ще слагам капки в 17 часа.Дано Сони да не се зарази,че вечно са двамата.

# 82
  • Мнения: 2 510
За мен като чета тук, също не е нормално.
Навремето, когато имах куче го водих на друго място. Там обстановката по не беше добра. Казаха ми, че тази клиника е много по- добра. Човекът от който взех Рижко също потвърди.
Държаха се много учтиво и към него, но не ги знам като специалисти.
Рижко вече става, опитва се да ходи и да си стигне до тоалетната, но не може.
Като го взема си забива ноктите в мен. Явно го е страх, че не може да пази равновесие.

# 83
  • Мнения: 616
А как се справяте с храненето след кастриране. В смисъл, че моят започна да пълнее, въпреки че храната му е за кастриранr и light. Купичката му стои наистина по цял ден, докато сме на работа, но той и без това спи тогава. Яде нощно време. Дали да му засичам някакъв грамаж? Освен тове след кастрирането между задните крачета кожата му увисна. Сега не е толкова атлетичен.


Заради пълната купичка е, на опаковката с храна трябва да е указано за точно тази какви са дозите, следваш дозата и разпределяш на хранения. Някой котараци с апо-лакоми от други  и не могат да се оставят с пълна купичка постоянно. Увисването на кожата сме го коментирали, не е от кастрацията и е нормално, ако е само кожа. Ако е тлъстинка - изпразни купата!

gerche глупости са това за пикочните канали, с извинение. Моите котараци са кастрирани на 2 месеца от приюта, е пишат си нормално  Laughing С Дидитка често коментираме, че в Щатите поне ранната кастрация е съвсем стандартна практика, изисква се само котето да е над 1 кг. тегло (обикновено около 1.5м-2м). И си растат нормално котките. Докато в България повечето ветове предпочитат като че ли да е след 6 м, като се срещат все още  и нелепици от сорта на 'трябва да мине първо разгонване' или 'трябва да роди веднъж". Няма научно обоснована причина, но ако вета не се чувства комфортно да оперира младо животно, не бих настоявала, заради липсата на опит. И все пак около 6тия месец е хубаво да се мисли вече, за да се хване преди първото разгонване, риска от някой заболявания намалява така.
Неприятно е това с капенето в очетата, да се оправя бързо Бекс!

Снежа63 съжалявам за неприятните емоции! Бързо да си стъпва на краката, страшното е минало, сега само малко ще е позамаян.

tanch зора е вкъщи да си го пъхнете в клетката за пренасяне, оттам нататък не е толкова страшно, ако вета е предупреден, да не стане така да отвори клетката и да му се метне на лицето  Laughing Могат да го боцнат през решетката на клетката, а и газ могат да му пуснат. Поне аз това знам от ветове тук които работят с диви животни.

# 84
  • Мнения: 5 832
Нямам проблем да го сложа в чантата ( ние не сме с клетка, а с транспортна чанта с решетъчна вратичка ). Има ли значение на кое място ще му боцнат успокоителното, или важното е да го боцнат някъде? Преди месец се местихме и го пренесохме без проблем, само в колата мяукаше жално и после беше малко ошашавен като го пуснахме, понеже не намерих чантата му и го пренесохме в сак, та не виждаше нищо по време на пътуването. После естествено се изпика на сака в знак на протест Laughing Вече съм сигурна, че маркира, което ме успокоява, че рязането на топчетата ще свърши работа. Вдига опашката и стреля, като преди това е подушил мишената. Ама аз вече го усещам и го секвам в повечето случаи. Още малко остана и кошмарът ми ще свърши. А иначе едно време като имахме котарак и аз давах хапчета и помагаха много, но съм чувала след това, че са вредни. Иначе се даваше три поредни дни и после спираш за 10 дни и пак.

# 85
  • Мнения: 2 510
Рижко е вече доста по- добре. Ходи, но малко залита. Така се бях изплашила.
Сега да кажа нещо хубаво.
В клиниката го харесаха, казаха, че е много хубав, по- хубав от много породисти котета.

# 86
  • Мнения: 359
Хора, кой търсеше рижо котенце? Leia ли беше, че не помня? Ето тук още едничко:

http://www.facebook.com/#!/cat.friends.bulgaria

Ох, нещо се отвара моя фейсбук. Копирам го направо от сайта, че не мога да се оправя:
Сдружение "Приятели на котката"
Привет приятели!
@Vihra Rogacheva се свърза с нас с молба да разпространим информация за това коте, което тя е спасила и му търси дом. Ако има сред вас някой, който би го осиновил, нека се свърже с Вихра. Успех, малки котане!
Nov 30, 2011
Little Monkey is looking for a home on-line. Help him! Малкият Мънки си търси дом онлайн. Помогнете му!
От: Vihra Rogacheva
Снимки: 1..


# 87
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 298
Слава Богу, след час ще сте още по-добре.
Ама аз се сдавих яко с моята ездачка и ми е отвратително на душата.

Герче, не е задължително бебето да се зарази от Бекс.

# 88
  • Мнения: 2 898
ЧЕСТИТА КОЛЕДА!

Обичам това време на годината, но Маца го обича повече  newsm53!

Ето коледната и къщичка / любимите на всички мъркащи кашончета /:





Под прикритие Simple Smile :



И в действие.....

# 89
  • Мнения: X
Рижко е вече доста по- добре. Ходи, но малко залита. Така се бях изплашила.
Сега да кажа нещо хубаво.
В клиниката го харесаха, казаха, че е много хубав, по- хубав от много породисти котета.
Твърде рано са ти го дали. На Мацухи операцията му приключи към 11 ч, а отидох да го взема към 5- 6 часа следобед.

Общи условия

Активация на акаунт