Тази Коледа с тумбаци, февруари с мънички юнаци! - Тема 16

  • 28 612
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 216
Привет и от мен! Hug

Днес бях на бебешко кафе с Ла Лече Лига в Ямбол. Беше ми много интересно и весело. Имах и специално подготвена за мен изненада - дадоха ми една кутийка, в която имаше листчета на други мами, от събирания, на които са написали какво е за тях кърменето, а аз можах да си ги прочета. Получих много морална подкрепа за кърменето и сега съм още по-убедена, че ще се справя с две бебета.

Да ви кажа, ние си имаме пътеки в спалнята и килим в хола, но не мисля въобще да ги махам. Изпрани са, чисти са, обират се с прахосмукачка, така че ще си стоят. На мен ми става студено като си махна килима. Няма да съм единствената, отглеждаща бебета в стаи с килими. Какво да говорим за много от мамите в САЩ, например, които живеят в къщи и апартаменти, застлани от край до край с мокети? Сестра ми е жив пример - къщата им е цялата с мокет, така я купиха, дори и вътрешните им стълби са покрити. Сега е бременна за втори път (и ще ставам пак леляяяяяяяя newsm68 newsm44), племеника ми си го изгледа в апартамент, отново покрит с много дебел мокет.

Пердетата са ми изпрани, прозорците са ми измити, скоро завършихме разместването на стаите у нас и чистенето беше основно. Утре ми пристигат кошарките, остава само матрачета да вземем и още чаршафчета. Разни други дребни нещица трябва да вземем и сме готови. Peace

Утре сутринта в 9.30 съм на контролен преглед при хематолог. Ще ми източат кръвчица и ще видим до къде съм се докарала с желязото и хемоглобина.

# 16
  • Мнения: 41
Те какво ли не не казват на тези училища за бременни. А и от килим до килим си има разлика. Каката я гледахме в стая с мокет - възможно най-задържащото прах и нищо и няма. До скоро в стаята имахме килим от тези много красивите и 100% изкуствени. По-ужасно нещо за поддържане няма - лепне всичко по него. Сега сме сложили ламинат и утре отиваме да купим нов килим. Харесала съм тъкан вълнен - такъв гладък като чипровските, а не рязан като персийските. Той най-малко ще задържа прах и много лесно се поддържа. В стаята на каката е ламинат с такова килимче и съм много доволна.

Да ви питам, на някой за кандидата изписвали ли са му Гино-Певарил? Имам чувстовото че от него, а не от системите ми се смъкна кръвното в болницата

# 17
  • Мнения: 98
 Peace записвам се,скоро ще попиша пове4е

# 18
  • Мнения: 43
Радвам се че си имаме нова темичка пак  Hug !!!
[/b]

Мен ме хвана музата за чистенето ,и тапети на дисни лепихме и прозорци мих .Решихме да се преместим в по-голямата спалня ,че едва намерихме подходящо място за бебока .

Като легна да спя много ме болят гърдите ,явно малкия ме пристиска здраво ,а и да не ви казвам как се събудих една вечер с жестоки болки в стомаха ,които продължиха около 5 мин .Бях яла една варена царевица ...

# 19
  • Варна
  • Мнения: 301
Eли,аз ако нямам килим или пътека ми е гадно под краката,у дома навсякъде е с килими,а и в баните се влиза по 4орапи,сухи са и пак с пъте4ки.Оба4е в детската има килим с високи влакна от ония белгийските,е нама такъв прашорляк ви казвам!колкото е красив,толкова го мразя,събира де що има прах и ми писна да го прахосму4а....и понеже не мога да го изпера сега,освен с Рейнбоу,а и това не става,ще го махам целия и напролет ще го 4истят.Само по ламинат ще е стаята,не ми се ще да пускам ден през ден прахосмука4ка ако го оставя там.Оба4е стаята е малка и даже няма нужда от килим,а вашата не е ли голяма?или ще е в спалнята при вас?

да питам,кой от варна ще съхранява стволови клетки?

# 20
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Ехее, трябваше новата темичка да се пусне, че да се пооживи малко. Всички май сме се побъркали с това чистене и ремонти. Хормони, какво да правиш... Това с килима за първи път го чувам, но не бих се съобразила с такова нещо. Спалнята ни е на ламинат, но аз си мислех колко по-уютно бих се чувствала, ако е с мокет...

# 21
  • Мнения: 219
Мерси за новата темичка   bouquet.

Ние сме добре. Днес ми издадоха 45 дневния болничен и го занесох в работата. Тези дни ще започвам да пера дрешки и да се подготвям бавно, но славно за бебка.


И да ви питам днес ми казаха,че ако ти изтекат водите в болницата се ходело с линейка не трябвало да се возиш в кола било опасно newsm78 Така ли е наистина ,защото до сега не бях го чувала Thinking

Това го чувам за първи път  Grinning. Предният път ми изтекоха водите вкъщи и мъжът ми ме закара с колата. Не съм имала проблеми. Аз линейка не бих викала и чакала, а и никой не ми е споменавал за подобно нещо. Знам само от доки, че трябва да се придвижиш възможно най-бързо до болницата, за да преценят на място какво е състоянието ти и това на бебето, бистри ли са водите и т.н. Обикновено ти слагат антибиотик, за да не се получи инфекция.

За килимите - аз на ваше място не бих се притеснявала толкова за такива детайли  Mr. Green. Ясно ми е, че  човек като чака бебе за първи път и се замисля за какви ли не неща и се тревожи малко или много и иска всичко да е като по книга, но е излишно според мен вече гледайки от друг ъгъл  Wink. Нищо им няма на бебетата  Wink. Няма как да ги гледаме под похлупак и напълно стерилно, а и не се нуждаят от това. Нормално спазване на хигиена, това е.

# 22
# 23
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Рали, подкрепям!  Peace И моят болничен утре ще ми го издадат, а след НГ почвам и аз с прането и подготвянето, че не се знае...
Любче, я слез от балкона и кажи сега за кога се планира последно секциото?

# 24
  • Мнения: 172
Добрютро!Само аз ли не мога да спя newsm78
И в наща спалня е мокет-отврат ви казвам SickТакъв прахоляк е,че не е истина просто!Изпрах го септември,но резултат никакъв.Дано и този път няма поблеми за бебето,защото на каките не им се отрази,ама да видим!Нямам търпение лятото,живот и здраве,да се пренесем в новата къща!Там няма да правя грешката да слагам килими,мокети,пътеки и т.н. Peace
wonderteddy,и аз това за водите и линейката го чувам за първи път!Не мисля,че има проблем да отидеш с колата до болницата.Първото ми раждане беше точно 36 часа по часовник.Изтекоха ми водите,а родих след 8 часа и 10-15 минути!Това,че са изтекли водите,не значи,че имаш нужните 10 см разкритие за да родиш!
На мен миналата седмица ми "проблесна",че трябва да купим скрин за дрешките на малчо!Много на време,няма що! ooooh!И тогава да започна да ги пера и гладя!Ама това ще стане след 15.01, че от тогава ще съм вече по майчинство и ще отсвиря работата,освен нощната,де!От нея отърване няма!

# 25
  • София
  • Мнения: 6 260
И аз не спя.  Simple Smile Ние килими в спалнята, където все още е и Ади Blush , нямаме, а аз бавно и сигурно разкарвам и тези от хола (преходен е с кухнята и трапезарията, ние ядем основно на табли пред телевизора и не мога да им смогна с прането  Embarassed ). За детската стая също не мисля да взимаме, аз и за Ади ползвах мултифункционалното "одеалце", к. качвах във ФБ, да си играе на пода въпреки килимите. А те май не са особено удачни и за пълзене и прохождане, макар че Ади не се е спъвала мн.-мн. в тях, живот и здраве ще видим дали пък номер две няма да се пързаля, ако ги няма (на паркет сме)  newsm78

На мене също тръгнаха да ми текат води и Ачо си ме закара с колата до болницата, даже се изкъпах преди това (знаете, че ме върнаха, така че това за линейката май не е мн. вярно, макар че и аз съм го чувала - може би е задължително, ако има контракции+изтичане на води  Peace ).

# 26
  • Мнения: 782
Честита Коледа  Grinning с огрооооомно закъснение  Crazy

Килими и аз няма да махам, не мога да оставя другото дете да се въргаля по паркета. А и с второ дете, втеляването е значително по-малко  Wink

На линейка не бих разчитала да ме закара до болницата, те докато дойдат аз ще родя  Laughing

Днес започвам с прането на дрешките, че то не остана време. Тази бременност много бързо ми мина. Имам болки в кръста, безсъние, мрънкащи периоди и т.н и т.н ... все неща характерни за бременността, на които не обръщам особено внимание  Simple Smile Наслаждавайте се, че като се родят мъниците няма почивка и време за оплакване Mr. Green

# 27
  • Мнения: 0
Запис и от мен, Добро утро на ранобудните  Hug И аз вчера си взех 45 дневният болничен и днес се залавям с пране и гладене.Оххх,но нещо немога да се успокоя,имам едно напрежение,което прераства в изнервеност.Май много ги мисля нещата  #Crazy    Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 222
какво сте се разтревожили всички - килими, мокети, околоплодни води, споко момичета, давайте по-полека, всичко ще се нареди....аз съм курназ, щото вече спя на новото си матраче и е супер, като легна все едно потъвам в облак, няма ги вече гадните пружини  Party

# 29
  • Мнения: 2 467
Добро утро,момичета! Laughing
Аз спя като новородено. CrazyНямам никакви оплаквания но има време и за тях. Wink
Аз нямам никакви килими вкъщи с изключение на две пътечки в спалнята които махнах отдавна и едната сложих да камината в хола.Иначе хола и трапезарията са ни на паркет,спалнята на ламинат,а детската на корк.Танчето е права за Щатите и сестра ми са в къща с мокет,което мен лично ме изненада понеже модата му у нас отдавна мина,но и тя си мечтае за паркет(което доста солено ще излезе като инвестиция).
При мен при първото раждане мехура ми го пукнаха чак в родилното.Нямам идея сега как ще бъде но и аз бих си отишла по възможност с нашата кола да раждам. Peace
Приятен ден от мен! Peace

Общи условия

Активация на акаунт