РУСЕнска зимна приказка

  • 31 076
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 070
Моята племенница е на 3 годинки я записаха в тази на "Видин" и постоянно беше болна. Ходи 2 месеца и я спряха. Обяснявам си, че допускат болни деца, ама май навсякъде е така.

# 691
# 692
  • Мнения: 4 406
колко показателно. щом се очакват безумни студове и ветрове, да приемем, че в училищата ще е друг свят и няма да има драми с осветление и отопление. да се пренесем целосемейно в класните стаи за няколко дни. хем ще се запознаем отблизо с учебния процес, хем ще решим проблема с набавяне на алтернативен източник.

# 693
  • Мнения: 4 864
Само аз ли си мисля, че при такива условия работното време трябва да бъде намалено ?  Rolling Eyes

# 694
  • Мнения: 4 406
не само ти. има работа, която може да се върши от къщи. приемливо в подобни условия.

# 695
  • Мнения: 4 841
То при такива условия...

Нали се сещаш, че повечето от нас работят в частни фирми. Там няма такова нещо като намалено работно време. Ако може да се работи 24/7 ще е най - добре.

Надявам се все пак да не се стига до такава ситуация. Днес времето наситина беше много кофи и валя нещо като суграшица. Минахме пред Кауфланд за 20мин и колата отново беше цялата в лед и пак я чистихме. А докато стигнем до село беше кошмар. Чистачките замръзнаха в движение. Щом пътят Русе - Варна не беше изчистен и опесъчен/осолен, то незнам как е била ситуацията из града. Навръщане пак същия кошмар. Пътят стъкло. Средна скорост 30км/ч. Сега гледам колите на вън са побелели.
Гледах по новините, че ще глобяват почистващите фирми в Русе, заради не добре свършена работа. Баща ми каза че в петък докато пътувал за Русе и разминал 4 сегорина по пътя.

Все пак няма да забравя в Австрия на магистралата на всеки 3-4км минавахме покрай снегорин. А зимата беше .... къде къде по от тази тука и то заваля и натрупа за няма и 2-3 часа.

...има работа, която може да се върши от къщи. приемливо в подобни условия.

Част от моята работа също можех да я върша от нас, но да не мислиш, че някой ми е позволявал. Дори когато излязох болничен и постоянно ми звъняха и ме викаха на работа не ми позволиха да си инсталирам програмите и да работя от нас, пестейки разходи и време и на мен и на фирмата.  Частна фирма това е.

# 696
  • Мнения: 4 864
Знам,че повечето са частни фирми,но поне малко трябва да има хора в тая държава. Говорим за ситуация, която ще продължи няколко дни.. Ако ви кажа колко пъти се разплаквам на спирката, докато чакам автобуса... А в петък дори автобуса,който ми вършеше идеална работа НЕ спря на спирката,за да може да изпревари тролеят, който беше на спирката, за да му вземе пътниците на следващата спирка....Как може да мислят само за състезанието...Оф, колкото е по-критично положението навън, толкова повече положението става ТРАГИЧНО!!

# 697
  • Мнения: 1 070
Знам,че повечето са частни фирми,но поне малко трябва да има хора в тая държава. Говорим за ситуация, която ще продължи няколко дни.. Ако ви кажа колко пъти се разплаквам на спирката, докато чакам автобуса... А в петък дори автобуса,който ми вършеше идеална работа НЕ спря на спирката,за да може да изпревари тролеят, който беше на спирката, за да му вземе пътниците на следващата спирка....Как може да мислят само за състезанието...Оф, колкото е по-критично положението навън, толкова повече положението става ТРАГИЧНО!!

Добре де, ама той като изпревари тролея за да спечели пътници от следващата спирка нали губи пък тези от изпреварената спирка  newsm78 Много тъпо, аз бих се оплакала във фирмата/превозвача.

За статията и аз я четох в Нетуъркс портала за новини. По новините предната седмица обаче казаха, че дали детето ще ходи на училище в такова време било решение на родителя, а не на министерството. Ако наистина стане така щерката ще си стои в нас, предната седмица беше премръзнала докато се прибере, а нямаше вятър, ако наистина се очаква силен вятър ще е повече от страшно. Както скоро прочетох обаче една баба е казала " Сега на това време му викате бедствено положение, а едно време му казвахме зима" Моята баба помни как са копаели тунели в снега за да излязат от къщата.

# 698
  • Мнения: 4 864
именно...от бързане изпусна нас като пътници. А аз кибичих още 5 минути и накрая взех тролей, който спираше по-далеч от вкъщи, но реших,че дали ще вървя или стоя на спирката...все си мръзнех...

# 699
  • Мнения: 4 841
Сега се сетих за тази катастрофа и изнамерих статия. Минахме покрай нея два пъти. Като се прибирахме чистеха платната. Обаче едно не мога да си обясня: Мерцедеса беше с челен удар, а другата кола беше ударена странично от дясно. Нещо не ми се връзва според описанието в статията  newsm78 Едно време в университета учихме ПТП-та и решавахме задачи за пресмятане на спирачен път и схеми на ПТП и т.н., че и дипломната ми работа беше такава. Е не мога да си обясня как при условие, че едната кола прави ляв завой другата кола е ударена от дясно. Някой има ли информация за тази катастрофа http://192.168.11.4/modules.php?name=News&file=article&s … der=0&thold=0

Освен ако мерцедеса не е излизал от Екото, но пък катастрофата беше малко по към входа на Екото, а не към изхода  newsm78. Но пък това мисля не се смята за ляв завой там  newsm78

# 700
  • Мнения: 820
Агнес, и на мен не ми се върза като четох - виж с сайта на полицията - бюлетина - там май беше обяснено по-добре (този линк не се отваря), но мъжа ми каза, че можело да е така.


Пък за статията нямам думи. Ние от утре сме на работа и на градина. Нашият квартал си е неразринат, заледен, като гледам днес из града какво е - думи нямам.

Утре ще видим кое как ще бъде и дано устискаме тая седмица.

# 701
  • Мнения: 4 841
Сега ще погледна и там. Линка се отваря само от клиенти на нетуоркс.

Това пише в бюлетина
"На 15.01.2012 г. около 18:15 часа в гр. Русе, бул. "Хр. Ботев" до бензиностанция "Еко" лек автомобил "Мерцедес" с русенска регистрация собственост и управляван от М.Й. на 40 години от гр. Русе, при извършване на маневра завиване на ляво за навлизане в бензиностанцията, отнема предимството на лек автомобил "БМВ- 525 " с разградска регистрация собственост и управляван от Г.А. на 19 години от с. Ясеновец, в резултат на което със своята предна част го блъска в странична дясна част. в резултат ПТП-то са пострадали пътуващите в мерцедеса Ю.Л на 38 години от гр. Русе, возеща се отпред в дясно, с фрактура на черепа и комоцио - настанена в неврохирургия и водачът с разкъсна контузна рана на език и вежда - освободен за домашно лечение. Водачът на другото МПС е получил фрактура на десен крак в областта на коляното - освободен за домашно лечение."

И пак не мога да си обясня от къде е правен този ляв завой, за да се удари колата от дясно  newsm78

# 702
  • Мнения: 820
И аз не успях да проумея и спрях да се чудя ... ама ще питам мъжа ми да ми обясни, защото и той мина от там минути след катастрофата.

# 703
  • Мнения: 427
  Лично аз не бих си пуснала децата на уч- ще в този студ .  Peace
  Предната седмица ги задържах удома , така мисля да направя и сега . Лошото е обаче ,че много родители с малки деца , които ходят на работа , няма как да си го позволят .
Между другото не всички работодатели са като по-горе описаните от вас . Peace

# 704
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
.....Предвижда се в следващите дни климатичните условия да се влошат и поради сняг и бурен вятър са допустими аварии в комуналната система....

И какво сега,да набавяме свещи и кибрити и да зареждаме акумулаторите ли.... Shocked

Застрахова се кмета май... Mr. Green

Като чувам как свири вятъра сега,не ми се мисли утре сутрин какво ще е... newsm56

Общи условия

Активация на акаунт