"Лошо" момиченце

  • 6 291
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 120
ако те послушание не искат кой ги раздава наказанията и шамарчетата по дупето? ти като се прибереш ли?
Как възрастен човек позволява на малко детенце да го изгони от стаята? Тя казва  - вън и той излиза покорно с подвита опашка ли? Как детето да уважава изобщо такива хора? И за какво да ги слуша...те хубаво да са добри, меки, да й треперят и т.н., ама все пак....това не е нормално поведение за възрастен.
Като не иска да яде - хубаво да я оставят гладна, да видим няма ли да яде следващият път или по-следващият...
Малко да се стегнат възрастните трябва и да се държат като такива, то детето нито е лошо, нито е виновно за мен в случая.

# 16
  • Мнения: 21 275
ако те послушание не искат кой ги раздава наказанията и шамарчетата по дупето? ти като се прибереш ли?
Как възрастен човек позволява на малко детенце да го изгони от стаята? Тя казва  - вън и той излиза покорно с подвита опашка ли? Как детето да уважава изобщо такива хора? И за какво да ги слуша...те хубаво да са добри, меки, да й треперят и т.н., ама все пак....това не е нормално поведение за възрастен.
Като не иска да яде - хубаво да я оставят гладна, да видим няма ли да яде следващият път или по-следващият...
Малко да се стегнат възрастните трябва и да се държат като такива, то детето нито е лошо, нито е виновно за мен в случая.
Ами сто пъти сме им казвали,да се държат по-твърдо,но ...

# 17
  • Мнения: 21 275
Не е проблема в детето, а в подхода към него. Децата винаги ще правят опити да стане на тяхното и ако номера мине, то те ще опитват все повече и повече да става все на тяхното. И накрая нещата излизат извън контрол. Моята мен хич не ме слуша и като и кажа нещо дори не си прави труда да ми обещае че ще се поправи. Аз не съм с нея всеки ден и я глезя, но съм си сам виновен, че не и отказвам почти нищо. Ако бабата и дядото се наложат по някакъв начин, детето ще е друго, но ако не знаят като мен думата "НЕ" то тя ще ги манипулира без край. Детето ти е съвсем нормално, умно дете което знае как да манипулира и да постига целите си. Това си е донякъде хубаво в живота като порасте.
Ами казвам да се карат и да казват "не",вече започнаха ама отиде коня в реката.

# 18
  • София
  • Мнения: 44 120
ами или намираш друг да я гледа или да си я гледат така и да не се оплакват, след като самите те не искат да променят нещата.

# 19
  • Мнения: 3 804
Проблемът не е в детето,а в бабата и дядото и то в наина по който показват обичта си.От собствен опит ,мога да кажа,е колкото повече расте детето ,толкова повече ще им се налага и ще се опитва да ги манипулира,за да получи нещо от теб.
Моята е на 16 ,от смесен брак е,когато беше малка и постоянно пътувахме между двете страни ,бабите се съревноваваха ,коя ще е по-любимата баба.В резултат на това сега госпожицата ,за всяко нещо,което и се откаже от моя страна ,се свързва с далечната  си баба  и започва едно жалване ,а в последствие бабата т.е майка ми ,започва да ме уговаря ,да и позволя всико ,което поиска.
Ако можеш,първо поговори сериозно с свекърите ти ,кажи им какво мислиш за поведението им спрямо детето,а ако не помогне си вземи отпуск.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 716
И аз смятам, че проблемът не  може да е само в детето.
Според мен свекърите ти е добре да се научат да предвиждат един ход напред, като усетят на къде вървят нещата и да "залъгват" детето", да отвличат вниманието му от това, което може да стане повод за конфликт, още преди да е започнала да се държи лошо и да отстоява характер.
 Вие най-добре познавате детето и знаете къде са му "слабите" места.  
Моята щерка например обожава да и разказвам разни истории, има любими игри и това ме е спасявало в много случай. Пресичам ситуацията, която е на път да стане неприятна, като рязко сменям темата и и казвам например "Ейй, аз забравих да ти кажа ....." , " А аз разказах ли ти еди какво си..." или "Ела тук да те гушна и да ти кажа нещо на ушенце ...". А и на тази възраст "драмите", поне при нас, бяха за едни и същи или сходни неща. Имам предвид, ако знаеш, че вчера конфликтът е тръгнал от нещо, което можеш да избегнеш - ами направи го. Например дъщеря ми се дразнеше, от начина по който подреждах куклите, дразнеше се, когато аз виках асансьра, вместо преди това да я оставя тя да се опита, разстройваше се, ако и кажа, че е малка /дори нагалено/ и други такива дреболии, които с времето се израстват и при които "отстъпването" не вреди на авторитета.
Другото, което мога да споделя от отношенията на моята дъщеря с баба и и дядо и, е че тя обожава да им гостува, до степен, в която, ако и дам избор вероятно ще избере да живее с тях  Confused Но те се занимават изключително много с детето - при всеки удобен случай са навън - на куклен театър, на разходки; когато са вкъщи четат приказки, рисуват, апликират, играят, тя им помага за дребни неща в домакинството, "помага" за готвенето и успяват я ангажират във всичко, така че и на нея да и е приятно, а не я "гледат", на принципа "ти си играй, защото имам работа/гледам телевизия".

# 21
  • Мнения: 21 275
Ние сме говорили с тях много пъти,даже не само ние а и близки наши приятели,не знам откъде идва това може да е от там,чесвекървата преживя доста неща тази година,не е добре,бебето на брата на мъжа ми почина неродено,поради лекарска небрежност и от там тотално й се срина психиката и изпитва страх спрямо малката и нас и всички други.
Наистина малката сега е свикнала към тях така и аз мисля,че по-зле ще става положението с времето,но ще опитаме да направим нещо,мисля че все още има време да ги променим и тях и нея поне малко.

# 22
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Това обяснява защо не могат да се държат твърдо с детето. Просто свекърва ти е с разбита психика, а предполагам и свекър ти.
Не им спирай контакта с детето, но нека се редуват с баща ти в гледането. Детето трябва да има респект към заобикалящите го възрастни, а респекта те си го създават сами. Мисля, че на този етап баща ти би се справил по-добре.

А относно детето, не, не е лошо, нормално е.

# 23
  • Мнения: 3 066
И аз бих заложила на баща ти Лисиче:)
Тези хора сега изживяват нещо лично и тежко и е по-добре да не се налага да вземат решения,които ще са в ущърб на детето и водят до разглезването му и загубата на авторитет за тях .
 Peace

# 24
  • Мнения: 7 112
Възрастта е много готина, но възрастен човек да прихване до такава степен детските капризи е доста над нормалното като поведение. Какво ще правите/ят в нормалния пубертет на малката?
Поговори с хората. Тъгата и страховете са едно, но изпускането на съществени моменти в поведението могат само да навредят. (Може и повредата да е в моя телевизор, защото мисля прекалено много върху това, че загубата на първородното ми детенце може да доведе до разглезване на момиченцето ми и на моменти даже ненужно затягам дисциплината).
Но все пак си мисля, че причината не е в личната трагедия на много обичан човек, а заради какво ще каже снахата. Не е нужно да й уйдисват (ех че хубава думичка ми дойде на ума) за всичко. Ден-два ще има лека драма, а после малката сама ще си намери коловоза.   

# 25
  • Мнения: 21 275
Не знам и аз какво да ви кажа,днес като бяхме из болницата почти половин ден,хем бяха с мен баба й пак се притесни че кръвната й утайка била малко над нормите,хем два лекари минахме обясних й какво ми казаха(че ме чакаха пред кабинетите) и пак се разплака ...

# 26
  • Мнения: 3 066
Не знам и аз какво да ви кажа,днес като бяхме из болницата почти половин ден,хем бяха с мен баба й пак се притесни че кръвната й утайка била малко над нормите,хем два лекари минахме обясних й какво ми казаха(че ме чакаха пред кабинетите) и пак се разплака ...
Наистина ако можеш не ги тревожи с вас.
Някои хора са по чувствителни и няма как да се преборят със себе си.
Помоли баща си и изчаках докато отмине малко време и се съвземат и тогава с удоволствие ще поемат щафетата.
Дано детето е добре .
Колкото и да са плахи,са в пъти по добре от агресивни баба/дядо и изнервени лелки в яслата.
Не му мисли,период и и ще мине,ходи си на работа спокойна и като преболедува детето ще е забравило . Hug

# 27
  • Мнения: 21 275
Не знам и аз какво да ви кажа,днес като бяхме из болницата почти половин ден,хем бяха с мен баба й пак се притесни че кръвната й утайка била малко над нормите,хем два лекари минахме обясних й какво ми казаха(че ме чакаха пред кабинетите) и пак се разплака ...
Наистина ако можеш не ги тревожи с вас.
Някои хора са по чувствителни и няма как да се преборят със себе си.
Помоли баща си и изчаках докато отмине малко време и се съвземат и тогава с удоволствие ще поемат щафетата.
Дано детето е добре .
Колкото и да са плахи,са в пъти по добре от агресивни баба/дядо и изнервени лелки в яслата.
Не му мисли,период и и ще мине,ходи си на работа спокойна и като преболедува детето ще е забравило . Hug
Благодаря за мнението,то сега сме малко натръшкани с нея и съм в болничен,в събота ще я закарам при татко тя и сестра ми дойде с племениците и да видим Simple Smile

# 28
  • Мнения: 169
Какво става с детето. как се държи? между другото оздравя ли ?

# 29
  • Мнения: 21 275
Ами на нова година я заварихме да спи,та и днес е спала след обяд и то в нас,има някакво подобрение,но не знам,ами и оздравяваме лека-полека,ама баба й  е притеснена нещо за резултите от СУЕ

Общи условия

Активация на акаунт