Мързелив домашен ЯБЪЛКОВ ОЦЕТ

  • 10 636
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 001
'нАчи вече сме курсисти в "Оцетния Университет"....

Малее, до диплома дали ще го докараме? newsm78 Grinning
М'чИ с такъв професор как няма да изкласим..... Mr. Green

# 16
  • Мнения: 45
За сега много добър резултат ,като количество отлята течност, се получава когато окислението е в трилитрова бутилка от вода, с широк отвор = за лесно поставяне, и с пробит малък отвор / 2 х 8 до 10 милиметра/ в началото на скосената част, но след овалния преход към нея , от цилиндричната част, през който малък отвор отливам получилата се течност , в друг съд за окисление.
Бутилката лежи хоризонтално, с отворът нагоре .

# 17
  • Мнения: 45
Имам отлята във втора бутилка , за „фина” ферментация , около 0,7 литра., а в първичната, към 0,15 литра.

# 18
  • Мнения: 115
  Отдавна търся някой с домашен ябълков оцет,или лесна мързелива рецепта и ето,че намирам точно там където най-малко очаквам  Peace
     Благодаря на "професора" от оцетната академия  Hug само не разбрах
 да слагам ли и вода в бутилката и захар,или да си ги оставя на сухо  newsm78
    Мерсиииии!

# 19
  • Мнения: 45
Може да сложите сладък захарен сироп.  100 грама захар и 900 „грама” вода = 1 на 10  в съдът=бутилката в която ще протича оцетната ферментация. Ще увеличите крайното количество оцет. 
На мен не ми се занимава, а и искам да получа „самосъздал се = екологичен”  ябълков оцет.

# 20
  • Мнения: 0
Това е супер идея! Ще я пробвам.
Аз съм  правила неуспешен опит за "още по-мързелив" оцет. От уж 100% ябълков сок от кутия- оставих го отворен през лятото 2 месеца. Е резултатът беше едно голямо няма нищо! Joy
Сега ще направя по вашия начин.

# 21
  • Мнения: 1
Ако на някой му се иска истински домаше н оцет,може да пише на съобщение,но след края на лятото,защото миналогодишната реколта се продаде.

# 22
  • Мнения: 5 001
Ако на някой му се иска истински домаше н оцет,може да пише на съобщение,но след края на лятото,защото миналогодишната реколта се продаде.

мИ продавай си го пак,ама не тук!

Ние тук си помагаме и си правим сами оцета(а и други вкусни домашно приготвени неща) ......

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Поздравления, съмишленици. От десетина години правя домашен оцет/ любителски, мързелив...-както го наречем, все ще е вярно/, от каквото набера. Правила съм от касис, след като прецедя материала за вино, слагам малко захар да стане оцет. Виното беше 140 литра в 10 литрови туби от минерална вода, оцетът стигна за няколко години с подаръци за приятели и роднини. Застъпи се с оцета от къпини. После-от ябълки , а вече второ лято бера черен бъз за сок -студен извлек и като отделя сока, добавям вода в останалия плод/ той има доста захар/ и идеята ми беше пак да направя оцет, но когато го опитах беше хубаво вино. Това лято стана 20 литра вино, но после материала не може да се използва за оцет. Правих и от диви круши. Всичкият оцет е много хубав-за трапеза, за туршия, за всякакви консерви. Наистина не мога да си спомня от кога не съм купувала оцет от магазина.

# 24
  • Мнения: 1
TheNMaster,не те знам,какъв ти е случая,но не съм обявил къде,кога и колко продавам оцета.Както писах,става дума за особено истински,домашен,ЯБЪЛКОВ/това пропуснах в предишния пост/ оцет,от рецепта на пра-дядо ми и спазване на 100%.Направих си го за собствени нужди,но излезе повече и от приятел..на познат и реших да продам остатъка.Та,така!Айде със здраве в тая тема.Ако някой има въпроси,с удоволствие ще отговоря,но лично!

# 25
  • София
  • Мнения: 7 892
Май прочетох всичко ама не разбрах има ли опасност от загниване на ябълките ?

Общи условия

Активация на акаунт