Мобилен интернет

  • 15 700
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 68
Преди няколко дни ходих да си плащам телефона в офиса на Вивател, и ми предложиха да ми подарят устройството за мобилен нет, с такса от 10 лв. месечно. Не ме интересуваше офертата и не попитах колко мб. са включени в тези 10 лева, но може би си струва предложението.

# 16
  • Мнения: 2 531
Имай в предвид че мобилния нет не може да се ползва на 2 комп. едновременно!
Зависи от устройството за нет, аз съм закачила 2 лаптопа+телефон Simple Smile
какво ти е устройството - сподели го с нас де  Mr. Green

# 17
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Предполагам че много зависи и от къде си - в кой град и т.н.

Аз в момента съм с този:
Имай в предвид че мобилния нет не може да се ползва на 2 комп. едновременно! Не искам да рекламирам виваком, моя нет е от служителските - плащам 10 лв за 100 Мbps  WIFI устройството ми е безплатно . Върви перфектно! Преди имах кабелен нет и си бях купила рутер , но портовете му един по един изгоряха при разни сривове в мрежата, за което гаранция няма! Ако не те устройва стац. нет на виваком то може да си вземеш само мобилен - неограничен е трафика, но има ограничение само на Мб на пълна скорост  Traffic Unlimite S - XL са и без да имаш друг интернет от виваком!

И не знам как да опиша недоволството си  #Cussing out

Постоянно прекъсва - другият ми лаптоп е малко по-модерен - прекъсне ли БТК веднага си намира алтернатива - по-бавна и по-отдалечена (живея до ОМВ - бензиностанции  ooooh!)
На ден по 4-5-6 пъти звъня на БТК и им обяснявам че нета не е наред и веднъж ми зададоха въпроса дали имам сигнал на телефона  Crazy  и аз "този от който ви звъна ли?"  ooooh!
Скоростта ми падна не на половина а на една 10та - свалям всички филми с 200 докато преди съм сваляла с 1000- 1200  измерена скоростта не е повече от 4-5 (а си плащам за 10) обяснявам го това на служителката и тя ме кара да измеря скоростта до центъра на София защото за там се продавала  Crazy аз живея в Бургас!!!  #Cussing out
И на мен не ми взимат 10лв а 25лв!!!  #Cussing out
Утре почивам и отивам да си пускам предизвестието.
БТК never again!!!  #Cussing out #2gunfire

Междувременно на мъжа офиса е в Сл. Бряг в район в който БТК няма покритие  Crazy и са на М-тел. По цял ден играе онлайн игри чете поща и т.н. и не съм го чула да се оплаква  Flutter  

Малкия ми изтръгна бутона за запетая Sad

# 18
  • Мнения: 2 518
Аз имам мобилен на Мтел.Всъщност, почти нямам... Ужасен е! Струва 5лв на месец и е неограничен, като скоростта уж е по-висока до 512мб, а след като минеш тези мб-ти - намалява.И преди да ги надвиша не става за нищо.Клипчетата от вбокс и ютуб ги оставям по 10мин. да заредят и тогава ги гледам.Песен от 5мб я тегля 5мин, а за филми изобщо да не говоря - абсурд! В последните два месеца обаче забелязах, че като направя трафик от 2-3 ГБ, интернетът ми става по-бърз Mr. Green Не знам как става номера... Аз също ти препоръчвам кабелен интернет и рутер  Peace От друга страна, пък, ми е хубаво като отида на село да си извадя лаптопа с флашката и да сърфирам  Mr. Green

# 19
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Този интернет за 5лв не е ли само за таблети - в смисъл колкото да си гледаш пощата и да си чатиш в скайп. Мисля, че изобщо идеята му не е да се свалят филми ...
Като се прибере мъжО от работа ще го питам какъв им е нета в офиса, въпреки че като се замисля, най-вероятно ще е бизнес абонамент...
Добре де, а не можеш ли да се прехвърлиш на друга тарифа с друга скорост? Питала ли си в М-тел.

Аз днес съм твърдо решена да подам предизвестие в БТК. Цяла сутрин нета прекъсва, не зарежда, с Wi-Fi рутер съм и с 2 лаптопа вкъщи и сега клеча на пода  Crazy ,  защото през Wi-Fi няма нет, а само с кабел... А предния доставчик го отсвирих навремето точно заради Wi-Fi то.

# 20
  • Italia
  • Мнения: 1 059
TDI, от две години съм само с мобилен нет. Опитай да рестартираш рутера, моя на около 48-50 часа блокира и само рестарт помага. Нета върви по кабел, но не и през wifi.
Иначе с макс съм доволна, що филми и игри изтеглих тези дни, не е паднала скоростта. Не съм го пробвала обаче на извънградско как ще се държи, че обхват имат само по по-големите градове

# 21
  • София
  • Мнения: 5 289
На скоро ми се наложи да ползвам мобилен интернет на Виваком - еми ужасен е... StopВърши работа единственно ако трябва да прочетеш нещо в нета, иначе тва гледане на едно просто клипче /зарежда се 30-40 мин./, сваляне на филм /1 седмица/ или някаква игра да играеш /мисия невъзможна/ не става. Naughty Бях се заоглеждала за Макс Телеком, но си мисля че и там ще има нерви.Затова Виваком не препоръчвам изобщо.

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз съм разочарована от нета на Виваком (този за 10 лв. и 750 МгБ). Разнасям си флашката в чантата, но нямам нерви да я ползвам.
Как става развалянето на договор, какво е това предизвестие?

# 23
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
От сутринта какво ли не съм пробвала - рестартирах рутера, рестартирах компютъра - не става. Като им звънна на тея квачки от Виваком (извинявам се знам, че има и момичета тук които работят там) за мен са квачки, защото само едно и също повтарят - нямало проблем при тях!
А аз разказах ли ви най-веселата част - как започна проблема...имаха повреда 3 дни без нет, обаждам им се - аварията вече е отстранена, но сега 2 дни имаме срок да ви свържем  Shocked  все едно е по моя вина прекъсването и така една седмица без интернет.  Rolling Eyes
Казвам им че след голямата им авария са започнали и проблемите ми - невъзможно...  Naughty  при тях всичко било наред - нямало проблем по мрежата, рутера е китка видиш ли, аз си измислям  Rolling Eyes

Предизвестие - пишеш 30 дневно предизвестие, че искаш да се откажеш от услугата. Отиваш в офис на Виваком и си казваш, че искаш да се откажеш. Трябва да нямаш задължения.  Peace
Като се прибера после ще дам повече подробности  Peace

# 24
  • Мнения: 3
Аз съм на Виваком със скорост, на download - 10 Mbps, upload - 1 Mbps. В началото беше наистина бърз, но от известно време го няма никакъв, звънях колко пъти на операторите на тел. 123 и отговора беше, че "скоростта ми е такава за колкото плащам, дори малко отгоре". Аз в скайп не мога да вляза, нито фейсбук да отворя толкова е зле. Измервам си скоростта http://speedtest.net/
и там си показва колко е ниска .
Като ходих да си плащам интернета и служителка на Виваком ми каза, че ми се полага мобилен интернет с флашка и аз зададох изглежда най-тъпия въпрос "полага ми се безплатно ли", а тя"не срещу 5 лв на месец" отговорих, че не ми трябва и и благодарих за офертата, а тя продължи"какво са 5 лв" и тогава вече паднах, плащам всеки месец по 60 лв за 2 стационарни, интернет+мобилен не ми трябва техния мобилен. Ще изчакам да пуснат оптичния интернет в Бургас, че да се включа към него, да пробвам и него, трябва да е по бърз.

# 25
  • Мнения: 3
Сега докато пишех, почти напълно изчезна. Излязох от всичко което съм отворила в интернет и си измерих скоростта и пак го няма никакъв

http://www.speedtest.net/result/1687853732.png

# 26
  • Мнения: 69
Ако има ентусиаци да се връзват с Виваком, да се подготвят психически за максимално опъване на нервите, защото мобилният им интернет не струва!Отдавна ги зарязах, в момента ползвам флашка на мтел и съм сто пъти по-доволна Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 925
Ако има ентусиаци да се връзват с Виваком, да се подготвят психически за максимално опъване на нервите, защото мобилният им интернет не струва!Отдавна ги зарязах, в момента ползвам флашка на мтел и съм сто пъти по-доволна Rolling Eyes
Не мога да си представя колко са зле Виваком, щом хората от М-тел са доволни  ooooh! ooooh! ooooh!
Аз вече месец съм с Макс телеком и съм доволнааааа Peace Гледам клипчета  Party Чудо невиждано  Crazy

# 28
  • Мнения: 0
Аз имам мобилен на Мтел.Всъщност, почти нямам... Ужасен е! Струва 5лв на месец и е неограничен, като скоростта уж е по-висока до 512мб, а след като минеш тези мб-ти - намалява.И преди да ги надвиша не става за нищо.Клипчетата от вбокс и ютуб ги оставям по 10мин. да заредят и тогава ги гледам.Песен от 5мб я тегля 5мин, а за филми изобщо да не говоря - абсурд! В последните два месеца обаче забелязах, че като направя трафик от 2-3 ГБ, интернетът ми става по-бърз Mr. Green Не знам как става номера... Аз също ти препоръчвам кабелен интернет и рутер  Peace От друга страна, пък, ми е хубаво като отида на село да си извадя лаптопа с флашката и да сърфирам  Mr. Green

Криси, къде използваш флашката, в смисъл в кой град/село?  Идеята ми е дали си в 2G или 3G покритие, което е от голямо значение.  Simple Smile Vbox и Youtube са доста "тежки" сайтове, това също може да окаже влияние. Ако идеята ти е с мобилен интернет да сваляш филми и музика, по-скоро трябва да е с по-висок пакет Simple Smile Аз ползвам 512 МБ само за мейли, разглеждане на страници и т.н. и нямам проблем.

# 29
  • Мнения: X
Аз ползвам мобилен интернет от м-тел и съм доволна!

Общи условия

Активация на акаунт