Мобилен интернет

  • 15 690
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 517
предстои ми пускане на интернет зан лаптоп и се чудя на кого да си дам парите. Имам стационарен компютър с кабелен интернет и се чудя дали да си взема рутер и да имам нет само в къщи или да ползвам някой от мобилните оператори. Лично аз съм се спряла на Макс телеком и Глобул... Виваком също може ми... но там не ми харесва факта, че след определени мегабайти скоростта пада драстично, което в моя случай значи, че нета става неизползваем.

Дайте съвети, моля.

# 1
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
предстои ми пускане на интернет зан лаптоп и се чудя на кого да си дам парите. Имам стационарен компютър с кабелен интернет и се чудя дали да си взема рутер и да имам нет само в къщи или да ползвам някой от мобилните оператори. Лично аз съм се спряла на Макс телеком и Глобул... Виваком също може ми... но там не ми харесва факта, че след определени мегабайти скоростта пада драстично, което в моя случай значи, че нета става неизползваем.

Дайте съвети, моля.
Ако ти трябва за в къщи, не си струва удоволствието да си даваш парите за мобилен нет. Аз имам десктоп и два лаптопа и с Wi-Fi модем си решавам проблема навсякъде у дома (към близу съм). Ако тоя лаптоп ще го разнасяш и нета ти трябва, мога само да кажа, че Мтел не препоръчвам - бъгава работа! Всъщност моята информация е от преди година, може да се е освестил, знам ли?!?!

# 2
  • Мнения: 2 531
Аз съм с vivacom  в къщи , ъстройството ми е от тях с WIFI. Отделно си взех и мобилен към този за 5 лв /Traffic Unlimited XS/ и го ползвам навън ,като пътувам 500 MG e ми са достатъчни  

# 3
  • Мнения: 0
Мобилните оператори не стават за нищо. Вземи си рутер,пусни си кабел от него до компютъра и използвай Wi-Fi  сигнала за лаптопа. Ако толкова ти се дават пари можеш да си платиш на твоя си доставчик за по-бърз интернет.

# 4
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Аз съм с vivacom  в къщи , ъстройството ми е от тях с WIFI. Отделно си взех и мобилен към този за 5 лв /Traffic Unlimited XS/ и го ползвам навън ,като пътувам 500 MG e ми са достатъчни  
Вени, това ме заинтригува! Аз лично винаги съм имала резерви към БТК, но... като че ли ще се позамисля. Само Тв картата в десктопа ми може да ми направи проблем да мина към тях (не съм убедена, че става за цифрова телевизия), но това е поправимо.

# 5
  • Мнения: 1 517
 А за Макс Телеком някакви отзиви?

# 6
  • Мнения: 54
А за Макс Телеком някакви отзиви?
Отрицателни! Бяхме на тях, и скоропостижно ги сменихме, ползваме с рутер - само вкъщи. Мобилния интернет, само на gsm-a. Често си го ползвам него, в тази насока, съм доволна от вивател.

# 7
  • Мнения: 925
А за Макс Телеком някакви отзиви?
Със сигурност /поне за мен/ са най-удачния вариант за мобилен интернет на комп. Миналата година бях с М-тел, то по -скоро е липса на интернет отколкото такъв  ooooh!
Ние принципно доста често пътуваме и мъкнем лаптопа с нас, така че Макс телеком-а за момента ни удовлетворява - не е хипер бърз, но се търпи  Peace

# 8
  • Мнения: 934
Ние в къщи с 2 лаптопа и менящ се брой PC-та сме със оптичен нет и  Wi-Fi модем. Бързо и по-евтино е. Имаме Макс телеком, който е на промоция към интернет доставчика ни и съм доволна. Вярно покритие има в малко градове, но е в пъти по-бърз от мобилния на Глобул /такъв имахме преди/.

# 9
  • Мнения: 2 531
Аз съм с vivacom  в къщи , ъстройството ми е от тях с WIFI. Отделно си взех и мобилен към този за 5 лв /Traffic Unlimited XS/ и го ползвам навън ,като пътувам 500 MG e ми са достатъчни  
Вени, това ме заинтригува! Аз лично винаги съм имала резерви към БТК, но... като че ли ще се позамисля. Само Тв картата в десктопа ми може да ми направи проблем да мина към тях (не съм убедена, че става за цифрова телевизия), но това е поправимо.
Че кой те кара да им ползваш цифровата ТВ ? Интернета е през телефона! А зя мобилен интернет по евтина от тяхната оферта няма/ е вързано е и другия нет, но така или иначе ще имаш стационарен/

# 10
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Покрай празниците се прибрах вкъщи и се оказа, че съм без нет (до сега ловях някакъв фри, но са го спрели). Поради това, че трябваше скоропостижно да се оборудвам с нет, липсата на дом. телефон, неприятни спомени от нета на близоо, се насочих към мобилен. От глобул ми повишиха настроението ( не разбрах дали се шегуват или насериозно ми предлагаха само срещу 4.50 на месец 10МБ трафик?!?!?!?). Насочих се към МаксТелеком. Скоростта няма нищо общо с 16Мбпс, които рекламират (било максимална скорост, рекорд един вид). Живея в Стара Загора, сравнително централен район, но повече от 3.5 - 3.8 Мбпс не мога да достигна. Една година, през която ще плащам по 30 лв на месец, но тъй като няма лимит на трафика, ме устройва. Мога само да похваля обслужването, които ми се обадиха на втория ден да се уверят, че няма да се откажа от договора (имате 48 часа тестов период, след който можете да се откажете, ако не сте доволни).

Ако имаш нет вкъщи и не ти е необходим навън, просто си купи един рутер за 30-40-50 лв и не се обувай да плащаш скъп и ненужен интернет Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 517
Мога да мина и с рутер, ама искам мобилен интернет, пък  Crossing Arms Бърз, евтин и неограничен  Whistling
Чувам, че Булсат след празниците ще вкарват мобилни телефони и интернет-мобилен, но май чак есента ще предлагат услугата.

# 12
  • Мнения: 2 531
Имай в предвид че мобилния нет не може да се ползва на 2 комп. едновременно! Не искам да рекламирам виваком, моя нет е от служителските - плащам 10 лв за 100 Мbps  WIFI устройството ми е безплатно . Върви перфектно! Преди имах кабелен нет и си бях купила рутер , но портовете му един по един изгоряха при разни сривове в мрежата, за което гаранция няма! Ако не те устройва стац. нет на виваком то може да си вземеш само мобилен - неограничен е трафика, но има ограничение само на Мб на пълна скорост  Traffic Unlimite S - XL са и без да имаш друг интернет от виваком!

Последна редакция: пн, 02 яну 2012, 18:42 от veni-b

# 13
  • Мнения: 169
Ох, аз също искам мобилен интернет!
Ще следя темата с интерес.

# 14
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Имай в предвид че мобилния нет не може да се ползва на 2 комп. едновременно!
Зависи от устройството за нет, аз съм закачила 2 лаптопа+телефон Simple Smile

# 15
  • Мнения: 68
Преди няколко дни ходих да си плащам телефона в офиса на Вивател, и ми предложиха да ми подарят устройството за мобилен нет, с такса от 10 лв. месечно. Не ме интересуваше офертата и не попитах колко мб. са включени в тези 10 лева, но може би си струва предложението.

# 16
  • Мнения: 2 531
Имай в предвид че мобилния нет не може да се ползва на 2 комп. едновременно!
Зависи от устройството за нет, аз съм закачила 2 лаптопа+телефон Simple Smile
какво ти е устройството - сподели го с нас де  Mr. Green

# 17
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Предполагам че много зависи и от къде си - в кой град и т.н.

Аз в момента съм с този:
Имай в предвид че мобилния нет не може да се ползва на 2 комп. едновременно! Не искам да рекламирам виваком, моя нет е от служителските - плащам 10 лв за 100 Мbps  WIFI устройството ми е безплатно . Върви перфектно! Преди имах кабелен нет и си бях купила рутер , но портовете му един по един изгоряха при разни сривове в мрежата, за което гаранция няма! Ако не те устройва стац. нет на виваком то може да си вземеш само мобилен - неограничен е трафика, но има ограничение само на Мб на пълна скорост  Traffic Unlimite S - XL са и без да имаш друг интернет от виваком!

И не знам как да опиша недоволството си  #Cussing out

Постоянно прекъсва - другият ми лаптоп е малко по-модерен - прекъсне ли БТК веднага си намира алтернатива - по-бавна и по-отдалечена (живея до ОМВ - бензиностанции  ooooh!)
На ден по 4-5-6 пъти звъня на БТК и им обяснявам че нета не е наред и веднъж ми зададоха въпроса дали имам сигнал на телефона  Crazy  и аз "този от който ви звъна ли?"  ooooh!
Скоростта ми падна не на половина а на една 10та - свалям всички филми с 200 докато преди съм сваляла с 1000- 1200  измерена скоростта не е повече от 4-5 (а си плащам за 10) обяснявам го това на служителката и тя ме кара да измеря скоростта до центъра на София защото за там се продавала  Crazy аз живея в Бургас!!!  #Cussing out
И на мен не ми взимат 10лв а 25лв!!!  #Cussing out
Утре почивам и отивам да си пускам предизвестието.
БТК never again!!!  #Cussing out #2gunfire

Междувременно на мъжа офиса е в Сл. Бряг в район в който БТК няма покритие  Crazy и са на М-тел. По цял ден играе онлайн игри чете поща и т.н. и не съм го чула да се оплаква  Flutter  

Малкия ми изтръгна бутона за запетая Sad

# 18
  • Мнения: 2 516
Аз имам мобилен на Мтел.Всъщност, почти нямам... Ужасен е! Струва 5лв на месец и е неограничен, като скоростта уж е по-висока до 512мб, а след като минеш тези мб-ти - намалява.И преди да ги надвиша не става за нищо.Клипчетата от вбокс и ютуб ги оставям по 10мин. да заредят и тогава ги гледам.Песен от 5мб я тегля 5мин, а за филми изобщо да не говоря - абсурд! В последните два месеца обаче забелязах, че като направя трафик от 2-3 ГБ, интернетът ми става по-бърз Mr. Green Не знам как става номера... Аз също ти препоръчвам кабелен интернет и рутер  Peace От друга страна, пък, ми е хубаво като отида на село да си извадя лаптопа с флашката и да сърфирам  Mr. Green

# 19
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Този интернет за 5лв не е ли само за таблети - в смисъл колкото да си гледаш пощата и да си чатиш в скайп. Мисля, че изобщо идеята му не е да се свалят филми ...
Като се прибере мъжО от работа ще го питам какъв им е нета в офиса, въпреки че като се замисля, най-вероятно ще е бизнес абонамент...
Добре де, а не можеш ли да се прехвърлиш на друга тарифа с друга скорост? Питала ли си в М-тел.

Аз днес съм твърдо решена да подам предизвестие в БТК. Цяла сутрин нета прекъсва, не зарежда, с Wi-Fi рутер съм и с 2 лаптопа вкъщи и сега клеча на пода  Crazy ,  защото през Wi-Fi няма нет, а само с кабел... А предния доставчик го отсвирих навремето точно заради Wi-Fi то.

# 20
  • Italia
  • Мнения: 1 059
TDI, от две години съм само с мобилен нет. Опитай да рестартираш рутера, моя на около 48-50 часа блокира и само рестарт помага. Нета върви по кабел, но не и през wifi.
Иначе с макс съм доволна, що филми и игри изтеглих тези дни, не е паднала скоростта. Не съм го пробвала обаче на извънградско как ще се държи, че обхват имат само по по-големите градове

# 21
  • София
  • Мнения: 5 289
На скоро ми се наложи да ползвам мобилен интернет на Виваком - еми ужасен е... StopВърши работа единственно ако трябва да прочетеш нещо в нета, иначе тва гледане на едно просто клипче /зарежда се 30-40 мин./, сваляне на филм /1 седмица/ или някаква игра да играеш /мисия невъзможна/ не става. Naughty Бях се заоглеждала за Макс Телеком, но си мисля че и там ще има нерви.Затова Виваком не препоръчвам изобщо.

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз съм разочарована от нета на Виваком (този за 10 лв. и 750 МгБ). Разнасям си флашката в чантата, но нямам нерви да я ползвам.
Как става развалянето на договор, какво е това предизвестие?

# 23
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
От сутринта какво ли не съм пробвала - рестартирах рутера, рестартирах компютъра - не става. Като им звънна на тея квачки от Виваком (извинявам се знам, че има и момичета тук които работят там) за мен са квачки, защото само едно и също повтарят - нямало проблем при тях!
А аз разказах ли ви най-веселата част - как започна проблема...имаха повреда 3 дни без нет, обаждам им се - аварията вече е отстранена, но сега 2 дни имаме срок да ви свържем  Shocked  все едно е по моя вина прекъсването и така една седмица без интернет.  Rolling Eyes
Казвам им че след голямата им авария са започнали и проблемите ми - невъзможно...  Naughty  при тях всичко било наред - нямало проблем по мрежата, рутера е китка видиш ли, аз си измислям  Rolling Eyes

Предизвестие - пишеш 30 дневно предизвестие, че искаш да се откажеш от услугата. Отиваш в офис на Виваком и си казваш, че искаш да се откажеш. Трябва да нямаш задължения.  Peace
Като се прибера после ще дам повече подробности  Peace

# 24
  • Мнения: 3
Аз съм на Виваком със скорост, на download - 10 Mbps, upload - 1 Mbps. В началото беше наистина бърз, но от известно време го няма никакъв, звънях колко пъти на операторите на тел. 123 и отговора беше, че "скоростта ми е такава за колкото плащам, дори малко отгоре". Аз в скайп не мога да вляза, нито фейсбук да отворя толкова е зле. Измервам си скоростта http://speedtest.net/
и там си показва колко е ниска .
Като ходих да си плащам интернета и служителка на Виваком ми каза, че ми се полага мобилен интернет с флашка и аз зададох изглежда най-тъпия въпрос "полага ми се безплатно ли", а тя"не срещу 5 лв на месец" отговорих, че не ми трябва и и благодарих за офертата, а тя продължи"какво са 5 лв" и тогава вече паднах, плащам всеки месец по 60 лв за 2 стационарни, интернет+мобилен не ми трябва техния мобилен. Ще изчакам да пуснат оптичния интернет в Бургас, че да се включа към него, да пробвам и него, трябва да е по бърз.

# 25
  • Мнения: 3
Сега докато пишех, почти напълно изчезна. Излязох от всичко което съм отворила в интернет и си измерих скоростта и пак го няма никакъв

http://www.speedtest.net/result/1687853732.png

# 26
  • Мнения: 69
Ако има ентусиаци да се връзват с Виваком, да се подготвят психически за максимално опъване на нервите, защото мобилният им интернет не струва!Отдавна ги зарязах, в момента ползвам флашка на мтел и съм сто пъти по-доволна Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 925
Ако има ентусиаци да се връзват с Виваком, да се подготвят психически за максимално опъване на нервите, защото мобилният им интернет не струва!Отдавна ги зарязах, в момента ползвам флашка на мтел и съм сто пъти по-доволна Rolling Eyes
Не мога да си представя колко са зле Виваком, щом хората от М-тел са доволни  ooooh! ooooh! ooooh!
Аз вече месец съм с Макс телеком и съм доволнааааа Peace Гледам клипчета  Party Чудо невиждано  Crazy

# 28
  • Мнения: 0
Аз имам мобилен на Мтел.Всъщност, почти нямам... Ужасен е! Струва 5лв на месец и е неограничен, като скоростта уж е по-висока до 512мб, а след като минеш тези мб-ти - намалява.И преди да ги надвиша не става за нищо.Клипчетата от вбокс и ютуб ги оставям по 10мин. да заредят и тогава ги гледам.Песен от 5мб я тегля 5мин, а за филми изобщо да не говоря - абсурд! В последните два месеца обаче забелязах, че като направя трафик от 2-3 ГБ, интернетът ми става по-бърз Mr. Green Не знам как става номера... Аз също ти препоръчвам кабелен интернет и рутер  Peace От друга страна, пък, ми е хубаво като отида на село да си извадя лаптопа с флашката и да сърфирам  Mr. Green

Криси, къде използваш флашката, в смисъл в кой град/село?  Идеята ми е дали си в 2G или 3G покритие, което е от голямо значение.  Simple Smile Vbox и Youtube са доста "тежки" сайтове, това също може да окаже влияние. Ако идеята ти е с мобилен интернет да сваляш филми и музика, по-скоро трябва да е с по-висок пакет Simple Smile Аз ползвам 512 МБ само за мейли, разглеждане на страници и т.н. и нямам проблем.

# 29
  • Мнения: X
Аз ползвам мобилен интернет от м-тел и съм доволна!

# 30
  • Мнения: 68
Относно най-евтиния нет от 5 лв, независимо дали от Виваком, Мтел и т.н...само с таблет ли върви? Не мога ли единствено да сключа договор и да си ползвам моя лаптоп?

# 31
  • Мнения: 925
Аз ползвам мобилен интернет от м-тел и съм доволна!
Ей такова нещо за пръв път чувам  Crazy Даже ми стана интересно  Joy

# 32
  • Мнения: 0
bubSSSSSSS , и при мен е същия случай   typeuu Ползвам мобилен интернет от М-Тел и нямам оплаквания

# 33
  • Мнения: 96
Относно най-евтиния нет от 5 лв, независимо дали от Виваком, Мтел и т.н...само с таблет ли върви? Не мога ли единствено да сключа договор и да си ползвам моя лаптоп?
Относно Виваком- трябва да си техен клиент и да ползваш домашния им интернет за да можеш да плащаш по 5лв/месечно за мобилен интернет.Или да намериш някой познат,който да им е клиент,и той да сключи договора вместо теб.Аз така направих и съм доволна.За Мтел помня,че също имаше някакво допълнително условие.

# 34
  • Мнения: 68
Благодаря за отговора  bouquet. По-скъп нет от 5 лв. на месец не ме устройва, понеже става дума за най-много две пътувания в годината далеч от вкъщи, най-много за месец. Затова искам да попитам знаете ли, за някакъв вариант, примерно да си закупя определен брой мб. и да си ги ползвам, докато ми свършат, без месечна такса. Не знам дали го обяснявам достатъчно ясно, имам предвид на принципа на ваучерите при телефоните.

# 35
  • Мнения: 0
Благодаря за отговора  bouquet. По-скъп нет от 5 лв. на месец не ме устройва, понеже става дума за най-много две пътувания в годината далеч от вкъщи, най-много за месец. Затова искам да попитам знаете ли, за някакъв вариант, примерно да си закупя определен брой мб. и да си ги ползвам, докато ми свършат, без месечна такса. Не знам дали го обяснявам достатъчно ясно, имам предвид на принципа на ваучерите при телефоните.

Предполагам Data Prima на М-Тел ще ти свърши работа. Разгледай я на сайта Simple Smile

P.S. Някой възползвал ли се е от офертата M-Tel SURF BG MAMMA ? Имате ли отзиви за нея?

Последна редакция: пн, 20 фев 2012, 17:04 от Yanna.Andreeva

# 36
  • София
  • Мнения: 1 508
P.S. Някой възползвал ли се е от офертата M-Tel SURF BG MAMMA ? Имате ли отзиви за нея?

Аз съм доволна, обаче имам един проблем - служителката, при която сключих договора, не го била активирала правилно, и затова вече втори месец ми начислява повече от двойна месечна такса и се налага всеки път да ходя до техен офис да ми го оправят на ръка. Сега уж го били оправили, ще видим какво ме чака следващия месец.

# 37
  • Мнения: 38
Първо, мобилният интернет не е за домашно ползване, а когато сме на път, на почивка и тн. Второ , за тези които имат проблем с рутера, звъннете на 123, кажете че модема ви е стар и прекъсва и ще дойде техник вкъщи да ви го смени безплатно. Новите модеми не запичат, нямат нужда от рестарт и са супер. Трето,  за ваша информация, на операторите на 123 им се плаща на база, колко бързо ви помогнат, обяснят и тн. Те нямат полза да ви мотаят, освен, ако не искат да си ходят без пари. Четвърто, що за мобилен интернет е Макс телеком, имат 3G , само в няколко града в България, и пето не чакайте нов мобилен оператор поне в близките 2 години, за да стартира такъв, първо трябва да изгради мрежа  Wink Wink

# 38
  • Мнения: 69
Аз ползвам мобилен интернет от м-тел и съм доволна!
Ей такова нещо за пръв път чувам  Crazy Даже ми стана интересно  Joy

Еми не е чак толкова интересно, както казах, аз също съм доволна  Simple Smile. Доста често ми се налага да го ползвам и успявам да си свърша работата без проблем и бързо, без да си скъсам нервите, което за мен е най-важното! Нета на мтелци наистина си е ок. Peace

# 39
  • Мнения: 0
Така е, радвам се, че обективно се гледа на нещата Simple Smile В много форуми, не се гледат реални неща Simple Smile Само хейт!

Таааа след като навлезе LTE мобилния нет ще е достатъчно на ниво за да го ползваме на лаптопи, настолни PC и тн.

btw аз за лаптопа си пускам нет през Wi-Fi hotspot на телефона ми, повечето андроиди го имат като възможност, тоест искам да ви насоча и в тази посока, лично не харесвам USB стиковете Simple Smile

# 40
  • Мнения: 4 770
виваком 3G- :naughty  голяма преебавка Sad

# 41
  • Мнения: 57
Имах възможността да ползвам 3G USB модеми или т.нар. флашки на Viva и Mtel. Първото цикли, дропи и скоростта пада ужасно бързо. Второто е що годе прилично с уговорката, че зависи за колко пари и за каква скорост сте си взели. Едно е скоростта за 5 лв, друго е за 10 и т.н. За 5 лв няма как да очаквате супер чудеса от храброст...

# 42
  • Мнения: X
Здравейте. Искам да си взема мобилен нет от 10 лв. месечно, за лаптопа. Моля, посъветвайте ми, виваком или мтел да избера? Другото, което е малко тъпо, но никога досега не съм ползвала мобилен нет, и не ми е ясно- взимам флашката, прибирам се вкъщи и има някакви настройки за инсталация, така ли?

Последна редакция: вт, 20 мар 2012, 21:32 от Анонимен

# 43
  • Мнения: 169
искам да си купя предплатен нет.
чудя се дали м-тел или глобул. посъветвайте ме, моля.

# 44
  • Мнения: 96
Другото, което е малко тъпо, но никога досега не съм ползвала мобилен нет, и не ми е ясно- взимам флашката, прибирам се вкъщи и има някакви настройки за инсталация, така ли?
Мога да ти кажа за Виваком-инсталираш една програма,става буквално за една минута.След това въвеждаш пин кода и си готова.

# 45
  • Мнения: X
Благодаря. Simple Smile А ти доволна ли си от Виваком?

# 46
  • Мнения: 2 550
Другото, което е малко тъпо, но никога досега не съм ползвала мобилен нет, и не ми е ясно- взимам флашката, прибирам се вкъщи и има някакви настройки за инсталация, така ли?
Мога да ти кажа за Виваком-инсталираш една програма,става буквално за една минута.След това въвеждаш пин кода и си готова.


и при мтел е така
флашките за интернет са на един принцип с вграден софтуер Simple Smile

# 47
  • Мнения: 17
Аз ползвам от доста време на Макс Телеком.
Таксата е 20 лв на месец. Не ограничавт трафика или скороста.
Имат опция да пробваш услугата им за 2 дни и аконе ти хареса може да се откажеш.
В София не съм имал проблеми с лошо покрите, но извън София да.

Последна редакция: пт, 23 мар 2012, 01:42 от Fisherman

# 48
  • Мнения: 96
Доволна съм,хем ползвам мобилен за 5лв/месец.Според мен хората очакват от мобилния интернет да бъде като домашния и затова остават разочаровани.Моят го ползвам всеки ден,но само за да отварям сайтове,ако тръгнеш да гледаш клипове доста бързо ще си изчерпиш трафика.
В сайта на Мтел има опция да изчислиш какъв мобилен интернет ти трябва спрямо потреблението.

# 49
  • Мнения: 46
Здравейте. Искам да си взема мобилен нет от 10 лв. месечно, за лаптопа. Моля, посъветвайте ми, виваком или мтел да избера? Другото, което е малко тъпо, но никога досега не съм ползвала мобилен нет, и не ми е ясно- взимам флашката, прибирам се вкъщи и има някакви настройки за инсталация, така ли?

Мтел е по-малкото зло. На Виваком мобилния нет е под сяква критика. Настройките за флашката са лесни, като я вкараш и се отваря едно прозорче и ти следваш инструкциите...

# 50
  • Мнения: 58
Когато не работите с интернет, сваляте ли флашката от лаптопа? Аз ползвам мобилен в чужбина, та въпросът ми е принципен. В магазина, откъдето го купих, ме увериха, че мога да го ползвам 24 часа в денонощието. Аз си оставям флашката на компа, та дори и него не спирам през нощта. Резултатът - ваучер за 1 месец се изчерпа за 10 дни ooooh!

# 51
  • Мнения: 349
Аз съм доволна от мобилния на Мтел-а Simple Smile.

# 52
  • Мнения: X
А да попитам, при тази такса от 10 лв. при мтел и вивател, нали няма трупане на трафик след изхарчването на определен брой мб? Само ограничават скоростта, така ли? Ох, още се колебая между мтел и виваком. Условията им са де факто еднакви и не знам на кои да се спра...

# 53
  • Мнения: 169
Аз пак ще помоля някой да даде информация за ПРЕДПЛАТЕНИЯ мобилен интернет на Виваком. Моля ви!

# 54
  • Мнения: 96
А да попитам, при тази такса от 10 лв. при мтел и вивател, нали няма трупане на трафик след изхарчването на определен брой мб? Само ограничават скоростта, така ли?
Да,само ти намалява скоростта.
В темата имаше повече потребители,доволни от Мтел,така че може би е по-добре да се ориентираш към техния интернет.Мтел имаха някаква промоция за регистрирани в bg-mamma,която беше с по-добри характеристики от стандартния им мобилен интернет.

# 55
  • Мнения: 0
Eто го предложението http://www.mtel.bg/mtel-surf-bg-mamma . Специално аз и хората около мен сме доволни  Peace

# 56
  • Мнения: X
При смяната на флашката с мобилния нет, с кабелния нет вкъщи, има ли някакви проблеми, нужна ли е пренастройка?

# 57
  • София
  • Мнения: 1 508
Eто го предложението http://www.mtel.bg/mtel-surf-bg-mamma . Специално аз и хората около мен сме доволни  Peace

Промоцията първоначално беше до края на октомври, след това я удължиха до края на ноември миналата година, мисля, че вече не е валидна. Имаше цяла тема по въпроса - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=613260.0

Иначе и аз съм доволна.

# 58
  • Мнения: 0
В момента също е актуална тази промоция  Hug

# 59
  • Мнения: 96
При смяната на флашката с мобилния нет, с кабелния нет вкъщи, има ли някакви проблеми, нужна ли е пренастройка?
Не,само натискаш на "свързване",ако си с рутер,или слагаш кабела,ако си без.

# 60
  • Мнения: X
Здравейте отново. Днес ходих да си плащам сметката за телефона в офис на Виваком и без да искам се сдобих и с мобилен интернет. Simple Smile Докато плащах момчето ме попита дали имам лаптоп и ми предложи много изгодна оферта. Абонамент за 5 лв месечно при двегодишен договор. Ако договорът е едногодишен се заплащат 30 лв. за стикчето. Аз сключих двегодишен и не платих нищо за стика. Досега този тарифен план се е давал, само ако клиентът ползва и техния кабелен нет. Казвам ви го, ако някой се интересува, тъй като промоцията била от снощи и не във всички магазини на Виваком. Аз се абонирах в магазина, който се намира в Кауфланд в Младост 3. Инсталирах си настройките и го ползвах малко, бърз е нета, поне в началото.

# 61
  • Мнения: 69
Здравейте отново. Днес ходих да си плащам сметката за телефона в офис на Виваком и без да искам се сдобих и с мобилен интернет. Simple Smile Докато плащах момчето ме попита дали имам лаптоп и ми предложи много изгодна оферта. Абонамент за 5 лв месечно при двегодишен договор. Ако договорът е едногодишен се заплащат 30 лв. за стикчето. Аз сключих двегодишен и не платих нищо за стика. Досега този тарифен план се е давал, само ако клиентът ползва и техния кабелен нет. Казвам ви го, ако някой се интересува, тъй като промоцията била от снощи и не във всички магазини на Виваком. Аз се абонирах в магазина, който се намира в Кауфланд в Младост 3. Инсталирах си настройките и го ползвах малко, бърз е нета, поне в началото.

Без да те плаша, но мобилния нет на Виваком е истински кошмар....аз отдавна зарязах моята флашка и сега съм с мтелска. Дано нета ти да остане бърз, но малко се съмнявам, съдейки по моя опит.... а и стова обвързване за две годинииии... лоша работа. Confused

# 62
  • Мнения: X
Засега е бърз, но аз го пробвах за малко все пак, защото ще ми трябва повече през април. Предполагам, че ще си имам проблеми, но общо взето ми е нужен два пъти в годината, за по двайсетина дни. Основно за поща, фейсбук, за сърфиране в нета. Предполагам, че за толкова, горе-долу ще се справи. Simple Smile

# 63
  • Мнения: 60
Без да те плаша, но мобилния нет на Виваком е истински кошмар....аз отдавна зарязах моята флашка и сега съм с мтелска. Дано нета ти да остане бърз, но малко се съмнявам, съдейки по моя опит.... а и стова обвързване за две годинииии... лоша работа. Confused

лъжеш и злословиш като дърта циганка bash ( използвам твоя емотикан )  ,
ясно си служител на Ментел , поредният пратен за черен пиар ..

оня ден пак излъга , защото цената на виваком е същата като на боб:

Архентина и аз мисля, като теб - цакат ни нон стоп в хранителните магазини и ни удрят в джоба много повече от мобилните оператори.
Специално за боб, с новата си цена, обезмислиха рекламата на Кольо, дет се вика затапиха ги  bash.

# 64
  • Мнения: 0
В момента може да се възползвате от мобилен интернет за 5,90 лв на месец - M-Tel SURF
NONSTOP MINI.  Hug

# 65
  • Мнения: 38
Здравейте отново. Днес ходих да си плащам сметката за телефона в офис на Виваком и без да искам се сдобих и с мобилен интернет. Simple Smile Докато плащах момчето ме попита дали имам лаптоп и ми предложи много изгодна оферта. Абонамент за 5 лв месечно при двегодишен договор. Ако договорът е едногодишен се заплащат 30 лв. за стикчето. Аз сключих двегодишен и не платих нищо за стика. Досега този тарифен план се е давал, само ако клиентът ползва и техния кабелен нет. Казвам ви го, ако някой се интересува, тъй като промоцията била от снощи и не във всички магазини на Виваком. Аз се абонирах в магазина, който се намира в Кауфланд в Младост 3. Инсталирах си настройките и го ползвах малко, бърз е нета, поне в началото.
Хахахахахах просто не мога да не се разсмея  Joy Joy  , но не на теб мила, а на уважаемите си колеги. Като служител на Виваком твърдя, че тази уникална промоция, я има вече поне 6 месеца и важи във всеки един магазин на веригата . Колкото до тарифата с която си се нашила, към момента има по-изгодна тарифа, ти сега за 5 лева ще ползваш 500 мб трафик на максимална скорост, при положение, че сега има за 10 лева - 2,5гб на макс скорост.  

# 66
  • Мнения: 1 517
Да ви таковам на тъпите оферти и ограничения трафик на макс скорост. На всички мобилни оператори. Обирджии. В Италия примерно за 12 евро на УИНД (не съм техен служител  Grinning ) ползваш неограничен интернет - и като мегабайти и като скорост... а скоростта е съвсем сносна, не само за сърфиране, става и за теглене на филми и за каквото се сетите.

# 67
  • София
  • Мнения: 6 184
Мда, една и съща трагедия са и Мтел, и Виваком. В момента съм с Вивакомски за 20лв. на месец, ползвам основно за форуми, поща, фейс. Наложи се да кача снимки в нета- 200 снимки се точиха повече от 10ч. До преди няколко месеца имах и Мтелска флашка- същата история за същите пари. У дома имаме рутер, флашките ги ползвам само при пътуване.

П.П. Успях да публикувам на 3тия опит.  Crossing Arms

# 68
  • София
  • Мнения: 17
Ние вкъщи сме на безжичен на Глобул - чудесен е, докато не изчерпаш лимита на максимална скорост. След това, като падне скоростта, е отврат, не става за нищо - едвам-едвам отваря страници, може да зареди само една, а за теглене на филми забрави...

Един приятел се похвали от Макс Телеком, той живее в с.Лозен, каза, че теглят по няколко филма на ден и скоростта си е супер. Sick

# 69
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Аз съм с Макс Телеком и никак не мога да се оплача от скоростта, но е 30 лв месечно

# 70
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Имам флашки на Мтели Глобул. Ползвам Мтел. Глобул е мисия невъзможна. Тарифата на Мтел ми е някаква промоция за потребители на бг-мамма и таксата беше с около 4 лв по-евтина. Глобул върви пакет със сим-карти и не знам каква е тарифата, но в нито един момент не мога да го ползвам. Пробвала съм, ако изобщо се свържа, не зарежда дори поща. Пробвала съм на много места и с 3G покритие - нищооо. Но мобилния интернет принципно е за пътуване, за в къщи не мисля,че е удачен, на каквато и тарифа да си. В един момент скоростта пада. Особено, ако теглиш филми или гледаш клипчета. За поща,скайп и Фейс стават. Но иначе си е надценяване за мен.  Peace

# 71
  • Мнения: 1
Аз ползвах промоцията на МТел за потребителите на бгмамма също. Много доволна останах. Просто хвърчеше нета! И затова после си минах изцяло на техен нет.

# 72
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Аз мобилен нет не ползвам, вече навсякъде има безжичен Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт