От кога жълтък?

  • 1 046
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 790
На 12-13 месеца.

# 16
  • Мнения: 4 242
Дадох трохичка жълтък някъде около 9-я месец, но дъщеря ми повърна няколко пъти след това. Изплаших се и спрях. Сега на почти 14 месеца опитах отново с мъничко, прие се. Така че не бързай!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 121
Марги беше някъде на около 8 месеца, когато й дадох трошичка. Обрина се почти веднага около устата, получи разтройство. Пробвах пак след 2 дена - същото. Ще изчакам година и няколко месеца преди да пробвам пак. Гледам да давам разнообразна храна, в това число и елда, така че не мисля, че е чак такъв проблем, че не яде жълтък. Лекарката ми настояваше още на 6 месеца да пробваме жълтъка. Това, което ме изненада е, че пилешкото месо също не трябвало да се дава, ако има данни за алергия към жълтъка. Това пак от нашата педиатърка инфо. Аз обаче дадох пилешкото преди да го знам това и нямаме проблеми с него.
Само да добавя, че Марги е фамилно обременена - аз съм с астма, макар и да нямам хранителни алергии.

# 18
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз смятам да дам хълтък следващата седмица. Днес става на 10 месеца, до сега не е правил алергична реакция към нищо и няма фамилна обремененост....а пък аз толкова обичам яйца  Heart Eyes Ще започна с четвъртинка твърдосварен жълтък, смесен с пюрето. До колкото знам яйцето трябва да севари 15 мин.

Общи условия

Активация на акаунт