Смисъл или желание?

  • 7 664
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Има една песен на Канзас- Dust in the wind. В този смисъл "всичко е суета и гонене на вятър" (Еклесиаст).
За мен смисълът е да се наслаждавам на простите неща, като прегръдките на децата ми, разходката по морския бряг или дъжда в гората. Желания имам много, но не те са ми мотив сутрин да отворя очи.

# 16
  • Мнения: 293
Правя всичко само с желание.
Трудно ми е да търся смисъл във всяко нещо,което искам.
Почти не правя неща,които имат смисъл,ако нямам желание.
Абе с две думи - живея за желанията си,а не за смисъла.
Но пък от друга страна търся смисъла в човешкия живот - като погледна по-мащабно.
Иска ми се да оставя нещо наистина смислено след мен.
Но това е пак мое желание.

# 17
  • Мнения: X
Чарли Чаплин е голям. Много хубаво го е казал. Напълно съм съгласна с него. Няма смисъл, смисълът е илюзия, която да ни дава усещането за величие или приближаване до Бога.
Ето вчера една певица говореше как нямало по-велико нещо от това да си майка. Разбира се, наскоро родила беше. По нейната логика явно величието не е позволено на мъжете. Но както и да е, всеки може да си мисли, каквото си иска. Допускам, че в нейния случай едно желание се е превърнало в смисъл. Което е радостно  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 4 569
Винаги търся смисъл във всичко.

Желанията не винаги могат да се удовлетворят. Ако имам желание да съм мъж за един ден как да си го удовлетворя?

# 19
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Смисъл всеки ще намери, ако има желание за живот. Но някои желания могат да изиграят лоша шега, ако не бъдат постигнати и тогава може да загубиш и смисъла да си жив.

# 20
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Нямаш ли желание,не можеш да намериш смисъл

# 21
  • Колибите
  • Мнения: 357
Животът е ,за да се живее.Дали с желание или със смисъл,няма значение.
Фактът,че от няколко милиона комбинации си се появил точно ти, е достатъчен да се възползваш максимално от живота ,който ти е даден!
Защото втори шанс нямаш! 


Подкрепям.

Лично за себе си постепенно изграждах това разбиране, окончателно го подреди и оформи австрийският психотерапевт Виктор Франкъл с книгата си "Логотерапията, смисълът на живота".
Оцелял е в нацистки концентрационен лагер.

А също идентична е, според мен, и тезата в "Искрица живот" на Ремарк.

# 22
  • Мнения: 2 715
Винаги търся смисъл във всичко.


Ооо, някои от най-хубавите ми спомени, са формирани благодарение на абсолютно безсмислени дейности, вЕрвай ми!  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 1 666
Животът е ,за да се живее.Дали с желание или със смисъл,няма значение.
Фактът,че от няколко милиона комбинации си се появил точно ти, е достатъчен да се възползваш максимално от живота ,който ти е даден!
Защото втори шанс нямаш! 


Абсолютно вярно! Peace
Което не ми пречи на моменти да не намирам нито желанието, нито смисъла.... определено по лесно се живее, когато човек не си задава много въпроси и не търси прекалено много отговори....

# 24
  • Мнения: 287
Нямаш ли желание,не можеш да намериш смисъл
Много депресиращо и при мене беше така.
Самият живот е смисъла! Фактът, че си жив, е достатъчен.

# 25
  • Мнения: 755
Много хубава тема.
Намирам смисъл в желанията.
Има един афоризъм на Питагор, който много харесвам:


"Живота е като стадион – някои идват да се състезават, други да търгуват, най-щастливите да гледат и да се наслаждават. Така и в живота едни се раждат жадни за слава, други – за печалба, а философите – единствено за истината."

Последна редакция: пт, 03 фев 2012, 09:57 от Fortune

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
"Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства"
П.Куелю

Изгубиш ли желание да живееш, умираш. А виждаш, че има смисъл да живееш... Защото животът е хубав и единствен.

# 27
  • Мнения: 631
Аз бих го перефразирала така : Желанията според смисъла! Разума и мисълта са тези, които укротяват желанията и ги подреждат по приоритет. Не мога да се съглася, че желанието е водещо....

# 28
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
За мен смисълът е да се наслаждавам на простите неща, като прегръдките на децата ми, разходката по морския бряг или дъжда в гората. Желания имам много, но не те са ми мотив сутрин да отворя очи.
Прекрасно казано, за мен е валидно същото  Grinning
И бих искала да добавя: ,, Нашият живот е онова, което нашите мисли и воля го направят ,, Една житейска философия с дълбок смисъл.

# 29
  • Мнения: 230
Според мен желанието предхожда смисъла!!!Винаги можеш да предадеш смъсъл на нещото или да вникнеш в същността на нещата!!!! Много е важен ъгъла на виждане и приемане...Водещ е Аз-а,ние,а желанията са наша проекция...Да бъда или не Mr. Green

Последна редакция: пн, 06 фев 2012, 10:39 от МарЧЕВА -Мараа

Общи условия

Активация на акаунт