133 арабки диви и красиви посрещат 2012

  • 65 348
  • 741
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 3 215
azizam , спокойно, никой не се опитва да променя мнението ти. Просто: а) форумът има определени правила, които ако продължаваш в този дух, ще предизвикат с право админска намеса и б) което е много по-важно от а) - има някакви морални правила, които в тази тема се опитваме да спазваме...всеки по своя си причина.

Алвера, мисля, че не грешиш относно рожденичката  Naughty Да ние е жива и здрава и да намине тук хем да се разпише, хем да почерпи (пък било то и виртуално)  Hug  bouquet

# 661
  • София
  • Мнения: 18 250
Ужасно  е случващото се и в Сирия, и в Бургас.

azizam, добре дошла   bouquet И аз се извинявам, но мисля че изказването ти е , меко казано,грозно. Ние се зачеваме и раждаме по един и същи начин, идваме на този свят чисти и невинни, каквито би трябвало да бъдем през целия си живот. Еднакви сме в своята човешка природа и никой не заслужава подобна смърт, особено невинни хора.

А ако не се лъжа, днес рожден ден ( освен Васил Левски ) има и една наша приятелка, горда майка на три лъвици. Желая й много здраве и щастие! А ако се бъркам, моля да ме извини  Simple Smile

Не се лъжеш. Heart Eyes Благодаря за пожеланията, момичета.Ето виртуална почерпка на патерица:
http://2.bp.blogspot.com/_YbrRucyTUT8/TDVM0_qneEI/AAAAAAAAIoo/Ns … 1600/Ani_Cake.jpg

Azizam, добре дошла в темата. Но...Определено ще подкрепя alvera и Оld Sport в мнението им, че думите ти са твърде крайни и груби. Какво значи "заслужиха си го"? Shocked Говорим за човешки живот на невинни хора. Как би реагирала, ако някой израелски гражданин ти каже в лицето, че загиналите невинни палестински жени и деца са си го заслужили...Ще скочиш като ужилена, нали? Същото е. Имай си мнение, никой не може да те принуди да го промениш, но се съобразявай с форумните и с човешките норми. Peace

Момичета, загубих се напоследък. Embarassed Ходих с каката на фестивал в Румъния, на Черно море. Прекарахме си супер - моренце,  нови запознанства, много детско изкуство, награди и хубави емоции. Grinning Надявам се вече да съм по-редовна с писането тук.

# 662
  • Мнения: 427
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН eine in Rente gegangene Nixe !
Бъди здрава , щастлива и много обичана .

# 663
  • Бургас
  • Мнения: 6 626
Azizam, ***
Много грозен пост си написала! Sick
Информирах модератор.

Последна редакция: чт, 19 юли 2012, 13:13 от Дивиана

# 664
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен...Поздравявам всички рожденнички,желая ви цялото щастие на света,мир и много много здраве!!!   bouquet
Азизам,добре дошла и от мен...  Stop
Все още не мога да повярвам на случващото се и много се натъжавам.Все живея с надеждата,че края на черните дни наближава навсякъде и че всичко ще бъде наред,но кога наистина ще стане това?Много ми е мъчно като гледам всичко случващо се и имам едно такова чувство на страх в душата...хората се опитват да живеят нормално,да ходят на почивка,да се радват на децата си и изведнъж за секунди се случва нещо и животът им или е свършил или променен завинаги...аз съм на мнение,че никой,ама никой няма право да отнема човешки живот и няма значение от религия,народ,разбирания...да си направят един двор и да си се избиват помежду си,тия дето ламтят за пари и сила...и да оставят хората на мира...ужасно е...
А пък и се замислих точно на прага на свещения месец,се случиха ужасни неща,вместо хората да са щастливи и да се подготвят...потресаващо е...
Много ми се иска да разсеем темата с нещо по- приятно...аз например за първи път ще бъда с моето арабче повреме на Рамадан и нямам идея какво да правя, искам да се почувства някак си като в къщи,заобиколен от вкусните гозби през нощите,но аз нали съм "страхотна готвачка",нямам идея първо какво се готви...  Whistling Ако намерите сили и желание,ще се радвам да споделите вие как прекарвате Рамадан и какви вкусотии творите в кухнята...най- вероятно вече сте го говорили това,за това се извинявам ако се повтарям...
Хайде,много много спокойствие и поздрави от мен...  bowuu

# 665
  • София
  • Мнения: 434
Ехаааа, момичета, тук станало много забавно.   ooooh!

Azizam, добре дошла.

Относно атентата вчера, няма какво много да се каже. Както руснаците са казали, събудихме се в друга реалност. Никога не сме приемали страната си за мишена на потенциални атентати, но явно за всичко си има време. Забелязвате ли, че омразате все повече нараства и нараства в хората? И не говоря само за етническата, а за всичките и форми. Съседа има по-хубава кола, дай да я надраскам; Тук има хубава градинка, дай да счупя нещо; И все подобни и подобни.... Аз за себе си намирам причината на 1 единствено мяста. Не, не е възпитанието. Това са медиите. Такова средство за манипулация, че нямам думи вече. Ама иначе от къде ще разбере босото 5 годишно африкачне, че всички бели хора го мразят? Ще си живее нещастно в неведение  newsm78

Аз си мечтая за един свят, в който няма граници. Всеки да се заселва да живее където си поиска. Толкова ли е трудно?

# 666
  • Мнения: 3 215
slavka70, а ти намина през тази тема, за да ни проконтролираш  Wink Ако си очаквала повече кофти постинги, явно сме те разочаровали  ooooh!
Ягодке, аз май не съм ти честитила - бъдете много щастливи и много дълги години да посрещате празници заедно!  И да си народите много малки ягодки  Hug
Фийл, и аз за подобен свят си мечтая...

# 667
  • Бургас
  • Мнения: 6 626
Не съм контролирала никой.Още веднъж се извинявам за нахлуването.Видях ника на Шамс най-накрая и приятно се изненадах.С нея си пишем в друга тема,но не знаех,че не живее в Бг.Зарадвах и се,защото не бях я мяркала скоро.Влязох заради нея.
Шамси,извини ме за любопотството. EmbarassedРеакцията ми беше първосигнална,но нямах лоши намерения.Разписвай се по-често в другага тема.Всичко хубаво!

# 668
  • Мнения: 2 171
Фийл, споделям мнението ти и за омразата, която расте като чума, и за медиите, които я подклаждат Peace. Обзема ме страх, че човечеството е тръгнало стремглаво към края си, защото толкова ненавист и смърт не могат да доведат до нищо добро. Може би ще се осъзнаем един ден, но най-вероятно ще е твърде късно. Извинете ме за песимизма и мрачното настроение, но от вчера съм като болна. От една страна наистина ми е мъчно за невинните жертви, давам си сметка колко сме крехки хората и как никой не е застрахован, че утре ще се събуди и ще види слънцето Sad. Винаги за грешките на политиците плащат тези, които имат най-малка вина. От друга страна ми е мъчно за всички араби, които са в България, защото сега етническата омраза ще ги залее, а обяснения, че "нямаш сестра" просто нямат смисъл Tired

А версията за камикадзето ми прилича на съшита с бели конци история, която търси начин да оневини онези, които са спали вместо да си вършат работата.

# 669
  • Мнения: 27
Вчера ме заклеймихте за "грубото" изказване,но след като ви споделя какво се е случило днес на родителите ми няма шанс как да не продължа да заклеймявам Израел и САЩ.Тааа обядват си двамата с баба ми и на вратата се звъни.Двама полицай и още един представител на Държавна сигурност.Защо и как дъщеря ви е омъжена за иранец и защо сме поканили родителите на съпруга ми в България като знаем,че Иран е терористична държава?!! newsm78 #Crazy В случай,че им издадат визи и дойдат ще трябва да минат на границата "специално" интервю като потенциални камикадзета и след това повторно "интервю в родния ми град!

# 670
  • Мнения: 2 171
azizam, ей такива неща имах предвид като писах, че ми е мъчно за арабите (може би трябваше да напиша мюсюлманите). Българите по принцип не сме много толерантни точно към тази част от света, а след подобни атентати, всички мюсюлмани биват нарочени и живота им се стъжнява още повече, нищо че в БГ никога не им е лесно. И кой страда от цялата работа - веднъж семействата на жертвите, които нямат вина за политиката на държавата си, и втори път обикновени хора като моя, твоя и други мъже, които като кажат откъде са, всеки ще си представя бомби, атентати и тн Tired... И в крайна сметка има ли печеливши newsm78
Не разбирам и не искам да разбирам хората, които казват че не съжаляват за случилото се Stop

# 671
  • Мнения: 0
Ах, Астарта, като чета редовете написани от теб и сълзи ми текат от очите...толкова е тъжно и си толкова права...
Олд Спорт, много ти благодаря за ягодовите пожелания...
 Hug

# 672
  • Мнения: 550
Азизам, проблемът идва от това, че останахме с впечатлението, че не правиш разлика между държавна политика и хора. И аз ни най-малко не съм съгласна с действията и изявленията на израелските политици, но епитетите и обобщенията, които използва срещу всички евреи са според мен (а доколкото прочетох и според всички останали съфорумки) неправилни. Ти самата се оплакваш от епитети срещу теб, защото си с иранец, но правиш същото с друга група хора. Да не говорим, че има евреи, които не са израелци, които нямат нищо общо с политиката на страната, а  дори има и такива, които полагат усилия да я променят.

Относно посещението на семейството ти  #Cussing out Уж в западните медии се твърди, че според външния ни министър“ е още рано за заключения и обвинения“("it is wrong and a mistake to point fingers at this stage of the investigation at any country or organization.), но ето, че май някой вече раздава присъди. Всъщност, Азизам, не сте единствени, във Фейсбук прочетох, че и съпругът на една българка, палестинец, днес е била арестуван за няколко часа, сложили му белезници насред някакъв пазар на морския ни бряг и айде на разпит. Заподозрян, виновен до доказване на противното.... ooooh!

Последна редакция: чт, 19 юли 2012, 21:46 от Айа

# 673
  • Мнения: 6
Вчера ме заклеймихте за "грубото" изказване,но след като ви споделя какво се е случило днес на родителите ми няма шанс как да не продължа да заклеймявам Израел и САЩ.Тааа обядват си двамата с баба ми и на вратата се звъни.Двама полицай и още един представител на Държавна сигурност.Защо и как дъщеря ви е омъжена за иранец и защо сме поканили родителите на съпруга ми в България като знаем,че Иран е терористична държава?!! newsm78 #Crazy В случай,че им издадат визи и дойдат ще трябва да минат на границата "специално" интервю като потенциални камикадзета и след това повторно "интервю в родния ми град!

В интерес на истината и на мен ми мина през мисълта това днес, че като нищо може полицията да потропа на вратите на я алжирски, я ирански пребиваващи( нали потенциалния заподозрян из медиите е с алжирско потекло, както и вероятността да е иранец). Ужас просто, за които ще пътуват или пристигат от и в  БГ, митническият контрол се очертава да е доста продължителен. Confused

Не бързай да ги заклеймяваш, знаеш че всяка държава си гледа интереса и суверенитета, а що се отнася до тероризма наистина трябва бдителност. Защото не страдат тези, които за виновни за това, а винаги невинни. Поставям се и на мястото на жертвите, точно в Бургас да се случи, дори не бих предположила защо точно там, сигурно би се случило навсякъде и всеки от нас би бил евентуална жертва или пострадал(дано не се случва). Така, че в името на сигурността трябва да съдействаме на органите. Няма как.
Живеем в такова време, че някои хора наистина се постараха да опетнят и заклеймят обикновения гражданин(независимо арабин, турчин или персиец и т.н) като потенциален терорист. Жалко наистина. Тази борба срещу тероризма сякаш е като  борбата срещу чумата през 14 век, почти невъзможна за потушаване. Не й се вижда края, освен след много жертви.

Азизам щом съпругът ти е с чиста съвест и примерен няма от какво да се притесняваш. Имай търпение докато нещата поутихнат.

Извинявайте, че се включвам така ненадейно. Peace

Последна редакция: чт, 19 юли 2012, 21:38 от Audrey

# 674
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270
Азизам, това те чака от тук нататък, свиквай.
Току що прочетох във фейсбук, че вчера са арестували палестинският съпруг на една потребителка, заедно със сина им(който е на около 10 г.). Както са си ходили по пазара в Калиакра. Пуснали са ги вече, но нямам думи за подобна изродщина.

Навремето като се озовах в Сирия доста народ от службите се извървя да ме проверява. Сега там се води революция и заради подобни методи на властите.
В България обаче, понеже вече сме демокрация, подобни методи се представят като част от борбата  с тероризма и народа трябва да търпи, щото е за негово добро.
Това е положението...

Айа, май е същия случай. Не са били в София, а на морето. Тя не е била с тях, та затова са прибрали и детето, да не е само горкото...

Общи условия

Активация на акаунт