133 арабки диви и красиви посрещат 2012

  • 65 239
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Айа, доста емоции си събрала Simple Smile После и несгодите от пътуването ще ти се струват смешни.

Златорог,   bouquet отново!

Девойките с автобаните, ако четете, не е ли време за включване  newsm78

Особено Лю, все пак е интересно да чуем за олимпиадата от първа ръка. Шилан и тя, Никито никаква я няма. Това подканване важи и за другите, не си правете оглушки Naughty
Добре, че съм се размекнала в тия жеги, та не вадя показалката  Mr. Green

# 706
  • Мнения: 0
По повод на Рамадана, ние с любимия тази година се засякохме по постите - за него Рамадан, за мен Богородичен пост.

Ифтарът е по-лесен от схура, когато се хапва през нощта - аз обикновено му правя гофрети с цедено кисело мляко, грозде и мед, салата с риба, с пиле, плодова салата. Че той на ифтар салата не помирисва и е единствената възможност да му пробутам нещо здравословно.

# 707
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Здравейте!
Реших да се разпиша, едва ли съм залипсвала на някой, ама за всеки случай. А и все се надявам тази тема да не се затрие...
При нас нищо ново. Шляем се безгрижно (цитирам моя позната) по детските площадки и паркове на София. Колко сме безгрижни само ние си знаем, но децата си искат своето, кипят от енергия и не мога да ги държа в къщи. Нощем висим с мъж ми на компютъра и следим новините.
Все се надявам да се събудя един ден и режима да е паднал и да се е свършило. Или поне да е почнала следващата серия от катастрофата, само и само тая агония да приключи.
От оня ден насам съвсем не съм на себе си. Убиха добър наш приятел, режисьор, завършил в България. Душа човек, добър, наивен, благороден, творец, талантлив. Колко пъти сме осъмвали в приказки в квартирата му до Орлов мост. Мъж ми ходи като чалнат откакто разбра. Убили го и се гаврили с тялото му. Да горят в пъкала дано, които и да са...
Напоследък съм яхнала метлата. Аз съм кротък човек и търпелив, ама ми идва много вече. Много неща искам да напиша, едва се сдържам, но още не му е дошло времето...

Айче, радвам се, че си прекарала добре. Кога тръгвате за Йордания?
Алвера, шофираш ли вече, как се справяш?
Златорог, привет! Браво за работата и за любовта! Все така да е при теб!

С рецепти не мога да помагам. Ние не постим, неверници сме, както знаете... Отделно мъж ми е на лекарства, а аз кърмя още.

Целувки на всички, споменати и неспоменати. Надявам се да не съм засегнала някой, но наистна ми идва само да съскам.

# 708
  • България
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета! Как сте?
Аз съм като болна. Аман ми е от тая война, за която даже причината не разбирам. Не съм си чувала моя yar сигурно от месец. Направо не знам....
Целувки и прегръдки. Дано Бог помогне всичко да приключи по-бързо.

# 709
  • Мнения: 323
И все пак не разбрах едно-в Сирия това вътрешна война ли е или чужди елементи са подбутнали режима на Асад?
Дали всички тези зверства са само дело на армията на Асад или наистина има групировки,които бутат нещата,назрели от години.

# 710
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Криси, според режима хаоса в Сирия е дело на терористти, платени от СА, Катар, САЩ, Израел и който още се сетиш. Искат унищожението на Сирия, ислямистти на власт , да се докопат до Иран и т.н.
Според опозицията зад всички зверства стои Асад., който иска да стои на власт до края на света и ако не може да управлява цяла Сирия смята да я радели на части и да си направи алеуитска държава на крайбрежието.

Каква е истината може би ще се разбере след време. Или пък не. А може и истината да не е само една. Те повечето революции са такива-едни се борят за свобода, други драпат за власт и пари.

# 711
  • Мнения: 3 804
Ясмин ,само не разбрах ,твоето виждане какво е,все пак като свързана със страната ,би трябвало да имаш някакво мнение   newsm78,извинявам се днес съм яхнала метлата  afwitch

криси забрави за пропагандата ,революцията в Сирия започна по конкретен повод и накара хората,които преди това искрено подкрепяха и харесваха Аласад ,да се обърнат срещу него,а мъглата за СА,Катар и т.н .....................................
Ясмин а къде отидоха войниците от Хизбула и Иран  newsm78 newsm78 newsm78 ,като посочи едната страна ,би следвало да посочиш и другите
Както сте забелязали ,отдавна не пиша ,просто защото ,не искам да каня модовете,а на някои ,може и да не им се харесат постовете ми.

алвера не съм те забравила  Hug  bouquet

# 712
  • Мнения: 815
Здравейте  Hug

Болната тема пак е на дневен ред  Thinking

Хайде да си говорим за нещо друго и не събираме публиката  Peace

Всеки си има мнение и нека си го пази за себе си. Само да се молим по-малко невинни жертви да има каквито и от където и да са  Praynig

Да ви разкажа нещо смешно, обаче за мен беше трагично. Чак днес си получихме заплатите   #Cussing out Жената, която ги изчислява избягала. Отишла във ваканция и повече не се върнала  #Crazy #Crazy Ужас, цяла фирма от 100 и повече човека бяхме без заплати  #2gunfire

Хайде лек ден на всички!
И на постещите сиам макбул!

# 713
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265

Все се надявам да се събудя един ден и режима да е паднал и да се е свършило.


Криси, според режима хаоса в Сирия е дело на терористти, платени от СА, Катар, САЩ, Израел и който още се сетиш. Искат унищожението на Сирия, ислямистти на власт , да се докопат до Иран и т.н.
Според опозицията зад всички зверства стои Асад., който иска да стои на власт до края на света и ако не може да управлява цяла Сирия смята да я радели на части и да си направи алеуитска държава на крайбрежието.

Каква е истината може би ще се разбере след време. Или пък не. А може и истината да не е само една. Те повечето революции са такива-едни се борят за свобода, други драпат за власт и пари.



Мъгла, много бързо летиш с метлата и не ти остава време да четеш май.
Цитирам себе си-писала съм какво искам.

Явно наистина нямам място в тази тема...
Всичко най-добро на всички. От сърце!

# 714
  • Мнения: 323
Моля ви не обръщайте нещата в излишни спорове,но на мен наистина не ми стана ясно кой с кого се бие,за каква кауза и какво защитава.Всеки си има мнение по въпроса,но за 4овек отвън като мен е неясно.
Деси,ти си в нещата и има за какво да недоволстваш меко казано,но поне изрази своята позиция.ще намериш на4ин да я изложиш без нападки и обиди.

# 715
  • Мнения: 3 804
Криси,каквото и да се говори,революцията си е изцяло народна,ако както някои претендират имаше намеса от вън отдавна да беше свършила.Свободната армия се състои от сирийски доблестни офицери и войници ,без значение какви са -сунити,друзи или християни ,подпомагани от местни революционни организации -пак без значение какви са по религия ,няма място в Сирия ,от град -до най-малкото селце ,в което да няма такава доброволна организация.Единственият проблем ,е слабото въоръжение .
А, да се поправя,да външна намеса има-режима си е довел помощ от Ливан и Иран .

# 716
  • Мнения: 323
Ясно,но до онзи ден,много хора защитаваха режима на Асад,недоволството идваше само от забавените реформи,а сега...........

# 717
  • Мнения: 3 804
криси когато си в държава,в която нета,телефоните и т.н всичко се проверява и подслушва ,малко трудно можеш да кажеш директно какво мислиш  Peace
Да,много хора ,все още поддържаха режима ,докато не нападна и разруши Хомс,а след това и другите  градове,хората не можеха да повярват,че млад ,културен ,възпитан човек може да направи всичко това и се надяваха ,че нещата ще се оправят ,но когато , се видя ,че едва ли се опитват да направят държава ,само за определена група хора-няма да споменавам ,точно кои,който следи нещата ще се сети,а и за да не се счете,че нападам някого  Peace

# 718
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Влизам само още веднъж за да уточня кои са въпросните хора, които Деси се притеснява да спомене.
Говори се, че Асад ще се опита да направи държава на аляуи, която да управлява, след като вече не може да управлява цяла Сирия.
Той може и да има подобни намерения, но държа да отбележа, че обикновените аляуи никога не са искали да се делят от Сирия.
Пък и благодарение на сътвореното от режима, омразата към тях е вече толкова силна, че едва ли ще остане жив аляуи, камо ли държава да правят.

# 719
  • Мнения: 550
Здравейте!

Ясмин, радвам се, че мъжът ти е вече при вас в България. Иначе след десетина дни пътуваме за Аман. В момента се опитваме да решим кога какво и къде да видим. Ще се радвам, ако някой с опит по маршрута Петра-Вади рум даде съвет как да подредим пътуването до там в рамките на три дни (две преспивания) и с какво да пътуваме (кола или обществен траснпорт-автобуси).
Първо не можем да решим къде първо да идем – Петра или Вади Рум. Май клоним към варианта първо Петра, така ще може да посетим Petra by night (но дали си заслужава) и да преспим там, а на следващия ден рано сутрин да тръгнем за Вади Рум. И пак се чудя – ако имам дневен билет за Петра дали мога да излизам и влизам, когато пожелая?
За Вади рум е решено кой гид с преспиване ще ползваме, там не може да решим дали да обикаляме с джип, с камила или пеш. Предимството на джипа е, че ще можем да видим възможно повече в рамките на само един, пък и в пустинните жеги май е по-добре да не сме дикректно под слънцето през деня. newsm78

Неудобно ми е да ви занимавам с моите „проблеми“, докато в Сирия хората биват избивани, но все пак ще се радвам, ако детективката или някой друг с йордански опит се включи.  Whistling

Мъгла, разбирам болката ти от случващото се, но не мога да разбера защо и ти (пък преди и други съфорумки) използвате този тон срещу Ясмин. Ще рече човек, че мъжът й е пръв съветник на Асад…
Междудругото един познат, който прави доктарантура тук, с майка сирийка и баща палестинец, живеещи в Йордания, ни разказа, че брат му е живеел до скоро в Латакия. В началото на годината неговия наемодател (аляуи) го е предупредил за евентуална опасност и му е помогнал да избяга със семейството му на сигурно в Йордания, след това е пращал ценни вещи, които не са могли да вземат с тях. Семейството е много благодарно на този човек… 

Общи условия

Активация на акаунт