Отговори
# 15
  • Мнения: 4 433
Весело посрещане на Новата Година!  Hug

Чарита и аз така разбрах като тебе, на два пласта и всяко се завива на руло... Thinking

# 16
  • гр.София
  • Мнения: 2 757
Маме мерси за полезната темичка   bouquet  bouquet  bouquet
Запусвам се в новата тема с едно бързо питане:имам домашна кокошка и много ми се искам да я направя на яхнийка ,като онези които правеше някога баба ми на село ,моля помогнете със съвет или рецепта  Grinning !
Аз редовно готвя домашни кокошки, първо ги сварявам в тенджерата под налягане и след това си правя яхнийка или супичка  Peace
рецепта не мога да ти кажа за яхния, винаги импровизирам с продуктите в наличност, основното е повечко лук, картофки, чушки, домат и т.н.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 456
 Чарита, Sis *  мисля че правилно сте разбрали за баклавата  Wink  Аз по- често я правя редена- разделям един пакет кори на 3 части, така плънката я разделям на 2. Режа на малки парценца. Заливам поизстинала баклава с неврял сироп. У дома много се харесва.
 dima , аз  не бих заменила  лимона с друг плод.

# 18
  • Мнения: 2 126
Как се готви пуешки бут моля да ми кажете Praynig Колко време да го варя,с какво да го сготвя?На фруна искам с картофи май newsm78 Ама ще приема всякакви идеи Hug

# 19
  • Мнения: 2 241
Имам едно превъзхооодно кайсиево сладко и нямам никаква идея как да го оползотворя  Crazy Някакъв сладкиш, палачинкова торта? Дайте идеи  Praynig

# 20
  • Мнения: 9 108
потърси Торта Сахер (Йоли има също) тя е с кайсиево сладко

Дес, сложи го в плик, заедно с картофите. Или добре завито с фолиото. Намажи го с подправки, намушкай го с чесънчета; малко мазнина, картофи, морков около него ..... Не го вари предварително, там ще се задуши добре

# 21
  • Мнения: 26
Здравейте! Искам да приготвя мъфини за Нова година, но не знам дали утре ще имам време. Дали ще развалят вкуса си, ако ги приготвя още от днес? Благодаря предварително!  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 4 433
Няма да развалят вкуса си, само ги покрий с нещо да не изсъхнат.

# 23
  • София
  • Мнения: 360
Е не мога да не се запиша в тази тема! Naughty
Весела Нова година на всички ви! Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 22 867
Имам едно превъзхооодно кайсиево сладко и нямам никаква идея как да го оползотворя  Crazy Някакъв сладкиш, палачинкова торта? Дайте идеи  Praynig

Диамантче, ако не торта,   сладкиш "Сахер" на Аелис можеш да направиш, много лесен, бърз и вкусен!  bouquet

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 869
И аз приготвих котлети за утре, но още нямам идея как да ги приготвя? Ако ви хрумне нещо по набръЖки, моля споделете Hug

# 26
  • Мнения: 22 867
И аз приготвих котлети за утре, но още нямам идея как да ги приготвя? Ако ви хрумне нещо по набръЖки, моля споделете Hug

Това на прима виста:

Печено свинско.Супер крехко и умопомрачително вкусно!

Свински пържоли с гъби и бира по немска рецепта

# 27
  • Мнения: 1 883
не знам кое са споменали, но аз това харесвам http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2807.msg100713.html#msg100713

ако искаш и спанак с още нещо на руло, ето ти и шареното ми http://pep-4o.blogspot.com/2011/08/blog-post_28.html
Рецептите са много интересни /ще ги пробвам непремено/, но е това което търся.

Последна редакция: пт, 30 дек 2011, 13:26 от Тя

# 28
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Някой пробвал ли е да замени лимоновия сок със сок от портокал в сиропа за баклава?
сока от лимон е задължителен,за да не се захароса сиропа
Запусвам се в новата тема с едно бързо питане:имам домашна кокошка и много ми се искам да я направя на яхнийка ,като онези които правеше някога баба ми на село ,моля помогнете със съвет или рецепта  Grinning !
домашната кокошка първо се сварява /зависи в какво ще я свариш/.После режеш много лук,морков,чушка.Задушаваш ги.Наливаш вода,добавяш обезкостеното месо,като поври слагаш и малко доматенце,подправки на вкус.Това е.

# 29
  • Мнения: 9 776
Привет! Hug

Да запитам салам-торта във фризер ли се държи, или хладилника е достатъчен?

Общи условия

Активация на акаунт