Отговори
# 675
  • Мнения: 5 001
..и второ - когато в рецептата има кисело мляко  и сода - винаги ли содата трябва да се разтвори в млякото Peace

.... и содата не е задължително да се разтваря в млякото - постъпи както се е описани в рецептата!
Wink


Когато содата се сложи в киселото мляко то шупва.....Това е набухвател....Ако не се "загаси" содата в млякото печивото или тестото има силно соден вкус.... Sick

# 676
  • Мнения: 1 111
и аз се чудех дали все пак няма да протича отнякъде, та пак да ползвам фолио и хартия за печене. А по две форми ли ползвате едновременно?

моята форма също тече,затова като пека в нея, я слагам в една тавичка и така пека....тъпо,но какво да се прави...

# 677
  • Мнения: 1 243
не съм голям специалист наистина, но содата действа като набухвател дори и без да се смеси с киселото мляко преди употреба.. киселината от млякото и влагата, разбира се, така или иначе ще накарат содата да реагира... освен това в рецептата може да се ползва сода като набухвател, а изобщо да няма кисело мляко и при смесването с останалите продукти да се получи нужният ефект.

има редица рецепти, в които содата не се "гаси" предварително и всичко е наред с тях.. аз съм правила поне няколко такива и никога не съм имала проблем със силна содена миризма.. според мен, тя се получава, когато содата е прекалено много!

най-важното е да се спазват точно пропорциите и указанията в рецептите..  Peace

# 678
  • Мнения: 4 864
Можете ли да ми дадете рецепта за тесто за мекици Със сода или пакпулвер?

# 679
  • Мнения: 1 252
Мойто мъж отиде да си пусне тотото и се върна с кило и нещо свински език(ци).
В момента ги варя та имаме спор как се панира.
Ще помоля за отговор момичетата и момчето. Той твърди , че след като се обелят се панират цели , а аз съм на мнение , че се режат на филийки и се панират?

Дълбоко се замислям дали да не му гледам сеира ...

# 680
  • София
  • Мнения: 12 567
Режат се на филийки и се панират. Даже преди това се варят и обелват.

# 681
  • Мнения: 5 001
Мойто мъж отиде да си пусне тотото и се върна с кило и нещо свински език(ци).
В момента ги варя та имаме спор как се панира.
Ще помоля за отговор момичетата и момчето. Той твърди , че след като се обелят се панират цели , а аз съм на мнение , че се режат на филийки и се панират?

Дълбоко се замислям дали да не му гледам сеира ...
Вариш,обливаш със студена вода,обелваш,нарязваш на филийки.....

После панираш или паста патафри или потапяш последователно парченцата в брашно,яйце,галета и пържиш.

# 682
  • Мнения: 5 001
Можете ли да ми дадете рецепта за тесто за мекици Със сода или пакпулвер?

Заповядай Каролке.. Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=415187.msg15581864#msg15581864

# 683
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Привет! Случайно да ви е попадала рецепта за кексчета тип Барни? Такива мекички и вкусни  Crazy

# 684
  • Мнения: 1 111
освен това в рецептата може да се ползва сода като набухвател, а изобщо да няма кисело мляко
аз посочих,че питам за рецепта ,в коят оприсъстват и двете Peace

правя торта Пламъци /Дамски каприз/ и в моята рецепта не е посочено содата да се гаси в киселото мляко, въпреки,че аз го направих...няколкото пъти, когато не съм гасила в кисело мляко, блатът ми е бил несполучлив и се чудех дали е от това...

А как се правят тези Пламъци от белтъците?...Моето се получи като белтъчна заливка, белтъците изобщо не ми се "сгъстиха", побеляха,но не бяха гъсти....Разбивала съм чисти белтъци и се сгъстяват идеално, а сега - със захар - не се получи...Защо?

Последна редакция: сб, 14 яну 2012, 19:12 от tuly

# 685
  • Мнения: 1 252
Благодаря на всички за изчерпателните отговори Hug Hug

# 686
  • Мнения: 1 883
Можете ли да ми дадете рецепта за тесто за мекици Със сода или пакпулвер?

Заповядай Каролке.. Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=415187.msg15581864#msg15581864
Много са вкусни! Правила съм ги.Децата много се забавляват да точат. Grinning

# 687
  • Мнения: 1 883
освен това в рецептата може да се ползва сода като набухвател, а изобщо да няма кисело мляко
аз посочих,че питам за рецепта ,в коят оприсъстват и двете Peace

правя торта Пламъци /Дамски каприз/ и в моята рецепта не е посочено содата да се гаси в киселото мляко, въпреки,че аз го направих...няколкото пъти, когато не съм гасила в кисело мляко, блатът ми е бил несполучлив и се чудех дали е от това...
А как се правят тези Пламъци от белтъците?...Моето се получи като белтъчна заливка, белтъците изобщо не ми се "сгъстиха", побеляха,но не бяха гъсти....Разбивала съм чисти белтъци и се сгъстяват идеално, а сега - със захар - не се получи...Защо?
Да не би да е имало вода в купата? Знам ,че трябва съда в който се разбиват белтъците да е идеално сух.

# 688
  • Мнения: 1 111
и аз това го знам, и купата беше суха....явно си има някаква тънкост при разбиването на белтъците и захарта,която аз незнам newsm78 
И сега като се позамисля, вероятно и Пламъците се получават именно тогава,когато белтъците са гъсти....но дано каже някой по-опитен, защото мисля да повторя опита си и да не се отказвам от този сладкиш и дано следващия път наистина имам Пламъци, а не просто белтъчна заливка Peace

Другото,което не знам е, на колко градуса се запича белтъка и колко /предполагам докато покафенее леко/...аз моя го запекох на горен реотан на 170 градуса,на толкова пекох и самия сладкиш, белтъка дори се наду ри печенето, обаче после спадна и хлътна...Мъкаааа ooooh!

# 689
  • Мнения: 1 243
освен това в рецептата може да се ползва сода като набухвател, а изобщо да няма кисело мляко
аз посочих,че питам за рецепта ,в коят оприсъстват и двете Peace


много добре разбрах, че става дума и за двете! Wink просто в по-подробния си пост обяснявам защо и как содата действа като набухвател и давам пример.. аз на твое място не бих гасила содата в млякото, ако в рецептата не е изрично посочено да се направи така! според мен, причината да не се получават блатовете не е била в содата, а в печенето.. но може и да не съм права! както и да е, просто споделям мнение! успех с тортата!
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт