Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 623
Никога не съм харесвала отвратителните пиратки.
Фоерверките и зарята са наслада за окото, но Бога ми,
какво интересно и хубаво има в ужасните пиратки  ooooh!
Всеки ден гледам от прозореца, 10-12 годишни деца,
които на всеки 2 метра хвърлят пиратки. Някои, по-ербап,
ги завират под капаците на уличните лампи.
Направо да излезнеш и с кеф да му обършеш 2 шамара.
Мечтая си, да ги забранят със закон и яки глоби, както във
Франция и Италия.

Много често съм си задавала въпроса родителите им не ги ли контролират за какво са си похарчили парите.

Как? Касов бон ли да им искат за похарчените пари?

# 16
  • Мнения: 676
Харесвам фойерверките и бенгалските огньове, но само толкова. Не бих отделила пари за това. Пиратките и бомбичките не мога да ги понасям. Мразя да се стряскам от тях или да ги хвърлят в краката ми когато се хвана на хорото на Нова Година на площада. Баба ми е медицинска сестра и почти всяка година след празниците й водят някое дете с откъснати пръсти да го превързва. Ако зависеше от мен, отдавна щяха да са забранени, заедно с гърмежите с пистолети.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
Не, никога не ми е било приятно да хвърлям пиратки или подобни щуротии. Съответно и децата ми още не са запознати с тях. Голяма простотия е това.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 508
Единственото, с което съм въоръжена е запас от псувни, обаче вместо да ги използвам на всеослушание на балкона по адрес на разни гърмящи изроди, аз съм заета да успокоявам кучето, което се крие под мивката в банята в прединфарктно състояние Sad

# 19
  • Мнения: 5 710
Не, никога не сме го правили.. Максимумът ни е бенгалски огън да запалим в 12часа с шампанското, но и това не помня откога не сме го правили.
Тази година съм доволна, че забраниха пукотевиците при нас, а единият важен мотив , който се изтъкна беше спокойствието на домашните ни любимци. Стана ми едно такова приятно, че тези простотии са на отмиране

# 20
  • Мнения: 4 668
Пиратките ... добре проблем са . И аз не ги понасям ... но много по - опасна е цялата онази сган с пистолетите и бойните патрони - малоумни полицаи , военни и останалата друга измет , която ползва оръжие без да има дори и  разрешително  Confused Не че разрешителното променя нещо де ... с него или без него , ако си простак и комплексар , оправия няма ...
Манталитет ... какво да се прави ... никъде другаде не съм виждала такава простотия по празниците .

# 21
  • Мнения: 943
Изключително са ми противни и безмислени тия пиратки, бумтежи, гърмежи. Не разбирам какво удоволствие доставят на хората.  newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 2 623
От 1 час под прозореца ми е Бейрут  ooooh!
Направо ми идва аз да взема пушката  #Cussing out

# 23
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Интересно - в тази тема са се изказали само хора, които мразят пиратките и са твърдо против тях (и аз в кюпа), а останалите, които ни бомбардират - те къде са?? newsm78
В бгтатко се подвизават една част, предполагам  Mr. Green. Другата част са хлапетиите.

# 24
  • Мнения: 5 710
по разни гета и крайни квартали с разни 'военни'блокове, цигански махали и т.н

# 25
  • София
  • Мнения: 2 623
по разни гета и крайни квартали с разни 'военни'блокове, цигански махали и т.н

Не разбрах, кои са там?
Защото се гърми из цяла София.

# 26
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Откачам от тия пиратки. Като хлапе се радвах, плясках по 5-6 наведнъж, но толкова ми е бил акъла. Сега настръхвам като ги чувам, представям си касапница. Днес метнаха в двора ни, какъв им е зора, че трябва да хвърлят където им падне, при това в 14:30 на обед  ooooh! Детето подскочи направо. Миналата година пратихме малката на село, където е тихо и спокойно, не е имало пукотевица. А определено се страхува. От сега се притеснявам как ще й се отрази бомбардировката утре вечер  Rolling Eyes

# 27
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Твърдо"НЕ"!Предпочитам да се "въоражим" със спиртни напитки. Crazy

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 372
Преди два дни пазарувах в магазина в квартала и някой простак хвърляше пиратки от терасата си. А там, където падат, минават хора, да не коментирам, че там е и детската площадка. Притеснявах се да премина, идиотът като нищо може да ме "стрелне" с някоя пиратка. Crazy Гърмежите обикновено почват след Коледа и с всеки изминал ден се увеличават. Разбирам, че хората искат да си направят "лудница" на празника, но е опасно. Пиратки нямаме и няма да купуваме, имаме бенгалски огън, но почти винаги забравям да го запаля Laughing. Не стреляме с нищо, не хвърляме нищо, не крещим от прозореца, изобщо сме много зле Laughing.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 17 966
Допреди три-четири години в квартала беше лудница, гърмяха денонощно с наближаването на коледните и новогодишните празници. Тази година ми прави впечатление, че е доста тихо, на ден чувам два-три гърмежа. Може да се дължи на факта, че поради някаква случайност,  малко от децата наоколо  са във възрастта между 10 и 18  години, а и повечето на тази възраст са момичета.
Късмет! Mr. Green
А може и кризата да е ударила и пиратките. Thinking



П.П. Забравих да отговоря, няма да се въоръжаваме. Изпитвам ужас от всякаква пиротехника.

Общи условия

Активация на акаунт