Висенето на децата пред компа

  • 4 016
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Трети, 9-годишна.

# 16
  • Мнения: 819
И за мен това с фейсбука е немислимо. Още не съм разрешила на дъщеря ми да се регистрира там - не мисля, че на тази възраст има нужда от това.Както и скайп.При нужда и давам да ползва моя, има в списъка 2-3 съученички.Като гледам какво и пишат понякога се убеждавам, че съм права да не и разреша още да има собствен скайп.Те не казват нещо смислено, само " здр., ехооооооооооо, ааааааааааа, ееееееееее" и тем подобни безсмислени словосъчетания.Пишат без да имат какво да кажат.Тя даже не отговаря в повечето случаи, просто защото няма какво.
Категорично не разрешавам седене с часове пред екрана.Разреших и да се регистрира в Lady Popular, разни тоалети, диаманти, гримове...но не сяда вс. ден, най-много по пооловин час.И това е.То няма и време за друго. Тя също спи до 11, че и повече през ваканцията, после излизаме в парка, покрай празниците редовно правим сладки, рисува си едни модели, гледа някое детско и така.Вечер чете книга преди да заспи.Играят с някое съседче...както преди мен са казали вече - има достатъчно др. занимания.Гледам да и е уплътнено времето с друго, не да ми виси пред компютъра.Ходи и на танци, плуване...просто няма кога.

# 17
  • Мнения: 109
Не му забранявам да стои пред компа,той като му омръзне сам става,излиза навън с приятели когато времето е хубаво и по4ти не се задържа у дома,зимата по се застоява пред компютара. Rolling Eyes

# 18
  • у дома
  • Мнения: 7 141
И моето е трети клас и съм категорично против фейсбук (то той и няма желание де),но от класа му от момиченцата почти всички имат профил във фейсбук  Twisted Evil
Нашето училище си има електронен дневник,който се попълва ежедневно-там си има и за съобщения и класната пише,ако има нещо важно...
А иначе висенето на компа според мен си е до дете -големият е на 9г и много рядко сяда,най-вече да си намери някаква информация за училище ,иначе си има собствен скайп,който почти не ползва,защото не го отваря.Малкият си е направо пристрастен,а през март ще направи 6 години-гледам ги и възпитавам еднакво,обръщам им еднакво внимание,гледам да измислям разни интересни работи за правене ,за да уплътним времето,чета му много книжки,но компютъра е по на сърце и това е...Заради него има парола на компа ,която по-голямото ми момче знае,но изобщо не злоупотребява.

# 19
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
А иначе висенето на компа според мен си е до дете .....

И аз съм на това мнение. Въпросът е как да се справим със склонните към пристрастяване  Thinking. Не съм привърженик на забраните, но понеже съм убедена, че в нашия случай обяснения и приказки не помагат, просто ограничавам достъпа.

# 20
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
И аз съм на това мнение. Въпросът е как да се справим със склонните към пристрастяване  Thinking. Не съм привърженик на забраните, но понеже съм убедена, че в нашия случай обяснения и приказки не помагат, просто ограничавам достъпа.

KAK?

# 21
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Директно, прибирам кабела  Mr. Green

# 22
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
То е ясно че си е до дете. Има такива деца, които не изпитват влечение към компа и с тях е лесно. Но има други (като мойто), които ако не се скараме и не приложим забрани, може и цял ден да не стане от компа. Опитвам се да й намирам други занимания, но засега без успех. Сама да се заиграе с играчки - абсурд. А сега и с бебето вкъщи нямам много време което да седна и да й отделя само за нея. Така че и аз прибирам кабели, засега друго решение не съм намерила. Ако някой намери лек против тая болест, да сподели, моля.

# 23
  • Мнения: X
Хм, имам една позната, която ходи с кабела в чантата си, но мъжът й сподели, че синовете им си имат друг кабел и всички пазят тайна от майката. Кабелът струва 3 лева все пак. Не ми се вижда решение, както и всякакви подобни рестрикции.

# 24
  • Мнения: 54 425
Директно, прибирам кабела  Mr. Green

Абе това и аз го правих веднъж  Blush , но като се прибрах от работа , тя ми каза , че за компенсация цял ден е гледала ТВ. Mr. Green

# 25
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Хм, имам една позната, която ходи с кабела в чантата си, но мъжът й сподели, че синовете им си имат друг кабел и всички пазят тайна от майката. Кабелът струва 3 лева все пак. Не ми се вижда решение, както и всякакви подобни рестрикции.

Уф, не знам, и за мен самата е ненормално това което правя, но наистина не се сещам за друго решение. Обясненията за вредата от висенето пред компа и ТВ не работят. Ако зависеше от мен, отдавна да съм ги изхвърлила от къщи (не децата, а техниката). Точно по този повод се скарахме снощи с мъжа ми. Синът се опитвал да сваля някаква програма за правене на филмчета, но нещо оплескал и на десктопа се повяваха странни знаци и черти.  По този повод, мъжът ми еднолично реши, че ще купува лаптоп за децата. Ако те  имаха поне малко желание да ползват добрите страни на Интернет  - за търсене на информация и научаване на много нови неща - ок, но на този етап компютърът у нас е просто една играчка. От друга страна, ако не опита, синът никога няма да се научи да прави филмчета... (мечтата му е да стане "изобретател на видео игри")

# 26
  • Мнения: X
По този повод, мъжът ми еднолично реши, че ще купува лаптоп за децата. Ако те  имаха поне малко желание да ползват добрите страни на Интернет  - за търсене на информация и научаване на много нови неща - ок, но на този етап компютърът у нас е просто една играчка. От друга страна, ако не опита, синът никога няма да се научи да прави филмчета... (мечтата му е да стане "изобретател на видео игри")

Това че оплескват техниката е едно на ръка. На дъщеря ми й дадох стария ми служебен лаптоп, защото ни купиха нови. Да го прави каквото иска, като го развали - няма да има друг.
При всички случаи обаче трябва да се справят с компютрите и да знаят елементарни неща поне, защото там е бъдещето (че и настоящето). Една приятелка много силно ограничаваше сина си от компютрите. Той горкият, където отиде и види компютър се залепя до него и гледа с ококорени очи. Вече е 13 годишен, а освен сърфиране хабер си няма от друго. Наскоро баба му казала да й почисти компютъра от стари файлове и той като взел да чисти, изчистил и всички драйвъри.

Въпросът е как да се ограничават децата от социални мрежи и подобни дивотии, защото това си е загуба на време, а може и да е опасно.  

# 27
  • Мнения: 5 160

При всички случаи обаче трябва да се справят с компютрите и да знаят елементарни неща поне, защото там е бъдещето (че и настоящето).      Peace



Цитат
Въпросът е как да се ограничават децата от социални мрежи и подобни дивотии, защото това си е загуба на време, а може и да е опасно. 

На принципа с чалгата някак си?  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 54 425
Какво с чалгата ? Thinking
Дъщеря ми не слуша чалга , но е залепена за лаптопа ! Tired

# 29
  • Мнения: 5 160
happy, ами както успяваме да не слушат чалга, по подобен начин и с това да се борим.

Общи условия

Активация на акаунт