Промяна на постоянен адрес - как става точно?

  • 40 869
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 547
Упс, имах предвид личната карта.

# 16
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ако е сменен постоянния адрес, мисля, че до месец се вади лична карта. Ако е само временен - нищо не се прави.



А при промяна на постоянния адрес на майката какво става с адреса, на който се водят децата? Автоматечно ли се променя и той и ако не  какво е необходимо за да се промени и тяхната адресна регистрация?

Ако детето е 14 годишно - процедурата е същата.

Ако детето е по-малко - мисля, че се упоменаваше при адреса на майката. Носете акта за раждане и питайте.

Поначало си ви трябва смяна адрес и на дете, защото после като се вади лична карта, може да ви пратят да го вадите на стария адрес и може да си създадете проблеми. А може и тогава да ви изпратят за смяна на адрес. Пазете жълтия лист за по-късен етап.

# 17
  • Мнения: 18 542
Това с оставянето на копие от нотариалния акт не го ли махнаха?
Знам че пролетта се опитах да си сменя адресната регистрация, но искаха да оставим копие от нотар.акт на което категорично не бяхме съгласни и се отказах от "услугата". После чух че е отпаднало.

# 18
  • Мнения: 2 927
Ако не си смениш личната карта има ли последствия? Аз от няколко месеца съм с нов адрес, но не съм си сменяла картата.
     Ако си променила само настоящ адрес, нещо не правиш. Ако си сменила постоянния, В МВР ще ти съставят акт и после ще издадат наказателно постановление. Обикновено налагат глоба от 20 лева.

Скрит текст:
ЗБЛД
Чл. 81. (Изм. - ДВ, бр. 108 от 2000 г., доп., бр. 29 от 2003 г., бр. 105 от 2006 г., изм., бр. 82 от 2009 г.) (1) Наказва се с глоба от 20 до 150 лв. лице, което:
1. не подаде заявление за подмяна на българските си лични документи в срок до 30 дни при промяна в имената, единния граждански номер, пола, гражданството, постоянния адрес или при настъпили съществени и трайни изменения на образа;

# 19
  • Мнения: 11 747
и наистина в едномесечен срок трябва да смениш личната карта и шофьорската книжка.

Шофьорската книжка защо? За променен адрес?

# 20
  • София
  • Мнения: 2 995
Адинка, много зависи от общината, в която си. На мене ми поискаха само попълнен формуляр. Така че може би ще  по-добре да попиташ там най-напред.

Мда, за София, община Средец - искат само попълнен формуляр. Нищо друго.
След това с копието - в МВР за смяна на личната карта (мисля, че срокът за второто беше шест месеца, но може и да греша).

Смяна на шофьорската книжка се налага само при смяна И на населеното място.

# 21
  • Мнения: 11 747
А, ясно, аз само улиците сменям, дори не кметството, какво остава за града  Simple Smile  Иначе октомври с нотариален акт, собственик и така. Чудно ми е като има имоти с по 10 собственика, спорове, делби, наследства и прочие, там как трябва да се регистрират хората... А се налага понякога.

# 22
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Не само лична карта и шоф книжка, но и документите на колата.  Мъжът ми скоро смени адрес на колата - бързо ставало и колата дори не сме я карали май  newsm78

# 23
  • Мнения: 66
Здравейте! Към днешна дата как стои въпроса с адреса на децата, когато майката сменя своя постоянен? Сина ми е на 1г и при смяна на моя адрес, сменя ли се неговия? Колко горе - долу трае самата процедура по смяна само на регистрацията, не знам  дали ще успея с документите за детските, а преди 15-и не мога да си задвижа нещата?

# 24
  • София
  • Мнения: 1 609
Сменя се адреса на децата, да. Информацията ми е съвсем прясна - преди месец смених моя постоянен адрес и служителката в общината ме помоли да попълня бланка и за дъщеря ми и смени и нейния. Смяната става за минути - отиваш в съответната община (където е новия постоянен адрес), попълваш 2 бланки, с които заявяваш промяната; служителката въвежда информацията в системата и готово. На мен ми разпечата и удостоверения за постоянен и настоящ адрес - по едно за мен и за дъщеря ми.

# 25
  • Мнения: 66
Благодаря ти, Адинка Simple Smile Потвърждавам за интересуващите се, при мен тази сутрин по същия начин се случиха нещата и бих казала доста бързо, противно на моите очаквания  Wink Simple Smile

# 26
  • Мнения: 9 695
Ако е сменен постоянния адрес, мисля, че до месец се вади лична карта. Ако е само временен - нищо не се прави.



А при промяна на постоянния адрес на майката какво става с адреса, на който се водят децата? Автоматечно ли се променя и той и ако не  какво е необходимо за да се промени и тяхната адресна регистрация?

Ако детето е 14 годишно - процедурата е същата.

Ако детето е по-малко - мисля, че се упоменаваше при адреса на майката. Носете акта за раждане и питайте.

Поначало си ви трябва смяна адрес и на дете, защото после като се вади лична карта, може да ви пратят да го вадите на стария адрес и може да си създадете проблеми. А може и тогава да ви изпратят за смяна на адрес. Пазете жълтия лист за по-късен етап.

По принцип децата трябвало да се водят с майката, т.е. и за тях трябва да се попълва адресна карта. Обаче, за да е валидна смяната се иска съгласие на бащата.
Аз казах, че такова нямам и нищо не попълних за децата.

# 27
  • Мнения: 6
Здравейте!

Аз и съпругът ми живеем под наем и искаме да сменим постоянния си адрес,собствениците на жилището са двама,въпросът ми е дали трябва да присъстват и двамата в общината ?

# 28
  • Мнения: X
Скоро сменях настоящ адрес и само единия от двамата собственици присъства, така че може би и при теб няма да е проблем да е така.

# 29
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Само с един собственик.

Общи условия

Активация на акаунт